X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 24 marca 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z Was uzywa butelek yoomi samonagrzewajacych sie do mleka modyfikowanego? Fajnie byloby usprawnic proces przygotowania mleka ale boje sie ze okaze sie to nieprzydatne

    Aaggaa02
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 24 marca 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katberry wrote:
    u nas daleko do pozycji czworaczej czy pelzania. Glownie turlanie. a wasze dzieci wkładają stopki do buzi?
    Szymek się bawi stopami i wkłada je też do buzi, ale w 90% jest to lewa stopa, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy nie. A co do pozycji czworaczej to ja już się boję co będzie jak on ogarnie jak się przemieszczać do przodu, bo chyba za nim nie nadążę, także ciesz się niemobilnym dzieckiem póki możesz ;-)

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 24 marca 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio zauważyłam, że mały ma lekko pomarańczowy nos i kąciki oczu. Zagłębiłam temat i okazuje się, że to efekt nadmiaru karotenu w organiźmie. To co mam dawać, skoro niemalże każdy słoik to marchew albo dynia?:/

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 24 marca 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj, za rada Zuzi, podalam batata, samodzielnie ugotiwanego i zblendowanego. Jak zajadala! Lepiej niz sloiczek. Kurcze, nie spodziewalam sie :)

    1Malinka1, katberry lubią tę wiadomość

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 24 marca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    U nas też w tym tygodniu wyszły dwie dolne jedynki.

    Pytanie do mam starszaków. Mój cały czas wtyka coś małej do jedzenia do buzi. A to kabanosa, a to bułkę, banana itd. Proszę, tłumaczę... za każdym razem ze smutkiem mi odpowiada, że Nela jest głodna. Spotkałyście się z tym? Jakieś rady? Boję się, że któregoś dnia wsadzi jej coś małego i będzie tragedia.
    Mam prawie identyczną różnicę wieku między dziećmi z tym,że młodsze to chłopak a starsze dziewczynka i też go niestety karmi. Ostatni mu pół łyżki do ust włożyła. Tłumaczenie na nic się zdaje, po prostu bardzo małego pilnuje innego rozwiazania nie znalazłam:-(

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 24 marca 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po chrzcinach. Uff, całe szczęście mieć już to za sobą :) Przez ostatni tydzień nie miałam czasu nawet się po tyłku podrapać.

    Kinga opanowała przewroty z pleców na brzuch do perfekcji, teraz udoskonala jeszcze obroty z brzucha na plecy. Wcześniej robiła to a zasadzie utraty równowagi, a teraz bardziej świadomie. Od wczoraj unosi tez pupę do góry leżąc na brzuszku i zaczęła się przesuwać do tyłu. Dzis tak „przepełzła” jakieś 2 metry :) stóp jeszcze do buzi nie wkłada, nie zawsze uda jej się za nie złapać, ale zaczęła okazywać im zainteresowanie (szczególnie przy zmianie pieluchy), łapie się za kostki.

    My dopiero od jutra startujemy z rozszerzaniem diety. Do tej pory Kinga miała okazję polizać rant od pizzy (lol) i wczoraj moja mama dała jej chwile polizać i possać gruszkę. Podobało jej się :)

    1Malinka1, monika30 lubią tę wiadomość

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 25 marca 2019, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz nic spokojnie nie mozemy zjesc, bo mała patrzy takim wzrokiem, ze serce sie kraje.
    Mąż to jej daje wszystkiego polizac.

    Wczoraj, na rocznice slubu, bylismy w kinie i na kolacji. Mama zostala z małą. Dostalam tylko smsma: Ona ma jakis atak histerii. Nie moge jej uspokoic. Akurta czekalismy na jedzenie i nie moglam wyjsc. Zasnela po godzinie histerycznego placzu :( moja mama uwaza, ze z tęsknoty za mną.

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 25 marca 2019, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed Nami tez rozszerzanie diety, myślałam że mamy czas do maja, ale coś nie dawało mi spokoju i obliczyłam, że 26 tydzień to jednak w kwietniu skończy, musza zamówić kilka kaszek. W sumie to się cieszę, sama jestem ciekawa jak to będzie.

    Stopek jeszcze nie wkłada do buźki, tzn czasem przy przebieraniu złapie i jak potrzymam jej je to wykazuje zainteresowanie, jeszcze ma czas.
    Poki co ćwiczy obroty ale tylko z prawego ramienia. Odkąd to skumała to nie ma opcji leżenia na plecach. Podczas przebierania obraca mi się z ta gołą pupą i mnie to rozbraja.

    Czy wasze dzieci tez tak mają, że w innym miejscu nie jedzą ? Jechaliśmy do rodziny i ona tam kompletnie nie chciała jeść, zrobiła sobie kilku godzinną przerwę, piersi mi tak nabrzmiały boleśnie...w końcu na śpiocha ją nakarmiłam.

    ChicChic gratuluje :) u nas niestety tez się zdarzyły takie sytuacje histerycznego płaczu. Tez upatruje to w tym ze straciła mnie z wzroku i wpadła w panikę. Na netflixie oglądałam program dokumentalny i w nim mówili ze dziecko do pewnego momentu myśli , że mama i ono to jedność i jak znika mama to dziecko może mieć poczucie że ono też znikło- to tak w skrócie, może to to, nie wiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 06:35

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • iga Koleżanka
    Postów: 100 15

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsss gratuluje nowego domu 🤗
    Urządzaj sie spokojnie i ciesz nowym gniazdkiem 😉

    Orchidea , moj jak widzi mnie w okularach to za każdym razem dlugo sie przygląda. Ale nie placze 😉

    U nas Kuba zostaje z moją mamą co jakiś czas jak chcemy wyskoczyć na większe zakupy, jak trzeba coś załatwić w urzędach czy jak matka jedzie na paznokcie 😉 ale jeszcze nie zdarzyło się zeby jej marudził. Ale on moze jest przyzwyczajony bo od małego tak go zostawialam.
    Chciałabym tez przyzwyczajać go do teściowej zeby i tam go czasem podrzucac jak jest potrzeba.
    Tylko z tym trochę ciezej bo tesciowie mieszkają pod miastem i dojazd juz dłuższy a mame mam na miejscu.

    U nas też stopy w buzi lądują co okazja, gdy są bose zwlaszcza .

  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 25 marca 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też 2 dolne jedynki się pojawiły :)
    Przewroty na bok są, na brzuch brak.
    Na brzuchu nie leży ostatnio bo skóra straszna a kładł głowę a nogami tarł o ziemię aby podrapać :(

    43kth371haww2z0j.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda dalej bez obrotów natomiast stopy w buzi są cały czas już odmjakis 2 tyg. Ciekawe o czym to świadczy ze nie obraca się a stopy wkłada do buzi.

    Od soboty jesteśmy na wsi Jaga prawie całe dnie na zewnątrz śpi potem w nocy jak suseł, tylko w nowym miejscu ma troszkę problem z zaśnięciem, wracamy do domu dopiero w środę.

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 2 pytania:

    Czy ktoras z Was wprowadzala juz jajko? W jaki sposob? Od razu cale? Na parze? Czytam rozne opinie i juz zglupialam.

    Jak Wasze dzieci spia w lozeczkach? Do dzis spala Ewa w kolysce, jest tam wąsko wiec sie nie kreci. Ale dzis w nocy chciała spac na boku, nie miala miejsca. Dzis chcialabym wsyawic do sypialni lozeczko ale boje sie ze bedzie miala duzo miejsca, przewroci sie na brzuch i bedzie krzyk żeby ja odwrócić.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • AnnaManna Ekspertka
    Postów: 247 218

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic u nas Ania jak zaśnie, to nie przekręca się na brzuch, tylko na boczki. Zauważyłam, że jak bierzemy ją nad ranem do naszego łóżka (bo kręci się niesamowicie, a z nami pośpi nieco dłużej) to nie może obrócić się na lewą stroną, chyba jest dla niej za miękko, a w swoim łóżeczku kręci się we wszystkie strony. Mam tylko problem, bo gdy śpi w łóżeczku to rozkopuje się i kołderka zawsze ląduje obok niej i mam wrażenie, że marznie. A w śpiworze nie chce spać.

    U nas póki co obroty wciąż w jedną stronę i wielka niechęć do maty. Już sama nie wiem, jak mam ją zachęcać do leżenia na niej.
    Z nogami to jest ciekawa sprawa, bo cały czas stara się przyciągnąć obie nogi na raz do buzi i nie może załapać, że jak weźmie jedną, to będzie łatwiej ją skosztować :-)

    Idziemy dziś na szczepienie... I znowu stres.

    ijpbio4pgzuzz66o.png
  • iga Koleżanka
    Postów: 100 15

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bardzo sprawdził się kokon. Kuba spi w nim od urodzenia .

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam teorie jajecznicy na parze 3dni pod rząd a potem 10 dni obserwacji.

    Jaga śpi z nami wiec nie pomogę

    A moje pytanie : rozgladalyscie się już za następnym fotelikiem ? Jakieś porady ? Modele ?

  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chic Chic moja zmienia pozycję w czasie snu, ale większość spi na boku. Raz ja widzialam jak spala na brzuchu. Mamy lozka polaczone i bardzo czesto konczy sie tym, ze wturla mi sie do lozka. Jak zacznie raczkowac to chyba będę musiala jednak zalozyc boczne szczebelki bo mamy bardzo wysokie lozko.
    a co do rozszerzania diety to ja bylam bardzo tym podekscytowana, ale jest raczej kiepsko. Zje ziemniaka najchetniej, a dynia z jablkiem wczoraj wzgardzila. Nie wiem, moze nie jest gotowa? Zawsze z zainteresowaniem patrzy jak ja jem. Przy jedzeniu jeszcze dosc mocno wypycha język i nie potrafi oblizac lyzeczki.. cycoholik jeden. Ostatnio duzo gaworzy, ale wywala przy tym jezyk i wychodzi smiesznie.. nie wiem czy mam sie martwic ale pewnie samo przejdzie. Do tego bardzo czesto wydaje taki jakby gardlowy dzwiek zdziwienia.

  • iga Koleżanka
    Postów: 100 15

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiuszaaa, ale Wam fajnie 🤗
    Zazdroszczę tej wsi 😍

    Katiuszaaaa lubi tę wiadomość

  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Ja tez sie zastanawiam nad tym jajkiem ale ja zaczne od przepiorczych albo zielonych.
    A dajecie juz manne? Macie jakis fajby schemat zywieniowy dziecka?

    Cale szczescie moj starszak nie karmi malego nawet mu do glowy chyba jeszxze nie przyszlo ale pokazuje mu bajki i razem ogladaja ..

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zamiar dać jajko w tym tygodniu
    Generalnie czytałam ze na początek daje się samo żółtko ugotowane na parze( białko jest na maxa alergizujące ) i dodaje do obiadku rozciapane -ten system mi się widzi i tak mam zamiar zrobić - dam znać jak to poszło .

    Co do fotelika tez już zgłębiałam temat ponieważ mój Tobi wazy przeszło 8,5 kg i widzę ze robi mu się w nosidle niewygodnie .
    Zdecydowaliśmy się na Britax & Romer Dualfix I-Size Cosmos .
    Nie będę pisać czemu :D ale trochę poczytalismy standardowo konsultowaliśmy się z kim trzeba i po prostu wg nas będzie najlepszy dla małego i dla nas tez :p
    Jedyne co mogę dodać to , ze my chcieliśmy ten obracany bo jest to po prostu bardzo wygodne i wiem , ze się sprawdza .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 12:01

    Katiuszaaaa lubi tę wiadomość

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsss jak podajesz kaszke na noc do mleka to mleka dajesz tyle samo miarek ?

    U nas noce są straszne. Mały się budzi co godzinę :/ ledwo funkcjonuje. Do tego teraz mu wyszła gorączka 38. Myślicie że to na ząbki ? Czy lepiej jechać do lekarza ?

‹‹ 1008 1009 1010 1011 1012 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ