X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    Antek juz pięknie fika z pleców na brzuch, myk i jest ale za to głowka przy próbie ciagniecia za raczki nadal zostaje. mamy cwiczyc miesnie brzucha

    To u nas odwrotnie. :) moze zapytam fizjoterapeutke jak ćwiczyć. :)

    Hania za wszystko podnosi sie do siadu. :O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 14:04

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moja też by już chciała siadać...

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też. Przy tej próbie za rączki po prostu usiądzie. Ciekawe co lekarz na to.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    Moja też. Przy tej próbie za rączki po prostu usiądzie. Ciekawe co lekarz na to.

    Moja tez. :O dac rączki i sama sie dźwignie do siadu..

    Zaczną siedziec zanim obroty opanują. :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy jak dziecko sie rozkopuje, walczy i robi sie spokojne gdy juz pozbedzie sie kolderki tzn ze jest dziecku cieplo ?! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 15:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam że wcinam się wątek ale szukam pomocy albo jakieś opini jestem wrzesniowka i nie wiem czy to co się dzieje z córką to norma czy panikuje.

    Córka od mniej więcej tygodnia , apogeum od 3 dni jest nie do poznania. Śpi strasznie źle, wiecznie się kręci, budzi w nocy dosłownie co 1,5-2h , jest makabra, dodam że karmie ja piersia tylko. Wcześniej potrafiła przespać cała noc z jedną max dwiema pobudkami. Dodatkowo musimy ją ciagle krępować bo jak tylko się obudzi to rękami się drapie po głowie, oczach. Myślałam że ja coś swędzi ale robi to tylko w nocy. W dzień jest okej.
    Od 3 dni bardzo dziwnie się pręży, wygina, odgina głowę do tyłu i chce być na boku ( ?) I przy piersi chce byc w dzień non stop.
    Czy to jakiś skok ?

    Pozdrawiam Was :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wkładała sobie palce do oczu gdy była zmęczona. I dziwne wygibasy robila. :O Nie wiem czemu tak robiła ale bylo to właśnie w okolicach 3miesiąca.

    Mnie sie wydaje, ze te skoki rozwojowe są winne zmianom zachowania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 16:10

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy jak dziecko sie rozkopuje, walczy i robi sie spokojne gdy juz pozbedzie sie kolderki tzn ze jest dziecku cieplo ?! :D


    Nie :P po prostu nie lubi być przykryta. Mój jak mu za ciepło to płacze :)

    Jak ćwiczyć mięśnie brzucha u takiego malucha? :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mięśnie brzucha ćwiczymy poprzez stymulowanie unoszenia nóg tzn zabawy w łapanie za stopki za kostki podczas zabawy niech dziecko jak najwięcej nozki podciąga do gora, może o nas opierać, odpychać nas itd.

    Marta..a lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja Agatka tez nie rwie się do siadania za to jak leży na brzuszku odpycha się nogami i próbuje wyciągać raczki. Myślałam ze chce jakaś zabawkę sięgnąć ale dałam jej co miała blisko, podotykala i dalej się rwie do przodu tak jakby miała chęć się czołgać. Z tej niemocy się zezłościła i zaczęła płakać. Dziś na macie trenowała ciagle obroty na brzuch ;)

    Dokładnie rok temu powiedziałam mężowi ze jestem w ciąży :) Sama już wiedziałam od 3 dni ale nie mogłam uwierzyć i każdego dnia rano robiłam test. Po 3 porannym teście położyłam mu małe skarpetki i pozytywny test na łóżko a gdy wrócił z łazienki do sypialni sam nie mógł uwierzyć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 17:21

    squirrel lubi tę wiadomość

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • Dooti Autorytet
    Postów: 1331 1435

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Antoś nadal nie przepada za leżeniem na brzuszku, chociaż teraz i tak jest dużo lepiej, za to uwielbia się przekręcać z plecków na brzuszek, robi to cały czas. Oszaleć można :) po chwili na brzuszku krzyczy, pomogę mu się przekręcić na placki a on po 5 sekundach znowu na brzuszku.
    Jutro mąż z nim idzie na rehabilitację to w końcu mu fizjoterapeuta pokaże jak mu pomóc przekręcić się na plecy bo jak ja mu pokazuję to nie ogarnia.

    Nasz cud ANTOŚ <3 24.06.2018 (33tc +2) 52cm, 2200g
    atdcanliaa6igbwu.png
    trombofilia-niedobór białka S, dodatnie ANA
    Aniołki 06.2016 9tc, 12.2016 9tc , 03.2017 9tc
    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" ŁK 1,37
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy jak dziecko sie rozkopuje, walczy i robi sie spokojne gdy juz pozbedzie sie kolderki tzn ze jest dziecku cieplo ?! :D

    Nad tym samym się zastanawiam. Skopuje kołdrę z nóg. A ja się martwie czy nie zmarznie. Jak przykryje to za chwilę to samo. Pamiętam że jako dziecko nie znosilam jak było mi za ciepło. Poduszkę w nocy obracalam jak jedna strona się zgrzala od głowy hihi.

    Ulka uwielbia kopać nogami w moje ręce czy cokolwiek. I właśnie sama sobie nogi podciaga do góry. 2 razy zlapala stope i szybko puściła wystraszona.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    Pamiętam że jako dziecko nie znosilam jak było mi za ciepło. Poduszkę w nocy obracalam jak jedna strona się zgrzala od głowy hihi.
    Haha ja tez tak robiłam :D

    nesssssa lubi tę wiadomość

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja od kilku dni się łapie za stopki przy przewijaniu. Nóżki do góry też intensywnie podnosi. Coraz trudniej mi ją zająć bo się nudzi a jak die nudzi to się prezy i napina jak przy podnoszeniu ciężarow. Juz ma przydomek "pudzianek" :D

    Hit dzisiajszego dnia to obserwacja siostry przy myciu zębów :D Mina bezcenna hahah a i kartka a4 i jej gniecenie :D

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jeszcze stópek dotknąc nie potrafi i wydaje mi sie że jej do tego daleko. Dzisiaj wieczorem był taki ryk i płacz ze sama nie wiedziałam o co chodzi, nawet noszenie nie pomagało, napiła sie troche mleka i zrobiła kupe, taką rzadką jakby ze śluzem i dziwnie mocno pomarańczowy kolor miała, i potem było już okej. Daje jej syrop na ten jej niedobrór żelaza i ma taki ciemny kolor, praktycznie jak coca cola i myśle że to może być od tego, tymbardziej że zdarza jej sie po tym syropie ulewać brązowym mlekiem.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Dziewczyny przepraszam że wcinam się wątek ale szukam pomocy albo jakieś opini jestem wrzesniowka i nie wiem czy to co się dzieje z córką to norma czy panikuje.

    Córka od mniej więcej tygodnia , apogeum od 3 dni jest nie do poznania. Śpi strasznie źle, wiecznie się kręci, budzi w nocy dosłownie co 1,5-2h , jest makabra, dodam że karmie ja piersia tylko. Wcześniej potrafiła przespać cała noc z jedną max dwiema pobudkami. Dodatkowo musimy ją ciagle krępować bo jak tylko się obudzi to rękami się drapie po głowie, oczach. Myślałam że ja coś swędzi ale robi to tylko w nocy. W dzień jest okej.
    Od 3 dni bardzo dziwnie się pręży, wygina, odgina głowę do tyłu i chce być na boku ( ?) I przy piersi chce byc w dzień non stop.
    Czy to jakiś skok ?

    Pozdrawiam Was :)

    To może być rzeczywiście ten sławny "skok". Dzieci wtedy zachowują sie inaczej są bardziej nerwowe, śpią mniej lub więcej i tak samo z jedzeniem. Moja też sie orezy wygina napina itd i to chyba nie jest dobra oznaka, łącze to ze zwiekszonym napięciem miesniowym pleców ale to tylko moje zdanie bo jeszcze nie byłam z tym u neurologa.

  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już odkryłam że moja wydrapuje sobie oczy jak chce spać. Ogólnie jak chce spać to jest wściekła i stęka bo mam wrażenie że chce spać a nie potrafi zasnąć i wtedy biorę ją na górę i już podczas wchodzenia po schodach zaczyna wiedzieć co się święci i zamyka oczy. Teraz mamy ok 3 drzemek w dzień po ok 45 min - 1 godzina. Jak widzę już że zaczyna jęczeć a jest przebrana i najedzona to w 90% okazuje się że to na spanie. Spanie w dzień zawsze zaczyna się u nas krzykiem.

    Jak miała ten długi skok to była nieodkładalna i spała w dzień tylko na rękach. W nocy zaś miała taki tryb czuwania że płakała nawet jak musiałam wstać do łazienki. Trwało to z miesiąc. Ale wtedy faktycznie zdobyła mnóstwo nowych umiejętności. Z dnia na dzień zainteresowała się zabawkami, chwytała w dwie ręce itp.

    Co do prężenia to nie wiem czy jest się czym martwić ale robi to tylko jak chce jej się spać, jak męczą ją gazy i jak nie chce już cycka a ja ją przystawiam bo myślę że jest głodna. Jak się bawimy na leżąco czy na brzuszku to nie zauważyłam żeby tak robiła. Oglądałam zaś ostatnio tego sławnego dziecięcego fizjoterapeutę Zawistowskiego i on sam potwierdził modę na rehabilitowanie napięć mięśniowych. O wzmożonym to powiedział że diagnozuje się dopiero wtedy kiedy dziecko jest spięte 24 h na dobę, co nie oznacza oczywiście że rodzice nie powinni wiedzieć jak prawidłowo podnosić, odkładać czy pielęgnować niemowlaki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 22:50

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez nawet jak ja biore na rece do karmienus to sie podciaga do siadania, jak lezy na plasko tez ciągnie glowe i ramiona...
    Dzis juz oficjalnie od wieczora potrafi smigac z plecow na brzuch i spowrotem... spiwrotem jeszcze nie zawsze poprawnie... i jak odwroci sie na brzuvh to nie do konca wie jak wyciagnac raczke... ale jeszcze chwila i opanuje...

    Jutro rano czeka Mie wczesna jak na nia pobudka (normalnie spi do 10-11) bo czeka nas podroz na echo serca, a mamy tam prawie godzine drogi...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak wygląda rehabilitacja wzmożonego napięcia na nfz. :O
    Ale hmm Hania była spięta 24h/dobę. + te obroty z brzucha na plecy. :O

    My mamy prywatne zajęcia bobath i to jest tak naprawdę nauka prawidlowej obsługi/pielęgnacji malucha. :) nie traktujemy tego jak rehabilitacji.

    I takie zajęcia to powinien każdy przejsc kto ma pierwszy raz styczność z dzieckiem. :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 05:55

  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rehabilitacja na NFZ wygląda podobnie jak prywatnie. Tylko czas jest krótszy bo trwa około 20 minut. Ja też chodzę i prywatnie i państwo i zajmowania się dzieckiem uczyli mnie tylko na pierwszych zajęciach. Potem zarówno prywatnie jak i na NFZ Panie ćwiczą z małą metoda ndt bobath. Rozciągają jej partie które są napięte. U nas jest to obręcz barkowa więc ściągają jej delikatnie barki w dół w różnych pozycjach i ćwiczą przekręcanie na bok również wyciągając rączki. Pierwsze 2 zajęcia był placz, bo nie dawała się dotknąć za ramiona, teraz zaczyna płakać jak jest już zmęczona czyli około 30 minut. Ale widać poprawę u nas, także zabawa to to nie jest.Szybciej bym to porównała do masażu.

    iv099vvj1wzlmrpz.png
‹‹ 1606 1607 1608 1609 1610 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ