Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też się zastanawiam, na początku lipca mam 2tyg urlopu i myślałam pracować do końca lipca, ale może dam radę jeszcze trochę w sierpniu. No ale zobaczymy jak tam bobek się będzie zachowywał. U mnie większość dziewczyn w pracy bierze L4 na całą ciążę a ja wróciłam do pracy jak tylko moglam, więc i tak jestem ewenementem.

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze gdyby nie to, ze pracuje z domu z powodu pandemii to tez już dawno byłabym na l4. Nie wyobrażam sobie dojazdów i mdłości przeżywanych wśród ludzi 🙈 w poprzedniej ciąży wspominam koszmarnie, nie mogłam zjeść obiadu w kuchni, bo zapachy były zabójcze, w trakcie pracy musiałam biegać do wc z Mdłościami... nic fajnego

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdybym mogła to bym pracowała bo bardzo lubię swoją pracę. Teraz jak siedzę w domu jestem bez życia jest mi smutno 🥺 po tej maści macmiror complex strasznie mnie swędzi i piecze już napisałam do ginekologa

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja do końca maja byłam na L4, na początku ciąży nie byłam w stanie nawet z domu pracować tak mi było słabo.
    A później nie mogłam wrócić ze względu na plamienia, a że już było zwolnienie powyżej 30 dni to lekarz by mi nie dał zdolności nawet na pracę z domu.
    Z kolei teraz jeśli będą upały to o wiele bardziej wolę klimatyzowane biuro niż nagrzane mieszkanie. A największa motywacją do powrotu do pracy było wyjechanie na legalu na wakacje bez stresu że mi przyjdzie kontrola z ZUSu:)

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to fakt, tez mnie to bardzo motywuje do pracy 😁

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Ola_Waw Koleżanka
    Postów: 55 406

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    kilka dni temu pojawił się tu temat kolagenu i przyznam, że skusiłam się na jego zakup - dokładnie firmy Intenson. Natomiast na opakowaniu jest napisane, że "nie należy stosować u kobiet w ciąży" - więc pytanie do dziewczyn, które suplementują kolagen, czy macie potwierdzenie od lekarza czy możecie to stosować?

    01.2020: CP >> usunięty lewy jajowód

    09.2020: IUI
    10.2020: IUI
    11.2020: IUI

    styczeń/luty 2021: 1x ICSI (długi protokół) 💉Gonapeptyl 150, Menopur 150
    13.02.2021 - punkcja, 8 dojrzałych komórek 🥚
    18.02.2021: transfer (4.1.1) embryoglue
    24.02.2021 (6 dpt): bHCG 10.2
    26.02.2021 (8 dpt): bHCG 41.6
    01.03.2021 (11 dpt): bHCG 137.0
    03.03.2021 (13 dpt): bHCG 382.0
    08.03.2021 (18 dpt): bHCG 3770.0
    10.03.2021: wizyta

    ❄️❄️❄️ (3.1.2, 2.2.2, 2.2.2)
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wynik prawidłowy !!!! Córcia jest zdrowa ❤️

    zozo, July, jane789, Angelka93, Patka95, Juliet, Praskovia, Mag91, Gosia9, nick nieaktualny, Gomerka, paatka, madziula9022, Dominika283, Kacha_88, Milu, Karo11, Essencya, Filcek lubią tę wiadomość

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2021, 13:09

    Kalina32 lubi tę wiadomość

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina32 wrote:
    Dziewczyny wynik prawidłowy !!!! Córcia jest zdrowa ❤️
    Gratulacje ❤️

    Kalina32 lubi tę wiadomość

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina nie mogło być inaczej ❤

    Kalina32 lubi tę wiadomość

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • Mag91 Ekspertka
    Postów: 181 183

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina super wieści, gratulacje!

    Moje dziecko ma chyba ADHD, od wczoraj od wieczora non stop się wierci, kręci, i kopie. W nocy była straszna burza i często się budziłam i tak samo kopniak za kopniakiem, a rano byłam z wynikami badań u mojej ginekolog to powiedziała że dawno nie widziała takich akrobacji, nie zmierzyła nic prócz szyjki 🤣

    Patka95, Kalina32 lubią tę wiadomość

    zrz6i09kjbhnyse8.png
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag, moja córa też wczoraj szalała jak była ta burza i powiem szczerze, że niekiedy takie kopniaki mocne dostawałam. Nawet mój narzeczony poczuł przez rękę pierwszy raz 😄

    Praskovia, Mag91, Filcek lubią tę wiadomość

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie grzeczna za to w upały rozrabia.

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam alergię na macmiror od wczoraj od pierwszej dawki tak mnie swędzi że szok nie mogę wytrzymać 🤦 więc zadzwoniłam do ginekologa i zaraz wypisze mi coś innego. Masakra

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni* wrote:
    Mam alergię na macmiror od wczoraj od pierwszej dawki tak mnie swędzi że szok nie mogę wytrzymać 🤦 więc zadzwoniłam do ginekologa i zaraz wypisze mi coś innego. Masakra
    A jak lekarz odstawił ci luteinę dopochwowa to zmienił na podjęzykowa?
    Mam podobnie- długie stosowanie luteiny spowodowało infekcje i teraz nie biorę progesteronu. Ale trochę się boje o szyjkę

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę cały czas brać tylko maść aplikuje na noc a luteinę aplikuje dodatkowo z żelem mucovagin.

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni* wrote:
    Ja muszę cały czas brać tylko maść aplikuje na noc a luteinę aplikuje dodatkowo z żelem mucovagin.

    To ile razy dziennie luteinę?

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 885 1017

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam dziś na badaniu u mojej prowadzącej ciążę i powiedziała, że łożysko "dobrze, wysoko". No i już nie wiem co mam myśleć...
    - pierwszy lekarz, w 13tc mówił, że nachodzi na szyjkę
    - prowadząca przez kilka kolejnych wizyt mówiła, żeby się łożyskiem nie przejmować
    - 2tyg. temu lekarz, u którego byłam w rodzinnym mieście zmierzył, że łożysko 1,25cm od szyjki
    - teraz mowa o tym, że wysoko
    Wychodzi na to, że tak jak u Moni, ktoś się musi mylić. Tylko kto?

    A z dobrych wiadomości- maleństwo rozwija się bardzo dobrze! Dalej jest drobniutkie, waży 504g, ale wszystkie parametry w normie! <3 Ja od początku ciąży przytyłam 7,5kg, ale lekarka mówi, że jest super. :P

    Angelka93, Patka95, Karo11, Kalina32, paatka, Filcek lubią tę wiadomość

    🧒🏼 26.10.2021

    👦🏼 02.10.2023

    👶🏻 14.07.2025
  • szczesciara30 Autorytet
    Postów: 640 534

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś z Was się szczepi na krztusiec w ciąży?

    w57vrjjgs1ia7rw6.png
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczesciara30 wrote:
    Czy ktoś z Was się szczepi na krztusiec w ciąży?
    Ja będę się szczepić, ale to w 3 trym

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

‹‹ 278 279 280 281 282 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ