X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Przypomnij gdzie Ty mieszkasz?

    Austria

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam nastroj waszych dzieci? Bo albo to jest bunt dwulatka pelna para albo zazdrosc. Nie poznaje wlasnego dziecka 🤦‍♀️

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Ja bym akurat nie pozwoliła na bezczelnie podejście żłobka do tematu. Ale to moje zdanie.

    A Twój żłobek co takiego magicznego zaproponował?
    Nic nie płacisz? Pisałaś że musisz za jedzenie a to nie usługa?

    Justa a wyszli do nich? Może się umowili żeby im wyrzucili drewno na podwórko i zrobili przelew?
    U nas można zamówić jedzenie i zostawiają pod drzwiami, a kurier czeka na klatce aż się je weźmie do środka np :)

    Natalia, najfaniej jest jak mówię że nie wolno, jak go zabiorę to kopie i krzyczy ale po chwili się uspokaja.. To ten bunt dwulatka? :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 18:27

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Chyba napisze też do tej firmy co drewno przywieźli. No mama jest strasznie zla, ale troszke sie boi zglosic, bo wioska ma 5 domów... ale ja chetnie zadzwonie albo maila napisze. Przez takich ludzi bedziemy do konca roku siedziec w domach

    Może Pan nawet nie wiedział, że rodzina na kwarantannie :(

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi czy Wasze dzieci biją się w głowę jak jest coś nie po ich myśli? :( Czy mam się martwić? :(

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta..a wrote:
    A Twój żłobek co takiego magicznego zaproponował?
    Nic nie płacisz? Pisałaś że musisz za jedzenie a to nie usługa

    Nie wierzę w magię. 😉 A w dobrą wolę.
    Jeśli ktoś mówi, że musi zapłacić bo żłobek grozi wyrzuceniem dziecka to bezczelność.

    I ja nic nie mam do tego, że ktoś udziela się charytatywnie. To dobrze świadczy.

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja nie mówiłam ze zlobek zagroził skreśleniem, ale zgodnie z umową moga skreślić dziecko. Oplata zlobka to zapewnienie dla mnie miejsca.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Ale ja nie mówiłam ze zlobek zagroził skreśleniem, ale zgodnie z umową moga skreślić dziecko. Oplata zlobka to zapewnienie dla mnie miejsca.

    Ja tez zaplacilam cale czesne za szkole corki mimo ze lekcji nie ma. Nie widze w tym nic dziwnego. Umowa jest na rok tyle za rok kosztuje w miesiecznych ratach, jak ktos nie chce placic to moze przeciez zrezygnowac ze zlobka przeciez nie jest to obowiazkowe.

    Pumka tak moja Emilia teraz wszystko robi od wycia i tarzania sie po podlodze do prob bicia sie i wyrywania sobie wlosow rzucania zabawkami trzaskanie drzwiami no ale glownie to wyje na podlodze i wszystko jest zle🤦‍♀️

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też ma albo ten bunt albo jej idą znowu te zęby. Jest ostatnio nie do wytrzymania, krzyczy o wszystko, obraża się i wychodzi, wszystko jest na nie, ucieka mi ciągle, ogólnie trudny czas,

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wam cis powiedzieć to każda swoje mądrości tutaj będzie rzucać. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

    Chciałam dać info bo może któreś się przyda, że żłobek, biuro podróży czy lekarz - nie może pobierać opłat bez usługi i tyle!

    Co z tym zrobić to już Wasza sprawa. I nie musicie tego brać do siebie i się produkować. Po prostu info od radcy prawnej i koniec. 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 19:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak w polsce ale tutaj jak nieodwolasz wizyty u lekarza specjalisty i nie przyjdziesz to jak najbardziej dostaniesz rachunek, czy to na kase chorych czy prywatnie bo zajmujesz czas i miejsce lekarzowi i uniemozliwiasz mu przyjecie innego pacjenta w tym czasie. Takze tak 😀

    Troche dziwna relacja z placowka do ktorej ma chodzic dziecko mowiac ze popelniaja przestepstwa 🤣

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rezygnujemy ze żłobka i przedszkola. Zaproponowali nam obniżenie czesnego o 100 zł 🤣 Według mnie do września będziemy siedzieć w domu, 5 miesięcy płacenia po 1500zl za nic? Mi niestety nikt za darmo nic nie daje. Pieniądze odłożę, a od września bez problemu znajdę nowe miejsce lub opiekunkę na jakiś czas. Paulina ma rację, nie wolno wymagać zapłaty za niewykonaną usługę, to jest bezprawne wzbogacenie. No i jaką ktoś mi da gwarancje, że inni rodzice zapłacą i żłobek się utrzyma?

    No i żłobek musi odliczać stawkę za wyżywienie za okres zgłoszonej nieobecności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 20:43

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela, gratulacje!!! Nie zdążyłam załapac się na zdjęcie.


    Moja mała tez wariuje od tego siedzenia w domu, kilka razy drzemki już ominęła. Energia ją wprost roznosi, biega, piszczy, szaleje 🤪
    Co do żłobków, to my, przez to że chodzimy do miejskiego, to płacimy grosze. Dlatego jestem skłonna płacić, nawet mimo nieobecności. Myśle o pracownikach, opiekunkach , które notabene dla mojej córki są ciociami, widzi je częściej niż własne babcie (a zwłaszcza jedną, ale to już inna historia;)). Skąd mają dostać pensje o mieć na zycie, jeśli nie byloby wpływów? Jasne, mogę powiedzieć, ze to nie mój problem. Ale będzie mój, jak żłobek splajtuje, a córka będzie musiała przejść adaptacje od nowa, gdzie indziej.
    Oczywiście miasto tak czy siak pokrywa większość opłat, wiec to tylko takie hipotetyczne gadanie. Gdybym miała płacić 1500zl/msc to musiałabym się mocno zastanowić.

    Miasto cały czas myśli, o jakiejś obniżce opłat, ale szczegółów jeszcze nie znam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaa i nawet nie mówcie mi, że to ma trwać do września, bo mnie prędzej stąd do Tworek wywiozą 🤯

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dokładnie to się nazywa "bezprawne wzbogacenie się"..
    I jest na to art. w kodeksie cywilnym.😊

    Wiadomo każdy z Nas chcę przetrwania żłobka. Ale to powinno iść za sprawą porozumienia.
    A nie że żłobek wymusza płacenie 1500 zł/msc. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

    U nas na początku msc powiedzieli że mamy na razie nie płacić bo szykują propozycję.
    Wtedy też z kilkoma rodzicami rozmawiałam i było stanowcze stanowisko że nie zgodzimy się na całość.
    Więc wtedy zasięgnęliśmy porady radcy prawnej..
    A propozycja żłobka akurat mi odpowiada, więc jest ok. 👍
    Ale gdyby nie było porozumienia i kazali płacić kosmiczną kwotę to bym się nie zgodziła po prostu. 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 21:30

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam płacić część czesnego, no ale nie całe. Do tego kontaktowałam się z innymi rodzicami i niestety każdy ma podobne zdanie, kilka osób już zrezygnowało. Dyrektorka mogła podejść do tego po ludzku, spróbować się dogadać, wtedy i rodzice inaczej by reagowali.
    Też wolałabym nie przechodzić znowu adaptacji, ale prawda jest taka, że po tylu miesiącach to i tak wszystkie maluchy od nowa będą się przyzwyczajać.
    U nas w pracy już otwarcie mówią, że w firmie spotkamy się dopiero po wakacjach...

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Marcela, gratulacje!!! Nie zdążyłam załapac się na zdjęcie.


    Moja mała tez wariuje od tego siedzenia w domu, kilka razy drzemki już ominęła. Energia ją wprost roznosi, biega, piszczy, szaleje 🤪
    Co do żłobków, to my, przez to że chodzimy do miejskiego, to płacimy grosze. Dlatego jestem skłonna płacić, nawet mimo nieobecności. Myśle o pracownikach, opiekunkach , które notabene dla mojej córki są ciociami, widzi je częściej niż własne babcie (a zwłaszcza jedną, ale to już inna historia;)). Skąd mają dostać pensje o mieć na zycie, jeśli nie byloby wpływów? Jasne, mogę powiedzieć, ze to nie mój problem. Ale będzie mój, jak żłobek splajtuje, a córka będzie musiała przejść adaptacje od nowa, gdzie indziej.
    Oczywiście miasto tak czy siak pokrywa większość opłat, wiec to tylko takie hipotetyczne gadanie. Gdybym miała płacić 1500zl/msc to musiałabym się mocno zastanowić.

    Miasto cały czas myśli, o jakiejś obniżce opłat, ale szczegółów jeszcze nie znam.
    Masz publiczną placówkę więc pensję pracowników są z podatków.
    Takie placówki to inna bajka. Tutaj nie ma mowy o przedsiębiorcy i problemach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaa, dlatego dodałam, ze to tylko hipotetyczne gadanie.

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://rpms.pl/koronawirus-a-oplaty-za-zlobek-i-przedszkole/ tu to łądnie napisali.

    A oficjalnej informacji nadal kompletny brak.. mój żłobek czeka też co ma przekazać rodzicom :(

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Powiedzcie mi czy Wasze dzieci biją się w głowę jak jest coś nie po ich myśli? :( Czy mam się martwić? :(
    Tak. Albo mnie bije albo siebie. Ale nie robi tego że coś się zrobił czy jest nie po jego myśli.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
‹‹ 2392 2393 2394 2395 2396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ