X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 27 listopada 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierniczka mój tak rozwala kiedy już się najadl. Jak jest głodny to nie myśli o rozrzucaniu jedzenia. No i oczywiście jeszcze wtedy kiedy mu nie smakuje ;)

    Cukierniczka lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 27 listopada 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojj tak zdecydowanie Julia robi to tak ostentacyjnie, że aż śmiesznie. Szuka kontaktu wzrokowego, trzyma kawałek jedzenia i sru na ziemię, potem przygląda się temu jak leży. Poza tym cudownie odgrywa rolę płaczu, wręcz teatralnie, rzuca się na kolana w rozpaczy i stęka, jęczy. Nawet nie macie pojęcia jak mi się śmiać chce wtedy. Oczywiście doskonale wiem, że jej nic nie jest.

    Ja chcę kupić kuchnię, ale póki co miejsca brak, ale też uważam, że to uniwersalny prezent i dla chłopca i dziewczynki. Też nie jestem za określaniu zabawek ta dla chłopca, ta dla dziewczynki.

    Zarejestrowaliśmy się na szczepienia o 13:15.

    Poza tym jutro wracam do pracy. Mam tak mieszane uczucia, głównie jestem przygnębiona. Mam nadzieję, że obie sobie poradzimy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2019, 09:35

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 27 listopada 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 10:26

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 27 listopada 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja się muszę pochwalić że moja od niedawna próbuje sama jeść łyżeczka i widelcem. Zupy nie zje ale jogurt ok 50 procent ląduje w buzi. Widelcem czasem sobie coś nabije. Najczęściej jednak je rękoma albo ja karmię.

    km5si09kuaztknwb.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 27 listopada 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ben sobie lepiej radzi widelcem niż łyżką i zdarza mu się coś nabic i trafić do buźki ale najczęściej je rękoma. Na obsługę sztućców przyjdzie jeszcze czas ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 27 listopada 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam metalowe sztućce z Ikea (zestaw za 15 zł- łyżka, widelec i nóż z ozdobami na rączce)- mega polecam! No i od kiedy go mamy daję je Kindze i ona coś tam próbuje nimi jeść, ale najczęściej wybiera jeszcze własne ręce. Serek natomiast już je tylko łyżeczką- a raczej macza ją w serku i oblizuje. Widelec jeszcze nie do końca kuma, tzn próbuje nabić np parówkę, ale jak jej się nie udaje po 2 próbie, to wybiera paluszki. Pokazuję jej zawsze jak to trzeba robić i w pierwszej kolejności zawsze zjada rzecz z widelca, dopiero później rączka idzie w ruch.
    Chodziło mi o to, ze Kinga nie je już w ogóle papek, odrzuciła całkowicie nawet jedzenie ze słoiczków. Zupy domowe jemy raczej w weekendy, a w ciągu tygodnia konkrety- albo paluszkami albo widelcem i zapominam o przemyceniu witamin na łyżeczce.

    Za to muszę ją pochwalić, bo ogarnęła samodzielne picie z Doidy Cup, nie zalewając się przy braniu kubeczka ze stołu, piciu i odkładaniu go :)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 27 listopada 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa nie je lyzeczka, bawi sie raczej. Umie jesc ladnie widelcem, czasami jej daje, ale najczesciej rekami a rzadkie ja jej podaje.
    Z doidy cup swietnie pije. Wczoraj robilam koktajl z jarmuzu i wypila 2 kubki.

    Jutro wracamy do zlobka i do pracy. Nir moge sie doczekac...

    Ostatnie 2 dni to chodzenie spac o 22. Nie wiem o co jej chodzi ale cxasami sie zastanawiam czy to nasze dziecko. Mega zywa, energia ja rozpiera. Ja juz padam a ta dalej biega, rozkłada, uklada, no i biega, biega biega. Z laciem w buzi, w maskotka w buzi.. Pękamy ze smiechu i czekamy kiedy padnie.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 27 listopada 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pochwalę się moim syneczkiem :)

    e5125e03cbc9.jpg

    Flavia, Megsss, Blondas_29, edka85, akilegna♥, Cukierniczka, Agatelek, Katiuszaaaa lubią tę wiadomość

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 27 listopada 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia przeslodziak!❤️

    A co do kuchni i chłopca to ja nie napisałam tam nigdzie , ze dla chłopca nie :D napisałam ze kuchnia super dla dziewczynki :)
    No bo kojarzy się z dziewczynka w pierwszym momencie ;) tak jak lalka ;)
    A auto z chłopcem ;) to są pierwsze skojarzenia 🤷‍♀️To wszystko.. nie linczujcie :D ja tez
    jestem za chłopem w garach :D

    monika30 lubi tę wiadomość

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 28 listopada 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chyba kupie kuchnie na święta dla młodego. Mam tylko pytanie, jaka kupić żeby na wysokość była okej? Widziałam ta w lidlu i mi się podobała ale ma 93 cm wysokości.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 29 listopada 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chłopy do garów! :P

    Malinka jak pierwszy dzień w pracy?

    Ja dziś na L4 z Szymkiem, bo jeszcze go nie puściliśmy do żłobka, a mąż nie mógł na dzisiaj wziąć wolnego. Już na szczęście jest lepiej, więc od poniedziałku wraca.

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 29 listopada 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czy któraś z Was podawała sedalia syrop. Kacper przez te zęby buzi się w nocy milion razy i pomyślałam że może to troszkę by mu pomogło. Sama nie wiem ?

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 29 listopada 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, ja podaje sedalie synkowi od jakiegoś czasu, który bardzo kiepsko śpi w sumie od urodzenia, a jest dawno na mm. Lekarz mi polecił. I Nie widzę jakiejś różnicy. Podobno trzeba reguralnie stosować, ale dr mi powiedziała że na jedne dzieci zadziała na drugie nie.
    Więc może u Ciebie zadziala.

    Aaggaa02
  • Blondas_29 Ekspertka
    Postów: 159 84

    Wysłany: 29 listopada 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i my jesteśmy po szczepieniu na mmr które połączyli nam z dawka przypominająca pneumokoki. Byłam przygotowana psychicznie na 1 szczepionkę :/ na szczęście mąż wziął to na siebie.
    Marcelina ma komplet jedynek i uwaga 3 czwórki i wychodzi ostatnia (dziąsła mega spuchnięte) w dzień jest dobrze ale nocki od jakiegoś czasu kiepskie, widać ze bolą ja wychodzące zęby bo potrafi cyca ciągnąć na czworakach bujając się 🙈 smaruje doraźnie dentinox i czasem na noc daje viburcol w czopkach.
    Jest chodzi o prezenty to moja mama kupiła jej szczekającego pieska na smyczy i od kilku dni bawi się tylko nim i wszędzie go zabiera :)

    Karo wspominałaś kiedyś o spiworku cottonmose, kupiłaś go ? Bo ja mam z zeszłego roku z gondoli taki na 100 cm i jest idealny do naszej spacerówki i mała spokojnie się w nim mieści, jeszcze na sanki myśle ze tez będzie dobry ;)

    Malinka mów jak tam przeżyłaś powrót do pracy ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2019, 16:41

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    w4sqs65gyz0a6r5s.png

    Wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda! <3
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 29 listopada 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez po szczepionce, Julka dobrze to zniosła, mialam wrażenie, że lepiej jak poprzednie szczepienia. No, ale jednak gorączka może pojawić się później.
    Co do powrotu do pracy to jeżeli chodzi o Julkę to jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Zero płaczu, zero problemu z usypianiem i jedzeniem. Gardzi moim odciągnięty mlekiem, a tyle wysiłku wlozylam żeby je odciągnąć. Ale już nie będę tego robić. Poza tym to w pracy trudny okres, a nawet bardzo, wiele zmian, niestety negatywnych. Rozważam różne opcje, bo niestety nie idzie tu ku dobremu.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 30 listopada 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zaszczepiłam Kingę bexsero + nimenrix we czwartek i miała lekki stan podgorączkowy wczoraj nad ranem (temperatura nie przekraczała 37,5), za to ogólnie marudna była. Po drzemce minęło jak ręką odjął. W grudniu spróbujemy zaszczepić na ospę, o ile będzie szczepionka dostępna (coś mi się o uszy obiło, ze producent ma jakieś opóźnienie i ma być dopiero w styczniu).

    Blondas, miałam kupić śpiworek cottonmoose, ten kombi (jest chyba największy i najdłużej posłuży), ale póki co odpuszczam- na to, co się dzieje za oknem wystarczy zwykły, dołączony do wozka. Może jak będą większe mrozy w przyszłym roku, to kupię. Tego małego nie mierzyłam, mam zamiar go sprzedać.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 30 listopada 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaszczepilam Bena na ospe, odre, różyczke i meningo (taki zestaw jako standard) w zeszły wtorek. W czwartek po szczepieniu Ben ma gorączkę w okolicach 38 stopni. Wizyta u lekarza - angina. Dostał antybiotyk w razie wu. W nocy gorączka poszła do 40 stopni, podałam antybiotyk. Na drugi dzień gorączki nie ma. I nie pojawia się aż do skończenia antybiotyku. Kolejny tydzień, kolejna środa, pierwszy dzień po odstawieniu antybiotyku - gorączka 38 stopni. W nocy 39, kolejny dzień i noc - 40. Poprzedniej nocy wzrosła do 41. Miałam już wizję szpitala przed oczami. Wzrastała mimo że dostawał co 4 godziny, naprzemiennie ibuprofem i paracetamol. Po godzinie od podania znów szybowala do góry. Pocil się w nocy niemiłosiernie, przebieralam po dwa razy wszystko. Dziś rano jakby nigdy nic, zero gorączki, dziecko normalne, wesołe, zdrowe. Szukam wysypki bo myślę że może trzydniowka ale nic, nawet jednej kropki, plamki. Boję się, że zaszczepilam chore dziecko i powikłania dopiero się ujawnią.
    Wyniki wymazu z buzi i z krwi będą w poniedziałek. Trzymajcie kciuki :(

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 10:26

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 10:26

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Agatelek Ekspertka
    Postów: 156 62

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kato, już jest szczepionka dostępna. Agatka miała zaplanowane szczepienie na początku listopada razem z mmr, ale zadzwoniła do mnie pielęgniarka, że nie ma szczepionek na ospe. Agatka była chora, więc i mmr się nie udało. W piątek dzwoniłam do przychodni żeby ją znowu zapisać i wiem, że już mają ospe.

    Akilegna, Agatka po meningo b miała gorączkę ok. 40 stopni.

    Buko
‹‹ 1189 1190 1191 1192 1193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ