X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe Szczęścia 2015 ;)
Odpowiedz

Październikowe Szczęścia 2015 ;)

Oceń ten wątek:
  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się też z rańca :)
    Samopoczucie dobre, wróciłam właśnie ze spacerku z pieskami, przez noc napadało śniegu, więc jest super :)
    Małgorzatka jak dzisiaj masz termin @, to jutro na usg nic raczej widać nie będzie. Ja byłam 1 dzień po spodziewanej @ i nic, nawet kropeczki...:)

    Ja też wczoraj na wieczór miałam lekką zgagę, dziwne trochę, bo w pierwszej ciąży dopiero pod koniec się pojawiła. Co do jedzenia to masakra, ja bym jadła cały czas...zjem i za chwilę jestem znowu głodna :P W środę chcę iść znowu na HCG, żeby zobaczyć jak przyrasta...
    Musimy być dobrej myśli, wszystko będzie dobrze i koniec ;)

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • Katiś Autorytet
    Postów: 2248 4112

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to i ja Was witam :) tak jak już jedną lutowka 2015 napisała, dałyście nam znak , że można się rozdwajać :). Nudnych ciąż Wam życzę :)

    Pola <3klz9df9h07yjky2k.png
    Hania <3klz9df9h6qms3c6n.png
  • Betti-85 Ekspertka
    Postów: 158 130

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula a jaką miałaś bete?

  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti-85 wrote:
    Paula a jaką miałaś bete?
    10 dpo miałam 23,02 a po 48 h - 72,96. Wychodzi na to, że dobrze wzrasta. Ale chcę zrobić dla samej siebie w środę i później 4 lutego (razem z progesteronem) przed wizytą, którą mam 6 lutego :)

    Dzięki Katiś :) A Tobie życzę szczęśliwego rozwiązania i zdrówka dla Ciebie i maleństwa :)

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • Sroka Autorytet
    Postów: 810 329

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję wszystkim przyszłym mamom! Ja urodziłam 22 października 2014 i nawet nie wiecie jak ten czas szybko leci, bo już za nami 3 miesiące ;)

    Spokojnych ciężarnych dni życzę !

    paula1 lubi tę wiadomość

    http://dwakotyzaploty.blogspot.com/

    k0kdt5odm9ez6rjg.png
  • Muffinka1019 Autorytet
    Postów: 614 1041

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka!
    Siedzę i wcinam śniadanie, głód z rana nigdy mnie nie dopadał, a teraz mi burczy już jak się obudzę... Cycki mnie bolą niemiłosiernie. Wczoraj miałam dziwną sytuację, na tej posiadówce co wspominałam, zaczął mnie mocno boleć brzuch. I się rozczuliłam, tak że grochy mi leciały po policzkach. Ale siara, myślicie, że to już hormony? Wzięłam no spę, ale wyczytałam, że mogę mieć mało magnezu, chyba się potwierdza, bo od tygodnia codziennie parę razy drga mi prawe oko. Śmigam dziś po magnez. Wiecie może ile powinnam brać teraz kwasu foliowego? 400mg czy 600mg?
    Udanej niedzielki ;)

    wnid9vvjodizjocx.png
  • Betti-85 Ekspertka
    Postów: 158 130

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula to bardzo ładny przyrost :) Pęcherzyk na usg widać podobno przy 1500-2500 a zarodek przy 5000-6000.

    Muffinka może to hormony już tak na Ciebie działają rzeczywiście :). Minimalna dawka kwasu foliowego to 400, ale mi lekarz powiedział, że odkąd jestem w ciąży to mogę brać podwójną dawkę, więc biorę od wczoraj 800.

    Muffinka1019 lubi tę wiadomość

  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffinka mi lekarz przepisał witaminy omegamedoptima, a tam jest 400 i dodatkowo kazał mi brać jeszcze 400, czyli wychodzi 800.
    A ja jestem jakaś dziwna, bo mnie prawie cycki nie bolą...hmmm

    Sroka ja swoje pierwsze dziecko też urodziłam w październiku, tylko, że 21.10.2005r. ;)

    Muffinka1019 lubi tę wiadomość

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • Muffinka1019 Autorytet
    Postów: 614 1041

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti-85, to super, ja brałam to tej pory 400, ale po Twojej informacji dorzucam kolejne 400. Niech dzidzia rośnie :)

    Betti-85 lubi tę wiadomość

    wnid9vvjodizjocx.png
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze a ja jak zawsze panikuje bo objawów brak, zero mdłości, zero apetytu po prostu czuje się normalnie.... Och tak strasznie się boję że znów coś nie tak :/

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Betti-85 Ekspertka
    Postów: 158 130

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja spokojnie brak objawów nie jest żadnym wyznacznikiem, że coś jest nie tak, szczególnie na tak wczesnym etapie.
    Ja wczoraj też spanikowałam, bo zrobiłam test ciążowy-sikańca i wyszła mi bledsza kreska niż we wcześniejsze dni więc już ze łzami w oczach pojechałam na bete i okazało się, że w ciągu 48h przyrosła z 204 do 559. Wyrzuciłam już wszystkie testy z domu i nie mierze temperatury bo chyba bym zwariowała.

  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betii a w których dniach cyklu robiłaś betę? Bo moje wartości są dużo niższe od Twoich.

    Anstazja nie martw się, będzie dobrze :) Nie wszyscy mają od razu objawy

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti niby tak, ale po stratach człowiek panikuje o byle co...

    Co do testów to zależy jakie stężenie moczu było, może dużo pilas albo był za mały odstęp między jednym a drugim siusiu i stężenie moczu było mniejsze dlatego wyszedł bladszy,
    Rozumie twój strach ale dobrze ze wyrzucilas testy ;)

    Choć ja w lipcu sikalam na test co dwa dni i krecha była grubsza i grubsza a dzidziuś i tak poszed do nieba, wiec nie ma reguły.

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paula1 wrote:
    Betii a w których dniach cyklu robiłaś betę? Bo moje wartości są dużo niższe od Twoich.

    Anstazja nie martw się, będzie dobrze :) Nie wszyscy mają od razu objawy
    Nie wszystkie labolatoria mają takie same normy wiec nie ma co porównywać ;)

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Muffinka1019 Autorytet
    Postów: 614 1041

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaaa, nie masz czym się martwić. Objawy przyjdą :) Ja robiłam betę w środę, ale oczywiście tutejszy system jest tak wspaniały, że wyników przed weekendem nie było. I tak cud, że wysłali mnie na badanie krwi, bo tu tego nie praktykują. Do lekarza mam przyjść dopiero w ósmym tygodniu, nie wcześniej. Dlatego jestem taka niedoinformowana. Jakoś za 2 tygodnie będę chciała jechać prywatnie do polskiego ginekologa, żeby mi pokazał co tam jest w moim brzuszku, ale teraz nie pojadę, bo to ponad 100 km jazdy. To Wy już dziewczyny wszystkie macie dzieciaczki?

    wnid9vvjodizjocx.png
  • Betti-85 Ekspertka
    Postów: 158 130

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula nie ważna jest wartość tylko przyrost, to zupełnie nie ma reguły naprawdę. U mnie było tak:

    10dpo 46
    13dpo 204
    15dpo 559

    Powiem wam Dziewczyny że u mnie to w ogóle był jakiś kosmiczny cykl. Nie dość że owulka w 8dc zaraz po @ to jeszcze byłam na monitoringu i gin mi powiedział, ze miałam 2 pęcherzyki, ale nie pękły i zrobiły się torbielki więc żyłam ze świadomością, że to był cykl bezowulacyjny a tu taka niespodzianka :)
    Dobra na razie spadam na spacer może będę później.
    Miłej i bezstresowej niedzieli wam życzę :*

  • Betti-85 Ekspertka
    Postów: 158 130

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffinka ja nie mam dzieci jeszcze :)

  • Betti-85 Ekspertka
    Postów: 158 130

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja rozumiem Twój strach Kochana, ale musisz być dobrej myśli, a tymi objawami się nie przejmuj naprawdę.
    A co do testu to właśnie dziwne bo wszystkie robiłam z porannego moczu. Ale teraz podchodzę do tego tak, że domowe testy mają pokazać czy jest ciąża a nie powinno się traktować ich jako wskaźnik przyrostu bety.
    Teraz już naprawdę mykam. Buziaki

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffinka u nas tez nie praktykują bety wiec ja nie mam tego badania :/ Szkoda bo chociaż wiedzialabym czy dobrze przyrasta.

    U nas tez nie badają wcześniej niż przed 8 tygodniem :(

    Ale cóż trzeba poczekać troszkę dłużej

    Ja mam synka, w syczniu miał 7 urodziny. Trochę duża różnica wieku, szkoda ale cóż zrobić....

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Muffinka1019 Autorytet
    Postów: 614 1041

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba jesteśmy w tym samym kraju :) UK?
    7 lat to nie jest taka duża różnica wieku, mój brat tak ma, że jego córka jest o 7 lat starsza od jego syna, i powiem Ci że dogadują się bardzo dobrze :)
    Mój brat jest ode mnie starszy o 13 lat, a drugi o 10 lat i też zdało egzamin :)
    Mykam, idę na zakupy bo mi się zamek w kurtce rozwalił, muszę kupić nową, bo tamta już stara. Udanej niedzielki!

    wnid9vvjodizjocx.png
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ