X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Pierwsze fasolki po długich staraniach
Odpowiedz

Pierwsze fasolki po długich staraniach

Oceń ten wątek:
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 13 października 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duża torba na zakupy,w miarę lekki,ale mamy windę i podjazd więc nie dźwigamy,lekko się prowadzi. Za nami jeden spacer i mały był zadowolony.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Aguś77 Ekspertka
    Postów: 205 86

    Wysłany: 13 października 2016, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urocza, oglądałam przed chwilą Twój wózek - faktycznie, torba super. Co do reszty to teraz wydaje mi się, że jest jakiś ogólny trend na podobne wzory, bo gondole w wiekszosci wygladaja tak samo.

    Kwestie mieszkaniowe zostawiłam Mężowi i teoretycznie zabrał się ambicjonalnie za poszukiwania mieszkania. Mówię teoretycznie, bo on deklaruje, że się zabrał, ale uwierzę jak zobaczę. Wczoraj mieliśmy dłuższą rozmowę - skończylismy o 2 w nocy w sumie tylko dlatego, że juz taka pora była, zeby choc troche sie przespał przed pracą - dzisiaj pewnie będziemy kontynuować. Z perspektywy czasu nie wiem, czy nie można tego uznać za coś w typie koncert żali - może jakieś kolejne wahnięcie hormonów przechodzę. Staram się nie chować długo urazy, ale przyznam, że ostatnimi czasy - po tym felernym poniedziałku i oglądaniu mieszkania - zrobiło mi się jakieś takie poczucie dumy urażonej. Może nie tyle nawet dumy , co coś w stylu, że mam taki hmm.. brzydko powiedziawszy sukowaty odruch by mu pokazać, ze nie zawsze bedzie tak jak on chce, ze nie zawsze muszę mieć na wszystko ochotę , pokazać tak nawet wbrew temu, że bym faktycznie chciała np. to co on, ale tak dla wydźwięku pedagogicznego ;/ Sama nie wiem skąd , ale mam jakiś baby blues, czy co... :(

    urocza lubi tę wiadomość

    2nn343r856geaxci.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 13 października 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś wszystko co przeżywasz jest w normie ciążowej ;) też tak miewałam i z doświadczenia Ci powiem,że jak nazbierałam takich żali do męża to po tym brał się za robotę i nagle nie musiałam pokazywać palcem ;) raz na jakiś czas im się należy ;)
    Wózki rzeczywiście są wszystkie do siebie podobne,my patrzyliśmy na amortyzatory,wielkość gondoli i podobno najdłuższe oparcie w spacerówce. Mąż wybierał kolor i faktycznie na dzielni nie ma jeszcze takiego,zwraca uwagę ;)

    Aguś77, kalika lubią tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 15 października 2016, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam mamusie sobie radzicie? U nas sukces,synek zaczął przybierać na wadze,je w ciągu dnia dużo,a w nocy wybudzam co 3h. W dzień zastosowałam rady z książki Język niemowląt i chyba poskutkowało.
    Ciężarówki jak kompletowanie wyprawek? Cofam słowa,że za dużo mam ubranek,lepiej jednak mieć większą ilość to pranie i prasowanie rzadziej,choć tym ostatnim o dziwo mąż się zajmuje :)

    milagro, kalika lubią tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 15 października 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. No to witamy się w pierwszym tygodniu życia :)

    milagro, urocza lubią tę wiadomość

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 15 października 2016, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żartowałam nie będę Was zadręczać co tydzień znów :)
    U nas różnie. Mały na cycu jest. W nocy czasami go wybudzę tak jak dziś bo przestałby cała noc. Ale przebudziłam się po 3 to sprawdziłam pieluchę i podałam cyca. I spał do rana.
    Dziś idę na ściągnięcie szwów.

  • milagro Autorytet
    Postów: 537 515

    Wysłany: 15 października 2016, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba macie grzeczne dzieciaczki dziewczyny :) Niech zdrowo Wam rosną i dalej będą grzeczne. A Wy jak się czujecie? Nic nie boli, nie zmęczone?

    Ja z wyprawki mam kilka ubranek tylko, trochę kupiłam a trochę mam po szwagierkach. Tak zamierzam się po polowkowych porządnie wziąść za to. Na razie czytam i buszuje w Internecie. Jak byście miały jakieś rady na świeżo co się przydało a co nieco to piszcie ;)

    Tosiu czekamy na Ciebie :)
    hchys65g0858ajku.png
    30 tc - 1430g 34tc- 2182g
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 15 października 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrenalina mi szwy zdjęła położna na wizycie patronażowej. Nic nie boli i trwa moment.
    Chyba rzeczywiście trafiły nam się na wątku grzeczne dzieciaczki. :)
    Milagro ja nastawiłam się po opowieściach znajomych na najgorsze,a jak na razie jest fajnie. Karmię tylko piersią,mały załapał że noc jest od spania. W dzień ma czas aktywny nie śpi non stop,ale lubi jak ktoś jest z nim.
    Ogólnie nie chodzę jakaś przemęczona,po cc nic nie boli,waga teraz stanęła,zostało 6kg,ale macica jeszcze nie obkurczona.
    Co do ubranek,polecam dużo bo czasem przebieramy 3 razy,najczęściej posikuje podczas przewijania,dziewczynek to chyba nie dotyczy.
    Polecam body takie zapinane z boku i pajce. W ogóle nie korzystam z kaftaników. Zakładam body z długim rękawem i śpiochy lub półśpiochy, na noc body z krótkim rękawem i pajac. Mam dużo body zakladanych przez głowę,takie dostałam,ale ma początek lepsze te zapinane. Pajace kupowałam na ciuchach, są super, z amerykańskiego nexta, jeśli nie masz nic do ciuszków używanych to naprawdę warto. Odkupowałam też gotowe zestawy od innych mamuś.

    milagro lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 15 października 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urocza, ubierasz body krótkie i na to pajac ?
    Ile stopni w mieszkaniu macie ?
    Kurczę bo ja zakładam na noc sam pajac. A w dzień body z długim i skarpetki same. W domu w każdym pomieszczeniu 22 stopnie. W łazience nie wiem ile ale napewno cieplej.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 15 października 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na noc body i pajac,mamy niby 24stopnie,ale nocą jak wstaje to mi samej zimno w koszuli przy karmieniu. Na dzień body i śpiochy,w szpitalu był w body i skarpetkach,ale tam to był gorąc. Sprawdzam małego i nie jest spocony,z tym że mój maluszek jest chudziutki,poniżej 3kg, nie ma tłuszczyku,jak rozbieraliśmy do kąpania i przewijania to był jeden wielki krzyk.teraz jak dogrzewamy termowentylatorem kiedy jest rozebrany przestał krzyczeć. Tak poleciła lekarka,położna też powiedziała że jest odpowiednio ubrany. Kilka razy dziennie wietrzymy mieszkanie wtedy zakładam czapeczkę.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 15 października 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twój synek jest chyba większy i nie potrzebuje dogrzewania. Sprawdzam zawsze na karku,bo rączki prawie zawsze zimne.
    Dziś odpadł pępek :)

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 15 października 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A być może nie pomyślałam o wadze. Ja tez sprawdzam na karku :)
    Fajnie ze pępuszek odpad. Tez już bym chciała żeby nam odpadł :)
    Czyn przebywałaś ? Ja octaniseptem a do tego położna poleciła również wodę utleniona Wiec tym i tym :)

    My idziemy się kapać- mój synek to uwielbia. Dlatego robimy to codziennie. No na początku w planach miałam kapać go co drugi dzień.

    Miłego wieczoru dziewczyny.

    Sylwia daj znać jak Basia i wasze pierwsze dni razem :)

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 15 października 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i u nas stopki i raczki zimne ale położna mówiła ze to normalne.

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 15 października 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie że tyle mnie nie było. Przeżywałam koszmar w szpitalu. Najpierw brak pokarmu to dali małej butelkę. Potem nie chciała ssać cyca bo za lekko jej leciało z butli. Od. Wczoraj mam nawal pokarmu taki ze Az płakałam z bólu. W końcu po trudach udało się i mała zaczęła jeść z piersi. Laktator nie chciał odciągnąć mi pokarmu myślałam że zapchane kanaliki i będzie zapalenie ale przyszła położna scisnela kilka razy i zaczęło lecieć. Wiem że się nie ściska ale naprawdę pomogło. Teraz delikatnie odciagam trochę ręcznie trzymając dłoń w kształcie litery C i lekko przyciskam masując w dół. Pomaga małej zacząć bo jej ciężko. Rana dzisiaj wyjątkowo boli. Do tego mam spuchniete nogi tak że szok. Miała któraś?

    Wczoraj myślałam już że wpadłam w depresję poporodowa. Płakałam non stop.. Wyłam wręcz. Na szczęście kryzys zazegnany. Do tego wszystkiego Basia ma żółtaczke fizjolgiczną. Nie w dużym stopniu ale widać na buzi taką marchewkowa cerę. Szkoda gadać.
    Dziś wróciliśmy do domku :)

    Staram się czytać co u Was ale nie bardzo mam jak. Mam nadzieję że teraz jakoś się unormuje wszystko.

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 15 października 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, u nas też chłodne stópki i rączki ale ja ubieram zdecydowanie cieplej małą i zawijam w kocyk. Miała problem z trzymaniem temperatury bo jest Chudzinka... I na wypisie ze szpitala mam że niedozywienie wewnątrzmaciczne :(

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 15 października 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia miałam taki sam płaczliwy dzień na 4dobe tez myślałam ze już depresja. Miałam wszystkiego dosyć. I nawał mleka. Laktator trochę pomagal ale nie dużo. Chciałam żeby ktoś obciął mi piersi i rzuciłabym nimi o ścianę. Jak mały ssał to zaciskałam zęby. Pomogło odciągnięcie i karmienie go z butelki. Na 5 dobę było już trochę lepiej. A od wczoraj. Tylko pierś i gładko idzie.

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 15 października 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mogę małej dawać nic z butelki przynajmniej narazie. Potem w ogóle nie chce mi ssać cyca. Jeśli będzie przybierać na wadze to nic więcej jej nie dam. A tym bardziej nie dam jej odciągnietego pokarmu bo kto mk potem pierś opróżni? :D bede musiała znowu odciągnąć i koło się zamyka. Odciagam w pieluszki i tylko ttle żeby poczuć ulgę jeżeli zachodzi potrzeba.

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 15 października 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    N

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 15:15

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 15 października 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrenalina pępek na początku czyściłam delikatnie na sucho bo tak pokazywali w szpitalu, ale na wizycie położna dokładnie wyczyściła i pokazał, że trzeba bardziej drastycznie zaglądać w zakamarki i czyścić jałowym gazikiem z octeniseptem. Po 5 dniach takich zabiegów po dwa razy dziennie, dziś przy pielęgnacji sam odpadł.
    Trochę nam ropieje jedno oczko, mam nadzieję, że uda się zwalczyć solą fizjologiczną i rumiankiem.
    Poza tym wszystkim uwielbiam być mamą, nawet pobudki w nocy mi nie przeszkadzają :)

    Aguś77, Sylwia91, milagro lubią tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Aguś77 Ekspertka
    Postów: 205 86

    Wysłany: 15 października 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak sobie radzą tatusiowie? ;)

    2nn343r856geaxci.png
‹‹ 106 107 108 109 110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ