X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 2 lutego 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilia, tp mam na połowę maja :)
    Z wysypianiem jest u mnie ok. W sumie organizm wpadł w taki rytm, że nie mam z tym problemów. Najbardziej irytuje mnie, że one budzą siebie nawzajem :/ Maja wspólny pokój. Olek będzie miał osobny. Doszło do tego, że starsza śpi już na stałe z nami w sypialni. Ale, że to obok ich pokoju, to jak jej się w nocy coś przyśni i zaczyna się drzeć, to budzi młodszą. A ja wtedy dostaję białej gorączki ;)

    Co zrobiliście, że młodsza się nie budzi?

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 2 lutego 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    Lilia, tp mam na połowę maja :)
    Z wysypianiem jest u mnie ok. W sumie organizm wpadł w taki rytm, że nie mam z tym problemów. Najbardziej irytuje mnie, że one budzą siebie nawzajem :/ Maja wspólny pokój. Olek będzie miał osobny. Doszło do tego, że starsza śpi już na stałe z nami w sypialni. Ale, że to obok ich pokoju, to jak jej się w nocy coś przyśni i zaczyna się drzeć, to budzi młodszą. A ja wtedy dostaję białej gorączki ;)

    Co zrobiliście, że młodsza się nie budzi?

    U nas Majka ma swój pokuj puki co,młoda śpi w sypialni a my w salonie:)Potem młoda przeniesieni do starszej, a maluch jeśli okaże się chłopcem będzie sam.
    Ja do roku karmilam mała piersia tylko bo butli nie chciała i spala ze mną w łóżku, na cycka budzila się co godzinę.
    Szczęście w nieszczęściu ze się rozchorowalam na Rotaczający wirusa, moje mleko powodowało większe wymioty i biegunke wiec musiałam ja całkiem odstawić,wykorzystała okazję i za jednym razem zaczęłam ja kłaść w łóżeczku. Budzila się przez jakiS miesiąc najpierw kilka razy potem rzadziej a potem raz na mleko, a teraz jak się obudzi to chwile połączenie i śpi dalej no chyba ze zrobi awanturę to idę zobaczyć o co kama o np zmienić pieluche. Starsza w pokoju obok śpi i nie budzi się nawet jak młoda placze.

    FeliceGatto lubi tę wiadomość


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam... Mam troje dzieci 9,7 i 8 miesięcy ... Jeszcze miesiąc temu absolutnie nie chciałam słyszeć o kolejnym dziecku ,ale ... 16 stycznia okazało się że jestem w ciąży ... Byłam... Bo przeszłam ciążę biochemiczna od tamtego momentu coś we mnie pękło... I ... Chcę mieć 4 dziecko !!! Czy ja zwariowalam ... ?!?!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicce, no coś ty! Też tak miałam w tej ciąży ;) W styczniu testy pozytywne, potem beta niska, a potem krwawienie. Niby chcieliśmy rok później się starać o 3cie, ale w końcu przyśpieszyliśmy to. Nie wychodziło to odpuściliśmy (najpierw zmienić pracę, lokum, itd.) i tak wyszła nam Basia :D
    Sama myślę o 4tym, ale mąż widzę niechętnie do tego podchodzi. Chociaż kto wie co będzie za 2-3 lata :D

    Ja córkę karmiłam 6 miesięcy potem mm, a syna 22 miesiące i teraz też bym chciała tak długo ;)

    U nas też problemy logistyczne, bo będziemy mieć 2 sypialnie dla dzieci, obie kwadratowe 13 i 16m2 i jak byśmy chcieli którąś podzielić na 2 to by wyszły podłużne, wąskie jamniki :/ Jakby Basia była chłopcem to by było po problemie, a tak się wahamy.
    Narazie stanęło na tym, że Tosia i tak na studia pójdzie za 10 lat, więc Kajtuś z Basią przecierpią te 10 lat w większym pokoju razem, a potem Kajetan dostanie mniejszy, a dziewczyny będą razem, bo Antonia i tak będzie do domu zjeżdżać tylko co któryś weekend ;)
    Była jeszcze opcja dać je za 5 lat razem, ale boję się, że Tosia w gimnazjum a Basia w przedszkolu to nie jst najlepszy pomysł. Ew mąż chciał garaż przerobić na sypialnię, ale mi się to jakoś nie widzi...

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie finanse ani brak miejsca czyt swego domu ,ani brak pracy /mam umowe na stałe/ nie jest zadną przeszkoda ... ot jedynie to ,że mąż pracuje w transporcie miedzynarodowym i nie ma go ciagle w domu ... sklamalabym ze nie pomagają mi moi rodzice ... bardzo mi pomagają ... kurcze ... nie wiem co sie ze mna dzieje ... ciezko mi przy trojce ...a ja chce 4 ... sie porobiło ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicce, bo to chyba normalne jak człowiek zobaczy test, już ma plany nawet przy wpadce, a potem rozczarowanie, smutek i ta pustka...
    A mąż co myśli :)?

  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 3 lutego 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo bym myślała bo też mam dwójkę maluchów z którymi czasem nie jest łatwo do tego ciąża która fatalnie przechodzę, a czasem pojawia się myśl o 4 dziecku..kurcze jeszcze 3 nie wydała na swiat:)

    FeliceGatto lubi tę wiadomość


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 3 lutego 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj na szybkiej wizycie z usg , wzięłam męża bo jesżyczę nie był, jakie bylo nasze zdziwienie jak nam powiedział ze raczej dziewczynka. ..ja to już się nastawiam od początku ciąży na 3 babeczke ale nie potrzebnie nadzieji narobiłam mężowi dwa tygodnie temu, gdzie lekarz sam zasugerowal chłopaka. No trudno ...może za 4 razem się uda:)

    FeliceGatto, kark lubią tę wiadomość


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 3 lutego 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilia, trzy dziewczyny, super! Nie dziwię się, że mąż jest trochę zawiedziony, ale powiem Ci, że ja wolałabym teraz trzecią dziewczynkę (Aleksandrze, nie słuchaj mamusi :P), niż drugiego chłopca ;) Mąż się cieszy bardzo, bo mój starszy syn jest synem z pierwszego małżeństwa, więc obecny ma dwie córki i naprawdę pragnął miec syna (zwłaszcza, że u niego w rodzinie same dziewczynki), ale jednak dzireczynka, to dziewczynka. Glupio to zabrzmi, ale dziwnie nosi mi się chłopca :/

    Alicce, kochana moja majòweczko 2016, nie jesteś dziwna. To że po stracie tak naprawdę dopiero zaczęłas chcieć mieć czwarte dziecko, to tylko oznacza, że cokolwiek i ktokolwiek mówi w tym temacie, to Wy jesteście gotowi znów zostać rodzicami :) Więc trzymam kciuki za kolejną ciążę

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 3 lutego 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas to samo 14 dzieci w tym 3 chłopców...


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 3 lutego 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osttanio źle sprawdziłam wagę małej z 35 tygodnia, ważyła wtedy 2600 a w dniu porodu w 40 tyg i 5 dni prawie 4kg,strasznie dużo przybrała przez ostatni miesiac.


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 4 lutego 2017, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliaczerwcowa wrote:
    Osttanio źle sprawdziłam wagę małej z 35 tygodnia, ważyła wtedy 2600 a w dniu porodu w 40 tyg i 5 dni prawie 4kg,strasznie dużo przybrała przez ostatni miesiac.

    Może ją źle zważyli? Mi robili usg e szpitalu, przed cc z najmłodszą. Była wcześniakiem i chcieli mnie przetrzymać z cięciem, aż będzie ważyć 2kg. W końcu dostałam dużego krwawienia. Według usg powinna ważyć między 2 a 2,1kg. Ważyła prawie 2,8kg ;) Tak można wierzyć pomiarom.

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliaczerwcowa wrote:
    Osttanio źle sprawdziłam wagę małej z 35 tygodnia, ważyła wtedy 2600 a w dniu porodu w 40 tyg i 5 dni prawie 4kg,strasznie dużo przybrała przez ostatni miesiac.
    Eee, u mnie chyba takiego cudu nie będzie ;) Niby wychodziło w 35tc 2500, ale wątpię, żeby tyle mogła mieć przy porodzie, szczególnie, że jestem na diecie cukrzycowej. Także został mi miesiąc do porodu, a mam na +5.5kg, to nie wiem z czego to moje maleństwo miałoby urosnąć... :(

    U mnie i męża znowu na odwrót - same chłopy. Ja mam 3 braci, mąż też, jak narazie Tosia jest jedyną wnuczką, bo same chłopaki też się rodzą. Także obie babcie zachwycone, że więcej dziewczynek będzie :)

    A mi obojętne, żeby było zdrowe i grzeczne (bo najpiękniejsze napewno będzie XD). Na początku chciałam same dziewczynki, ale cieszę się, że chociaż jeden łobuziak jest, przynajmniej mąż nie zwariuje :)

    Za to u mnie mąż walczy o niebieskie oczy :P U niego cała rodzina ma niebieskie, ja mam brązowe i jak narazie dzieci też brązowe. Już zapowiedział, że jak Basia się urodzi z brązowymi to kupuje husky'ego :D

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 4 lutego 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark, hahahahaha :D Tekst z Husky'm made my day :p

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 4 lutego 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie raczej nie było pomyłki w wadze bo chodziłam bo usg robili mi dwaj lekarze, a dokładnie tak to wyglądało, zwróćcie uwagę na wymiary głowy, nie wiem dlaczego ja tego nie zauważyłam przed porodem:)


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 4 lutego 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9a4ee4d1489b.jpg


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 4 lutego 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do płci to mi też wszystko jedno i nastawiam się na 3 córkę ale rozczarowana jestem swoim lekarzem ktory ma dobre opinie i w 17 tygodniu źle rozpoznaje płeć, co innego gdyby to w drugą stronę było...ale żeby siusiuk nagle odpadł? :)


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 4 lutego 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak u was cisnienie wygląda? U mnie dziś 138/90 nie wiem czy to powód do niepokoju? Dodam że biorę dopegyt 3x1 od początku ciąży. Trzy tygodnie było ładne 125/75 a teraz zaczęły się skoki i zaczynam się martwić ze to taka wczesna ciąż jeszcze i co dalej będzie.

    pa666ka lubi tę wiadomość


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila, faktycznie, ten ostatni miesiąc nieźle poszalała córcia ;)

    A z płcią to tak właśnie słyszałam - na początku każdy maluch ma mini pyrtusia i u dziewczynek on się kurczy i mamy przez to łechtaczkę, a u chłopców rośnie i mają już siusiaki porządne. Dlatego jak zazwyczaj dopiero koło 20tc wierzę lekarzowi co do płci, bo wcześniej można bardzo łatwo pomylić, nie tylko na zdjęciu 2d, ale też 3d.

    Ja w tej ciąży czułam się jak w ciąży z synem - lekkie mdłości, ochota na nabiał, słone, mięso i warzywa, a tu już od 14tc ginka widziała Basię ;)

  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 6 lutego 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też w tej ciazy czuje się zupełnie inaczej niż w poprzednich i byłam prawie pewna że to będzie chłopak a tu buleczka jednak :)


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ