X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia, najczęściej są to dolne jedynki. Ale bywają odstępstwa od reguły ;-)
    Co do marudzenia. U mojego synka pierwsze dwie jedynki odkryłam przypadkiem któregoś dnia jak przemywałam mu dziąsła i język. Żadnych wcześniejszych oznak w postaci marudzenia. Kolejne zęby poszły lawinowo, nawet nie wiem kiedy. Również zero objawów. Krótko po skończonym roczku miał już komplet.

    Szczerze mówiąc, nie wiem co to ząbkowanie i życzę sobie i Wam by tak pozostało ;-)

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ile razy dziennie kładziecie dzieci na brzuszku? I ile minut jednorazowo na nim leżą? Ile wytrzymują?

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorazowo około 15 minut da radę. Kładę pół godziny po jedzeniu, bardzo często. Praktycznie większość jego czasu aktywności spędza na brzuchu bo lubi

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy chyba 3 skok rozwojowy. Placze bez powodu, nawet przed chwila 40 minut darcia sie w nieboglosy. Trzeba przezyc.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka słaba była. Budził się z płaczem, stękał, jęczał. Widać że męczył go brzuch. Dałam w nocy sab simplex, trochę pospał, zrobił małą zabita kupę, ulzyło ale na krótko. Dopiero rano walnął porządnie w pampersa i od razu lepiej. Typuje albo białą marchew albo to, że dałam mu na noc butelkę z kaszka po niecałych 3 godzinach od poprzedniego jedzenia :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 10:44

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kładę 3-4 razy i wytrzymuje około 5-10 minut za każdym razem. Do tego przesypia pierwsze 4-5 godzin nocnego snu tylko na brzuchu. Nie potrafi spać na plecach w nocy bo wybudzają go jeszcze odruchy i budzi się czasami z płaczem. Ogólnie lubi leżeć na brzuchu, ale musi mnie widzieć bo opiera się na nadgarstkach i wysoko zadziera głowę, a ja jeszcze się boje ze mi fiknie na boki.

    Akilegna u mnie tez wczoraj małe problemy z brzuchem, ale to dlatego ze zmieniłam mleko z HA na HM-0.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 11:29

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymek leży na brzuchu kilka razy dziennie i wytrzymuje coraz dłużej, bo trzyma wreszcie głowę! ;-) coraz częściej jak leży na plecach to się wykręca głową do tyłu i się wkurza, tak jakby chciał się przekręcić na brzuch, ale jeszcze nie wie jak. I wtedy go przekręcam na brzuch i tak sobie wtedy obserwuje świat.

    A z nowych rzeczy to łapie się ostatnio rączkami za nogi, cudnie to wygląda :-) niestety nowe umiejętności musi sobie chyba jakoś odbić, bo np. wczoraj od ok. 17 póki nie poszedł spać to marudził i płakał tak, że nic nie działało na niego. Czyżby skok?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 12:54

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6283

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój mały też już podejmuje próby przekręcania się z pleców na brzuch, ale nieudolnie mu idzie. Łapię go wtedy za rączki i przytrzumuje. Mając takie podparcie jakoś udaje mu się wgramolić na brzuch.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja Kinga w ogóle nie lubi leżeć na brzuchu. Jak ją tylko kładę, to zaraz odsuwa rączki na boki, robi „samolocik” i próbuje się przekręcić na plecy. Nawet nie ma szans, żeby poleżała na mnie czy na macie na brzuszku z głową na płasko, bo zaraz ją zadziera do góry.

    My powoli wchodzimy w regres snu 4 miesiąca, tzn od wczoraj Kinga budzi się w nocy. Nie w głowie jej jedzenie, raczej zabawa. Dobrze, że póki co to tylko jedna nocna pobudka.

    No i od wczoraj tez coś nie może spać w domu, dziś jak się obudziła przed 9, tak spała tylko 20 minut. Oczywiście jest zmęczona, płacze, na rękach jest jeszcze gorzej, a odłożona przeżywa tragedię. Kill me!

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z jakiej firmy będziecie kupowały słoiczki ?

  • OlinkowA Autorytet
    Postów: 596 302

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika spróbuję gerbera, lub bobovity, zobaczymy czy w ogóle którekolwiek mu zasmakują bo córka nie zjadła ani jednego słoiczka, musiałam jej gotować :(

    qdkkk6nllsldr26a.png
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram się jak najczęściej kłaść na brzuszku. Teraz Julka zrobiła ogromny postęp bo trzyma główkę bardzo wysoko, ale jeszcze do końca nie ogarnia żeby trzymać raczki przy sobie i tak lata troszkę, wyglada czasem jak taka foka. Ale trzymam do momentu, aż widzę ze się męczy. I w ciągu dnia do spania, choć ostatnio mniej, bo preferuje na boku. Nadal nie lubi spać na plecach, zaśnie tylko jak jest mocno zmęczona.

    Co do słoiczków, to zacznę rozszerzać dietę po 6tyn miesiącu i mam nadzieje, że uda mi się samej gotować (bo lubię), ale jeszcze nie zaznajamialam się w kupnych słoiczkach. Chętnie poczytam co Wy będziecie stosować.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika30 ja nie chce dawać słoiczków wogole zobaczymy czy mi się uda i po jakim czasie się poddam ;) póki nie chodze do pracy będę mieć na to czas żeby jej gotować. W końcu przyda się mój parowar ;) Może po jakimś czasie zacznę coś podawać gotowego ale napewno nie na pierwsze posiłki, i podoba mi się idea blw ale zobaczymy czy mi to wyjdzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 15:18

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika30, z okazji promocji w Rossmannie zaczęłam się tym interesować i patrzę na składy. Kupiłam jednoskładnikowe słoiczki z firmy Humana i Gerber. Hipp do zwykłej marchewki dodaje olej, na początku się zastanawiałam po co... a później doszłam do wniosku, ze ten olej może przeciwdziałać zaparciom, wiec pewnie i Hippa kupie.

    Zobaczymy, czy w ogóle będzie chciała jeść słoiczki :) Mam nadzieje, że tak, bo raz że to spore ułatwienie na początku i podczas wyjazdów, a dwa- warzywa, owoce i mięso w słoiczkach muszą spełniać atesty, a gdzie ja takie produkty kupię normalnie... w przeciwieństwie do Katouszy mam zamiar zacząć od słoiczków, a później gotować normalnie. Podoba mi się tez BLW i jak Kinga będzie już stabilnie siedzieć, to z pewnością i w to się będę bawić :)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo wi ja też zacznę od słoiczków A później będę bawić się w gotowanie. Nie jestem super kucharka więc będzie wyzwanie. Na wyjazd też super słoiczki :) BLW też będę chciała zastosować ale to dopiero po powrocie z wakacji bo co z tego że zacznę w 6 miesiącu A później wezmę słoiczki na wakacje i znów od nowa zaczynać ;)

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam stronę https://lokalnyrolnik.pl/market super idea bardzo fajne jakościowo produkty można kupić. Moi rodzice i rodzice męża sami maja swoje warzywniaki wiec ja mam zdrowe marchewki dynie czy ziemniaki z własnego ogródka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 17:56

    monika30 lubi tę wiadomość

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początek zdecydowałam że dam słoiczek bo nie opłaca się gotować na te kilka łyżeczek. I np widzę już że biała marchew mu nie podeszła. Póki co króluje dynia. Jutro spróbuje pasternaka.
    Wybieram słoiczki które mają dobry skład, bez zbędnych składników. Jak tylko mam dostęp do dobrych warzyw od sprawdzonego gospodarstwa to robię w słoiczki lub mroze na później, jak już będzie jadł taką porządną porcję A nie kilka łyżeczek

    U nas marudzenia ciąg dalszy. Chyba idzie ząbek bo ani mi to na afte ani na plesniawki nie wygląda

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna A te kilka łyżeczek dajesz jeden raz dziennie ? I codziennie inne warzywo tak ? A na noc kaszke z mlekiem ?

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jeden raz dziennie przed południem żeby zobaczyć czy wystąpią jakieś skutki uboczne. Słoiczek trzeba zużyć w ciągu 24h, więc pozostałą niepodgrzaną część chowam do lodówki i podaję na drugi dzień o łyżeczkę lub dwie więcej niż dnia poprzedniego, jeżeli nic nie było po pierwszym razie. Resztę wyrzucam bo sama nie przelkne ;)

    Na noc do mleka dodaję dwie miarki kaszki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 19:46

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście później mam zamiar sama gotować dla niego i pewnie też blw jak już będzie siedział. A słoiczki to fajna sprawa właśnie na wyjazdy czy w kryzysowych sytuacjach

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
‹‹ 931 932 933 934 935 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ