X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela gratulacje. Sliczna corcia! 😍 Super ze sie udalo sn i ze nie bylo tak zle!

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela, gratulacje!!! Piekna mala!!!



    My tez mamy kolorowanki wodne, ale o ile mala uwielbia mate wodna, tak kolorowanki ja srednio interesuja... za to uwielbia bazgrac po tradycyjnych kolorowankach...

    My duzo czasu w ogrodzie, ale jednak popoludnia, rano ogarniamy troche mieszkanie, szykujemy do obiadu, a pozniej na podworko (jesli Mia ma drzemke, to.po drzemce)...
    W tym tyg do czwartku pracuje, wiec pozniej tata wraca to obiad, on zostaje z Mia na ppdworku, a ja na 17 do pracy... jak wracam (koncze o 19:30), to juz sa w domu i Mia albo juz wykapana je jeszcze, albo juz spi...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem czy żłobki coś wiedzą czego my nie wiemy.
    Ale dzisiaj dostałam oficjalną informację o opłatach na czas epidemii, uwaga ! Za miesiąc kwiecień, maj i czerwiec. 😱

    Fajnie podeszli do tematu ogólnie. 👍

  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natallia05 wrote:
    No u nas nie moga nowego dawac bo jak nauczyciel ma nauczyc dzieci? Przeciez same nie beda sie uczyc nowych rzeczy a od rodzicow nie mozna wymagac bo to nie nasza praca. Jeszcze gdyby wlasnie przysylaly filmiki jak mowicie czy jakies videokonferencje robili czy ew zadania online czy cokolwiek to wtedy ok. Teraz nie wiem jak to zrobia, nowy pakiet do nauki po swietach. Ja juz z utesknieniem wyczekuje powrotu do szkoly 🤣

    Ja w ogole nie usypiam emilii na drzemke i to juz od dluzszego czasu😀 Jak jest zmeczona to idzie do lozka albo na kanape czy do taty lub sama zasnie. Dzisiaj np spala 3h w wozku, co ciekawe to mala sie obudzila a starsza spala jak dzidzius 🤣

    A. Rozumiem. My robimy wideokonferencje i lekcje online, lekcje wychowawcze, więc mają możliwość nauki :)

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    A. Rozumiem. My robimy wideokonferencje i lekcje online, lekcje wychowawcze, więc mają możliwość nauki :)

    A no to wtedy latwiej. Ale jest u nas swiatelko w tunelu, po swietach powoli otwieraja sklepy i budowy, fryzjerow parki. Matury sie maja odbyc a w drugiej polowie maja byc moze dzieci wroca do szkol! Mam nadzieje ze sie to uda! U nas narazie wyglada na opanowane. Mniej optymistyczne ze nici z urlopow, nie ma wyjazdow za granice. Za to jak slucham co w pl to sie troche martwie bo cos slabo sobie rzad radzi, to bedzie katastrofa gospodarcza. Juz teraz zlotowka spadla sporo, w szoku bylam jak zobaczylam przewalutowanie.

  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natallia05 wrote:
    A no to wtedy latwiej. Ale jest u nas swiatelko w tunelu, po swietach powoli otwieraja sklepy i budowy, fryzjerow parki. Matury sie maja odbyc a w drugiej polowie maja byc moze dzieci wroca do szkol! Mam nadzieje ze sie to uda! U nas narazie wyglada na opanowane. Mniej optymistyczne ze nici z urlopow, nie ma wyjazdow za granice. Za to jak slucham co w pl to sie troche martwie bo cos slabo sobie rzad radzi, to bedzie katastrofa gospodarcza. Juz teraz zlotowka spadla sporo, w szoku bylam jak zobaczylam przewalutowanie.
    A tak z ciekawości - w jakim kraju mieszkasz?

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, ale Polska jest tydzien do tylu. Niedoszacowanie liczby chorych jest w kazdym kraju, sama epidemia pewnie zaczela sie miesiac wcześniej. Uwazam, ze Polska na razie radzi sobie calkiem dobrze, mam tylko nadzieje, że to zaraz wroci do wzglednej normalnosci bo zacznie się dramat. Obostrzenia zostaly szybko wprowadzone i to dość restrykcyjne, teraz coś myślą nad zakazem przemieszczania się poza miejsce zamieszkania. Bardziej mnie martwi że już kilka razy bylo o odkryciach Polaków i dobrze by bylo żeby tego nie zamietli pod dywan.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce tak sieją panikę bo pis rządzi, więc ruszyła walka polityczna, jedni krzyczą na wyrost, że gospodarka się wali, a drudzy ze jest cud miód, więc ciężko stwierdzić czy jest bardzo źle..

    Natalia myślę, że nie masz co oceniać jak tu nie mieszkasz tylko w Austrii, a czytanie samych artykułów i plotek to trochę za mało :)

    Na dobrą sprawę to u nas nie ma informacji jeszcze o zamknięciu szkół po świętach nadal.. a mój żłobek optymistycznie podszedł do tematu i za 1 dzień jedzenia musiałam z góry zapłacić :) płace z góry za miesiąc - nieobecności z poprzedniego, więc kwiecień 21 dni - 12 dni neob. z marca - 8 tego co odgórnie wiadomo, że nie będą chodzić no i został 1 optymistyczny dzień :P

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy sieją panikę ? 🤔 Na czerwonej telewizji pewnie tak.
    A tak to Zależy jak na to spojrzeć.. ludzie są Mega nieodpowiedzialni.😕
    I wiem, że jak pytałam gdzieś wśród lekarzy - to po świątecznych podróżach będziemy mieć dopiero wysyp chorych.😕
    Nadal są spotkania towarzyskie, wypady w grupach - zero powagi sytuacji.

    Ja np nie sądzę, że wrócimy do otwarcia oświaty w tym roku szkolnym.

    U mnie w żłobku akurat nie odlicza się posiłków. 😊 Ale zaproponowali płatność za 3 msc, która jest dla mnie korzystna. 👍 Stąd też moje zastanowienie w sprawie ich propozycji opłat az na taki czas.

    Edit. Ogólnie według prawa to zlobek nie świadcząc usług nie ma prawa pobierać opłat.😊 A są takie które nic od siebie nie dają - i chcą nadal brać kasę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 10:10

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie nie wiem czy wypady na święta coś zmienią.. bo na dobrą sprawę to teraz największe wysypy zarażeń w Polsce są w szpitalach, domach opieki społecznej itp.
    A to wszystko dzięki beznadziejnej służbie zdrowia, która zmuszała pielęgniarki i personel medyczny do pracy w kilku placówkach.. :(

    A co zaproponowali? U nas 10% obniżyli czesne na kwiecień, dalej nie wiem co będzie.. kwiecień wyjaśnili tym, że mają remont, który zaczął się w lutym i nie mogą zerwać umów.. a dodatkowo zależy im na utrzymaniu personalu, a w szczególności opiekunek.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za żłobek bede placic bo chce żeby sie utrzymał, za jedzenie nie placimy. W tym miesiącu od czesnego mialam odliczone 120 zl. ciagle sie wlasnie zastanawiamy nad wyjazdem do rodzicow. Mieszkaja od nas 30 km, na wsi gdzie nikogo nie ma... mieszkaja tylko z moim bratem i z checia bym sie z nimi zobaczyla, bo ja to nawet nie wiem co ugotowac.
    Gdzies tam plotki sie pojawiaja o wrzesniu, ale to raczej chodzi o szkoly. Czyli teraz mlodziez nie wraca i we wrzesniu nowy rok szkolny, a wiadomo ze zlobki i przedszkola to inna bajka troche.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta ja nie oceniam tylko czytam ogolnie jak tam w roznych lrajach wyglada i sie troche zmartwilam polska. A jak jest naprawde to nie wiem przeciez, wiem to co widze u siebie w miescie. A zakazen to napewno wszedzie jest wiecej niz zrobionych testow, mowia ze od 3 do 10 razy wiecej niz oficjalnie potwierdzonych. Ja bym chciala zeby dzieci wrocily do szkol ale beda podejmowac decyzje pod koniec kwietnia, chca zobaczyc czy nie bedzie drugiej fali. Do nas apelowali zeby nie jezdzic w swieta, my mamy ogranicznia poruszania wiec tak naprawde nawet nie wolno. Ja nie ode nawet do matki mieszka dzielnice obok, nie bede ryzykowac ze jej dam wirusa bo ona jest w grupie ryzyka. Zreszta ja tam swiat nie obchodze ☺️ Mi ten wirus wyglada coraz bardziej na to ze go chiny celowo stworzyly i wypuscili zeby nas zdestabilizowac. I jeszcze zarabiaja na maseczkach lekach i testach. Skad tyle tego nagle maja? Bardzo ciekawe.

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, gdyby był sztuczny to tegp by nie ukryli w RNA, tam niby widać. Jak czytam o tych targach w chinach to jie dziwie sie ze tam coś sie pojawiło, z reszta wiele wirusów się pojawia, a że ten jest taki wyspecjalizowany... no cóż, wirusy działają tak aby zwiększać swoje zasiegi i mutują się, a ludzie w panice zaczeli się przemieszczac no i jest efekt. Czasami sobie mysle ze lepiej by bylo zachorować wyzdrowiec i miec spokój, bo jestem już mocno zmeczona. Filip koniecznie chce na spacer, a mamy 10 minut spacerkiem nad jezioro... jeszcze teraz musimy remont jakoś zrobic i to generalny, bo od momentu kupienia domu nawet nie bylo jak posprzątać śmieci po wlascicielce

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo że jeśli rodzice godzą się na łamanie prawa przez żłobek to tematu nie ma. Bo to przestępstwo nie jest ścigane z urzędu. 😉

    I tutaj nie liczy się kwota a sama propozycja ugody/porozumienia ze strony placówki.

    Jeśli żłobek korzysta z tarczy rządowej + wymusza kasę od rodziców pod groźbą utraty miejsca to jest to sytuacja niedopuszczalna. I taka placówka nie powinna kształcić dzieci!

    Wiele przedsiębiorstw się musiała zamknąć. Tak jak np gabinety lekarskie. I mając umówioną wizytę powinnam za nią zapłacić nawet jeśli się nie odbyła?! 🤦🏻‍♀️ Absurd.

    Uważam, że mają rację, że po świętach będzie Mega wysyp chorób z racji że większość ludzi będzie się przemieszczać i paplać że no przecież ja tylko tam jadę, towarzystwo nie wychodziło. I w ogóle są zdrowi..🤦🏻‍♀️

    Mnie tylko cieszy, że jak na razie pogoda jest piękna przy tym zamknięciu wszystkiego. ☀️☀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 13:48

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, ale płacimy za gotowość, no i żłobek nie korzysta z tarczy bo nie łapał się, może teraz jak coś zmienilo się. Tak czy siak za niepłacenie mogą rozwiązać umowe, a tego nie chce.
    U rodziców na wsi sasiedzi maja kwarantanne... dzisiaj u tych sąsiadów byl kierowca z drewnem... mama sie zastanawia czy to zgłosić. Bo formalnie z domu nie wyszedł nikt, ale spotkali sie z osobami z zewnatrz.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Paulina, ale płacimy za gotowość, no i żłobek nie korzysta z tarczy bo nie łapał się, może teraz jak coś zmienilo się. Tak czy siak za niepłacenie mogą rozwiązać umowe, a tego nie chce.
    U rodziców na wsi sasiedzi maja kwarantanne... dzisiaj u tych sąsiadów byl kierowca z drewnem... mama sie zastanawia czy to zgłosić. Bo formalnie z domu nie wyszedł nikt, ale spotkali sie z osobami z zewnatrz.
    Nie płaci się za gotowość.
    Tylko za wykonaną usługę. Tak twierdzi kodeks cywilny polskiego prawa. 😉
    Ja nie chcę mówić komuś co ma robić tylko jak to wygląda i może któremuś rodzicowi się przyda taka informacja.😉
    Bo wiadomo nie każdy rodzic chce lub może sobie pozwolić na wspieranie charytatywne przedsiębiorcy.

    Klient nie ponosi odpowiedzialności za ryzyko zawodowe. To spoczywa na przedsiębiorcy. I nie ważne czy to żłobek czy fryzjer, a Nawet lekarz. 😉

    Ja bym akurat nie pozwoliła na bezczelnie podejście żłobka do tematu. Ale to moje zdanie.

    Tarcza jest już też dla większych firm. Mniejszy ZUS + dopłaty do pensji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 17:09

  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela123 wrote:
    Laura ❤️
    3255 g
    56 cm
    Przyszła na świat 12 minut po północy
    Do tej pory nie wierze, ze dałam radę sn

    Gratulacje <3 i jaka fajna waga jak na 42 tydzień :)

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natallia05 wrote:
    A no to wtedy latwiej. Ale jest u nas swiatelko w tunelu, po swietach powoli otwieraja sklepy i budowy, fryzjerow parki. Matury sie maja odbyc a w drugiej polowie maja byc moze dzieci wroca do szkol! Mam nadzieje ze sie to uda! U nas narazie wyglada na opanowane. Mniej optymistyczne ze nici z urlopow, nie ma wyjazdow za granice. Za to jak slucham co w pl to sie troche martwie bo cos slabo sobie rzad radzi, to bedzie katastrofa gospodarcza. Juz teraz zlotowka spadla sporo, w szoku bylam jak zobaczylam przewalutowanie.

    Przypomnij gdzie Ty mieszkasz?

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Paulina, ale płacimy za gotowość, no i żłobek nie korzysta z tarczy bo nie łapał się, może teraz jak coś zmienilo się. Tak czy siak za niepłacenie mogą rozwiązać umowe, a tego nie chce.
    U rodziców na wsi sasiedzi maja kwarantanne... dzisiaj u tych sąsiadów byl kierowca z drewnem... mama sie zastanawia czy to zgłosić. Bo formalnie z domu nie wyszedł nikt, ale spotkali sie z osobami z zewnatrz.

    Ja bym chyba zgłosiła. Bo przez takie osoby będzie coraz gorzej :(

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Ja bym chyba zgłosiła. Bo przez takie osoby będzie coraz gorzej :(
    Chyba napisze też do tej firmy co drewno przywieźli. No mama jest strasznie zla, ale troszke sie boi zglosic, bo wioska ma 5 domów... ale ja chetnie zadzwonie albo maila napisze. Przez takich ludzi bedziemy do konca roku siedziec w domach

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
‹‹ 2391 2392 2393 2394 2395 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ