X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 2 marca 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ze aapirator elektryczny jest poreczny, cichy i mozna w nocy odessac.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 2 marca 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakieś buty basenowe dla dzieci ? Często chodzimy na basen i od kiedy mała chodzi już super extra to zastanawiam się czy nie przydały by się takie chociażby żeby stała w nich pod prysznicem ? Polecacie coś ? Piankowe ? Gumowe ?

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 3 marca 2020, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W H&M są spoko buty na basen. Dobra przyczepność i szybko się suszą.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 3 marca 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy takie i tez się sprawdzają :

    https://www.decathlon.pl/buty-basenowe-baby-id_8545778.html?gclid=CjwKCAiA-vLyBRBWEiwAzOkGVMUshQqFzHz9iDFdgreQaFdAzVIRD8U_vU7Zvsx2kXy00VWApW6ZXxoCa_gQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

    :)

    Mój mały .. do tej pory największy Cygan jakiego znam .. czy mama czy babcia czy ciocia .. wszyscy byli super ..
    Od Tygodnia .. total mamoza i tatoza ;) nie płacze jak zostaje z kimś ale .. jest ponoć niegrzeczny .. a ze mną aniołek 🙈🤷‍♀️
    No i rozgaduje się coraz bardziej ... urywa wyrazy często ale gada .. w stylu „ daj pi ” czyli daj picie .. albo mami , babi , dziadzi
    Tati cho ! w zależności do kogo podchodzi i ciągnie za rękę żeby gdzie z nim iść :D
    Kontakt jest naprawdę coraz większy :D
    A najśmieszniejsze jest to gadanie pierwszymi sylabami .. albo środkowymi .. ostatnio siedzimy w sypialni na podłodze i pełno pluszaków dookoła .. Tobi patrzy się na mnie i mówi „ mami KOO” i mysle sobie o co mu chodzi .. kura żadna nie leży 😂 a on dalej mami koo i mami koo ...w końcu wstał podszedł do pluszaków i wygrzebał ....pluszowego miKOłaja 😂 padłam ze śmiechu

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 3 marca 2020, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsss a nie ma problemu z ich zakładaniem i ściąganiem ?

    Megsss, Cccierpliwa lubią tę wiadomość

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 4 marca 2020, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, megss to trochę wyzwanie z tymi śridkowymi sylabami, jak tu trafić 😁 Szymek często używa ostatniej sylaby i w ten sposób np. Ka to jest kurtka, czapka i skarpetka 😅 I też coraz więcej gada, chociaż to jego mama oć (chodź) mnie już czasem do szału doprowadza 😅 albo opaa jak chce żeby go podnieść i najlepiej posadzić na meblach w kuchni 😁

    Megsss lubi tę wiadomość

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 5 marca 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 14:51

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 5 marca 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog dosłownie 10 minut temu przeglądałam jej profil i aż musiałam sprawdzić z którego miesiąca jest mała. Mówi pięknie. Moja Julka tez mocno odbiega od niej. Chociaż z dnia na dzień jej zasób jest coraz to większy. Teraz na tapecie mamy „apa” ( zebh ja wziąć do góry) no i „tam”. Gdzie idziemy? - TAM.
    Z wyborem rowerka nie pomogę, nie jestem w temacie choć kojarzę je.

    Niemniej jednak my musimy zmienić fotelik. Mamy Nune Rebl plus ale Julce opada główka, wiec postanowiliśmy oddać go siostrze i kupić nowy. Miałyście podobny problem? Możecie coś polecić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2020, 16:35

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 5 marca 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to moja Jagoda właśnie mniej więcej tak gada jak Helenka.

    To moja Jagoda :

    https://youtu.be/1i-m-lXxQk4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2020, 22:44

    tym_janek, edka85, 1Malinka1, Megsss lubią tę wiadomość

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 6 marca 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ladnie. Ja nie mam inst i nie mogę Fryczowny obejrzec. Ewa gada ale wiecej po swojemu. Po nasz emu to umie daj, lis, mis, jajko... I nie pamiętam co jeszcze, nie ma, widzisz, nie chce, i standardowe oczywiscie mama, tata, papa, nie, tak. Niby buzia sie nie zamyka ale wolalabym zeby mowila barsziej po polsku :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5385 6275

    Wysłany: 6 marca 2020, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ja cię... Katiusza super! Nie no, to mój tylko gada coś po swojemu + standardowe mama, baba, tata. Generalnie patrząc na Wasze dzieci to my grubo w tyle. A czy nie jest tak, że chłopcy z mowa trochę później się rozkręcają?

    Za to mały lubi powtarzać czynności po mnie. Ostatnio widział jak podlewam kwiaty. Wziął później konewkę i podchodził do doniczki, aby jeszcze raz podlać ten kwiat.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 6 marca 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa chodzi tylko ze szmata. I non stop urywa reczniki papierowe. A czasami specjalnie rozleje picie zeby wycierac. Mamy postęp bo jak ja sikam to ona juz zdejmuje spodnie i pampersa i siada na nocnik. Na razie tylko siedzi i sie smieje:)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 6 marca 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, Katiusza, kozak! Kinga będzie tak gadać jak skończy 5 lat ;) Chyba jest najdalej z mową ze wszystkich dzieci z wątku, bo mówi „mama” „baba” (babi najczęściej), am, niam, aaaaa (z akcentem, oznacza spanie), nie- to tak wyraźnie. Pokazuje paluszkiem na wszystko, co ją interesuje i mówi „o!”. Mówi jeszcze „dzie” (gdzie), „ma” (z rozłożonymi rękoma- oznacza „nie ma”, chociaż już mówiła „nia ma”, ale się uwsteczniła), „ko ko” (kura), czasem powie coś w stylu „miau” (na kota). Czasem powtórzy jakiś wyraz, np dzidzia albo buju buj, ale robi to sama z siebie. Bo oczywiście na prośbę, żeby powtórzyła, nie chce powtórzyć.

    Jej kuzynka (córka mojej siostry) zaczęła mówić dopiero 2 miesiące przed 2 urodzinami, poza tym Kinga wszystko słyszy i rozumie, wiec nie mam żadnego powodu do niepokoju. Większość dzieci w jej wieku lub w podobnym raczej mówi podobnie do niej, może i więcej. Podejrzewam, ze za jakiś czas będzie tak nawijać, ze buzia nie będzie jej się zamykać ;)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 6 marca 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie wystarczy ze wszystko rozumie.
    Ale zwierzęta to nasladuje wszystkie. Od kota po lwa, nawet chodzi jak pingwin i jak goryl haha:) szczeka, miauczy, ryczy.
    A ostatnio robi straszne miny. Ja jej mowie : zrob oczy. A ona patrzy tak spode lba ze zloscia i za chiwle sie smieje. Rozbrajajaca jest.

    Ale ale... Dzisiaj w nocy strasznie jęczała. Co jej moglo byc? Czworki powychodzily, kaszlu ani kataru nie ma. Wzielan ja do mnie do lozka przec co nikt sie nie wyspal.

    Polecam ksiazki z Puciem. Ewka wszystko pokazuje, najbardziej lubi Bobo jak placze. I nasladuje wszystkie dzwieki. Uważam ze to bardzo fajna u pouczajaca seria.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 6 marca 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z nią potrafię dogadać się słowami, mowę ma rozwinięta na ponad 2 letnie dziecko, tak powiedziała logopeda, aż głupi mi chodzić do naszych przyjaciół bo ońi maja syna o 1,5 roku starszego i on gorzej mówi niż Jagoda co prawda Majki ma zaburzona mowę i chodzi na zajęcia wiec z spotkania na spotkanie jest lepiej :)
    Najbardziej jestem dumna z tego jak ślicznie tańczy i pokazuje „ moja ulijanko” i od tego jeszcze niektóre słowa wypowiada przy tym.
    Ona tak gada ale w innych obszarach jest do tylu jedna z ostatnich zaczęła obracać się na brzuch i chodzić, kompletnie nie ogarnia żadnych układanek, klocki to są do rzucania a nie układania,

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 6 marca 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co Wam jeszcze polecam donzabawy?
    Zeszyty z naklejkami. Ostatnio to nasz hicior. Non stop siedzi i nakleja, glownie takie gdzie sa panie w bieliznie i trzeba im ponaklejac ubrania i dodatki. Daje kolcyki i ona wie gdzie je przykleic, czy sukienke, bluzki, naszyjnik. A na koncu mozna obkleic siebie i mame :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 6 marca 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiuszaaaa wrote:
    Megsss a nie ma problemu z ich zakładaniem i ściąganiem ?

    W sumie to chyba nie :) jest ok

    Katiuszaaaa lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 6 marca 2020, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniela niektóre słowa mówi zupełnie po polsku, np. wiem, nie, tak, dzidzia, daj, woda, lis, miś, ucho, nos i nasz największy hit, bo to wcale nie jest roste słow: pieprzyk. Poza tym dzwiekonasladowcze i swoje skroty, ktore my rozumiemy, ale inni zdecydowanie nie. Ale rozgadała się tak na poważnie ostatnie 2 tygodnie. Ale co do mowy to dzieciaki mają czas ze spokojem, jedne idą szyciej, inne wolniej, ale ok. 4-5 roku życia i tak się wyrównuje w miarę u wszystkich :) nie ma rozróznienia na chłopców i dziewczynki, z tym, że chłopcy wolniej z mową to mit, co nie zmienia faktu, że na prawdę maluchy mają czas.

    Co do budzenia się z jęczeniem, to na tym etapie dzieci zaczynają mieć koszmary senne i to może je wybudzać.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 7 marca 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas hitem słownym jest .. guzik 😁 podłapał i pięknie mówi a to tez nie jest łatwe w wymowie dla takiego brzdąca :)

    Czy wasze maluchy tez tak rosna w oczach ? Mój się powiększa z tygodnia na tydzień :) wyrasta pomału na takiego przedszkolaczka 😍

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 7 marca 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zauwazylam ze takie trudniejsze slowa lepiej ida, np. Zuzia, dzidzia, widzisz i tego typu. Ciekawe.
    Wlasnie zamowilam kitchen helpera bo juz nie daje rady z wiecznie jeczacym dzieckiem przy nodze.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

‹‹ 1219 1220 1221 1222 1223 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ