X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Ale z pleckow na bok ciagniesz za rece ??
    Łapie go za ręce a on się podciąga delikatnie, bardziej taką kołyskę robię. Nie ciagnę na sile :)
    Dzieci mają jakiś radar... Zdążyła sie woda na kawe zagotować i slysze płacz. Spał moze 10-15 minut

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój będzie przekupny coś czuję... Na boczki obraca się do cycka.. tak mu się nie chce. Na brzuszku to możemy cudowac z mężem, a i tak najdłużej wytrzyma jak widzi tv!! U lekarza jak miał biała ścianę przed sobą to położył się plackiem..

    Mam wrażenie że od wczoraj mały kaszle delikatnie.. podobne to jest do tego co robi jak za głęboko wsadzi sobie paluszki do buzi więc nie wiem czy coś go drażni od tego wpychania rączek czy się zarazil ode mnie. 2x swiszczal noskiem.. raz w nocy i już chciałam przykleić mu ten plasterek aromactiv ale po położeniu do łóżeczka przestał i chwilę nad ranem. Niektóre już borykaly się z przeziębieniem, co robić? W środę mamy szczepienie i nie wiem czy czekać czy umawiać nas do pediatry. Temperatura 37.. Ale też jesteśmy po szczepieniu więc może być od tego. :(

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bujam na boki przy zmianie pieluch, 4 palce na brzuch i kciuk pod biodro. Tak samo robię na macie do obrotu na brzuch. Ona to już załapała i lubi. Mam tylko prpblem jak z brzucha na plecy wrócić??

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z pleców na brzuch obracam trzymając jedną rękę klatkę piersiową a drugą za biodro.. tak wczesniej polozna pokazala, a teraz fizjoterapeutka. :) :)

    I w drugą stronę podobnie. :D robimy sobie takie turlanie. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 10:44

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta temperatura u dziecka moze byc do 37,5 i jest ok.
    Dzisiaj rano Filip ewidentnie cwiczył jakąś umiejętność, tylko mu nie wyszlo :p nogi do góry zadzierał i kręcił tyłkiem, co gorsza wkurzał się, że mu nie wychodziło :p

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj do mnie dzwonili z NFZ że zwolnił się termin u lekarza od rehabilitacji i z 10 grudnia wskoczyłam na 19 listopada. Może wcześniej zaczniemy rehabilitacje na nfz. W połączeniu z prywatna która mamy to może pójdzie lepiej :-)
    Co do przekręcania mała przekręca się na lewy bok choć ostatnio jest leniwa w tej kwestii. Na brzuch jeszcze się nie przekręca a z brzucha na plecy robi to ciągnąć głowę więc nie najlepiej niestety.

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U to piękny termin sie na nfz zwolnił. Zobaczysz czy spełnią te zajęcia Twoje oczekiwania. Żebyście na kogos kompetentnego trafili. :) :)

    My nawet nie próbowaliśmy na nfz. :) i nie chce nam sie nawet. :D

  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    U to piękny termin sie na nfz zwolnił. Zobaczysz czy spełnią te zajęcia Twoje oczekiwania. Żebyście na kogos kompetentnego trafili. :) :)

    My nawet nie próbowaliśmy na nfz. :) i nie chce nam sie nawet. :D

    Nam polecili znajomi ten ośrodek ich dziecko było tam rehabilitowane. Mamy mieć rehabilitację w szpitalu dziecięcym.Wiec mam nadzieję że będzie ok.

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama.33 wrote:
    Mogę prosić o radę?
    Jutro mamy szczepienie na pneumokoki.
    Od 2 dni ropieją małemu oczka. Przemywanie solą nic nie daje. Napewno dostaniemy krople do oczu. Może jestem przewrażliwiona jeżeli chodzi o szczepienia. Jak myślicie czy mozna szczepić jeżeli ropieją oczka?
    Nam też ropieje jedno oczko,w środę byliśmy na szczepieniu i pediatra powiedziała że nie jest to przeciwwskazaniem do szczepienia. Zaufałam jej.Po szczepieniu do tej pory nic niepokojącego nie zauważyłam.
    Przepisała nam kropelki gdyby dalszy przemywanie solą fizjologiczną i rumiankiem nie pomogło. Kazała też masować kącik oka i noska. Ja dodatkowo kilka razy dziennie zakroplam oczko moim mlekiem, jest poprawa ale jeszcze się to trochę ślimaczy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie o basen. Chciałabym zacząć chodzić z Olcia na zajęcia dla niemowlaków, jeszcze nie teraz, ale za jakiś czas. Czy któraś z was ma w tym ma z tym jakiś doświadczenie?

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam tez ropieje oczko od urodzenia...
    Raz jest lepiej pozniej wraca... pediatra mowila, ze to u dzieci czeste... zakrapiam moim mlekiem, mam tez masowac kanaliki, sola przemywam od urodzenia, no j tez mamy kropelki w razie czego...
    Mia byla juz dwa razy szczepiona i wszystko ok...


    Kozalia u mnie tu w de z rodziny wszyscy z maluchami chodzili na basen na zajecia i ja tez planuje... u nas zaczynaja po skonczonym 3 miesiacu, wiec powoli musze sie zaczac rozgladac...
    Tym bardziej ze od miasta na powitanie Mii dostalam voucher na 50€ do wykorzystania na jakies zajecia dla malej, wlasnie jakies takie na basenie, albo masaze dla niej itp...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 12:25

    kozalia lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Mam pytanie o basen. Chciałabym zacząć chodzić z Olcia na zajęcia dla niemowlaków, jeszcze nie teraz, ale za jakiś czas. Czy któraś z was ma w tym ma z tym jakiś doświadczenie?

    Tam gdzie chodziłam w ciąży na basen sa zajęcia dla maluchow.
    Hania kończy 4miesiące i idziemy. :)
    Jak patrzyłam na te zajęcia to mi sie podobały. :) :D

    Maluchy uśmiechnięte. Fajne te ćwiczenia. Zajęcia prowadzi fizjoterapeutka.
    Hania lubi kąpiel więc liczę na to, ze basen sue jej spodoba. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 12:36

    kozalia lubi tę wiadomość

  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chcę na basen chodzić, ale przeraża mnie logistyka.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    Też chcę na basen chodzić, ale przeraża mnie logistyka.

    Tzn ?

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Logistyka to jedno, ale najbardziej boje się zimy... Dlatego basen teraz odpuszczam, bede szukac wiosna

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Logistyka to jedno, ale najbardziej boje się zimy... Dlatego basen teraz odpuszczam, bede szukac wiosna
    Dokładnie tak samo myślę. Szkoda mi tych miesięcy zimowych, ale boję się że źle ja wysusze i się przeziębi. Jak już zacznę to będę kontynuować, a jak wrócę do pracy to dziadka wyślę na kontynuację będzie szczęśliwy :-)

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie widzę ani w tym problemu ani w tym. :) :)

    Jedziemy na basenik - najedzone.
    Tam sie przebieramy w strój.
    Zabawa w basenie.
    Potem sie przebieramy, suszymy i jemy. :D
    Podczas jedzenia do konca wyschniemy. :D
    I myk do fotelika, szybko do auta i do domu. :D :D

    W PL wiekszosc roku jest zimno to bysmy nigdy z domu wyjsc nie mogły. Na lato wole zarezerwować czas nad jeziorko, morze. Dłuższy urlop. :)

    Tym bardziej, ze potem urlop macierzynski sie konczy i większość z Nas wraca do pracy. I tyle czasu co mamy teraz juz nie bedzie. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 13:19

    kozalia lubi tę wiadomość

  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina zimno a mróz to jednak jest różnica. Poza tym biorąc pod uwagę ostatnie lata to raczej jest co raz cieplej :-)

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy robi jak uważa. Ja zimą nie chce zamknąć się w domu. :) tym bardziej ze jakoś te zimy często mają góra -5°. :D

    A jak juz naprawdę przyjdzie śnieżyca i mróz wielki to ile potrzyma? Tydzień..
    Mam oczy i termometr - będzie katastrofa to odpuscimy. Ale odrazu nie skreslam calej zimy. :) :)

    Tym bardziej ze basen ma swoj parking (gownianie zadaszony ale chociaz cos)..
    Tym bardziej ze z dzieckiem sie nie ma co spieszyć. Zanim Hania zje to dawno będzie suchutka. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 13:40

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wygląda rozmiarówka w przypadku pieluch Dada, tych fioletowych? Chcę kupić na próbę, bo wkurzają mnie przeciekajace "Pampersy", Filip nosi 3 i nie wiem czy 3 z Dady będą ok?

    o1483e5ehwc7f9hb.png
‹‹ 1561 1562 1563 1564 1565 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ