X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rocznik 1981. Jesteście szczęściary?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście szczęściary?

Oceń ten wątek:
  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 29 maja 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duszko, trzymam kciuki za wytrwanie do cc i spotkania z wyczekaną córcią :-)

    Ewela, z tego co się orientuję, to każda z nas ma ten etap, że nie jest jeszcze gotowa, ale przecież to minie i życzę Tobie jeszcze wytrwałości :-) jeszcze trochę masz czasu na oswojenie się z myślą że niedługo będziesz mamą a nie kobietą w ciąży :-)

    Dakota super! Gratuluję wizyty serduszkowej <3 ślicznie :-) życzę bezproblemowych 9 miesięcy ciąży :-) i ciesz się że żadnych objawów nie masz, to błogosławieństwo ;-)

    Eni_gma teoretycznie to już możesz rodzić, pięknie na świecie więc Twój maluszek może już się pojawić ;-) nie zazdroszczę tych skurczy, kochana trzymaj się :-)

    U nas popołudnia to masakra. Mały się drze tak że robi się aż siny. Nie umiem mu pomóc. Doktorka mówi że to kolki a mnie tak jego żal... Do popołudnia jest dobrze, spokojnie śpi i je. Zaczyna obserwować świat, uwielbiam go :-) a około 17stej zaczyna się płacz i potem koszmar trwa z przerwami do 20stej, kiedy to pada zmęczony a my razem z nim. Kuzynka wczoraj poleciła mi krople (zapomniałam nazwy) mówi, że tej jej dzieci tak miały i one im pomogły. Wierzę że będzie dobrze.
    Pogoda się zrobiła letnia. Dziś byliśmy w lesie na spacerze. Gorąco jak na patelni a do tego mnóstwo komarów. Mały spał a ja podziwiałam piękno przyrody. Tu jest cudownie :-) pochodzę z lasu, tak się wychowałam, więc mnie zachwyca wciąż piękno przyrody :-)

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 29 maja 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i zapomniałam napisać że Jaś skończył miesiąc :-D jak to szybko zleciało :-)

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doty juz miesiąc? Ale ten czas leci! Przykro mi, że przytafily Wam się kołki :( straszne patrzeć jak Maluszek się męczy i mieć świadomość, że nie można pomóc :( Mam nadzieje że szybko pójdą precz.

    Ja od wczoraj czuje się super :) Mogłabym w ciąży jeszcze 2 miesiące chodzić. Wstąpiła we mnie energia, wysypiam się, po prostu super :D Chyba się szybko z moja Kluska nie zobaczymy :p

    Duszko jak tam?

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doty. Niemożliwe, że to już miesiąc :) Oby krople pomogły na te kolki.
    Ja ostatnio czytałam, że pomagają też probiotyki z Lactobacillus reuteri.

    Duszka. To już lada chwila, trzymam kciuki :)

    U nas chyba będzie Emilka. Mężowi nie podobało się to imię, a mi bardzo. Dziś powiedział, że jednak mu się spodobało i może tak zostać. Mam nadzieję, że się nie rozmyśli :)

    Eni_gma lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • duszka Autorytet
    Postów: 403 181

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Zbieram się do szpitala ! Pozdrawiam gorąco ♡

    Eni_gma, Annie1981 lubią tę wiadomość

    gIM3p1.png
    X9Kyp1.png
    3Fi4p1.png
  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duszko, trzymam kciuki za całą akcję :-) już niedługo będziesz razem ze swoją córeczką :-)

    A u nas dziś jeszcze zielono - żółta wydzielina z oka, znam to, to zapalenie spojówek :-( do tego gorąco tak, że nie ma czym oddychać. Jestem wykończona i boli mnie głowa już od rana.

    Dziewczyny, dzięki za wszystko i powodzenia dla Was :-)

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duszko kciuki zacisniete

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Ewela35 Ekspertka
    Postów: 227 146

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duszko powodzenia!!!!

    w4sqyx8d5t3hk7tg.png
  • duszka Autorytet
    Postów: 403 181

    Wysłany: 30 maja 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny! Leżę i nudzę się bo nie wzięłam sobie nic do czytania ale jutro to się zmieni ;)

    gIM3p1.png
    X9Kyp1.png
    3Fi4p1.png
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!!!

    Jestem, wiem że dawno nie pisałam ale koniec roku szkolnego jest zawsze ciężki. Młoda stara się o czerwony pasek i ciągle coś.

    No i jeszcze Szymek, jest bardzo cycusiowy. Czasem nie daje się ani na chwilę odłożyć. Jak jest blisko to jest ok. Powiedziała mi jedna laryngolog, że to taki egzemplarz, że tak ryczy. I że przejdzie mu jak zacznie raczkować. Boże do tego czasu ręce do ziemi mi się wyciągną.

    W sumie jest już w miarę sytuacja ustabilizowana, tzn. staramy się aby pory spania i jedzenia były stałe i generalnie Szymek sam narzucił czas, kiedy i co mu pasuje. W nocy śpi ładnie czasem zdarzaja się nawet 6-cio godzinne przerwy ale rzadko. Częściej tak po ok 4 godzinach jest karmienie.

    Duszko trzymam kciuki za szczęśliwy finał.

    Doty super że maluszek już nie noworodek :) Szymek za parę dni kończy 2 miesiące :) My już od 3 tygodnia podajemy Szymkowi Esputicon po 2 krople rano i wieczorem. Do tego koniecznie coś na florę jelitową albo dicoflor albo Biogaia my Biogaia i powiem, że zdarza się że widzę że trochę go boli ale jest o niebo lepiej. Wczoraj zjadłam dwa kawałki pizzy i noc była normalna :) Na ropiejące oko Szymek dostał antybiotyk, masuj mu kanalik przy każdej zmianie pieluchy to pomaga, u nas teraz jest ok ale jedno też trochę ma zaropiałe to niestety lubi nawracać.

    Dziewczyny buziaki i trzymam kciuki za Was wszystkie :)

    Aqga
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 31 maja 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok ja to chyba pozazdroscilam Duszce i tez się wczoraj wybrałam do szpitala. Od rana miałam skurcze, w południe zaczęłam krawić. W szpitalu stawilismy się o 13, Małej skakało tętno, a ja wyraziła chcec cc i o 16.06 urodziła się Wiktoria :) 3480 gram i 52 cm.
    Póki co obie odpoczywamy.

    ktosiowa, AQga, doty22, Dakota lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 31 maja 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eni_gma wrote:
    Ok ja to chyba pozazdroscilam Duszce i tez się wczoraj wybrałam do szpitala. Od rana miałam skurcze, w południe zaczęłam krawić. W szpitalu stawilismy się o 13, Małej skakało tętno, a ja wyraziła chcec cc i o 16.06 urodziła się Wiktoria :) 3480 gram i 52 cm.
    Póki co obie odpoczywamy.


    Gratuluję :D

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 31 maja 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eni_gma gratulacje :) Szacun, że masz siłę pisać.

    Pozdrawiamy i ściskamy nowe maleństwo na tym świecie, niech się zdrowo i dobrze chowa a mamusia szybko dochodzi do zdrówka :)

    Dakota lubi tę wiadomość

    Aqga
  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 31 maja 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Eni_gma :-)

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • Ewela35 Ekspertka
    Postów: 227 146

    Wysłany: 31 maja 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eni_gma serdeczne gratulacje, dużo zdrowka dla Was!!!

    w4sqyx8d5t3hk7tg.png
  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AQga wrote:
    Hej dziewczyny!!!

    Jestem, wiem że dawno nie pisałam ale koniec roku szkolnego jest zawsze ciężki. Młoda stara się o czerwony pasek i ciągle coś.

    No i jeszcze Szymek, jest bardzo cycusiowy. Czasem nie daje się ani na chwilę odłożyć. Jak jest blisko to jest ok. Powiedziała mi jedna laryngolog, że to taki egzemplarz, że tak ryczy. I że przejdzie mu jak zacznie raczkować. Boże do tego czasu ręce do ziemi mi się wyciągną.

    W sumie jest już w miarę sytuacja ustabilizowana, tzn. staramy się aby pory spania i jedzenia były stałe i generalnie Szymek sam narzucił czas, kiedy i co mu pasuje. W nocy śpi ładnie czasem zdarzaja się nawet 6-cio godzinne przerwy ale rzadko. Częściej tak po ok 4 godzinach jest karmienie.

    Duszko trzymam kciuki za szczęśliwy finał.

    Doty super że maluszek już nie noworodek :) Szymek za parę dni kończy 2 miesiące :) My już od 3 tygodnia podajemy Szymkowi Esputicon po 2 krople rano i wieczorem. Do tego koniecznie coś na florę jelitową albo dicoflor albo Biogaia my Biogaia i powiem, że zdarza się że widzę że trochę go boli ale jest o niebo lepiej. Wczoraj zjadłam dwa kawałki pizzy i noc była normalna :) Na ropiejące oko Szymek dostał antybiotyk, masuj mu kanalik przy każdej zmianie pieluchy to pomaga, u nas teraz jest ok ale jedno też trochę ma zaropiałe to niestety lubi nawracać.

    Dziewczyny buziaki i trzymam kciuki za Was wszystkie :)
    Ale Ci się "egzemplarz" trafił ;-)
    Cieszę się, że już choć trochę lepiej.
    My też dajemy właśnie biogaia w kroplach. Na razie nie widzę większej poprawy, ale to trzeba poczekać, wiem.
    Dzięki za rady. Wczoraj właśnie była u nas położna i to samo nam radziła. Obejrzała oko i zapalenia spojówek nie zauważyła, więc kamień spadł mi z serca. Też kazała masować kanalik łzowy i zakraplać solą fizjologiczną. Ja jeszcze kontynuuję przemywanie rumiankiem. Wszystko to sprawiło że już wydzieliny jest dużo mniej i jest biała.
    Wczoraj też położna go zważyła i okazało się że nasz Janek narobił teraz 200 g w tydzień i wyrównał niedobór :-) waży już 4140 g :-D
    Ja dziś też się ważyłam i jestem zadowolona :-) jeszcze tylko 7 kg a będę ważyć tyle co przed ciążą :-) super :-)

    Eni_gma, Duszka, jak się czujecie?

    Ktosiowa, Dakota, Ewela, Annie jak wasze ciążowe brzuszki?

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AQga. Cieszę się, że sytuacja już ustabilizowana :)

    Enigma. Gratulacje! Dużo zdrówka dla Was :)

    Doty. Wspaniale, że synek tak pięknie przybiera na wadze :)

    Duszka. Czekamy na wieści :)

    Ja kilka dni temu zaczęłam w końcu czuć kopniaki :) Trochę musiałam sobie poczekać z uwagi na łożysko na przedniej ścianie, ale się doczekałam :) Mąż też już poczuł także jesteśmy szczęśliwi :)
    Dziś zamówiłam wózek także będę czekać na kuriera :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Ewela35 Ekspertka
    Postów: 227 146

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doty22 my rośniemy ostatnio jak na drożdżach:) tak jak do 6 -go miesiaca nie było wiadac, ze jestem w ciąży to teraz 10 kg do przodu a do lipca jescze trochę. Jutro jedziemy kupic fotelik, w poniedzialek przychodzi łóżeczko i jesteśmy gotowi na przyjście małego:)

    w4sqyx8d5t3hk7tg.png
  • duszka Autorytet
    Postów: 403 181

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ! Wczoraj wróciliśmy do domu. Niestety mam powiklanie po cc. Nie mogę zająć się dzieckiem tak jakbym chciała :( mąż za to spisuje się na medal. Melania urodziła się o 8:50 , wazyla 3380 i mierzy 55 cm

    Papierówka, doty22 lubią tę wiadomość

    gIM3p1.png
    X9Kyp1.png
    3Fi4p1.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duszka. Gratuluję! Cieszę się, że Melania już jest z Wami.
    A co się stało po CC? Dużo zdrówka kochana.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ