X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 26 listopada 2019, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mmr mamy za soba. Nie działo sie nic po szczepionce ale samo uklucie bylo dosc bolesne. 5.12 mamy 2 dawke meningokokow. A ospe rozwazam... Chyba sie zdecyduje kolo stycznia bo potem kolejna obowiązkowa wypada nam na kwiecień.

    Co do prezentow, to my na mikolaja kupimy jakies ksiazeczki i oglafam ubrania na black friday, zamowie i bedzie cos konkretnego. Os innych pewnie dostanie zabawki... Od moich rodzicow jakis fajny grajacy nocnik.

    Na BN kupujemy kuchnie. Przekonalyscie mnie jakims wpisem o tym jaka to super zabawka. A ewka uwielbia układać, przekladac, pokrywki, garnki etc. Mam nadzieje ze sie jej spodoba. Wiem ze dostanie tez zestaw do sprzatania. Ona usilnie zamiata i chodzi ze szmata wiec to bedzie trafiony prezent. Jaka matka taka corka:) ale moj tata zapowiedział ze kupi jej jakies auto. Chyba poprosimu tez o lozeczko turystyczne. Jestem sceptyczna, bo nie wiem ile ona jeszcze w nim pospi ale moj mąż sie uparl.


    Jaki rozmiar przewidujecie na wiosne i lato?? Nie wiem 86 czy 92?
    Teraz Ewa nosi 80 ale czasami sie zdarzy 86. A znowu 92 pisza, ze jest na 2 lata. Nie bedzie za duze latem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2019, 06:04

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 26 listopada 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje małemu tran który ma w sobie 400 j wit D plus do tego kapsułkę wit d 400 raz dziennie.
    Czy któraś jeszcze podaje tran?

    Mój syn nosi rozmiar 80, czasami 86 i podejrzewam ze na wiosnę będzie nosił 86. Rośnie teraz średnio 2,5 cm na miesiąc a ma 77 cm.

    Jesteśmy po mmr w zeszła środę, narazie bez powikłań. Ospa za miesiąc. Na meningo nie szczepie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2019, 07:57

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 26 listopada 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko nie do końca się zrozumialysmy. Pneumokoki są obowiązkowe i mamy do wyboru bezpłatna wersje badz płatna, różnią się one w obu przypadkach ilością serotypów, o ile dobrze pamietam jedna ma 10 druga 13. W obu przypadkach producent zaleca podac 3+1, i to jest bez dyskusji, obie ulotki mówią tak samo. Wiec błędem nie jest podanie 2+1 w przypadku prevenaru13, bo producent również podaje taka możliwość. Wiec w gruncie rzeczy lekarz nie powinien naciskać na podanie 3+1, okej może powinien ale podac ku temu powody. Niemniej jednak u nas nastąpił konflikt lekarz- pacjent, i już zrezygnowaliśmy z tej Pani.
    Poza tym odsetek skuteczności w przypadku 2+1, a 3+1 jest niewielki, nie pamietam dokładnie ile, ale w informacjach o szczepionce można wyczytać badania kliniczne. Każdy niech szczepi tak jak uważa za słuszne :)

    U Nas rozmiar 80 poki co, a ja zrobiłam zapasy na 86, chyba się pośpieszyłam.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Agatelek Ekspertka
    Postów: 156 62

    Wysłany: 26 listopada 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka, dobrze się zrozumiałysmy. Tak, pneumokoki są obowiązkowe, ale 10 walentne, a nie 13. stąd też jest ta różnica zdań wśród lekarzy, że jedni uważają, że są obowiązkowe więc schemat 2+1 wastarczy. Dokładnie, niech każdy szczepić tak jak uważa.

    Zuzia, ja podaje tran i cebion

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    Buko
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 26 listopada 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_Wi wrote:
    Megss, już abstrahując od gadek lekarzy- skoro takie rzeczy się zdarzają, to dlaczego akurat Wam mają się nie zdarzyć? Ja już przestałam myśleć w ten sposób od kiedy choruję na raka ;)

    Chyba bym nie mogła sobie wybaczyć, jakby moje dziecko zachorowało, a miałabym jakąkolwiek możliwość temu zapobiec i bym z tego nie skorzystała. Ale to ja i moje powody, dla których szczepię. U mnie żadne szczepienie nie wywoływało do tej pory stresu czy obaw, bo żadne nie dawało mi ku temu powodów. Natomiast jeszcze wiele przed nami i może mi się odmieni.


    A ja nie chce siebie samej zastraszyć takim podejściem wole myśleć , ze właśnie nas to nie spotka
    I nie dotyczy bo to mimo wszystko rzadkość ,natomiast szanuje Twój punkt widzenia . Sama
    od dziecka choruje przewlekłe na stawy. mam przebyte młodzieńcze zapalenie stawów z powikłaniami połknięte tony sterydów leżenie w szpitalach wiec wiem co trud choroby .
    Ja jestem tak w połowie drogi między grupa szczepić a nie szczepić :) mogłabym tu pisać elaboraty ale nie chce .
    Niech każda z nas postępuje zgodnie z sama sobą .
    Nie lubię tego tematu bo jest kontrowersyjny i gdziekolwiek się go nie porusza wywołuje spore emocje ;)

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 26 listopada 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam problem z prezentami na święta dla Tobiego .. kuchnia dla dziewczynek to super pomysł .. ale co chłopakom 🤷‍♀️
    Rzuciłam w rodzinie ze chcemy sanki .. ale poza tym pierwszy raz pomysłów brak 🤦‍♀️Mam wrażenie , ze wyczerpaliśmy repertuaru w jego kategorii wiekowej 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2019, 09:08

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 26 listopada 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka, wrócę jeszcze do tematu @.Mam tu na ovufriend koleżankę, która po porodzie ma cykle 60-70 dni, czyli @ co jakieś 2 miesiące. Ona prowadzi obserwację cyklu, stąd wie że powyższe wynika z bardzo późnej owu, która jest po 50 dc. Jeżeli wykluczysz ciąże, to może warto zrobić usg i sprawdzić jajniki.

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 26 listopada 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megss pisałaś mi coś na maila ? Bo nic nie dostałam i nie wiem czy nie wysyłałaś czy nie doszło. Na spokojnie w wolnej chwili mi napisz jeśli możesz :) będę ogromnie wdzięczna 😁

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 26 listopada 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika30 wrote:
    Megss pisałaś mi coś na maila ? Bo nic nie dostałam i nie wiem czy nie wysyłałaś czy nie doszło. Na spokojnie w wolnej chwili mi napisz jeśli możesz :) będę ogromnie wdzięczna 😁

    Nie jeszcze nie pisałam , Muszę przysiąść do tego ale mam sajgon pourlopowy :) na pewno wyślę :)

    monika30 lubi tę wiadomość

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 26 listopada 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka dzięki bardzo, w grudniu idę na kontrole do gin, wiec tam wszystko skontroluje. Natomiast przeczytałam artykuł u mamyginekolog, że dopóki karmie piersią cykle maja prawo być nieregularne. Podejrzewam, że skacze mi prolaktyna. Bo wcześniej Julka mniej jadła w nocy, a teraz znowu sporo jest tych karmień. No ale to tylko gdybanie.

    Megss jak nie kuchnia to może zestaw małego majsterkowicza, jest wiele fajnych tego typu małych drewnianych warsztacikow i można znaleźć taki który nie ma małych elementów :)

    Megsss lubi tę wiadomość

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 26 listopada 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga nosi 80 od września, 74 nosiła pół roku wiec i 80 pewnie tyle ponosi. Na wiosnę/lato przewiduję 86, a na 2 latka 92. Teraz w większych niż 80 (obojętnie z jakiej firmy) się topi.


    Dziewczyny, jak podajecie te suplementy? Na łyżeczce same, z jakimś sokiem czy z jedzeniem? Od kiedy Kinga wiekszosc rzeczy je sama rączkami albo widelcem mam problem z podawaniem suplementów.
    Podaję tylko witaminę D, jak się coś zaczyna dziać (częściej kicha na przykład albo wydaje mi się, że zmarzła na spacerze), to dorzucam jeszcze do tego Cebion. Przy przeziębieniu jeszcze Pelafen.
    Wcześniej Cebion podawałam codziennie, ale gdzieś wyczytałam, ze nie powinno się tak robić jak nie ma potrzeby, bo potrafi odlozyc się w nerkach. Nie wiem, czy to prawda.

    Megss, a macie drewniany tor dla samochodzików, coś takiego: https://arena.pl/tor-wyscigowy-4-samochodziki-drewniany-4-pietra,p42744524.html ? Coś takiego myśle, ze by na dłużej zajęło chłopca :)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 26 listopada 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo my właśnie mamy taki drewniany tor i super się sprawdza więc Megss warto 😀

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 26 listopada 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A suplementy podaje na łyżeczce. Kacper jeszcze nie je widelcem ani łyżka więc normalnie otwiera buzię jak mu podaje. Czy wszystkie dzieci na forum już jedzą widelcem i łyżeczka ?

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 26 listopada 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja suplementy podaje na łyżeczce .. Tobi jakoś bez problemu łyka wszystko co mu dam , daje sobie zakraplać nos itp
    Nawet sam wie co to psik do noska ;) za to inhalacje to cyrk .. nie chce i już 🤷‍♀️

    Kurczę taki tor tez mamy 😂🤦‍♀️ Zestaw majsterkowicza tez 🙈
    Chyba po prostu będe prosić o książki ... chyba , ze któraś jeszcze wrzuci jakie pomysł :D poproszę 🙏

    Aaa co do rozmiaru to my mamy 80/86 z przewaga tego drugiego .. ale ostatnio mierzylam mu spodnie z zapasów 92 i tez jakoś tragiczne duże nie są ;) na wiosnę będę kupować dalej 86 bo widzę , ze on już tak nie rośnie . Ostatnio miał 83 cm .

  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 26 listopada 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, nasze Kingi takie same pod względem wzrostu. Za twoją radą kupiłam kombinezon na rozmiar 80 i dobrze zrobiłam. Będzie akurat na całą zimę. Na razie kupuję na 86 tylko koszulki z krótkim rękawem, bo tak chodzą w żłobku. Wyglądają jak tuniczki na Kindze.

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 26 listopada 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu kuchnia nie dla chłopców? Ja się właśnie zastanawiam poważnie nad kuchnią tylko musiałabym złożyć łóżeczko turystyczne żeby się zmieściła. A łóżeczko turystyczne mamy z takim otworem do wchodzenia, w środku Szymek ma mnóstwo klocków i uwielbia tam wchodzić, siedzieć w tym łóżeczku i się bawić :-)

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 26 listopada 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez myśle ze kuchnia to uniwersalny prezent i dla chłopca i dla dziewczynki, jak się przeprowadzimy mam zamiar kupić Jagodzie warsztat bo dlaczego niby nie ? Nie lubię takiego podziału. Obecnie Jagoda Ma zabawki tylko uniwersalnie ani autek ani lalek, jak kupimy lalkę to również autko albo tor z pociągiem.

    Jagoda je rękami widelcem jakos sobie radzi łyżeczka raczej słabo.

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 27 listopada 2019, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie, Wasze dzieci też tak rozwalają jedzenie? 🙈 Szymek to robi z premedytacją, patrzy na mnie, uśmieszek i sru jedzenie na ziemię. Próbuję już wszystkiego i nic. Pytałam w żłobku to podobno nie rozrzuca. Rozumiałam jak mu połowa jedzenia spadała jak zaczynał rozszerzać dietę, potem już coraz mniej jedzenia było na ziemi, a teraz to po prostu robi to specjalnie.
    Co do łyżeczki i widelca to bardzo chce jeść sam i coraz lepiej mu idzie, chociaż nieraz zawartość łyżeczki oczywiście spada. Widelcem lepiej odkąd mu zmieniłam na metalowy, bo plastikowy był grubszy i ciężko było czasem niektóre rzeczy nabić na niego.

    A dzisiaj zostaje z tatą w domu. Pani w żłobku wczoraj powiedziała, że tak kaszlał, że mamy iść do lekarza, bo go dzisiaj nie przyjmie. Dziwne, że w domu prawie nie kaszlał, cała noc też spoko. Dobrze, że mąż akurat ma wolne dzisiaj to przejadą sprawdzić.

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 27 listopada 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsss wrote:
    Ja mam problem z prezentami na święta dla Tobiego .. kuchnia dla dziewczynek to super pomysł .. ale co chłopakom 🤷‍♀️
    Rzuciłam w rodzinie ze chcemy sanki .. ale poza tym pierwszy raz pomysłów brak 🤦‍♀️Mam wrażenie , ze wyczerpaliśmy repertuaru w jego kategorii wiekowej 😁


    A dlaczego tylko dla dziewczynek? Ben ma kuchnię bo lubi się nią bawić. Co ja mu będę bronić grzebania w garach haha Zresztą w Lidlu były też sklepiki, lodziarnie i warsztat więc wybór jest A idea zostaje taka sama. Wkładanie, przekładanie, układanie. ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 27 listopada 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika30 wrote:
    A suplementy podaje na łyżeczce. Kacper jeszcze nie je widelcem ani łyżka więc normalnie otwiera buzię jak mu podaje. Czy wszystkie dzieci na forum już jedzą widelcem i łyżeczka ?


    Widelcem raczej do zabawy, najchętniej je rękoma

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
‹‹ 1188 1189 1190 1191 1192 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ