X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja znalazłam nowy patent na mojego małego haha. Zawsze pięknie spi na dworze i jak wrócimy już z spaceru to w gondoli jeszcze śpi z 2 godz. W domu go tak nie potrafię uspac bo budzi się co pół godziny. Ubrałam to w kombinezon w drugim pokoju otworzyłam okno i myśli że jest na dworze. Dziecko spi haha :P

    mala_misia lubi tę wiadomość

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna tak właśnie było po pierwszej dawce. Trochę zaczęłam się niepokoić, bo ten tydzień dał mi w kość, a na koniec stycznia druga dawka. Pocieszające, że bóle prawdopodobnie będą trwać tylko kilka godzin.
    Swoją drogą to Kinga tak okropnie krzyczy jak ją coś boli... chyba gorzej niż ja przy porodzie. Całe szczęście, ze dzieci nie pamiętają tych pierwszych miesięcy/lat życia, bo to musi być okropny ból :(

    Monika, bardzo dobry patent :) muszę wypróbować następnym razem jak nie będę miała wózka. Ostatnio tak ubraną córkę wystawiłam w bujaczku Tiny Love na balkon :)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika30 wrote:
    A ja znalazłam nowy patent na mojego małego haha. Zawsze pięknie spi na dworze i jak wrócimy już z spaceru to w gondoli jeszcze śpi z 2 godz. W domu go tak nie potrafię uspac bo budzi się co pół godziny. Ubrałam to w kombinezon w drugim pokoju otworzyłam okno i myśli że jest na dworze. Dziecko spi haha :P


    Tak właśnie robiłam i ja. Godzina na spacerze i kolejne 2-4 na tarasie w wózku. Teraz niestety już nie zawsze funkcjonuje bo Beni nie robi tej długiej drzemki. Teraz to jest max 1 godzina spaceru i 1 godzina na tarasie

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_Wi wrote:
    Akilegna tak właśnie było po pierwszej dawce. Trochę zaczęłam się niepokoić, bo ten tydzień dał mi w kość, a na koniec stycznia druga dawka. Pocieszające, że bóle prawdopodobnie będą trwać tylko kilka godzin.
    Swoją drogą to Kinga tak okropnie krzyczy jak ją coś boli... chyba gorzej niż ja przy porodzie. Całe szczęście, ze dzieci nie pamiętają tych pierwszych miesięcy/lat życia, bo to musi być okropny ból :(

    Monika, bardzo dobry patent :) muszę wypróbować następnym razem jak nie będę miała wózka. Ostatnio tak ubraną córkę wystawiłam w bujaczku Tiny Love na balkon :)


    Tego Ci życzę, bo sama pamiętam jaka to była meczarnia dla mnie jak i dla dziecka. Po drugiej dawce Beni zrobił 3 kupki pod rząd i widziałam że go bolało ale nie aż tak bardzo jak po pierwszej dawce. No i trwało to coś około 4-5 godzin. Oby kolejna dawka była jeszcze lagodniejsza. Mamy 13 grudnia rota, 6w1 i pneumokoki do powtórki. A 14 grudnia jak wszystko dobrze zniesie jadę z nim do Polski z 2 dniowym noclegiem u teściów. No i już teściowa marudzi że tylko dwa dni u nich. Eh jeszcze nie wie że całe święta i sylwestra też spędzimy u moich rodziców. Pewnie się trochę wkurzy ;)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 18:47

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flavia, zdrówka dla córci w takim razie!!! Właśnie dlatego mnie przerażają żłobki i przedszkola :-/

    Flavia lubi tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jak wasze dzieci mają kolki to chce jeść? Bo ja nie wiem czy on drze się bo kolek ma czy chce jeść.. bądź tu madry

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam ten problem.
    Wczoraj Ewa miala atak kolki. 2h placzu non stop. Dalam jesc jak sie uspokoila dopiero. Wydaje mi sie ze umiem rozpoznac te 2 rodzaje placzu.
    Ale wczoraj byl dramat, dobrze ze tetaz zdarza sie to srednio raz na tydzien.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój jak ma jakikolwiek problem to chce jeść, nieważne że godzinę wcześniej zjadł całą porcję ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie o to chodzi że on by wieczorem jadł i jadł. Zjadl o 19.30 przyznało mu się na 10 min i o 21 wrzask jak nie wiem co no to latam A to suszarka A to woda ciepła A to przytulać itd wreszcie pomyślałam że jak się tak drze to znowu nawdycha się powietrza dopiero będzie bolał brzuch dam mu wody z kropelkami i co tak się zassal że wreszcie zrobiłam mu mleka i uspokoił się, dlatego nie wiem czy to kolka i wtedy rzuca się na jedzenie bo myśli że głodny czy poprostu głodny po 1.5 godziny przerwy i jeszcze między czasie cyce doil.
    Ale mimo wszystko zasypianie straszne znowu poszedł spać o 1 wwer

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A smoczka mu dajesz czy nie chce? Mnie uratował smoczek mimo że na początku pluł nim dalej niż widział. Dawalam mu kilka kropel saba na niego i w końcu załapał

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś Ty wypluwa mi smoka,daje mu też kropelki na smoka ale nic nie daje. Mam goldi z różnymi koncowkami i nuka. Jeszcze spróbuję nuby albo MAM.

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tylko lovi i avent podpasowaly

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się nad tym zastanawiałam czy jak tak płacze z powodu kołki to jest głodna. U mnie dziś znowu koszmar. Obudziła się ok. 24 na karmienie i się zaczęło. Zasnela dopiero po 6. I jeszcze ciągle mam ten problem, że się strasznie rzuca przy cycku. Niby chce jeść, a się odpycha i krzyczy. Naprawdę już nie wiem co mam robić.

  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też wtedy ciągnie cycki i przybysza że kiedyś chyba mu sutki zostaną w buzi ;-)
    Dlatego daje mu butle.

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orchidea, ja bym stawiała na skok rozwojowy.

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wspolczuje. Myslalam ze my mamy ciezkie noce i dnie.. ale u Ciebie jest masakra. Moze sprobuj corke przeciągnąć wieczorem jak najdluzej bez drzemki zeby w nocy lepiej spala? Probowalas kropelek na kolki? u nas chyba po nich jest lepiej.
    Moja tez czesto wije sie przy cycku a najgorzej jak ciagnie za sutek tak jakby chciala sie go pozbyc z buzi ale nie wpada na to ze wystarczy otworzyc usta. Mega bol dla mnie to jest.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katberry wrote:
    Buko wspolczuje. Myslalam ze my mamy ciezkie noce i dnie.. ale u Ciebie jest masakra. Moze sprobuj corke przeciągnąć wieczorem jak najdluzej bez drzemki zeby w nocy lepiej spala? Probowalas kropelek na kolki? u nas chyba po nich jest lepiej.
    Moja tez czesto wije sie przy cycku a najgorzej jak ciagnie za sutek tak jakby chciala sie go pozbyc z buzi ale nie wpada na to ze wystarczy otworzyc usta. Mega bol dla mnie to jest.
    Tu nie ma reguły. Były noce, że spala ladnie w dzień i w nocy też ok albo takie, że nie ważne jaki dzień noc była beznadziejna (tak jest częściej). Wieczorem zasypia całkiem dobrze, a po karmieniu o 23.30 się zaczyna. Agatka chyba ciągle się nie przedstawiła na tryb dzień - noc, bo w nocy jak nic ja nie boli, to jest całkiem zadowolona i cieszy się do nas. Ja karmie w kapturkach, bo na początku poranila mi brodawki, a teraz mała nie chce z nich zrezygnować.
    Ja już daje jej delicol, esputicon, dzisiaj zaczęłam dawać biogaie, a jak już jest źle to doraźnie dostaje sab simplex.
    Mam jeszcze wodę koperkowa i zastanawiam się czy jej nie podawać. Do tej pory chociaż w dzień było ładnie, a dziś usypianie trwało ponad godzinę, ale to też przez brzuszek.
    W ogóle zauważyłam wczoraj, że po godzinie (od rozpoczęcia karmienia) mała jest znowu głodna. Do tej pory ja usypialam w tym czasie, ale wczoraj jak ja nakarmilam ponownie po godzinie to szybko zasnela. Możliwe, że aż tak szybko robi się głodna?

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas tez wczoraj trudniejszy wieczór, ale w końcu udało mi się ją uspokoić i ładnie przespała noc (oczywiście co 2 h się budziła na karmienie). Ogólnie to tez już mam wrażenie pustych piersi, ale jak sprawdzam czy coś leci to mam mleko.

    Jesteśmy po szczepieniu. Kurcze mam nadzieje, ze będzie dobrze i zniesie to dzielnie. Ogólnie to mnie troszkę zdenerwowała lekarka bo trochę z wyrzutem zapytała czemu nie szczepimy na rotawirusy. Czy odpowiedz „bo nie „ jest odpowiednia ? Chyba nie musimy się tłumaczyć z naszych decyzji. Bo teraz poczułam jakbyśmy byli gorsi. Stać nas na to, ale ona kompletnie nie wzięła pod uwagę kosztów i jestem ciekawa, czy tez zadaje takie pytania ludziom których z różnych przyczyn nie stać. Niefajnie.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Podobnie . zasnął po 22 po czym od drugiej już się obudził na karmienie i tak do siódmej się wił zamiast spać. w dzień nic lepiej. Przy cycku często sie wije i dławi... kp zaczyna mnie frustrować.

    43kth371haww2z0j.png
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest tu ktoś kto karmi mm z wyboru? Możecie sie podzielić historia.?
    Kp zaczyna mnie dobijać. To szarpanie sie i domyslanie ile zjadł...

    43kth371haww2z0j.png
‹‹ 882 883 884 885 886 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ