X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Pierwsze fasolki po długich staraniach
Odpowiedz

Pierwsze fasolki po długich staraniach

Oceń ten wątek:
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 20 października 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! U nas dobrze, Mikołaj jest słodkim bobaskiem, coraz więcej go interesuje i jest coraz bardziej kontaktowy. Rośnie ładnie, w 5 dni przybrał 180 gramów, a od najniższej masy ciała przypakowal już ponad 550 g, także powoli wyrasta z ubranek 56. Widzę, że nie tylko mój gagatek jest mistrzem w zasikiwaniu siebie i otoczenia podczas zmiany pieluchy. Są dni że nie wyrabiam z praniem i prasowaniem :) Nam pępuszek odpadł dopiero wczoraj. Pielęgnowalam go Octaniseptem i oczyszczalam patyczkami do uszu. Wszystko ładnie się goilo, ale przez ostatnie dni uparcie trzymał się na cienkim skrawku skóry. Mój mąż też zakochany w synu. Wszystko koło niego robi sam, 2 x zostawal też z nim sam w domu przez kilka godzin. Przez 2 tyg siedział z nami w domku, od tego tygodnia musiał już niestety wrócić do pracy, ale nie jest źle, póki co sobie radzimy. Z rzeczy, które bardzo się nam na początku przydały mogę wymienić za Uroczą kopertowe body. Mąż zarządził, że przy kolejnym dziecku tylko takie kupujemy ;) Poza tym bardzo przydaje się nam rozek. Miałam tylko jeden, bo nie do końca byłam przekonana do tego wynalazku, ale po kilku dniach dokupilam drugi na zmianę. Super przydatny dla nas jest też Whisbear. Młody bardzo ładnie się przy nim wycisza. Jeśli któraś z Was mieszka w domu i potrzebuje mobilnego posłania dla dziecka to bardzo polecam kosz Shnuggle-dla nas cudowny wynalazek. Gdy go kupowałam ubolewalam bardzo nad cena, teraz jednak nie żałuję ani jednej złotówki, bo sprawdza się pierwszorzednie. To chyba tyle, jeśli chodzi o nasze największe hity ;) Aha, nie wiem jak dziewczyny, ale jeśli chodzi o pieluchy to dla mnie tylko Pampers Premium Care. Mieliśmy na zmianę paczkę zielonych Pampersow i, jak dla mnie, totalna porażka. Jakieś takie papierowe w dotyku, słabo izoluja skórę od wilgoci i szybko przeciekaja. U nas się nie sprawdziły.

    urocza lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • milagro Autorytet
    Postów: 537 515

    Wysłany: 21 października 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady :) Wszystko sobie zapisuje, zeby nie zapomniec :D

    Kalika mam pytanie co do tego łózeczka shnuggle. Czy oprócz niego kupowałas normalne łózeczko ?

    urocza lubi tę wiadomość

    Tosiu czekamy na Ciebie :)
    hchys65g0858ajku.png
    30 tc - 1430g 34tc- 2182g
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 21 października 2016, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 15:13

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 21 października 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz misio dwa dni temu wrócił do wagi urodzeniowej :) je jak szalony :)

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 21 października 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak karmicie na rzadanie ? Czy na godziny ? Ja narazie karmie na rzadanie, średnio wychodzi co godzinę. Czasami jak pospi dwie to co dwie karmie. Odpoczynek od karmienia jest tylko w nocy. Bo synek budzi się o 1;00 i 4:00.

    Jestem ciekawa czy unormuje się jakoś potem samo ze np będzie jadł co 3 godziny a więcej, czy już tak zostanie.

    urocza lubi tę wiadomość

  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 21 października 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milagro, klasyczne łóżeczko też mamy, ale ono stoi w pokoju małego i póki co z niego nie korzystamy. Nie chciałam łóżeczka dziecka w sypialni, a przez pierwsze tygodnie nie wyobrażam sobie żeby synek był większość dnia sam w swoim pokoju, dlatego póki nie wyrośnie będzie spał w koszu. Potem, jak będzie starszy, przeniesiemy go do łóżeczka w jego pokoju i kupimy nianie elektroniczna.
    U nas do pupy póki co Bepanthen Baby Extra Maść sprawdza się wzorowo. Zielony Linomag też mamy, ale jak zobaczyła go moja mama, to przypomniało się jej ze w dzieciństwie miałam na niego uczulenie i teraz boję się posmarowac nim Mikołaja ;)

    Adrenalina, ja karmie w sumie na żądanie. W dzień to wypada co 2,5-3 godz, w nocy nawet ok.4. Maly dobrze przybiera i urodził się duży, także nie muszę go tuczyc ;) Z tym że ja karmie głównie odciagnietym mlekiem z butelki, pierś sama w sobie podaje kilka razy dziennie.

    milagro, urocza lubią tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 21 października 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 15:13

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 23 października 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy spacerek mamy za sobą :)
    Było Extra. Najchętniej bym pol dnia połaziła z wózkiem :) a pewnie było około 15minut, albo i tego nie.

    urocza, Sylwia91 lubią tę wiadomość

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 24 października 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sami zostaliśmy już dzisiaj. Tata wrócił do pracy.
    Synek właśnie zasnął. A ja nie wiem co zrobić z wolnym czasem :)

    urocza, Sylwia91 lubią tę wiadomość

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 24 października 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrenalina,odpoczywaj,posłuchaj muzyki i ciesz się chwilą.
    Ja w takich momentach czytam książki, oczywiście w tematyce niemowlaków.
    Od wczoraj mój maluszek śpi nawet po 5 godzin w dzień i w nocy. Teraz już nie wybudzam bo ładnie przybiera.
    Chodzicie codziennie na spacery? Nam nawet deszcz nie straszny :)

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 24 października 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie w niedziele u nas był pierwszy. Dziś trochę za zimno i deszczowo. Podobno w środę ma byc lepiej. Jakby była pogoda to z chęcią chodziłaby codziennie. Urocza ile czasu średnio spędzasz na takim spacerze ?

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 25 października 2016, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 15:12

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 25 października 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O długo jak na pierwszy raz :) tez tak chce :) ale u nas dziś leje strasznie :( Wiec nici ze spaceru. A w domu tez codziennie wietrze :) ale wolałabym pochodzić z wózkiem na dworzu.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 25 października 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 15:12

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 25 października 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też w miarę dobrze. Basia zaczęła przybierać na wadze w końcu. Przestane ją budzić w nocy tylko poczekam aż sama się upomni o jedzenie. Mamy trochę sucho w nosku, dzisiaj kupiłam sól fizjolgiczną i wpuszcze kropelke. Spacer u nas był dzisiaj bo byliśmy na wizycie u pediatry. Ogólnie będę ją brać narazie na taras bardziej niż spacery bo nie mam tu bardzo gdzie. Kikutek pępka nam się trzyma ale powoli zaczyna już odchodzić. Spędza mi sen z powiek bo podkrwawial przy czyszczeniu ale pediatra mnie uspokoiła że to nic i mam czyścić dalej

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 26 października 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a3ace69abafa.jpg

    A to mój pajączek <3

    Aguś77, milagro, urocza lubią tę wiadomość

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 26 października 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musimy zakładać pajace 62 bo 56 za krótkie w nóżkach :D

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Aguś77 Ekspertka
    Postów: 205 86

    Wysłany: 27 października 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prześliczne Maleństwo :)

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    2nn343r856geaxci.png
  • Aguś77 Ekspertka
    Postów: 205 86

    Wysłany: 27 października 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj byłam na tej nieszczęsnej glukozie - udało się kupić cytrynową i w sumie to nawet dobra była - mogłaby byc mniej słodka, ale spodziewałam się, że już w trakcie picia będzie mi się cofać, a tu nic. Natomiast jakieś 15 min po wypiciu - masakra. Czułam się dużo lepiej przed wypiciem, niż po. Od razu mdłości, zawroty głowy i senność taka, że musiałam sobie budzik nastawiać na kolejne pobrania. Przeżyć się dało - są gorsze rzeczy od tego, niemniej jednak mam nadzieję, że to badanie się w ciąży tylko raz ma. Dziwi mnie tylko to, że na opakowaniu glukozy jest napisane, że ona niby w stanach wyczerpania podnosi człowieka - no to nie wiem kogo, bo mnie zdecydowanie osłabiła. W drodze powrotnej musiałam kupić sobie coś do zjedzenia na szybko, zeby nie fiknąć gdzieś i jak zjadłam to zrobiło się lepiej. To też mnie dziwi, bo przeciez glukoza to chyba powinna działać jak posiłek..
    No nic, zobaczymy co wyjdzie, ale nie spodziewam się rewelacyjnych wyników. Po operacji serca kazano mi mierzyć cukier, bo jego poziom wpływa na to jak sie rany goją i odkryłam, że ten pomiar na czczo mam zawsze za wysoki, natomiast kolejne już w normie. Koleżanka, która tak ma jest na insulinie, aczkolwiek nie mam innych ewentualnych objawów, więc nie sądzę bym miała cukrzycę. Raczej po prostu oryginalny organizm i tyle ;)

    Dziewczyny, pochwalcie się wszystkie zdjęciami Maluszka :)
    Wczoraj na tym pobraniu widziałam w poczekalni przed zabiegowym 3 tygodniowe Maleństwo - słodkie, że zjeść można ;) aż się popłakałam (nie ma to jak hormony ciążowe ;))

    urocza, Sylwia91 lubią tę wiadomość

    2nn343r856geaxci.png
  • milagro Autorytet
    Postów: 537 515

    Wysłany: 27 października 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia sle śliczne malenstwo masz :)
    Czekamy na reszte zdjec maluszkow ;)

    Agus mam nadzieje, ze wyniki wyjda dobrze. To badanie chyba tylko raz sie w ciazy robi na szczescie. Mnie tez niedlugo czeka. Mi hormony tez szaleja- nie ma dnia zebym sie nie wzruszyła z jakiegos powodu.

    Ja miałam w tym tygodniu polowkowe. Z moja kruszynka wszystko dobrze. Potwierdzilo sie, ze dziewczynka ;) Całe 326g słodyczy :)

    urocza, Aguś77, Sylwia91 lubią tę wiadomość

    Tosiu czekamy na Ciebie :)
    hchys65g0858ajku.png
    30 tc - 1430g 34tc- 2182g
‹‹ 107 108 109 110 111
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ