X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • natnatss Autorytet
    Postów: 261 211

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tantum Verde/uniben do psikania mnie ratuje, prenalen pastylki do ssania, syrop albo proszek do rozpuszczenia. Ja jeszcze piję pyłek pszczeli z mlekiem i miodem na ciepło. Ja już miesiąc się męczę z bolącym gardłem, już tydzień byłam na antybiotyku na zapalenie oskrzeli no i na pozostały jeszcze ból gardła to mnie ratuje

    85993e3k946gskpj.png
  • Essencya Ekspertka
    Postów: 178 134

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophieja wrote:
    A jednak stereotypy nie biorą się z nikąd, takie imiona były/są nadawane w pewnej grupie społeczeństwa.
    To prawda, ale nie chciałam nikogo stygmatyzować moim stwierdzeniem:)

    Sophieja, Praskovia lubią tę wiadomość

    Ostatni okres 8 styczeń
    Test owulacyjny dodatni 18 styczeń 21’
    Data planowanego porodu 14 październik 🥰❤️🥰❤️
    Test ciążowy pozytywny 2 luty ❤️
    8fa0709e5113317a7bafe3cef093e0a2.png[/
  • Kacha_88 Autorytet
    Postów: 321 243

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gula w gardle.. Hmmm to może być też refluks. Mecze się z tym od jakiegos czasu. Bylam pewna że to ból gardła..

    8p3oflw1cgmpfqsb.png
    Czekamy na Ciebie 💗
    04.02.2021- ⏸, 11 dpo 💗

  • szczesciara30 Autorytet
    Postów: 640 534

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie czekam na wizytę usg ciekawe jak mój chłopczyk urósł :) dziś muszę powiedzieć na nfz że chodzę też do drugiej ginekolog :p

    w57vrjjgs1ia7rw6.png
  • Essencya Ekspertka
    Postów: 178 134

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zozo wrote:
    Wiem że to może za wcześnie ale czy myślicie o porodzie domowym? Zaczęłam się zastanawiać po rozmowach z kilkoma dziewczynami, jedna urodziła kilka dni temu. Oczywiście wszystko zweryfikuje późniejszy etap ciąży.
    Hm... ja myślałam o porodzie w prywatnej placówce, ale pozniej przemyślałam sprawę i stwierdziłam, ze jakby jakiekolwiek komplikacje w trakcie porodu się pojawiły, to prywatna klinika nigdy nie bedzie miała takiego zaplecza specjalistycznego i sprzętowego jak zwykły szpital położniczy i odsunęłam tą myśl od siebie. Poza tym chcę rodzić tam, gdzie pracuje zaufana dla mnie osoba:)

    Ostatni okres 8 styczeń
    Test owulacyjny dodatni 18 styczeń 21’
    Data planowanego porodu 14 październik 🥰❤️🥰❤️
    Test ciążowy pozytywny 2 luty ❤️
    8fa0709e5113317a7bafe3cef093e0a2.png[/
  • martakam Autorytet
    Postów: 562 773

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zozo wrote:
    Wiem że to może za wcześnie ale czy myślicie o porodzie domowym? Zaczęłam się zastanawiać po rozmowach z kilkoma dziewczynami, jedna urodziła kilka dni temu. Oczywiście wszystko zweryfikuje późniejszy etap ciąży.
    Patrząc na to jak się darłam przy pierwszym porodzie to szkoda mi sąsiadów 😂
    A tak serio, widzę w tym dużo plusów i też znam osoby, które rodziły w domy i były bardzo zadowolone. Ale... Mój syn był owinięty pępowiną. Okazało się to dopiero przy porodzie, dostał na początku tylko 7 punktów. Szybko go tam doprowadzili do porządku, ale szczerze to wolę nie ryzykować. Jednak w szpitalu będzie miał zapewnioną fachową pomoc, a czasem liczą się dosłownie minuty.

    Sophieja lubi tę wiadomość

    qb3c4z173dm8368h.png
    qb3c3e5e4rtuompq.png
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Essencya wrote:
    Hm... ja myślałam o porodzie w prywatnej placówce, ale pozniej przemyślałam sprawę i stwierdziłam, ze jakby jakiekolwiek komplikacje w trakcie porodu się pojawiły, to prywatna klinika nigdy nie bedzie miała takiego zaplecza specjalistycznego i sprzętowego jak zwykły szpital położniczy i odsunęłam tą myśl od siebie. Poza tym chcę rodzić tam, gdzie pracuje zaufana dla mnie osoba:)
    Ja myślę o porodzie prywatnym ale też mam coraz więcej wątpliwości

    Essencya lubi tę wiadomość

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 953 933

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacha u mnie jest gula w gardle od początku ciąży, na początku nie umiałam sobie z tym radzić I często musiałam iść przez to wymiotować. Teraz już wiem,że mam to jak zaczynam robić się głodna,więc szybko zjadam coś I przechodzi,bądź jakiś gazowany napój🤷‍♀️

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • szczesciara30 Autorytet
    Postów: 640 534

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko ok dzidziuś rośnie. Wzięłam zaświadczenie o ciąży do pracy :) i pracuje do końca maja. Pani przyjęła na Lajcie że mam drugiego lekarza :)

    Filcek, zozo, Angelka93, Gela093, Kaarola, Kalina32, Milu lubią tę wiadomość

    w57vrjjgs1ia7rw6.png
  • Sophieja Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zozo wrote:
    Wiem że to może za wcześnie ale czy myślicie o porodzie domowym? Zaczęłam się zastanawiać po rozmowach z kilkoma dziewczynami, jedna urodziła kilka dni temu. Oczywiście wszystko zweryfikuje późniejszy etap ciąży.
    Ja tez już się zastanawiam nad porodem i to wcale nie jest za wcześnie jak się okazuje, żeby się dobrze, szczególnie mentalnie, ale i fizycznie również. Na rodzenie u siebie w domu chyba bym się nie zdecydowała, ale są tzw. domy porodowe czy domy rodzenia przy szpitalach, jak coś się dzieje od razu zabierają Cię na salę porodową. Z domu to jednak kawałek i wiele się może wydarzyć. Ale każda z nas jest inna i inne warunki zapewniają spokój. Mnie chyba jednak bliski dostęp do lekarza. Ja się mocno zastanawiam nad porodem w wodzie.

  • Filcek Ekspertka
    Postów: 248 88

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczesciara30 wrote:
    Wszystko ok dzidziuś rośnie. Wzięłam zaświadczenie o ciąży do pracy :) i pracuje do końca maja. Pani przyjęła na Lajcie że mam drugiego lekarza :)

    Też miałam plan pracować do końca maja, ale od dzisiaj jestem już na L4 po tym wszystkim co się podziało ostatnio. Mam wpisany kod B i wskazanie 1 (czyli leżące) i zastanawiam się jak to jest z tymi kontrolami, bo jak pogoda będzie ładna to chciałabym móc wyjść na spacer chociaż na chwilę no i 15 maja mamy komunię w rodzinie więc też wypadałoby być. Miała już któraś z Was kontrolę z ZUSu ?

    oar843r8382kexia.png
  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 2 porody w szpitalu i dobrze wybrałam bo córka była wcześniakiem a z synem zakażenie wód płodowych. Tu tylko szpital ponieważ pani doktor na IP powiedziała że mam mieć CC i na ten temat porozmawiać ze swoją ginekolog.panicznie się boje

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 685 708

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie wiem jak się mam zabrać za szukanie szpitala! :) Pierwsza ciąża, więc wszystko takie nowe i dziwne... Jakbym dalej mieszkała w swoim rodzinnym mieście, po prostu weszłabym w neta i poczytała opinie, porozmawiała na forum z dziewczynami, jakoś bym zawęziła możliwe opcje. No, ale wyprowadziłam się na wieś i widzę, że ciężko tu zdobyć potrzebne informacje. Opinii w internecie- ZERO. Lista personelu szpitala- nie ma. Jak w takiej sytuacji wybiera się szpital, położną? Idzie się tam po prostu i robi wywiad z pracownikami? :D

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś tak było teraz przez covid jest zakaz, zobacz na Fejsie czy nie ma grupy która zna ten szpital. U mnie gdzie rodzić pomorskie itd.... musisz poszukać.

    Praskovia lubi tę wiadomość

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam położna w następny wtorek jadę podpisać dokumenty, przemiła jest na telefon bardzo pomocna.

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Bączek84 Przyjaciółka
    Postów: 104 51

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w 14+4 tc. Czy Was tez pobolewa po bokach brzucha? I jaką macie wydzielinę- ja mam albo wodnistą albo żółtawą i zastanawiam się czy to jest ok.

  • Milu Ekspertka
    Postów: 249 270

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zozo wrote:
    Ja kupiłam wit. c z dzikiej rózy w proszku i piję kilka razy dziennie po łyżeczce rozpuszczonej w wodzie lub soku pomarańczowym. Brało mnie już kilka razy i zawsze odpuszcza gdy zaczynam więcej pić. Raz myślałam że juz na bank będzie angina ale piłam co godzinę łyżeczkę i odpuściło po nocy całkowicie. Polecam na takie okresy przeziębieniowe.
    A gdzie kupić, z jakiej firmy takie saszetki do picia?


    zi13dqk3avb8xhi8.png

    25.01.2021 II kreski 🙏❤
    03.02.2021 beta 2506 ❤
    29.03.2021 -7cm zdrowego maluszka 👶
    21.04.2021 - NIFTY wynik prawidłowy ❤🙏 córa ❤❤❤
  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 342 390

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milu wrote:
    A gdzie kupić, z jakiej firmy takie saszetki do picia?
    Kochana w sklepie zielarskim na pewno kupisz.

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni to cc to ze względu na lozysko przodujące? Jeśli tak to ta lekarka na IP cię nastraszyla i to bezpodstawnie - nawet w necie piszą, ze łożyska przodującego nie stwierdza się przed 20 tyg, a nawet wtedy ma jeszcze czas sue podnieść. Porozmawiaj na spokojnie ze swoim prowadzącym. Nie ma co jeszcze panikowac. Wiem, ze wykrwawienia są stresujące, ale jeszcze wszystko może się podnieść.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 26 kwietnia 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam brzeżne na tylniej ścianie. W czwartek będę to na spokojnie wypytam

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
‹‹ 198 199 200 201 202 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ