X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 15 marca 2020, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiuszaaaa wrote:
    I za pierwsze 31 dni. L4 i tak musi zapłacić mi pracodawca ? Ja mam naprawdę mała firmę i nie wiem czy chciała bym tak zrobić ze najpierw ńie być tyle czasu w pracy a potem obarczać ich kosztami .

    Myśl o sobie a nie o firmie, dla firmy ten miesiąc co ci zapłacą to żadna tragedia. Masz taką możliwość, ustawa Ci ja daje, więc korzystaj.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 15 marca 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę się martwić w sumie jak zajdę w ciąże teraz i tak w ciąży nie jestem wiec obecnie nie ma co rozmyślać.

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 17 marca 2020, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja szwagierka dzisiaj urodzila dziewczynke. Moja ewa ma pierwsza kuzynke. Miala cesarke, nikt nie moze jej odwiedzic. Koszmar. Martwila sie jak sobie poradzi sama, jeszcze po operacji.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 17 marca 2020, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra ma już donoszoną ciąże, wiec tez lada dzień może urodzić, termin na 28.03. Jest mi mega przykro, że będzie sama...to trudny czas dla ciężarnych kobiet.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 18 marca 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiaj moja siostra urodziła pierwsza córeczkę. Musiałam się pochwalić <3 i ja po raz pierwszy zostałam ciocią.

    Cukierniczka, Megsss, edka85, Blondas_29, tym_janek, akilegna♥ lubią tę wiadomość

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 18 marca 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 14:52

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 18 marca 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dawalam juz. W jajecznicy i w risotto.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 18 marca 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog, jak jest jakiś sos z pieczarkami to daję, ale na pizzy nie- sama bardzo lubię, nie dzielę się ;D u nas dziś chyba pizza na obiad.

    Jak sobie radzicie w czasie „kwarantanny”? Wychodzicie normalnie z maluchami omijając place zabaw? U mnie był taki plan, ale od czwartku siedzimy w domu- dziś i wczoraj bawiłyśmy się na balkonie. Termometr (od strony północnej) pokazał mi dziś 19 stopni, Kinga wyszła w adidasach, bluzie i bezrękawniku. Bez czapki. Na słońcu było mega ciepło, zero wiatru. Dzieci z balkonów obok poubierane w kurtki zimowe i czapki, rodzice w bluzkach a nawet krótkich rękawkach...

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 18 marca 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, my chodzimy po ogrodku. Ladnie jest, cieplo. A w domu juz czasami nie mogę.... Jak nie zlapie mnie koronawirus, to jakis korona-swirus.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 18 marca 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zaleta mieszkania na obrzeżach miasta :) my dziś cały dzień w ogrodzie :) 16 s piękna wiosna :) umylam wszystkie okna :)
    Obok nas nie ma jeszcze nikogo .. sąsiedzi dopiero się budują ... cisza spokój ;)
    Gratulacje dla świeżo upieczonych mam i cioć :D ja tez czekam na zostanie ciocia ..moja przyjaciółka ma termin na początek kwietnia .. :) bardzo się stresuje tym samotnym porodem .. ciężki czas dla rodzących .. najpierw stres , ze porod bez wsparcia kogoś bliskiego a potem stres z takim maluszkiem wyjść ze szpitala , żeby czegoś nie złapać .. eh .. oby to szybko się skończyło .

    Nas ten nieszczęsny wirus prześladuje jeśli chodzi o nasza pasje do podróżowanie 🙈
    Najpierw odwołaliśmy wyjazd do Azji .. a teraz przepadnie nam wyjazd do Włoch ..🙈 już w zeszłym roku mieliśmy kupione bilety
    Z ryanaira na Sycylię .. co prawda kosztowały grosze i mamy możliwość przełożenia lotu .. ale kupując je w grudniu w życiu nie przypuszczałam , ze ta epidemia na taka skale zaatakuje Włochów i w ogóle Europę 🙈 bardzo jestem ciekawa jak to
    sie dalej potoczy .. i ile jeszcze potrwa u nas życie w zamknięciu ..

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 19 marca 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 14:52

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 19 marca 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a tak z innej beczki skad i jakie kupujecie ubranka na lato? Czy body czy koszulki i spodenki, mamy dziewczynek czy sukienki i do tego pieluchomajtki? Z jakich sklepów zamawiacie ubranka?

    km5si09kuaztknwb.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 19 marca 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog wrote:
    Obawiam się że do końca marca ludzie jako tako wysiedza w domu ale potem zrobi się piękna pogoda i nie wierzę że nie zaczną się chociażby grille na działce :/
    Jeśli nie masz kwarantanny takiej typowej czyli po powrocie z zagranicy czy po kontakcie już z chorą osobą, to możesz wyjść, tylko unikać dużych skupisk ludzi, jeśli masz działkę możesz tam jeździć, ale grillować z sąsiadami już nie. Można iść do lasu, do parku na spacer w ustronne miejsce. W mieście trudniej o to wszystko.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 19 marca 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moll wrote:
    Dziewczyny a tak z innej beczki skad i jakie kupujecie ubranka na lato? Czy body czy koszulki i spodenki, mamy dziewczynek czy sukienki i do tego pieluchomajtki? Z jakich sklepów zamawiacie ubranka?

    Teraz mam synka, ale jak córka była w jego wieku na lato nie kupowałam body, tylko majtki i koszulki, ewentualnie sukienki. Akurat przez lato była odpieluchowywana, łatwiej było zdjąć majteczki niż rozpinać bodziak.
    Ciuchy kupuję w smyku, pepco i Lidlu, sporadycznie H&M i Reserved

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 19 marca 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moll, mam dla Kingi na lato ubranka z Pinokio, Eevi (Ewa Klucze), H&M, Zara, sporo z Pepco, Lidla, Nicol (Bamar), Aliexpress i jeszcze jakieś no name. Mam i body (z krótkim i dlugim rękawem, na ramiączka) i koszulki. Koszulki zdecydowanie jak będzie gorąco, dają większy przewiew niż dopasowane do ciała bodziaki. Pod sukieneczki nic nie kupowałam, ale starałam się wybierać dłuższe, żeby nie było widać pampersa. Akurat tak się składa, że przechodzimy na rozmiar 86 i wszystkie ciuchy w tym rozmiarze mam letnie.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 19 marca 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko to ja nie mam żadnych letnich ubrań poza paroma koszulkami z krótkim rękawem i ze 2 zaprezentowanym sukienkami, plan jest na odpieluchowywanie wiec faktycznie bodziaki słabo lepiej koszulki spodenki sukienki, ja nie mam nawet wiosennej garderoby jadę na tych jesiennych, okazało się ze np bluzo-kurteczka z misia jest jeszcze dobra.

    Dopieracie ubrania z pepko ? I nie niszczą wam się w praniu, każdy bodziak po 2-3 praniach jest tak mega zwichrowany ze szok. A bodziaki z lidla znowusz maja ten dekold taki ze Jagoda ściąga to z rąk i chodzi z gołą klatą.

    Ja lubię 5-10-15 reserved , newbie, crocodillo, choć mam i pepco ( lubię leginsy od nich) i lidlowe ale najbardziej pasują mi te wymienione z przodu

    Jak mam czas to tez kupuje w ciucholandzie tam różnych Marek często cubus alba zara

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2020, 21:32

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 19 marca 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 14:52

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 19 marca 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 14:52

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 19 marca 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mysle, ze pogoda nie pomaga aktualnie, ale na dniach znow ma byc zimno, wiec moze ludzie chetniej beda przestrzegac zalecen. My nie wychodzimy z mieszkania, tylko na balkon. Maz chodzi po zakupy raz w tygodniu, tak bylo wczesniej i tego się trzymamy cały czas. Ostatnio przeprowadzilam eksperyment i postanowilam nie zabawiac malej. Siedzialam z nia, ale nie wychodzilam z inicjatywa... po fali tupania, zloszczenia sie, wrzaskow i jęczenia, ku mojemu wielkiem zaskoczeniu, okazalo sie, ze moje dziecko jak musi to samo sobie znajdzie zajecie. Jak cos przynoesie mi aby bawic sie razem to sie bawimy, ale coraz czesciej tez bawi sie sama. Wiadomo, ze tylko chwile, ale u nas to ogromny postep <3

    Co do ciuchow to my tez powoli wchodzimy w 86 i juz 86 kupowalam letnie. Yroche ma po kuzynkach, ja kupuje w hm, zarze, smyku, lidlu glownie. Z pepco ciuchy nie wytrzymuja prania. Cocodrillo jakies strasznie waskie sa w pasie dla nas. Reserved, newbie i 5 10 15 to ulubione sklepy babc wiec one tam cos jej kupuja zawsze. U nas juz od dluzszego czasu chodzi w koszulkach i spodniach, bodziaki juz tylko jak zimno bylo. Na lato tez koszulki i spodnie lub sukienki i bloomersy ma. Tez szykujemy sie mentalnie do odpieluchowywania, bo powoli zaczyna wykazywac gotowosc, wiec pewnie do lata juz bedzie gotowa. Ale nic na sile :) w ogole jaka taktyke przyjmujecie? Zdjecie pieluchy calkiem, czy przejsciowe jakies majtki treningowe? Czy pielucha w wybranych sytuacjach a tak to nie?

    U nas zdaje sie, ze bedzie chlopiec, ale na 100% dowiem sie 6 kwietnia na polowkowych.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 19 marca 2020, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiusza, o co chodzi z tym dopieraniem ciuchów z Pepco? Piorą się tak samo jak inne, przynajmniej u mnie. Niszczyć się nie niszczą, ale niektóre są wątpliwej jakości. Bodziaki po praniu potrafią się zrobić krótkie a szerokie, ale to jest wina złego szycia, a nie prania. Ogólnie zakupy w Pepco to jest jedna wielka loteria, trzeba sprawdzać nogawki legginsów, bo potrafi się trafić jedna znacznie krótsza, z rozmiarami tez bywa różnie- do tej pory były ciut mniejsze niż standardowa rozmiarówka, a teraz coraz częściej trafiam albo w standardowej albo dużo większe, niż rozmiar na metce. Ale mimo wszystko te ciuchy kosztują grosze (nie szkoda mi ich wyrzucić albo przeznaczyć do ciurania na dworzu), a zdecydowana większość z nich to 100% bawełny, gdzie np Pinokio w większych rozmiarach już stosuje domieszki innych materiałów. Poprawił im się zdecydowanie dizajn, ich kolekcja jesienna to był hit- kopiują trochę Newbie i H&M.

    Ja na przykład na 5-10-15 się bardzo zawiodłam. Jakość jak w Pepco albo gorzej, a ceny wywalone w kosmos. Mam dość blisko do outletu i jak coś znajduje w rozmiarze, to kupuje, bo zazwyczaj kosztują grosze. Do tej pory pamietam, ze jeszcse będąc w ciąży kupiłam Kindze sweterkowy kombinezon za 30 zł, który był BEZNADZIEJNY i miała go na sobie tylko raz, a w tym sklepie kosztował... 50 groszy. No comment.

    U Kingi do odpieluchowania daleka droga, nie mamy nawet nocnika ;) czuję, że dla niej to za wcześnie, może po 2 urodzinach się o tym pomyśli. W ogóle gdzieś przeczytałam, ze dziecko najlepiej odpieluchowac w wakacje tuż po 2 urodzinach, ale jest różnica między dzieckiem, które 2 kończy w czerwcu, a tym, które 2 kończy we wrześniu...

    gg64e6ydj2x1myxr.png
‹‹ 1222 1223 1224 1225 1226 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ