X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 19 marca 2019, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj mały od dwóch dni tez zaczyna się wspinać na czworaki ...co prawda na krótko ale jednak :))))
    Co do diety , to mnie w sloikach tez zaczyna wkurzać , ze wszędzie jest marchewka a w owocach ciagle jakblko ...jakblko z tym jabłko z tamtym :p
    Ja czekam do pół roku i zacznę sama robić jedzenie małemu . Wykorzystam termomixa i lece z tematem .

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5363 6238

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój to chyba jeszcze nie ma siły podnieść swojego brzucha. No ale w końcu to taki ośmiokilowy dryblas. Kilka dni temu kupiłam nową matę, chyba mu odpowiada, bo zaczął na niej intensywnie kręcić się wokół siebie, w obu kierunkach. Widać, że też chciałby choćby trochę pełznąć już do przodu, ale mu nie wychodzi. Wyciąga mocno rękę, próbuje odpychać się nogami, jednakże kończy się to tylko na stękaniu.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 19 marca 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My właśnie wracamy od neurologa. Kurde mały ma skierowanie na rehabilitację,bo jest do tyłu z umiejętnościami. Prawie na każde pytanie neurologa czy to robi moja odpowiedź brzmiała nie :/. Mam nadzieje ze ćwiczeniami wypracujemy to wszystko.

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 19 marca 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie macie maty na ziemię ?

  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy humbi https://www.humbi.pl/product-pol-6186-Piankowa-dwustronna-mata-edukacyjna-Szachownica-3w1-Polski-Alfabet-Cyfry-Obrazki-Kontrastowe-czarno-biala-150-x-180-x-1-cm.html

    43kth371haww2z0j.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 19 marca 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam humbi. Fajna jest. Mała sie zabawi na niej dosc dlugo sama.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 19 marca 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mamy humbi :)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 19 marca 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika30 wrote:
    Hej. My właśnie wracamy od neurologa. Kurde mały ma skierowanie na rehabilitację,bo jest do tyłu z umiejętnościami. Prawie na każde pytanie neurologa czy to robi moja odpowiedź brzmiała nie :/. Mam nadzieje ze ćwiczeniami wypracujemy to wszystko.


    A co niby powinien już robić wg tego lekarza? Przypomnij ile już ma Twój synek?

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 19 marca 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy matę smiki ze Smyka. jest ładna szaro-kremowa. Niestety koty już ją podrapały. Mała póki co trenuje na brzuszku i ciągle jęczy. Nie potrafi się przemieścić i jest wkurzona.

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 19 marca 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zastanawiałam się nad matą skiphop, mimo ze producent pisze ze od 10 miesiąca .

    Dziś Julka skoczyła 5 miesięcy i dziś wykonała pierwszy obrót na brzuszek, a nawet kilka już mamy za sobą. Jestem z niej bardzo dumna <3 Jeszcze musi popracować nad rączką i będzie super.

    katberry, Cukierniczka lubią tę wiadomość

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5363 6238

    Wysłany: 19 marca 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika30 wrote:
    Hej. My właśnie wracamy od neurologa. Kurde mały ma skierowanie na rehabilitację,bo jest do tyłu z umiejętnościami. Prawie na każde pytanie neurologa czy to robi moja odpowiedź brzmiała nie :/. Mam nadzieje ze ćwiczeniami wypracujemy to wszystko.
    Heh, jakaś moda chyba panuje na dawanie skierowań. Zauważyłam, że już prawie każdy takie ma. Ja rozumiem jakieś poważne asymetrie, poważne wzmożone czy obniżone napięcie, ale teraz to już wystarczy byle pierdoła i zalecają ćwiczenia. Oczywiście nie zaszkodzi, no ale ... Mój przypadek był taki - zaraz po wejściu do gabinetu zostałam zapytana przez neurologa, czy mały chodzi na rehabilitację. Nawet nie zdążyła jeszcze go obejrzeć, a już założyła, że pewnie chodzi "jak każdy"...Powiedziałam, że nie. Jak go zbadała i uzyskała odpowiedź, że mały dotychczas nabył potrzebne umiejętności, to mimo wszystko wypisała skierowanie mówiąc, że "mu się należy" (na nfz ofcourse) i żeby sobie pochodził, bo ma trochę spięte ramiona. (serio?)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 19 marca 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bylo podobnie. Lekarka: oj widze, ze mala jeszcze zaciska piastki (3,5 miesiaca) to moze dam skierowanie do fijzoterapeuty. Bylam, nic sie nie dzieje.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 19 marca 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa ma znowu taki czas, ze nie je wieczorem. Czyli ostatnie mleko o 15.30 i potem nic. Budzi sie k. 1 i 5. Nje chce jej wcisjac na sile, ale jakoś glupio ze nie zje nic na wieczor. Teraz tez juz spi i oczywiście nie tknela mleka.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 19 marca 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po dwóch wizytach u fizjo tez dałam sobie spokój .. ćwiczenie które pokazała zniwelowało „ problem ” który wyolbrzymił lekarza ...a sama fizjo do końca nie umiała powiedzieć po co mamy dalej chodzić ;)
    Poza wydawaniem kasy oczywiście ;) i żeby nie było - nie żałuje na dziecko ;)
    Byłam tez dla porównania u osteopaty i ten powiedział ,ze mały rozwija się super ;) a fizjo to fizjo oni działaja wg schematu rozwoju na dany tydzień dziecka i nie daj Boże dziecko przekręcić się o dwa dni później niż w schemacie rozwoju i już alarm !!! Fizjoterapia ;)
    Także ja biorę z dystansem ;) każdej dziecko idzie swoim torem .

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmnn... moja fizjoterapeutka przed każdymi ćwiczeniami pyta, co Kinga już robi, a jeśli odpowiadam, że „tego jeszcze nie”, to mówi, że spokojnie, ma jeszcze czas. I jeśli chcę, to pokazuje ćwiczenia, które mogą przyspieszyć wykonywanie danej czynności, ale nic na siłę nie wciska. Chodzę, bo widzę, że Kindze pomagają te jej masaże rozluźniające i zazwyczaj po każdej wizycie zaczyna robić coś nowego.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas pediatra jest bardziej wyluzowana niż ja :D nie doszukała się żadnych nieprawidłowości, które ja twierdzilam, że widze (myślałam, że może mieć problemy z napięciem mięśniowym). Przez moje marudzenie zawsze sprawdzała wszystko dwa razy, a i tak nie zleciła rehabilitacji. Byłam raz u fizjo, ale mała wtedy bardzo marudziła i niewiele się dowiedziałam, miałam pójść jeszcze raz, ale jak ostatnio byłam umówiona to mała wtedy przesunęła sobie drzemkę i odwolalam, bo byłoby to samo co za pierwszym razem. Fizjo stwierdziła jedynie, że trzyma zaciśnięte piąstki (zł wiedzialam, że jak jest wypoczęta to ładnie prostuje paluszki) i w leżeniu na brzuszku za blisko siebie trzyma rączki, ale odkad sama się przekreca na brzuch to widze, że już ładnie wyciąga ręce przed siebie. Poza tym przestała się odchylać do tyłu (co mnie martwiło wcześniej), więc chyba już nie pójdę, bo nie wydaje mi się żeby miała jakiś problem.

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 20 marca 2019, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pediatra Julki raczej sama z siebie nie byłaby skłonna dać skierowanie, no chyba że powiedziałabym, że mnie coś zaniepokoiło. Niemniej my sami poszliśmy na jedna wizytę w okolicach 2 miesiąca, dla własnego spokoju, do tego prowadziła zajęcia w szkole rodzenia i na co dzień pracuje w szpitalu z dziećmi.
    Ja się trochę nie dziwię, że fizjo zawsze coś zauważą, to chyba takie zboczenie zawodowe, grunt żeby nakierowali rodzica, pokazali ćwiczenia i specjalnie nie przedłużali spotkań. Ale to już trzeba liczyć na kogoś uczciwość.

    Julka wczoraj zaczęła przekręty i teraz ciągle ćwiczy (już sama rozważałam fizjo bo robiła nienaturalny łuk). Pobudka o 5:20 i zaczyna swoje arie. Kocham tego brzdąca ale na Boga dałaby pospać ciut dłużej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 06:51

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 20 marca 2019, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Heh, jakaś moda chyba panuje na dawanie skierowań. Zauważyłam, że już prawie każdy takie ma. Ja rozumiem jakieś poważne asymetrie, poważne wzmożone czy obniżone napięcie, ale teraz to już wystarczy byle pierdoła i zalecają ćwiczenia. Oczywiście nie zaszkodzi, no ale ... Mój przypadek był taki - zaraz po wejściu do gabinetu zostałam zapytana przez neurologa, czy mały chodzi na rehabilitację. Nawet nie zdążyła jeszcze go obejrzeć, a już założyła, że pewnie chodzi "jak każdy"...Powiedziałam, że nie. Jak go zbadała i uzyskała odpowiedź, że mały dotychczas nabył potrzebne umiejętności, to mimo wszystko wypisała skierowanie mówiąc, że "mu się należy" (na nfz ofcourse) i żeby sobie pochodził, bo ma trochę spięte ramiona. (serio?)

    Hej dziewczyny, pozwole sobie się wypowiedziec.
    To najczesciej - niestety - nie fizjo kaze rehabilitowac dziecko (jasne, ze tacy są, ale to w kazdym zawodzie sa fanatycy), a rodzice! Chca na sile przyspieszyc rozwoj dziecka, by bylo „lepsze i szybsze niz dzieci kolezanek”. Mimo, ze nie ma zadnych zaburzen. Mniejsze czy wieksze asymetrie ma kazde dziecko. A napiecie miesniowe jest cecha indywidualna, tak jak kolor oczu czy temperament. Odeszlo sie od podejscia „byle nie przeszkadzac w rozwoju”. Nie, wcale nie przesadzam, bo tak wlasnie jest. To jest cholernie smutne.
    A jak pytamy matek, czy po porodzie byly u fizjo - wielkie oczy i pytanie „nie, a po co”. W niektorych krajach taka wizyta jest obowiazkowa. To profilaktyka, a koszty operacji zaburzen statyki narzadow rodnych to miliardy rocznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 07:28

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • iga Koleżanka
    Postów: 100 15

    Wysłany: 20 marca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Kuba trzymany na rękach ( na prosto ) nie przekręcał główki na lewą stronę. Dlugo to trwało. Od dwóch tygodni kręci nią w obie strony za przedmiotami które mijamy .Chodzilam z tym do pediatry .Nie widziała w tym nic dziwnego .Po prostu obrał sobie stronę ulubioną i kazala czekać aż zacznie obracać główkę na dwie strony .

    Długo Wasze dzieci miały etap piszczenia?
    Mały od paru dni piszczy jak się bawi i piszczy jak się zlosci .
    Głowa mi pęka po całym dniu .

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5363 6238

    Wysłany: 20 marca 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eszkilu, masz rację. Rodzice często doszukują się nieprawidłowości u dzieci, internet w tym im bardzo pomaga...Ja, moi rodzice, dziadkowie nie chodziliśmy do żadnych fizjo i mamy się super. Tak jak podobno mówi się o raczkowaniu, że to taki ważny etap i jego ominięcie może spowodować tak wiele zaburzeń w rozwoju mózgu... (serio ta czytałam w necie). Ja nie raczkowałam, mając osiem miesięcy po prostu zaczęłam chodzić i nic mi w rozwoju nie brakuje. A na pewno gorzej się nie uczyłam. Przeciwnie, kończyłam szkołę i studia ze średnią bliską 5,0.

    Iga, u mnie to samo. To etap przejściowy przed gaworzeniem. Jeszcze trochę to potrwa.

    iga lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 1003 1004 1005 1006 1007 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ