X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 8 lipca 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety robiłam takie badania na własna rękę... jeśli chodzi o hormony to refundowane jest chyba tylko tsh i prolaktyna ,
    A za wszystko inne trzeba płacić . Natomiast samo tsh i prolatyka nie wystarcza trzeba zrobić cały profil hormonalny bo często hormony wydzielane np przez korę nadnerczy dają problemy trądzikowe a to lekarze ignorują , wciskają maści antybiotyki albo z grubej rury izotek bez sprawdzenia podłoża trądziku 🙈ale mniejsza ;) to nie to forum :D

    Jeśli mówisz , ze to maseczka to wiesz najlepiej 🤷‍♀️
    Acnederm to w mojej ocenie żadne rozwiązanie , a już tym bardziej latem ...🙈chyba ze stosujesz filtr 50 przy każdym wyjściu z domu .. w innym wypadku przebarwienia o których mówisz to następstwo właśnie jego .

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 8 lipca 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 09:41

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Blondas_29 Ekspertka
    Postów: 159 84

    Wysłany: 8 lipca 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w swoim życiu u 2 dermatologów, jeden 35+ u którego robiłam laser frakcyjny co2, a drugi 75+ u którego chciałam zdiagnozować co jest przyczyna nagłego wysypu na brodzie zaskórników i obaj lekarze przed wypisaniem mi czegokolwiek wymagali pakietu hormonalnego wraz z morfologia i moczem...

    Problemy z cera mogą być również na tle żywieniowym czy tak samo nerwowym.

    Ja tam tez się lepiej czuje jak używam podkładu tuszu i różu, a najlepiej jak mam tez skore muśnięta słońcem ;)

    Megsss lubi tę wiadomość

    w4sqs65gyz0a6r5s.png

    Wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda! <3
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 8 lipca 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondas_29 wrote:
    Byłam w swoim życiu u 2 dermatologów, jeden 35+ u którego robiłam laser frakcyjny co2, a drugi 75+ u którego chciałam zdiagnozować co jest przyczyna nagłego wysypu na brodzie zaskórników i obaj lekarze przed wypisaniem mi czegokolwiek wymagali pakietu hormonalnego wraz z morfologia i moczem...

    Problemy z cera mogą być również na tle żywieniowym czy tak samo nerwowym.

    Ja tam tez się lepiej czuje jak używam podkładu tuszu i różu, a najlepiej jak mam tez skore muśnięta słońcem ;)

    Bo tak powinna wyglądać wizyta u dermatologa ... aby postawić diagnozę trzeba wykluczyć potencjalne przyczyny , badania są podstawa .. ale niestety w praktyce nie zawsze to tak działa :(

    Dieta to kolejny czynnik
    Stres , jeśli jest przyczyna wyjdzie w badaniach hormonalnych .. układ nerwowy jest ściśle powiązany z układem hormonalnym .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 16:27

  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 8 lipca 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 tyg temu byłam u dermatolog. Właśnie z powodu pryszczy itp. Na czole od prawie roku, na policzku od czasu maseczek. Powiedziała, ze podejrzewa na czole tradzik wieku dojrzałego a na policzku różowaty ale do zrobienia csle hormony, usg jajników, kal. Łącznie w cenniku lab wyszło mi 380zl + wizyta gin i usg.
    No to ma sens ale no kwota kosmos :(
    Tu lista :
    https://zapodaj.net/509108fcf311e.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 20:59

    Megsss, Moll lubią tę wiadomość

    43kth371haww2z0j.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 9 lipca 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 09:41

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 9 lipca 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog, jakie ma problemy zdrowotne po Izoteku, ciągnące się aż do teraz? Ciekawa jestem, bo ja brałam Aknenormin (to jest to samo co Izotek, inna nazwa) dwa razy w życiu i wszystkie skutki uboczne przeszły razem z odstawieniem leku. Ja bym tak nie demonizowala retinoidów, czasem to ostatnia możliwa szansa na ładną buzię.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 9 lipca 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 09:41

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 11 lipca 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moja Ewa nie spi juz w dzien. Wstaje o 7, zasypia po 20.zero spania.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 11 lipca 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic wrote:
    Dziewczyny, moja Ewa nie spi juz w dzien. Wstaje o 7, zasypia po 20.zero spania.
    Jak by spała w takich godzinach Jagoda to bym była zadowolona i pozwoliła jej zrezygnować z drzemki:) nie pamietam kiedy ostatnio moje dziecko spało o 20, jak usnie 21.30 to jest święto :) póki co jeszcze udaje mi się ja usypiać w ciągu dnia.

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 11 lipca 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pare ostatnich razy jak spala w dzien to zasypiala jakos po 21..wiec chyba sie poswiece. Wole miec wczesniej wieczor. Ale myslalam ze jeszcze trochę za mala na rezygnacje z drzemki. Ciekawe jak bedzie w zlobku bo akurat ten tydzień jest w domu.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 11 lipca 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez brałam izotek i na szczęście nie mam skutków ubocznych i mam nadzieje, że nigdy się nie pojawią.

    Julia wstaje po 5 codziennie, zdarza się że nawet równo ze mną czyli przed 5, wiec ma jeszcze drzemkę w ciagu dnia a czasem nawet dwie. W weekendy wstaje ciut później koło 6, a w ciagu dnia ma jedna drzemkę. Zazwyczaj zasypia 19-20. Dość wcześnie ale marne to pocieszenie bo ja padam równo z nią. W nocy ląduje u nas w łóżku.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 11 lipca 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie syn wstaje jak w zegarku o 7. Zasypia o 21. Drzemkę mam zazwyczaj od 12 do 14. Zdecydowanie nie jest jeszcze gotowy za codziennie funkcjonowanie bez drzemki.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 12 lipca 2020, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u Kingi to jest wszystko tak różne, że.... a co Wam będę mówić. Właśnie ją usypiam. Spałyśmy do 10 dziś (ja tłukłam komary do 3, a ona poszła po 22 spać, ale się budziła często w nocy), poszła na drzemkę w samochodzie o 15:40 i wstała o 16:40. Do polnocy pewnie zaśnie ;)


    Ja sobie zliczam, ile Kinga spi/ powinna spać w ciągu doby i wtedy mi wychodzi czy powinna mieć drzemkę czy nie.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 12 lipca 2020, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To akurat Ewka zasnela mi na rekach o 19.30. Nawet nie zdazylam jej umyc. Ale za to spi do teraz. Zadnegi budzenia. Ja ja probuje ispac w ciagu dnia, wozek, rece, kolysanki, piosenki, leze z nia godzine. I nic. Slysze tylko: mama nie, ewa duza, nie chce spac.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 12 lipca 2020, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w ciągu tygodnia śpimy do 7.30 bo tak się budzimy do żłobka .. gdyby nie obowiązkowa pobudka spałby do 8-8.30
    Zasypiamy przed 21 czasem po 20 zależy od intensywności dnia ... W ciągu dnia drzemka jest zawsze nie później niż do 15 .. w żłobku to wypada 12-14 i w domu staram się podobnie .
    Mój mały od wczoraj z gorączka 🙄 innych objawowo brak a w nocy do 39 s ... ciekawe co to za badziew

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2020, 10:12

  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 12 lipca 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas śpi 11 godzin na dobę od około miesiaca, z czego 9 godzin sen nocny i 2 godziny drzemka ale nie jest bardzo aktywna w dzień, czasem sie kładzie i odpoczywa, tak regeneruje sie co jakiś czas. Ta drzemka jest jej bardzo potrzebna i cieszę sie że jeszcze jest. Pamiętam jak miała roczek to spala 13 godzin na dobę ech to były czasy, tyyyyle wolnego, zawsze wolny wieczor, teraz rzadko.

    km5si09kuaztknwb.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 12 lipca 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsss wrote:
    My w ciągu tygodnia śpimy do 7.30 bo tak się budzimy do żłobka .. gdyby nie obowiązkowa pobudka spałby do 8-8.30
    Zasypiamy przed 21 czasem po 20 zależy od intensywności dnia ... W ciągu dnia drzemka jest zawsze nie później niż do 15 .. w żłobku to wypada 12-14 i w domu staram się podobnie .
    Mój mały od wczoraj z gorączka 🙄 innych objawowo brak a w nocy do 39 s ... ciekawe co to za badziew
    Megss obstawiam 5 u nas w tym tyg pojawiła się pierwsza, nasze dzieci idą łeb w łeb wiec przeszukaj buziaka ;)

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 12 lipca 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiuszaaaa wrote:
    Megss obstawiam 5 u nas w tym tyg pojawiła się pierwsza, nasze dzieci idą łeb w łeb wiec przeszukaj buziaka ;)

    U nas górna prawa tez już się przebiła jakoś w zeszłym tygodniu ale gorączka to jednak jakaś infekcja gardła .. podziebil się bo u nas pogoda jak na lipiec jest mega słaba ... współczuje turystom .. w nocy 10 stopni .. w dzień 17 .. i wiatr na zmianę z deszczem i słońcem .. nie wiadomo jak to się ubierać w ogóle .. maj był cieplejszy niż lipiec :/ także nasz lekarz mówił , ze zaczynaja się pomału właśnie takie infekcje .. do środy w domu i mamy przyjechać na kontrole .

  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 12 lipca 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My lipiec jesteśmy na Helu i teściów. To lato to jakis żart... Czapka, polar, skarpety i na plażę :/

    43kth371haww2z0j.png
‹‹ 1245 1246 1247 1248 1249 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ