X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Junjul Autorytet
    Postów: 583 601

    Wysłany: 30 lipca 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka93 wrote:
    Dziewczyny piszecie plan porodu?
    Tak, będę pisać z moją położną środowiskową 🙂

    preg.png
  • Karo11 Autorytet
    Postów: 266 213

    Wysłany: 30 lipca 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie że te plany porodu są w ogóle egzekwowane ? 🤷‍♀️ Ktoś o to zapyta i przeczyta ?

    0d1yqqmzuerq2go9.png
  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 30 lipca 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już napisany, zobaczymy w praniu 😂😂😂 w pon mąż maluje pokój małej a we wtorek ustawiamy meble.

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Maison3 Znajoma
    Postów: 23 35

    Wysłany: 30 lipca 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byłam na wizycie u mojego gin. Mały ma już 1100gr, ja 7kg na plusie😝 chodzę co dwa tyg, ja nie miałam badań z krwi, prenatalne robił mi mój lekarz i w 3 trym też on będzie, ja mu ufam, jeśli coś byłoby nie tak odrazy kierował by mnie do szpitala lub na jakieś badania. On jest pod tym względem trochę nawiedzony😂 do małego nie mam jeszcze nic, córka ma dwa latka i śpi jeszcze w łóżeczku, zaczynam się stresować czy zdążę z jej pokojem i cała reszta, bo jeszcze nic nie mamy ruszone😳

  • Kacha_88 Autorytet
    Postów: 321 243

    Wysłany: 30 lipca 2021, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym egzekowaniem planu porodu to pewnie jak zawsze zależy. Położne są różne. Jestem na innym forum na fb dziewczyn z Wawy, które już rodziły i wiem że raczej średnio plan kogoś obchodzi. Plan zamierzam napisać. Oczywiście nie nastawiam się, że wszystko będzie z nim zgodne Nie chce nacinania krocza ale wiem że czasem to lepsze wyjście. Z drugiej strony np jeśli zależy nam na pozycjach wertykalnych to warto to powiedzieć. Zwłaszcza jak połozna nie omawiała z nami planu . Położna z góry cos sobie zakłada tak jak my. Z moich obserwacji wynika, że często zawodzi komunikacja. Dość często przed trudnymi rozmowami pisze sobie co chce komuś przekazać, mi zawsze to pomaga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2021, 23:46

    8p3oflw1cgmpfqsb.png
    Czekamy na Ciebie 💗
    04.02.2021- ⏸, 11 dpo 💗

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 31 lipca 2021, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja chyba też napisze, zapytam na wizycie w klinice czy ktoś może mi pomóc bo patrzę na te wzory i w połowie nie wiem sama ck chce :(

    Dziewczyny z CC mierzycie ketony w moczu? U mnie było ok ale teraz mam insulinę na noc i pojawiły się ketony, ja już głupieje od tego i chce mi się płakać :( nie wiem co mam z tym robic

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • Filcek Ekspertka
    Postów: 248 88

    Wysłany: 31 lipca 2021, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliet wrote:
    Martka tak, przy przyjęciu.
    Wiecie dziewczyny ja to znoszę, bo jest Kazio. Gdyby nie on wypisałabym się na własne żądanie, ale dla niego przeleżę, to tylko 2 dni. Dziś jak usłyszałam, że jeszcze muszę zostać, to zrobiło mi się tak przykro, że miałam łzy w oczach, ale trudno. Zacisnę zęby. Najważniejsze jest jego bezpieczeństwo.
    Jutro 29+0, czyli wchodzimy w 30tc 😍

    Dasz radę <3, to tylko 2 dni a będziesz spokojniejsza i przede wszystkim zaopiekowana :)

    Juliet lubi tę wiadomość

    oar843r8382kexia.png
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 31 lipca 2021, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka93 wrote:
    To ja chyba też napisze, zapytam na wizycie w klinice czy ktoś może mi pomóc bo patrzę na te wzory i w połowie nie wiem sama ck chce :(

    Dziewczyny z CC mierzycie ketony w moczu? U mnie było ok ale teraz mam insulinę na noc i pojawiły się ketony, ja już głupieje od tego i chce mi się płakać :( nie wiem co mam z tym robic

    Ja na początku mierzyłam, ale nigdy nie wychodziły. A teraz sikam z 3 razy w ciągu nocy wiec pomiar rano i tak raczej nie jest adekwatny wiec to olałam i nie mierze😒

    Angelka93 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka93 wrote:
    Dziewczyny piszecie plan porodu?
    Ja na razie nie bardzo rozumiem czemu taki plan miałby służyć, bo raczej poród kojarzył mi się zawsze z czymś spontanicznym i nieprzewidywalnym.
    Ale mam dzisiaj i jutro weekendowa szkołę rodzenia, więc zobaczę co będzie mówić położna 😅

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 31 lipca 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CiepłaKluska wrote:
    Ja na razie nie bardzo rozumiem czemu taki plan miałby służyć, bo raczej poród kojarzył mi się zawsze z czymś spontanicznym i nieprzewidywalnym.
    Ale mam dzisiaj i jutro weekendowa szkołę rodzenia, więc zobaczę co będzie mówić położna 😅
    No właśnie ja też nie bardzo wiem bo wydaje mi się, że to i tak wszystko pójdzie swoim torem 🙂 daj znać co powiedziała położna

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 31 lipca 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CiepłaKluska wrote:
    Ja na razie nie bardzo rozumiem czemu taki plan miałby służyć, bo raczej poród kojarzył mi się zawsze z czymś spontanicznym i nieprzewidywalnym.
    Ale mam dzisiaj i jutro weekendowa szkołę rodzenia, więc zobaczę co będzie mówić położna 😅

    Ja mam tak samo😅 jakoś sobie nie umiem wyobrazić, że coś się zaczęło, a ja trafiam na IP i im wymachuję kartką i ktoś to jeszcze czyta i analizuje🙈 ale doświadczenie w tym mam żadne wiec może mam mylne myślenie na ten temat, a w rzeczywistości plan jest przydatny.
    Ale ja nie piszę planu porodu. Po pierwsze liczę na to, że wytrwam do cesarki i będę mogła ustalić kilka rzeczy na bieżąco z personelem, a jeśli byłaby jakaś nagła akcja szybciej to i tak pewnie nie będzie czasu na wdrażanie moich wytycznych.

  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 31 lipca 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, skąd zamawiacie rożki? Chciałabym nie koniecznie coś drogiego, bo tylko na chwilkę ale też żeby troszkę ciepły był. Zamówiłam jeden z allegro i chyba odeślę bo cieniutki.

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 583 601

    Wysłany: 31 lipca 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poród nie powinien być nieprzewidywalny i spontaniczny, dużo lepiej mieć świadomość tego co dzieje się z ciałem oraz tego co może się wydarzyć w szpitalu 🙂 to minimalizuje lęk, panikę i pozwala lepiej sobie poradzić. Plan porodu piszemy po to, żeby zaznaczyć jeżeli z jakimiś procedurami się nie zgadzamy, jeżeli chcemy bardziej przyjazne warunki (np. przygaszone światłona sali porodowej czy brak stażystów) czy np. chcemy mieć możliwość przybierania dowolnych pozycji w czasie porodu, czy też skorzystać ze znieczulenia. Oczywiście, że ten plan nie zawsze zostanie spełniony, nie zawsze może być, bo poród jest trochę nieprzewidywalny, ale dzięki temu położne znaja nasze oczekiwania i wiedza, że mamy świadomość swoich praw.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2021, 14:21

    Angelka93, Gomerka, Kalina32, Kacha_88, makatka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 31 lipca 2021, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdy rodziłam poprzednio to położna na porodówce pytała o plan porodu i się z nim zapoznała, chyba nawet dołączyła do jakiejś tam ich dokumentacji 😉 fakt, że u mnie długo szło to miałaby i czas go przepisać 😅

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • MichaLina Autorytet
    Postów: 267 261

    Wysłany: 31 lipca 2021, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka, ja mam ketony w moczu prawie cały czas. Zeszłam z dużej ilości na ilość śladowa. Najbardziej to mówi i złej diecie... i nie dostarczanie odpowiedniej ilości jedzenia.
    Jesz przed snem? Nie masz za długiej przerwy między posiłkami? Ja jem o 22-23 ostatni posiłek i pierwsza kanapkę o 6.30

    m3sx3e3kecqpqjc6.png

  • Junjul Autorytet
    Postów: 583 601

    Wysłany: 31 lipca 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina32 wrote:
    dziewczyny, skąd zamawiacie rożki? Chciałabym nie koniecznie coś drogiego, bo tylko na chwilkę ale też żeby troszkę ciepły był. Zamówiłam jeden z allegro i chyba odeślę bo cieniutki.
    Ja zamówiłam na Allegro jakiś za 30 zł, mam jeszcze dwa podobne po córce i wiem że są ok, nie za cienkie nie za grube 🙂 dzisiaj w smyku widziałam takie kocykowe otulacze na promocji i miałam ochotę kupić, ale się powstrzymałam cudem 🤣 nie wiem czy w poniedziałek jednak po to nie wrócę bo strasznie milutkie w dotyku. Jedynie ciepłe a u mnie w domu nie da się zbić temperatury poniżej 23-24 stopni w zimie, dlatego ciepłych rzeczy nie kupuje 😉

    preg.png
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 31 lipca 2021, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MichaLina wrote:
    Angelka, ja mam ketony w moczu prawie cały czas. Zeszłam z dużej ilości na ilość śladowa. Najbardziej to mówi i złej diecie... i nie dostarczanie odpowiedniej ilości jedzenia.
    Jesz przed snem? Nie masz za długiej przerwy między posiłkami? Ja jem o 22-23 ostatni posiłek i pierwsza kanapkę o 6.30
    Jem przed snem. Nigdy wcześniej nie miałam ketonów. Może zjadłam za mało węglowodanów na kolację, nie wiem. Zobaczę co będzie jutro

    Ja mam dwa różki z Palluli, wydają się fajne ale jeszcze ich nie pralam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2021, 17:11

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2021, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka93 wrote:
    No właśnie ja też nie bardzo wiem bo wydaje mi się, że to i tak wszystko pójdzie swoim torem 🙂 daj znać co powiedziała położna
    Oki więc zachęcała żeby napisać i że raczej połozne się cieszą jak widzą że ktoś ma. Ale jest tylko parę rzeczy na które tak naprawdę mamy wpływ, wiec żeby to było kilka punktów a nie elaborat. I nie pisać rzeczy oczywistych typu chcę być o wszystkim informowana, bo i tak mają obowiązek nas informować, nikt nam siłą wenflonu nie wbije i nie wleje oksytocyny.
    Także pewnie napisze kilka podpunktow typu kto miałby być osoba towarzyszącą, że zależy mi na ochronie krocza albo że chciałabym spróbować rodzic bez znieczulenia. Ale to bliżej terminu porodu zrobię jak będę wiedzieć jaka jest sytuacja na porodówkach.

    jane789, Angelka93 lubią tę wiadomość

  • Sophieja Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 31 lipca 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Czy Wasze dzidziusie są już obrócone główkami do dołu? Dajcie znać który tydzień i czy tak czy nie oraz jak miałyście w poprzednich ciążach. Będę wdzięczna, bo mnie lekarka nastraszyła.

    Ja natomiast odpowiadam na temat planu porodu. To właściwie nie plan - scenariusz tylko Wasze wytyczne, czego byście chciały uniknąć, a co chciałybyście, żeby się wydarzyło. Jasne, że wszystko potoczy się swoim torem i o każdą interwencję położna i lekarz muszą zapytać, ale daje to pewien ogląd na początek. Czy zależy Wam np. na ochronie krocza, czy chcecie znieczulenie, czy nie.

    Pozdrawiam :)

  • Junjul Autorytet
    Postów: 583 601

    Wysłany: 31 lipca 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh ja też mam pytanie: stosuje może któraś z Was omeprazol na zgagę? Podobno jest to jedyny inhibitor pompy protonowej bezpieczny w ciąży 🤔 już nie radzę sobie ze zgagą, miewam refluks nawet bez ciąży, a teraz jak na noc wezmę gaviscom to nie pali w gardle, ale i tak mi wszystko podchodzi do gardła jakbym miała wymiotować i jest to okropnie nieprzyjemne 😞

    preg.png
‹‹ 330 331 332 333 334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ