X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 maja 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja chyb na poważnie zacznę robić notatki :)

    Anuśka lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 24 maja 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monako ja kupiłam 10szt tetrowek to dokupowalam jeszcze 10 :-) moje dużo ulewaly i tetrowek szły bardzo szybko

    Ja KP 3m i to dzieci zrezygnowały z UU i jak zaczęłam odciagac i karmić butla to laktatorow coraz mniej sciagal i przeszliśmy na mm
    Pszczoły budziły się za zwyczaj jedno po drugim, jak tylko jedno to drugie karmilam na śpiocha. Budzili się średnio co 2-3h. Jak skończyli ok 4m zaczęli przesypiaja noc z jednym karmieniem a od 10m sporadycznie któreś się budzi na butle, czasem jak nie dają się ululac to robimy butle w nocy
    Monitor oddechu my nie mieliśmy bo lekarz nam nie zalecił, dzieci nie miały żadnych spadków saturacji w szpitalu dlatego postanowiliśmy nie kupować
    Ja ter rodziłam w 34+5 w szpitalu byłam 4dni, mogłam zostać dłużej bo karmilam ale sama chciałam wyjść bo w szpitalu popadalam w depresję, Tomuś był ok tyg w szpitalu Zuzia chyba dwa bo była leniuszkiem i wolała dostawać mleko sonda

    Anuśka, joaska1985 lubią tę wiadomość

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monako, co do pieluszek to jakość z Motherhood jest wspaniała! A ile tetrowych? Ja mam chyba kilkadziesiąt :D Moje dzieci strasznie ulewały i przyznam się, że przez pierwsze miesiące non stop dokupywałam bo nie nadążałam z praniem :)
    Z tym że tetra taka tańsza na ulewania, te lepsze na wyjścia i do ciałka po kąpieli flanelka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2017, 18:05

  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 24 maja 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany,dziewczyny ile mam do nadrobienia ☺tyle nowych informacji☺

    Witaj Pirelka,myślę,ze Twoje rady będą na wagę złota.ja też w ciąży 1k2o i strasznie boję się tego przedwczesnego porodu.mam nadzieję,ze uda mi się wytrzymać jak najdłużej i ze moje dziewczyny też dadzą radę.pewnie nie jest fajnie wychodzić swoje maluszki a samej wychodzić do domu. No ale nie my o tym decydujemy.A Twoje córeczki śliczne ☺

    pirelka lubi tę wiadomość

    3i498u69fq9q84na.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję gabi ;) wiesz nie jest łatwo zostawiać dzieci, ale ja wolałam dojść do siebie w domu, naszykować wszystko, bo zaskoczył nas poród niespodziewany. Co prawda hormony sprawiały, że za każdym razem płakałam jak wyjeżdżałam bez nich, ale noce po porodzie i dnie z bólem mogłam przetrwać jakoś.. dobrze wyszło jak wyszło, bo chyba nie dałabym rady się nimi opiekować w domu. Ze szpitala wracałam obolała tak, że płakałam idąc, siedząc i wstając.

  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 maja 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kocyki muślinowe motherhood? Bo sa w 3 paku tylko pytanie czy warto kupić takie bo wydaje mi się ze są cienkie a w sierpniowe upały można właśnie pieluszką przykryć więc nie wiem czy nie lepiej kupic jakieś grubsze.
    Jakie polecacie kocyki i ile?

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 24 maja 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pirelka,kochana rozumiem Cie.najważniejsze,ze wszystko było dobrze i długo nie musiałaś do nich dojeżdżać.z drugiej strony to dość szybko wypuścili Ciebie po porodzie.

    3i498u69fq9q84na.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 24 maja 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pirelka a mam jeszcze pytanie,poród zaczął Ci się w domu czy byłaś już w szpitalu?A miałaś jakiś planowany termin rozwiązania czy lekarze zdecydowali ze wtedy kiedy natura sama zdecyduje?

    3i498u69fq9q84na.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 24 maja 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    Anuśka a skąd jesteś, że masz blisko w Bieszczady? :) Ja pochodzę z podkarpacia, dokładnie z Krosna a mąż z Rzeszowa, ale mieszkamy już od kilku lat w Gdyni.
    Ale Was wywiało o.O
    Ja jestem z Łódzkiego więc wcale tak blisko nie mam. Ale ciągnie mnie tam strasznie :) W ogóle to fajna historia bo nigdy mnie w Bieszczady nie ciągnęło i gdyby nie koleżanka poznana tu na forum, to pewnie bym tam nie pojechała. Ale mąż chciał jechać a ja pomyślałam, że przy okazji do koleżanki na kawę zajrzę i poznam ją w realu :) I jak pojechaliśmy to się zakochaliśmy :D Teraz odwiedzam koleżankę średnio co dwa miesiące :) Dziwię się, że mnie jeszcze kijem od szczotki nie wypycha z domu ;D
    Teraz szukamy działki i chcemy tam ziemię kupić i osiąść :) Co ciekawe nawet nasza najstarsza latorośl (13lat) się zakochała i chce tam zamieszkać :)

    pirelka lubi tę wiadomość

  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 24 maja 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Pirelka i Roletka za wszelkie rady :) jesteście niezastąpione :) tez myślę o monitorach oddechu, ale z drugiej strony właśnie zamówiłam dwa pudełeczka (baby box) na moje dzieci ;) to nie wiem czy do tego w ogóle się da używać.

    A wózek mam tako duo jeden za drugim. Zobaczymy ile czasu będą go używać. Ja podobno odmawiałam jeżdżenia spacerówką jak tylko nauczyłam się chodzić. No ale byłam jedna i najczęściej podróżowałam u taty na barana. A dwóch jakoś sobie nie wyobrażam tachać jak się iśc odechce.

    I jeszcze jedno pytanie do wszystkich mam - jakich pieluch uzywacie? Bo podejrzewam, że potrzebuję rozmiaru 0 (znaczy nie ja - mój tyłek się nie zmieści;). A te najmniejsze widziałam tylko pampersy białe i happy z belli. Ktoś mi doradzał żeby tych białych pampersów unikać, że tylko te klasyczne zielone. A jakie Wy macie doświadczenia pieluchowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2017, 20:14

    a5707df13e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabi 7 wrote:
    Pirelka,kochana rozumiem Cie.najważniejsze,ze wszystko było dobrze i długo nie musiałaś do nich dojeżdżać.z drugiej strony to dość szybko wypuścili Ciebie po porodzie.
    Słowa lekarki "trzeba zrobić miejsce dla następnych", wtedy wypisali 3/4 oddziału :/

    W szpitalu nie leżałam bo nie było wskazań, wszystko przebiegało książkowo więc byłam w domu kiedy odeszły wody, ale początkowo mnie odesłali, bo na teście wyszło, że to nie wody, ale w nocy już nie było wątpliwości.
    My czekaliśmy na rozwój wydarzeń, a gdyby nic się nie działo to w 37tc ostatecznie już miałam iść leżeć i wtedy by decydowali.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśka wrote:
    Ale Was wywiało o.O
    Ja jestem z Łódzkiego więc wcale tak blisko nie mam. Ale ciągnie mnie tam strasznie :) W ogóle to fajna historia bo nigdy mnie w Bieszczady nie ciągnęło i gdyby nie koleżanka poznana tu na forum, to pewnie bym tam nie pojechała. Ale mąż chciał jechać a ja pomyślałam, że przy okazji do koleżanki na kawę zajrzę i poznam ją w realu :) I jak pojechaliśmy to się zakochaliśmy :D Teraz odwiedzam koleżankę średnio co dwa miesiące :) Dziwię się, że mnie jeszcze kijem od szczotki nie wypycha z domu ;D
    Teraz szukamy działki i chcemy tam ziemię kupić i osiąść :) Co ciekawe nawet nasza najstarsza latorośl (13lat) się zakochała i chce tam zamieszkać :)
    No no piękne plany :) My Bieszczady i Tatry to na wakacje :D pochodzić po górach i starczy, miastowi jesteśmy bardziej. Haha.

    Anuśka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat85 wrote:
    Dzięki Pirelka i Roletka za wszelkie rady :) jesteście niezastąpione :) tez myślę o monitorach oddechu, ale z drugiej strony właśnie zamówiłam dwa pudełeczka (baby box) na moje dzieci ;) to nie wiem czy do tego w ogóle się da używać.

    A wózek mam tako duo jeden za drugim. Zobaczymy ile czasu będą go używać. Ja podobno odmawiałam jeżdżenia spacerówką jak tylko nauczyłam się chodzić. No ale byłam jedna i najczęściej podróżowałam u taty na barana. A dwóch jakoś sobie nie wyobrażam tachać jak się iśc odechce.

    I jeszcze jedno pytanie do wszystkich mam - jakich pieluch uzywacie? Bo podejrzewam, że potrzebuję rozmiaru 0 (znaczy nie ja - mój tyłek się nie zmieści;). A te najmniejsze widziałam tylko pampersy białe i happy z belli. Ktoś mi doradzał żeby tych białych pampersów unikać, że tylko te klasyczne zielone. A jakie Wy macie doświadczenia pieluchowe?
    U nas na start pampersy były w szpitalu Happy i były fajne, ale 1-ki, w domu miałam białe 1-ki ale średnio je polubiłam i szybko przeszliśmy na zielone pampersy. Próbowałam jeszcze dada i z lidla, ale kiepskie były 1-ki. Zerówki kupiłam raz, ale były za małe mimo, ze dzieci były drobne.

    Pat85 lubi tę wiadomość

  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 maja 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczny nie będę szaleć z pieluchami- kupuję w Gemini pieluchy Weber
    10 białych i 15 kolorowych tetrowych a do tego 10 sztuk kolorowych flanelowych. Plus olej migdałowy 100 ml i z przesyłką wyjdzie niecałe 150 zł.
    Nawet nie wiem jak intensywnie będę ich używać więc jak będzie konieczność to wtedy kupię z Moterhood.
    Mam takie rozkminy dotyczące zwykłych pieluch wiec nie wiem co bedzie jak będę miała wybierać smoczki, butelki i kosmetyki...

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 24 maja 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No proszę ciuszki 44 a pieluszki większe :) To kupię na wszelki wypadek tylko ze dwa opakowania tych 0 i to chyba happy, a później na bieżąco się zobaczy.

    a5707df13e.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 24 maja 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    No no piękne plany :) My Bieszczady i Tatry to na wakacje :D pochodzić po górach i starczy, miastowi jesteśmy bardziej. Haha.

    Ja to jestem baba zielarka i kocham łąki, góry, strumyczki i możliwość łażenia i zbierania ziółek, które później przerabiam :)
    W mieście bym się udusiła chyba... Teraz też mieszkam na wsi, ale blisko miasta i daleko od lasów i łąk, dlatego chcę się wyprowadzić.


    Ja na początek miałam Pampersy zerówki a później od razu Dada z Biedry.

    Co do kosmetyków to ja nie kupię już ani sztuki z drogerii czy apteki. Tak mnie wkur.. z najmłodszą, że głowa mała. Dziecko mi prawie AZS dostało od aptecznych emolientów :/ Myślałam, że babkę przez okienko wyciągnę...

    pirelka lubi tę wiadomość

  • bulkaasia Autorytet
    Postów: 1019 1431

    Wysłany: 24 maja 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, prosze jutro o kciuki i modlitwę za moje dziewczyny bo o 7 rano mam cesarke. Strasznie się boję... :(

    J5KMp1.png
    wlknlir.png

    neh5snh.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 24 maja 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bulkaasia wrote:
    Hej dziewczyny, prosze jutro o kciuki i modlitwę za moje dziewczyny bo o 7 rano mam cesarke. Strasznie się boję... :(
    Specjalnie dla Ciebie będę trzymać kciuki ręcyma i nogyma :) Już uprzedzam rodzinę, że obiadu jutro nie będzie ;)

    bulkaasia lubi tę wiadomość

  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 24 maja 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulkaasia oczywiście myślami będziemy z Tobą i Twoimi dziewczynami! na pewno jesteś pod dobrą opieką i wszystko będzie dobrze :) Jutro przywitasz swoje maleństwa :)
    informuj nas tutaj jak już odpoczniesz i wierzę, że przekażesz nam same dobre wieści.

    bulkaasia lubi tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 24 maja 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bulkaasia ja juz dziś zacznę trzymać kciuki. Na pewno będzie wszystko dobrze! Myślami będziemy z Wami :*

    bulkaasia lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
‹‹ 99 100 101 102 103 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ