X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 12 marca 2020, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co się dzieje w sklepach i hurtowniach w Trojmiescie przechodzi wszelkie pojęcie. W drogeriach nie mydła, w hurtowni nie ma makaronu i ryżu. Moim zdaniem zbyt dużo przesady i paniki w tym wszystkim.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6281

    Wysłany: 12 marca 2020, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludzie tego nakupią i później nie zużyją. W stolicy nie jest jeszcze tak źle, skoro w żabce dostałam mydło protex antybakteryjne. Nie miałam żadnych problemów z kupnem czegokolwiek dla siebie i dziecka. Jedynie zauważyłam niedobór słoików z fasolką po bretońsku, dań gotowych i tych środków do dezynfekcji. Ale takie to można zrobić sobie samemu. Wystarczy kupić spirytus, rozcieńczyć z wodą i namoczyć wacik.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2020, 09:49

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 12 marca 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😘.
    Dlugo się nie udzielałam,ale podczytuje Wad co jakiś czas i cieszę się że Wasze dzieciaczki robią takie postępy 😃
    My mamy dużo pracy,dużo zajęć,terapii i ćwiczeń w domu. Na wwr czekamy bo terminy bardzo odległe,więc póki co chodzimy prywatnie. Postępy jakieś mamy bo zaczyna chwytać różne struktury do rączki. Stopy są masakrycznie nadwrażliwe i dotyk piłeczka z wypustkami sprawia mu mega dyskomfort. Ciężko też z przełykaniem twardych i śliskich rzeczy. Mega mnie to martwi bo dalej jemy zupki w których np jest rozgotowany makaron a nie np sam makaron z pesto czy pomidorami. Czasemmzje kanapkę i placuszki a czasem się tym dusi ,wtedy wymiotuje i koniec jedzenia. Ma mega uwrażliwiona jame ustna. Staram się trzymać i nie dołować ale wiadomo są gorsze dni i wtedy mam dola. Ucieka od dzieci, najchętniej bawi się jak są sami dorośli. Chce wierzyć że z czasem będzie coraz lepiej.

    Jeśli chodzi o koronawirusa to masakra. Zamknęli nam też przychodnie do której chodzimy na terapie. Szał w sklepach jest mydeł,ryżu i kasz też nie ma ;)
    Ja zrobiłam jakiś zapas ale kartonami nie wynosiła ze sklepu ;)
    Mieliśmy lecieć na wakacje w kwietniu ale musimy odwołać. Niestety.
    Może uda nam się zrealizować kolejne które mamy zaplanowane pod koniec maja.
    Dla Kacpra to mega terapia bo jest dużo nowych bodźców. W grudniu jak byliśmy na fuercie to inne dziecko. Zero jęczenia, naruszenia. Nic. Uśmiech i radość. Może źle to zabrzmi ale poczułam się wtedy szczęśliwa że mam radosne dziecko które nie jęczy całymi dniami 😃.

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 12 marca 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 14:51

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 12 marca 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    14 dni platne a potem? Watpie ze 14 dni wystarczy.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 13 marca 2020, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam że ja też już sie mocno denerwuje ta sytuacja, będę namawiać rodziców żeby nie robili świat bo rodzina zza granicy przyjeżdża z krajów również zakażonych, będzie ciężko i pewnie sie nie zgodzą, martwię sie o nich.
    Nie mogłam dzisiaj spać z nerwów, czy myślicie że lepiej nie chodzić na plac zabaw?
    Wykrakałem sobie i mala od kilku dni nie piję mi mleka z butli, w szoku jestem bo uwielbiała mleko, mam nadzieję że to przejściowe, robię jeszcze kaszkę na mm.
    Czy któreś z waszych dzieci już nie śpi w dzień?

    km5si09kuaztknwb.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 13 marca 2020, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdzie nie wychodze. Ew przed dom. Boje sie i wcale sie z tego powodu glupio nie czuje. Maz albo mama kupi co trzeba.
    Tylko, mam problem, moze poradzicie co robic w domu z dzieckiem? Jakies nowe zabawy? Juz nie moge patrzec n ate same zabawki. Nuuuudaaaaa :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 13 marca 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z młodym wychodzę na plac zabaw. Ale póki co jest tak zimno ze pogoda średnio na to pozwala.
    Prowadzę firmę i o tyle ile myśle ze ze zdrowiem będzie w porządku, tak bardziej się boje o gospodarkę. Nie ma co siać paniki. To co się dzieje w sklepach to dla mnie gruba przesada.

    Chic na zabawy polecam masę solna własnej roboty, duży blok z rolki i malowanie farbkami albo malowanie pastelami, budowanie wieży z kubków plastikowych i robienie z nich ludzików (słomki, kokardki, bibuła, i wszystko inne co się nada), oglądanie książeczek najlepiej takich co się otwierają okienka, piasek kinetyczny. Jak już nie ma ratunku, włączam psi patrol na 15-20 minut. Magnesy na lodówkę w różnych kształtach, tablica na market zmywalny, no i najlepsze robienie porządku w szafkach - kuchennych, ze skarpetami, z jego rzeczami.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 13 marca 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My siedzimy w domu, nie wychodzimy nigdzie. Mąż robi zakupy. Jak jest coś przymusowego do załatwienia to też jedzie, ale ograniczany do minimum kontakt ze zbiorowiskami ludzi. Myślę,że panika jest zbędna w tej sytuacji, ale stosowanie się do zaleceń sanepidu jest konieczne.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 13 marca 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na Bawarii dopiero od dziś taka większa panika. Do tej pory wszystko mogłam kupić, oprócz środków do dezynfekcji rąk i maseczek oczywiście. Odkąd wirus pojawił się w de robiłam małe zapasy, gotowalam i mrozilam. Dziś na zakupach praktycznie nic nie znalazłam. Ostatnie pampersy, ostatnie mydło i papier toaletowy. Jestem przygotowana na kolejne tygodnie siedzenia w domu. Żłobki, szkoły i przedszkola zamknięte, jak narazie, do 20 kwietnia. Co będzie dalej, zobaczymy :/

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 13 marca 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog u mnie dosc podobna sytuacja w pracy na tyle poważnie to wyglada ze zastanawiam się czy nie iść na urlop wychowawczy do września, przynajmniej będę miała pewność ze we wrześniu wrócę i do tego czasu zwolnią kogoś innego nie mnie. Brzmi okropnie ale w takiej sytuacji człowiek ratuje swoją dupę. Najbardziej ratowała by mńie teraz ciąża ale co ze tego jak po pierwsze nie wychodzi a po drugie niewiadomo jak sytuacja się rozwinie wiec tez strach być w takim dość krytycznym czasie w ciąży.

    Na Śląsku najwiecej zachorowań, staram się nie panikować ale tez nie lekceważyć tematu. Wokół mnie mam 3 osoby na kwarantannie domowej i 1 szpitalnej. Wiec mnie już ten wirus można powiedzieć dotyka bezpośrednio.

    Gabinet zamknięty od dziś, przez najbliższe 2 tyg. Za dwa tyg zrobimy wideokonferencje i podejmiemy decyzje co dalej, obawiam się ze będzie niestety tylko korzeń przez najbliższe 2 3 m

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 14 marca 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 14:51

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 14 marca 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychowawczy chroni przed zwolnieniem, ale zaraz po powrocie mogą wręczyć wypowiedzenie. Jeśli Katiusza planujesz druga ciążę, to idź na wychowawczy i z niego możesz przejść potem na chorobowe ciążowe i tyle.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6281

    Wysłany: 14 marca 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja się trochę nieodpowiedzialnie zachowuję, bo do sklepów i kościoła chodzę. Ale dziś w marketach pusto, kilka osób na krzyż.
    Ja od razu planowałam po macierzyńskim wychowawczy i z niego przejść na ciążowe l4. No ale udało się szybciej i zaraz po poprzednim macierzyńskim i zaległym wypoczynkowym przeszłam na zwolnienie. Nie ma co ukrywać, że czeka nas zapaść gospodarcza. I wcale nie chodzi o ten dwutygodniowy stan wyjątkowy. Tu się dużo elementów nakłada, tj. obciążenie budżetu państwa kosztami leczenia, zusu z powodu zasiłków i braku składek, firm, których obroty spadną i będą musiały szukać oszczędności. Wiele ludzi nie dostanie wynagrodzeń, premii, nagród. Wielu wydało kasę na "zapasy" i później będą musieli żyć oszczędniej. Zmniejszy się popyt na dobra luksusowe. Wakacje kredytowe obciążą banki, które ostatecznie uderzą w konsumentów wyższymi opłatami. Część osób zrezygnuje z wyjazdów zagranicznych, bo jeszcze przez długi czas będą obawiać się choroby.I tak dalej, i tak dalej...

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 14 marca 2020, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w firmie będą pewnie zwalniać ze względu na to żeby ciąć koszty a za mnie ma wychowawczym nic nie płaca wiec nie będą mieli powodu mnie akurat zwalniać, będę mogła wrócić we wrześniu jak wszytko miejmy nadzieje już się unormuje.

    Na wychowawczym jest płatne l4 ? Czy trzeba wrócić na chwile do pracy i wziąć l4 ?

    Edka85 faktycznie jest to bardzo nieodpowiedzialne z twojej strony tym bardziej ze jesteś w ciąży ! Nie powinnaś tego robić.

    A tak wogole swoją droga dziewczyny brzuchate ;) już znacie płeć ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2020, 20:57

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 14 marca 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 14:52

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6281

    Wysłany: 14 marca 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiusza, przed pójściem na l4 składasz pracodawcy pismo, że chcesz przerwać wychowawczy np.z dniem 10 maja. Teoretycznie tego dnia powinnaś stawić się do pracy, ale tego nie robisz, bo 10 maja wpływa l4 😁
    U mnie wstępnie płeć dziewczynka,więc mam szansę na parkę. No ale to jeszcze nie potwierdzone na 100%.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 14 marca 2020, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I za pierwsze 31 dni. L4 i tak musi zapłacić mi pracodawca ? Ja mam naprawdę mała firmę i nie wiem czy chciała bym tak zrobić ze najpierw ńie być tyle czasu w pracy a potem obarczać ich kosztami .

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6281

    Wysłany: 15 marca 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, przez miesiąc płaci pracodawca. No ale przecież nikt nie musi wiedzieć, że się starasz o dziecko. Może Ci się zdarzyć wpadka na wychowawczym :) Trudno wtedy mieć do ciebie pretensje. A o sobie też trzeba myśleć.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 15 marca 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Katiusza, przed pójściem na l4 składasz pracodawcy pismo, że chcesz przerwać wychowawczy np.z dniem 10 maja. Teoretycznie tego dnia powinnaś stawić się do pracy, ale tego nie robisz, bo 10 maja wpływa l4 😁
    U mnie wstępnie płeć dziewczynka,więc mam szansę na parkę. No ale to jeszcze nie potwierdzone na 100%.

    Potwierdzam to co pisze Edka, tak się przechodzi z wychowawczego na L4, Jak tak planuje przejść,ale w związku nie z ciążą a operacja którą mam zaplanowaną na październik.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
‹‹ 1221 1222 1223 1224 1225 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ