X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 6 listopada 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs, my od razu mieliśmy uczulenie na dadę, więc używam puffies od urodzenia. Chociaż koleżanka mówi, że zaczęły jej przeciekać, u mnie się to nie zdarza. Dobre są też bambusowe z Rossmana, ale dla mnie były za grube.

    Kinga do żłobka i pań już dawno się przyzwyczaiła. Zachowuje się tak, jak w domu. Cały dzień krzyczy i wymusza, ale podobno panie się nie dają, cokolwiek to znaczy. Chodzi chętnie i jeszcze nie chorowała.

    Moja jeszcze jeździ w łupince maxi Cosi i na razie nie zanosi się na zmianę. Ja mam fotelik joie stages po starszej córce i mała go po niej odziedziczy. Będzie jeździła tyłem i basta. Żadne marudzenie mnie nie przekona.

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 6 listopada 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My używamy Pampers Sleep and Play. Nie uczulają Ewy i nie przemakają. W końcu jedne wystarczające na całą noc. Ale w żłobku są Dady i też nie uczulają.

    Właśnie Ewa też w łupince, ale widzę, że jej niewygodnie. Jak tylko ją wsadzam, to marudzi.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 6 listopada 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w aucie Jaga jeździ w łupinie u męża kupiliśmy taki 9-18 i jeździ tylko tyłem nawet nie pokazuje jej ze można inaczej,
    Przewinięcie Jagody w normalna pieluszkę to graniczy z cudem wiec już od jakiegoś czasu jedziemy z pieluchomajtkami pampers czasem tez dada oba są ok muszę kiedyś na próbę kupić tez hugiess, rozmiar nosi 4 ,pieluszki Dady 4 przez noc przeciekały jak nie spała na plecach tylko na boku. Dobre są tak jak pisze Flavia pufies i tez z lidlowych byłam zadowolona, no i i moje ulubione bambino ( nie bambiboo) ale oni nie maja pieluchomajtek :(, lupilu i pufies dopiero chyba od rozmiaru 5 a Bambino wogole ;(

    Dziewczyny jakie mleko mam kupić ? 2 czy 3 ? Chce Jagodę odcyckowac a widzę ze ona ma potrzebę jeszcze na mleko No i nie wiem jaki numerek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2019, 11:52

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 6 listopada 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiusza my już pijemy nan 3 :)

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 6 listopada 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, dziewczyny! Jestem w szoku, jak lekko ubieracie swoje dzieci. Chociaż może to tylko takie wrażenie, bo nie napisałyście, co zakładacie pod kurtkę i w jaki sposób się przemieszczacie. Ja się staram nie przegrzewać Kingi, a mimo to nie wyobrażam sobie przy 10 stopniach nie założyć jej ciepłej (zimowej) odzieży. Sama też wskakuję w puchówkę przy takiej temperaturze. Nie okłamujmy się, mrozy -20 stopni to chyba w Polsce prędko nie nastaną ;) Poza tym w zeszłym roku wychodziłam na spacery do -5 i dla mnie to już było za zimno na spacery 3-godzinne. W tym roku też pewnie będziemy spacerować do takich temperatur, ale krócej- na drzemkę będziemy wracać do domu. O ile smog pozwoli spacerować.

    Kinga nie chodzi do żłobka i ciągle wychodzi na 3-godzinny spacer z prababcią w ciągu dnia. W ciągu tego spaceru przesypia około 1,5 godziny, jakieś 30-40 minut są na placu zabaw, a reszta to spacer w wózku. Ja też jak coś mam do załatwienia na mieście, to biorę wózek i lecę, samochodem poruszamy się tylko do dziadków/na dalsze zakupy, zajęcia. Czyli niezbyt często.

    Jak zrobiło się zimno, to zainstalowałam w wózku śpiworek dołączony do spacerówki (dla mnie jest jesienny, polarowy) i tak już jeździ, nie używam kocyka. Przy temperaturze takiej jak teraz (czyli 10 stopni i mniej) zakładam jej kombinezon zimowy z Lidla ( https://www.lidl-sklep.pl/LUPILU-Kombinezon-dziewczecy-ze-sniegolapem/p100265951 ), pod spodem ma body na długi rękaw, cienki sweterek, rajstopki, do tego oczywiście buty zimowe, czapka, rękawiczki i komin. Mam jeszcze kurtkę- płaszczyk, to jest dopiero puchate na maxa ( https://www.okaidi.pl/kurtka-puchowa-ocieplana-z-nadrukiem-i-z-kapturem-ciemnoniebieski-40754 ), ale ją zakładam tylko wtedy, kiedy jedziemy gdzieś autem i ubieranie w kombinezon i rozbieranie do fotelika to po prostu mordęga. To znaczy biorę ją ze sobą, bo Kinga jeździ w foteliku w bluzie co najwyżej. Jeśli jedziemy do centrum handlowego i parkujemy gdzieś na zewnątrz, to biorę tylko kurtkę jesienną/przejściową.
    Wczoraj jeszcze kupiliśmy buty zimowe z Mrugały, jak dla mnie są ok, nie są zbyt sztywne.
    Ubrana w taki zestaw wraca do domu ciepła, ale nie gorąca ani tym bardziej spocona.

    Zastanawiam się, czy kupić drugi śpiworek do wózka z Cottonmoose- mielismy w zeszlym roku i był rewelacyjny, w tym też planowałam kupić, ale model Combi- ma posłużyć podobno do 4 r.ż.- do wózka i na sanki. Cały czas się zastanawiam, czy jest sens.

    Kinga nosi Pampers Premium Care Pants w rozmiarze 3 cały czas. Przeprosiłam się z pantsami po tym, jak Kinga przestała leżeć spokojnie na przewijaku. Nie przeciekają w nocy, pod warunkiem, że zmienię jej pampersa około 6 rano, kiedy obudzi się na mleko. Bardzo dużo siusia w nocy, w ciągu dnia nie zbiera się tyle moczu we wszystkich pampersach razem wziętych. Megss a Tobiasz nosi pantsy czy zwykłe pampersy? Koleżanka mi mówiła, że te pantsy jak nasiąkną to obniżają się i jej synek się przez to zasikuje w nocy.
    Ogólnie, to używałam wszystkich rodzajów pieluch Pampers (oprócz tej najnowszej serii Pure Protection) i jak dla mnie Premium Care najlepsze.

    U nas przebiła się właśnie trzecia... jedynka ;) I idzie kolejna. Niesamowite, że niektóre dzieci kończą już przygodę z ząbkowaniem, a Kinga dopiero zaczyna. Oprócz tego, że przy pierwszych zębach miała kwaśne kupy, które ją szybko odparzały oraz pcha cały czas paluszki do buzi, to w sumie nie zauważyłabym, że coś się dzieje.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 6 listopada 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi czy np jajecznicę już smazycie normalnie na np maśle ? Czy dalej na parze lub wodzie ?. Zastanawiam się czy już mogę np zeszklić cebulkę jak robię leczo czy dzieci w tym wieku jeszcze enie powinny jeść smażonych rzeczy ?

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 6 listopada 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po roku jest 3 - my tez jesteśmy na nan pro 3

    Drobniutkie te wasze dziewczyny w takim razie :) mój klocek to w życiu już by nie wszedł w łupinę .
    Ostatnio byłam u brata on ma 9 miesięcznego synka i właśnie zmieniał mu fotelik bo łupina za mała i Tobi wlazł do niej z ciekawości to się zaklinował a nogi to my wystawały tak , ze hoho :)

    Bambioo nas uczulają :/
    Pieluchomajtki dla mnie są jeszcze trudniejsze przy przewijaniu zwłaszcza kupy niż zwykle pampy :)
    Chyba spróbuje puffies - Flavia czy one są tylko w sprzedaży internetowej ?

    Karo Twoja mała teraz już chodzi w rękawicach ? Jezu to ja nawet nie mam takowych kupionych 😀
    Wiadomo czapka szalik tak ale na rękawice wg mnie jeszcze jest za szybko .. u nas dzisiaj 10 s

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2019, 13:31

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 6 listopada 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 10:32

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 6 listopada 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja ubieram podobnie jak Hedgehog .
    Przy spacerze za rączkę i bieganiu i temp 10 s ciepła kurtkę ciepła czapka itp to u nas równa równa się przegrzanie .
    Co mama to inna wizja :) każda zna najlepiej swoje dziecko ! Grunt żeby nam nie chorowały !!!

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 6 listopada 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jeszcze rękawiczkek nie zalozylam. Ani cieplej czapki. A chodzimy po dworze. Wychodze z zalozenia ze co jej ubiore zima. Zreszta mam kozaki tez nieocieplane. Cieple trzymam na mroz.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 6 listopada 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety puffies są tylko w sprzedaży internetowej, ale ja się akurat z tego cieszę. Na emagu (zawsze są któreś) w promocji, przesyłka za free, kurier wnosi do domu i ponad miesiąc spokoju. Dla mnie to układ idealny.
    Szczerze, to każde dziecko jest inne i najlepiej ubierać według jego upodobań.

    Megsss lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 6 listopada 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, ja normalnie smażę jajecznicę na maśle.

    U nas pieluchy 4 w dzień (jakieś tanie z auchan), ale na noc pieluchomajtki pampersy premium care. I nic nie przecieka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2019, 16:24

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 6 listopada 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę was nadrobić...
    Tak na szybko:
    NA ZAPALENIE PIELUSZKOWE NAJLEPSZA MAŚĆ PROPOLISOWA :) tylko sprwadzic czy nie uczula. Ale poza tym 3 dni i pupa jak nowa. Tylko żółta hahah

    43kth371haww2z0j.png
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 6 listopada 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, który kupiłaś ten kombinezon. Na 80, czy 86? W Lidlu rozmiarów ja jest duża, a nasze dziewczyny drobne są.

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 6 listopada 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs dzięki już zakupiłam zioła, będę próbowałaś. Bo tak źle u nas nie było, a już nie raz miała czerwone te miejsce- linomag zawsze pomagał.
    akilegna no właśnie tak się zastanawiałam czy to nie przez zabkowanie, tez czytałam ze pH się zmienia. Oby jej to minęło.
    Karo ojj to ja faktycznie ubieram ja cienko w porównaniu to Ciebie.

    Dobra wygooglowalam co to znaczy łupinka (tak nie wiedziałam ) i my już dawno przerzuciliśmy się na nowy fotelik tyłem do jazdy i wybraliśmy Nuna ale trochę zaluje bo chciałam Britax.

    Justynuszek wiele dobrego czytałam o tej maski może spróbuje jak zioła nie dadza rady.

    Monika ja smażę normalnie na tllusczu ale bardzo mało, ale mlods nie przepada w ogole za jajecznica.

    Megsss lubi tę wiadomość

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 6 listopada 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O mamusko ja nigdy w życiu kocyka nie zabrałam na spacer, dziś miała body rajtki i sukienkę dresowa + kurteczka Wiosenno jesienna bez żadnych szalików czapek ani rękawiczek wczoraj spodnie dresowe skarpety body bluza kurteczka

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 6 listopada 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha ale różnice ubraniowe sa grube :D katiusza czy Ty mieszkasz w Polsce :D?
    Ja myślałam , ze nasza lekko ocieplana kamizelka i cienka czepeczka to dla mojej mamy zawał serca :D a Twoja mała chodzi bez czapki ??:) ile u was jest stopnii ?:)

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 6 listopada 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brak czapki to głównie jej wybór który muszę zaakceptować albo inaczej musiała bym jej chyba przyszyć ewentualnie przykleić.

    Mieszkam na Śląsku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2019, 20:48

    Megsss lubi tę wiadomość

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 6 listopada 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na spacer na nogach to spodnie dresowe, rajstopy, body na krótki, lekka bluzę i jesienna kurtkę. Czapkę bez szalika.

    Jak do wozka to podobnie ale bez rajstop - mam śpiwór. Spacer e wózku trwa u nas 15 minut. Nie pamiętam kiedy spał w wózku ostatnio.

    Ja fotelik zmieniłam jak skończył 9 miesięcy, ale mój nie trawił łupiny. Jeździ przodem, na tylnym siedzeniu, za pasażerem.
    Jajecznicę robię na maśle, daje koperek, szynkę, cebulkę, czasem sera trochę. Na śniadanie je z dwóch jaj i kanapkę z masłem.

    No właśnie... i tu pojawia się moje zmartwienie. Moje dziecko je dużo. Mam wrażenie ze za duzo. Ciagle tylko wola am am am. Już nie wiem co mam robić. Wazy 10,5 i nosi rozmiar 86.

    Pieluchy mamy dady fioletowe, zielone go uczuliły. Ma rozmiar 4.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 6 listopada 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, ja tylko raz robiłam jajecznicę na parze. Kindze zdecydowanie bardziej smakuje smażona normalnie, na maśle. Inne smażone rzeczy tez podaję normalnie (chociaż rzadko, bo to niezbyt zdrowe)..

    Megss, dlaczego pieluchomajtki trudniejsze? Mnie się wydawało, ze nie będą przylegać tak dobrze, jak normalne pampki, ale w sumie nie widzę różnicy. Przy kupie rozdziera się je po bokach, a później robi wszystko tak, jak przy normalnym pampku.
    Tak, Kinga chodzi w rękawiczkach (takich cienkich z Pepco), bo wracała ze spacerów z lodowatymi rękami. Siedząc w wózku uwielbia trzymać stelaż, a ten jest teraz lodowaty, to samo się tyczy metalowych elementów na placach zabaw (łańcuchy w huśtawkach, zjeżdżalnia, uchwyty na zabawkach- to wszystko okropnie zimne). Nie ściąga rekawiczek, wiec chyba nie jest jej gorąco w ręce ;) zawsze sprawdzam, czy jest ciepła po powrocie ze spaceru no i jest ciepła, ale nie gorąca. Tak normalnie ciepła, jak w domu w samym bodziaku i legginsach.

    ChicChic jak się zrobi zimniej, to będę ją ubierać na cebulkę (bluzę na body, na rajstopki legginsy i na to kombinezon) i tyle. „Co ja jej założę jak będzie na minusie” to tez mój tekst do babci, która zawsze mi mówi, żeby ją ubrać cieplej. Chociaż w drugą stronę tez nie ma co przesadzać.

    Hedgehog to faktycznie i Ty i syn lubicie zimno, ja bym dziś założyła kurtkę puchową albo chociaż płaszcz wełniany. Mnie jest zimno na samą myśl ;) ale fakt, ja zmarzluch jestem- jedyny okres, kiedy mi było wiecznie za gorąco, to ciąża :D

    Duże różnice przy ubiorach jednak, macie racje, ze każde dziecko inne i co sytuacja to inaczej. Może te wiosenno/jesienne kurtki macie po prostu cieplejsze niż te moje, bo ja nie mam żadnej na polarze, a to jednak daje ciepło.

    Flavia, Kinga nosi ciuszki z Lidla na rozmiar 74/80 i one mają zapas, jeszcze na 86 będą dobre pewnie. Kombinezon wzięłam na rozmiar 80 i tez ma jeszcze zapas, ale nie jest za duży.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
‹‹ 1181 1182 1183 1184 1185 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ