X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Essencya Ekspertka
    Postów: 178 134

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_Wi wrote:
    Cześć Essencya, możesz pisać do mnie wiadomość prywatną na forum, tam podam jakieś dane kontaktowe, jeśli byłaby taka potrzeba. Coś jeszcze oprócz ARSA zdiagnozowali u Twojej córeczki? Jakieś inne nieprawidłowości? Jeśli nie, to możesz to zupełnie olać. Ja w momencie porodu zupełnie zapomniałam, że Kinga coś takiego ma 😅 Lekarz mówił, ze może długo ulewać (szczególnie po stałych posiłkach) i faktycznie tak było, ulewała do około 10 m.ż. Jeśli by to wtedy przypadkiem nie wyszło na USG połówkowym, to prawdopodobnie nigdy byśmy się nie dowiedzieli, ze Kinga ma ARSA.
    Cieszę się, ze odczytałaś moja wiadomość- chętnie napiszę, tylko nie mam pojecia jak tu napisać wiadomość prywatną- nie wodzę takiej opcji na telefonie 🤷🏻‍♀️
    Właśnie nic innego- oprócz tego super, ale tak mnie nastraszyli tym zwiększonym ryzykiem zespołu downa, które z racji wieku wyszło mi 1:138... ze przez ostatnie dni ciężko mi było normalnie funkcjonować. U mnie tez wyszło na polowkowym, tylko to, oprócz tego wszystko ekstra... ale strach spowodował, ze poszłam na amniopunkcję z macierzą i teraz to oczekiwanie na wynik najgorsze...

    Ostatni okres 8 styczeń
    Test owulacyjny dodatni 18 styczeń 21’
    Data planowanego porodu 14 październik 🥰❤️🥰❤️
    Test ciążowy pozytywny 2 luty ❤️
    8fa0709e5113317a7bafe3cef093e0a2.png[/
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze, zobaczysz :) po tym, jak się dowiedziałam, ze Kinga ma ARSA to poznałam kilka osób z tą przypadłością i żadna z nich nie miała ZD.

    Essencya lubi tę wiadomość

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Essencya Ekspertka
    Postów: 178 134

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_Wi wrote:
    Będzie dobrze, zobaczysz :) po tym, jak się dowiedziałam, ze Kinga ma ARSA to poznałam kilka osób z tą przypadłością i żadna z nich nie miała ZD.
    Bardzo mnie Twoje słowa pocieszają- zaprosiłam Ciebie do przyjaciółek, bi tylko w ten sposób mogę napisać wiadomość prywatną na forum. Możesz przyjąć zaproszenie?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2021, 10:59

    Ostatni okres 8 styczeń
    Test owulacyjny dodatni 18 styczeń 21’
    Data planowanego porodu 14 październik 🥰❤️🥰❤️
    Test ciążowy pozytywny 2 luty ❤️
    8fa0709e5113317a7bafe3cef093e0a2.png[/
  • Essencya Ekspertka
    Postów: 178 134

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_Wi wrote:
    Będzie dobrze, zobaczysz :) po tym, jak się dowiedziałam, ze Kinga ma ARSA to poznałam kilka osób z tą przypadłością i żadna z nich nie miała ZD.
    Napisałam priv:)

    Ostatni okres 8 styczeń
    Test owulacyjny dodatni 18 styczeń 21’
    Data planowanego porodu 14 październik 🥰❤️🥰❤️
    Test ciążowy pozytywny 2 luty ❤️
    8fa0709e5113317a7bafe3cef093e0a2.png[/
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Dawno się nie odzywałam bo życie pędzi jak szalone. Jest co robić.
    Mam do Was pytanie odnoście zachowania. Nie wiem czy powinnam skierować się z synem do specjalisty czy jednak to „powszechne” zachowanie u dzieci w tym wieku.
    Otóż. Syn dużo mówi. Czasami do siebie i od rzeczy. Tzn nie tak całkiem od rzeczy bo mówi bardzo chaotycznie chcą połączyć kilka faktów na raz w jednym zdaniu. Do tego ma wybuchy złości. Nie agresji - nie bije nikogo. Ale popada w histeryczny krzyk i płacz gdy coś jest nie po jego myśli. Do tego zaczął być nie miły i robo na złość mówiąc - nie kocham Cię, nie chce się z Tobą bawić itp. Bardzo często i nagle zmienia zdanie - mówi mi ze chce sok w czerwonym kubku po czym gdy go dostaje, płacze i krzyczy ze on nie chce w tym, daj mi w zielonym.
    Zrobił się okropnie (do granic możliwości jego i moich) marudny. Ze wszystkiego jest nie zadowolony. Gdy dostaje prezent od kogoś, powie dziękuje, ale przychodzi do mnie i mówi ze nie chciał tego dostać, wolał coś innego.

    Może to głupie pytania - ale serio przy pierworodnym jest mi ciężko stwierdzić czy tak już jest, czy ja robię błąd, czy powinnam jednak zasięgnąć porady spaecjalisty.

    Będę wdzięczna za Wasze opinie i doświadczenia.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia u mnie Ewa sie podobnie zachowuje. Czasami histeryzuje bez powodu. Jednegi dnia lubi truskawki a innego nie lubi. Mowi ze jej nie kocham jak sie na coś nie zgadzam itp. Niezla z niej manipulatorka. Moim zdaniem to normalne zachowanie dzieci w tym wieku, testuja nas, sprawdzaja na ile mogą sobie pozwolić .. Ale mnie najbardziej boli ten upór. Rano sie nie ubierze i koniec. Nie daj boze zepsuje jej czyms humor, to od razu, ze ona nie idzie, bedzie w domu, idzie spac... Czasami nie daje rady. A w zlobku mowia ze taki ma temperament, musza duzo negocjowac ibze to pewnie zaprocentuje w przyszlosci.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia jak bym czytała o swoim Filipie. Normalne zachowanie 2/3 latka. Niestety potrzebna tona cierpliwości i ocean umiejętności pertraktacji. 😄

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 19 czerwca 2021, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka, jak nowy członek rodziny? Jak sie czujesz?

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5349 6224

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia, wszystko w porządku z twoim synkiem. U nas podobnie. Czasami mam wrażenie, że to ja będę potrzebowała niedługo specjalisty... :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic wrote:
    Bajka, jak nowy członek rodziny? Jak sie czujesz?

    A znośnie, dziękuję. :) Córa oczywiście cudowna, tylko taaaaka malutka. 🙈

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio u lekarza dostalam gratisy i byla taka mini pieluszka. Nie moglam uwierzyc ze dziecko takie malutkie sie urodzi. Szybko sie zapomina. Na razie Ewa ma dla lalki.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5349 6224

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba się cieszyć chwilą, bo nim człowiek się obejrzy, a niemowlak jest już taki duży.. Moja ma 10 miesięcy a już taki wielkolud w porównaniu z tym jak wyglądała w pierwszym miesiącu. Na zdjęciu kilka dni po urodzeniu zajmowała pół gondoli. Teraz jak ją tam wsadziłam z ciekawości, to musiała w tym siedzieć, bo inaczej nie dałoby rady się nawet położyć. No chyba że ze zwisającymi nogami...:) Minął ten czas, ale nie rozpaczam, bo nie zamknęłam swojej reprodukcji. Także zapewne jeszcze będzie mi dane zajmować się takim noworodkiem :D

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, oczywiście macie rację! To tak szybko mija. 🙈 Tylko mi chodzi też o to, że urodziła się znacznie mniejsza od pierworodnego i dlatego tak przeżywamy. 😄

    Chicchic a jak się czujesz?

    Edka oo proszę to jeszcze taki maluszek w planach. Super. :)

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo dobrze. Mdlosci ju minely, na prenatalnych dziecko zdrowe ale niestety wyszedł krwiak. Musze odpoczywac zeby sie wchlonal. A moja Ewa chora od dzisiaj.. Niby cieplo, a ona kaszel i katar. Pierwszy raz od ponad roku! Takze wiecie jak wygląda moje leżenie :) martwi mnie ten krwiak ale niby mam sie nie stresowac...

    Aha, a co do dzieci, to ja na dwójce na pewno kończę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2021, 16:43

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia o tak! To tak jak u nas. Bunt bunt i jeszcze raz bunt, manifestuje swoje JA gdzie się da. Czasem wymiękam już. Staramy się tłumaczyć spokojnie, ale czasem po prostu wybucham, bo jestem już zmęczona tym ciągłym chcę- nie chcę, tak - nie. Zrobiłabym co chce dosłownie, ale to tez powoduje u niej ataki złości, bo jak tak mogę?!
    Na szczęście są to pojedyncze dni, chwile w ciagu dnia. Na ogół jest ok.
    Z dwójka jest tego czasu dużo mniej, muszę ciagle uważać, bo Julka udusilaby Antosia (chyba) z miłości.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chicchic u nas dosłownie wszyscy w rodzinie są chorzy. Co to za okres. 😳 Zdrówka. ❤

    My też kończymy na dwójce. ☺

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 2 lipca 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia u nas takie zachowanie też jest, nie zawsze, nie przy byle pierdółce ale jest. Jak coś nie jest po jego myśli to wygania nas wszystkich. Nerwy szybko mu puszczają

    No i oczywiście u nas gile i kaszel, lekarz mówi, że zawsze w takie upały mają nawał pacjentów

    Ja raczej też zakończę reprodukcje mimo, że mam jeszcze 3 zarodki zamrożone. To już nie na moje nerwy 😅

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5349 6224

    Wysłany: 8 lipca 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No co wy... To tylko ja taka odważna decydując się na trzecie? 😄

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 8 lipca 2021, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    No co wy... To tylko ja taka odważna decydując się na trzecie? 😄
    Podejrzewam ze jeśli u mnie nie było by problemu z zajściem w ciaze to tez już bym myślała o 3 ale niestety nawet drugie nie wychodzi. Powoli oswajam się z mysla ze będzie tylko Jagoda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2021, 22:31

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 19 lipca 2021, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka wyglada na to, że tak. U mnie fabryka zamknięta. Mam nadzieje, że nie będzie wpadki. Ogólnie 20.07 rok temu poczęliśmy Antosia- ta data jest szczególna bo to data naszego ślubu.
    Antoś już prawie 4 miesiące ma i jakoś dopiero teraz stabilizuje się nasza rzeczywistość, nie ukrywam, że czasem jest ciężko. Same wiecie jak zachowuje się czasie taki prawie 3 latek- totalny chaos emocjonalny, radość przeplata się ze złością j smutkiem i w ogole „ niewiemocomichodzizm” :D.

    Co u waszych maluchów?

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
‹‹ 1286 1287 1288 1289 1290 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ