X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 4 lipca 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też ostatnio próbowałam zacząć z odpieluchowaniem, ale to chyba nie ten czas... Mały nie chce siadać na nocnik, a jak na podwórku zsikał się w majtki to się wystraszył i rozpłakał. Nie wiem jak się za to zabrać kompletnie, narazie na jakiś czas odpuszczam temat.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olek lubi w wózku siedzieć na szczęście. Nie mam wyboru i wożę go w nim szczególnie jak idę z psem bo pies ciągnie strasznie i skończyłoby się katastrofą jakby olek chciał iść w jedna stronę a pies w drugą. Jak mam przejść z olkiem na plac zabaw to też wolę wózek czy rowerek bo wiem że tak dojedziemy a tak z tym jego kręceniem się wokoło to myślę że utknelibysmy w miejscu ;-)

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 5 lipca 2020, 02:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, my czesalysmy jeszcze do niedawna ta dla dzieci szczotka, tylko z takiego bardziej szoreatkiego wlosia, ta z calkiem miekkiego od poczatku nie bardzo dawala rade i po miesiacu wymienilam...
    A niedawno i ta przestala dawac rade, zamowilam jej tangle teezer compact dla dzieci i super sie sprawdza... rozczesuje bez szarpania, a Mia polubila na nowo rozczesywac wlosy...
    No i sa bardzo szybko rozczesane, co tej jest nie bez znaczenia, bo co jak co, ale na czesanie wlosow ona za wiele czasu nie ma🙈
    W ogole jak wiekszosc niemowlactwa 0rzechodzila w kucyku na cebule, tak teraz sciaga gumki, spinki, w niczym nie chce chodzic... tak ladnie w kuzyku wyglada, a ma go moze 10 minut jak jej zrobie🙄
    A.jak gorace dni, to.juz w ogole mnie wkurza jak chodzi taka rozczochrana zamiast spiac i sobie ulzyc...

    PLPaulina lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 6 lipca 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zabralam pieluche w sobote, sobota siku za sikiem wszedzie , ale popoludniu juz mnieeeeeej, rano to co 15 min cos osikane, jakby w ogole nie trzymala moczu ;p
    wczoraj zadneeeej wpadki !!
    dzis poki co zadnej, wyszlam z nia do kolezanki i na plac zabaw, to u kolezanki siku 2x na nocnik a na placu zabaw w ciagu godziny 3 kupy w krzaki, pierwsze wyjscie i naprawde jestem zachwyconaaaaaaaa tym jak to sie potoczylo, ale co 10 15 min pytaaam poki co czy chce

    Marta..a lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 6 lipca 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam małemu takie majtki treningowe ale to nie po to żeby go odpieluchować tylko żeby nie musiał w pieluszce czy to wielorazowej czy jedno latać w te upały na naszym podwórku.. na a jednak w samych majtkach to zaraz leci po nogach i do butów.. a w tych majtkach mam nadzieję, że ten 1-2 siki zostaną :P
    Siki ma takie małe jak mu się czasem zdarzy czekając na kąpiel na golasa już w łazience :P
    Paulinaa a dawała Ci jakieś znaki że robi albo chce zrobić? Bo ja nie mam pojęcia kiedy on sika.. kupę czasem ogarnę że ma jak poczuję bo raz/dwa stęknie i już :D zero jakiś objawów że coś nadchodzi :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja zrobi siku na na nocnik bez problemu już od dłuższego czasu, ale musi mieć gołą pupę, jak ma choćby majteczki to zdarza jej się siknąć. A jak ma pampersa to nawet nie wiem kiedy sika

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2020, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie się nie spieszy by dziecko odpieluchowac.

    Tak jak Marta, i z tych samych powodów kupiłam te majtki treningowe.
    Siadamy na nakładkę na wc. 😊 Kupa parę razy była świadomie.
    Ale na siusiu nie jest Jeszcze gotowa. Brak tej świadomości.

    A nie chcę jej robić traumy z tego.
    Te metody rodem z PRL wywołują u mnie ciarki na ciele. Dzieci zasikane - bo jak będą mieć mokro to się nauczą. Heh. 😅

    Przyjdzie moment, ze zawoła sama. Każde dziecko w innym momencie jest gotowe. 👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2020, 16:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zamowilam te majtki treningowe z tych samych powodow co Marta. Ale jeszcze nie doszly wiec w domu duzo lata bez pieluchy i siku trzyma ale na nocnik nie siada...

    A jak z jedzeniem w te upaly? Emilia bardzo slabo, pije tylko :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też właśnie dużo latania bez pampersa ale jednak na nakładkę nie w tym momencie co trzeba chcę. 🤣

    Z jedzeniem u nas tak jak zwykle. Czyli szału brak. Chociaż upałów brak. Zimno. 🥴

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2020, 17:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was ma dla dziecka soniczna szczoteczkę do zębów ? Jakie wrażenia ?

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 6 lipca 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Czy któraś z Was ma dla dziecka soniczna szczoteczkę do zębów ? Jakie wrażenia ?

    My mamy Seysso Baby, jest na baterie, dodatkowo świeci przy myciu. W sumie od momentu jak ja kupiłam to Filip chętniej myje zęby bo to podświetlenie mu się podoba.

    PLPaulina lubi tę wiadomość

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 6 lipca 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamy szczoteczke spoko jest, ale agata nie lubi myć zębow, musi myc mi, a ja jej, i wtedy jakos idzie, ale szczoteczka spoko

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 6 lipca 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja agata poki nie zabralam tej piieluchy to tez nie pokazywala kiiedy robi, ale postanowilam ze sprobuje bo przerwa zlobkowa i lato, gdyby szlo zle to bym przerwala, ale dzis 3 dzien i zero wpadki, 30% wolala, 70% sadzalam, wiec jak na 3 dzien jest super chyba, a tez przed rozpoczeciiem proby nie pokazywala ze chce siku czy kupe w sense ze bedzie robic

    dzis na placu zabaw i kupa i siku i wolaala, zimą to by byla misja, a bo przewieje a bo rozebrac z kombiinezonu, a teraz ciiach spodenki w doł, ciepło, no mysle ze warto sprobowac, mowie u nas 1 dzien cały oszczany a od wczoraj czad, ale nie bylo zadnej trauumy, kazań, krzyku, po prostu osiikała z 15 par majtek w ciagu 12 h: D i tyle

    Marta..a lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 6 lipca 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe.. może w weekend spróbuje ale jak pójdzie do żłobka w poniedziałek to czy to nie będzie bez sensu?
    Ale na drzemkę i na noc zakładasz jej pieluche?

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w żłobku zaczynają sadząc od 2 roku życia.
    Hanię posadziły kilka razy bo dziewczynka siedziała. Ale tylko dla towarzystwa bo nic nie zrobiła.

  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 6 lipca 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na noc zakladam i ma mokrą, na drzemke zakladam ale chyba przestane bo dzis i wczoraj suchy pamp, od razu po drzemce nocnik i siku wiec chyba nie potrzebuje .
    wlasnie ja sama jestem ciekawa zlobka, bo jednak idzie nam to super ale no pytam ją... tam nikt ne bedzie pytal co chwile, dlatego od jutra zamierzam pytac coraz rzadziej np raz na godzine, i czekac zeby wolala, nawet kosztem wpadek... ale sama ciekawa jestem jak do tego podejda. wiec nie wem tez jakby podeszli u ciebie.. mysle ze beda kazali zakladac pieluche ale beda chodzic do kibelka, ale czy to zda egzamin ? nie wiem. licze ze u nas ten tydzien nauczy sie wolac i poprosze aby byla bez..
    ale naprawde probujcie, bo u nas tez myslalam ze bd kicha, 1 dzien to tragedia, ale my na luuzie a drugiego dnia zalapala.
    zimą sobie nie wyobrazam, ona naprawde poki co sika/kupa co 30-40-60 min, i co rozbierac z zimowych ubran jak gdzies jestesmy? eee nie lato jest do tego super

    PLPaulina lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasami nie mam czasu zjeść przy 2 dzieci a co dopiero sadzac na kibel co 30 min. 🤣🤣 Ale czas pędzi mi jak szalony. 🥴

    Hania nigdy nie ulewala. Pięknie odbijała zaraz po jedzeniu.
    Natalia ma refluks. 🤦🏻‍♀️ Powiem Wam że idzie czasami oszaleć.

    Ale jak w końcu będzie ciepło to też chcę jakoś bardziej by była w majtkach. Bo teraz zimno. A ona wiecznie tylko dom - ogród. 😅
    I chyba zdecydujemy się na żłobek do 14:30 ale te 5 dni w tygodniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2020, 22:14

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2020, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm emilia jak mowie codziennie duzo lata bez pieluchy bo mi jej szkoda w tym goracu ale nadal nie sika na nocnik, nawet nie siada tam, nie wola nie daje znaku ze chce no moze jak chce to przynosi pieluche zeby jej ubrac. Ale zdarzylo sie iles razy siusiu na podlodze, zdarzyla sie tez kupa 😀 Takze brak pieluchy to jakos nie zobowiazuje dziecko do zaczajenia bazy 🤣 Przynajmniej moja widac nie gotowa. W przedszkolu nocnikow nie ma, chodza do toalety takie malutkie maja 😀

    Poki co to drugi dzien bez drzemki w dzien. Nadal nic cudownego w tym nie widze. Poszly spac obie 20.30 a ja sprzatac do kuchni hahah

    Ja to samo Paulina, latam od jednej do drugiej, wysadzanie sobie daruje bo nie mam kiedy. Wspolczuje refluksu, moze to tylko taka faza przejsciowa. Te karmienie mojej malej to kosmos ale juz bardzo ladnie je te kaszki. Zaczynamy chyba teraz warzywka czy owocki? Zupki? 🤷‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio miałyśmy też zielone kupki. Mam eliminacje białka mleka krowiego. (Ciężko idzie)

    I ponoć powinien ten refluks się zmniejszyć. Dla mnie takie ulewanie to nowość.

    U nas tez brak pieluchy nie spowodował, że rozumie/czuję potrzebę siusiu. Zdarza się na podłogę i biegnie wtedy do mnie i krzyczy "ble ble ble" 🤣

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 7 lipca 2020, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, u nas zielone kupy były po witaminie D, zobacz jaką podajesz :)
    A refluks tylko na podstawie ulewania stwierdzono? Bo Filip ulewał tak, że wycierałam po nim podłogi, czasami 20 pieluch w ciągu 2 dni szło i to nie był refluks, ot taki urok. Jeśli czuje się dobrze, przybiera na wadze, nie płacze po ulaniu to mi nawet lekarz mówił, że tego się nie rusza, ale wiem jak to stresuje.
    Filip od 3 dni kaszle, ale tak przeraźliwie, szczekająco, dzisiaj rano nie mógł przestać kaszleć... Mówi, że boli buzia z tyłu. Mam nadzieje, że dzisiaj się dostaniemy do lekarza.
    Co do pieluch, wczoraj Filip chodził bez, bo nie chciał, to tata nie ubierał, nawet tak pojechali do sklepu :P Nawet dawał tacie nocnik, ale już w trakcie sikania do pieluchy :D Oczywiście później posiusiał się i mówił tylko "O nie!"

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
‹‹ 2466 2467 2468 2469 2470 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ