X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 14 września 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    nesssssa super! A byłaś wcześniej potwierdzić ciążę u lekarza, czy to była pierwsza nieplanowana wizyta? Ja też miałam plamienia na początku ciąży... co prawda to było na wczesnym bardzo etapie, no ale strasznie się bałam. Najważniejszy spokój i dużo odpoczywania :)

    Pierwsza wizyta byla jak był tylko pęcherzyk bez zarodka. No a dzisiaj już to mini serduszko zobaczyłam <3

    pumka1990 lubi tę wiadomość

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 15 września 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w ciazy krwawilam do 14 tygodnia bez przyczyny zadnej ... i to czasem byly naprawde spore krwawienia ;/

    teraz staramy sie juz 6 m i UJ ;/ takze powoli zaczyna mnie to stesowac i wkurzac

    Moja NIunia gada baaardzo duzo, normalnie juz opowiada ;p zmysla ;p
    nocnik natomiast jest co 2-3 tyg regres, teraz znowu bylo super a od 5 dni ze 2 wpadki dziennie i nie chce siadac, musze ją namawiac, dziwne te regresy, odpieluchwanie to serio najgorsza misja, zabrania smoczka butelki to pikuś przy tym ;/ u nas juz 2 mieesiace a caly czas musze przypominac i zdarzaja sie mega slabe dni a potem dobre i na zmiane

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 15 września 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpieluchowanie to chyba tak naprawdę wyzwanie i test dla cierpliwości rodziców :) starszego syna udało się odpieluchowac w ciągu gdzieś 2 mcy najgorzej było z robieniem kupy do nocnika. Młodszy natomiast ze 2-3 dni sucho. Czasami powie.czasami przypominam. Innym razem posikane spodnie jedne za drugimi. Co do kupy to robił na nocnik ale teraz jak chce kupę to krzyczy ze idzie spać i żeby pampersa mu założyć. Także jeszcze długa droga przed nami.

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 15 września 2020, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nessa to chyba ciaza jest młodsza niż wynika z suwaczka?

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 15 września 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym odpieluchowaniem to tak naprawdę zależy od dziecka. Moja szybko załapała, z kupą żadnych wpadek nie mamy, sama się rozbiera, siada i robi a potem się ubiera a ja znajduje w nocniku kupę i niewytarty tyłek. Z sikami też nie ma problemu, czasem jedynie się zapomni jak się zabawi. Ale to tak z dwie trzy wpadki na tydzień albo i mniej. W nocy dalej mamy pampersa bo nie mam zamiaru jej wysadzać:) a sika bardzo dużo w nocy.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 15 września 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszka 30 wrote:
    Nessa to chyba ciaza jest młodsza niż wynika z suwaczka?

    w USG to dzisiaj 7+6, wg miesiączki 8+0. A suwaczka nie kumam, mam ustawiony wg ostatniej miesiączki. Ten 8 tydzień to chyba dla niego właśnie 8+0.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 15 września 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrozumialam ze jest samo serduszko :) czyli gdzieś tak 6 tc dopiero

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm 8 tc to juz calkiem spory zarodek chyba ze 2 cm?

    Ja odpuszczam narazie odpieluchowanie, u nas tez regres. Teraz ma adaptacje w przedszkolu wiec nie bede jej dorzucac kolejnego tematu. Narazie idzie super, chociaz dzisiaj juz pierwszy incydent byl. Nie chciala skonczyc zabawy i usiasc w kole i sie rozdarla😂 Ale pani mowi ze dala sie szybko uspokoic takze spoko, za to jak mnie zobaczyla to sie rozplakala. Musiala sie pozalic 😀

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 16 września 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę mnie nie było.. ale nadrobiłam :)
    Ja mam 3 okres po stracie i jak go dostałam to poczułam ulgę. Więc chyba nie tak łatwo będzie z następną ciążą...

    Mój synek powtarza pojedyncze słowa po swojemu, oko to koko, ogon to gogon, auto to nadaj ijo ijo, a dzie dzie to jeszcze :) rozumie łajza wszystko, a mówi w swoim języku. W żłobku mają logopedę i fizjo i obserwują dzieci jakieś badania przesiewowe robią więc pewnie zgłoszą mi jakby coś szło nie tak :) np. szpotawe kolanka mi zgłosili zimą i dawałam mu więcej wit D, a teraz już koślawi do środka czyli idzie fizjologicznie tak jak to u dzieci :)
    Nocnika nie używa, pieluchy rulez nawet jak ma kupę to kłamie, że nie ma :) ja nie naciskam bo on już nie raz mnie zaskakiwał, że jak nadchodził jego czas to zaczynał coś robić, więc sam poczuje potrzebę i pójdzie gładko. Smoczek jest dla mnie nadal największym szokiem, jak go sam oddał tak nie wziął ponownie :D

    Za to był 4 noce u babci bez nas i teraz ma mamozę do potęgi jakby odbijał sobie ten czas :) jak jechałam bez niego do domu to czułam jakbym zostawiała kawałek siebie normalnie.. ale świetnie sobie radzili, tylko ponoć są rzeczy które można robić tylko z mamą i tak np. nie chciał się babaci kąpać w wannie bo to tylko z mamą i nie chciał iść się z nią położyć do sypialni więc padał ze zmęczenia na łóżku w salonie im na szczęście mają duży narożnik i babcia tam z nim spała :P

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2020, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta a co wyjazd służbowy mieliście z mężem ze synek musiał z babcią zostać?

    U nas też określone czynności wykonuję mama i tata. I za nic w świecie nie chce Hania tego zmieniać. Bywa to kłopotliwe gdy któregoś z Nas nie ma. ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2020, 08:46

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 17 września 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie kąpie go tata zazwyczaj a nie ja :P
    Nie mieliśmy wyjazdu, lepiej bo my mamy urlop obecnie i 4 dni byliśmy całą rodzinką w górach, potem mały miał wakacje u babci a ten tydzień latamy i załatwiamy ile się da a on jest w żłobku. A że biegamy po urzędach, sklepach budowlanych, zaliczamy dentystów, ogarniamy budowę itp. to lepiej że jest w żłobku niż jakbyśmy go mieli ciągnąć ze sobą wszędzie bo tylko by się męczył. Mamy maleńki plan w styczniu się wreszcie wprowadzić do domu <3
    Także z tego wszystkiego udało nam się raz wyjść tylko do knajpy wieczorem i zrobić sobie taką mini randkę po prawie roku, a też chcę go nauczyć że życie istnieje też bez mamy bo w listopadzie będzie miał powtórkę.. żłobek mam zamknięty 12-13.11, a ani ja ani mąż nie dostaniemy wtedy urlopu więc musi pojechać do babci. A babcia jest świetna on tam ma lepiej niż w domu :P w ciągu 4 dni zabrała go codziennie na inny plac zabaw, na salę zabaw, pojechali nad jezioro i odwiedzili skansen ze zwierzątkami. Także żyć nie umierać :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie taka babcia to skarb.❤️

    Mnie już czasami brakuję tego wyjścia z domu bez dzieci.😒
    Ale ostatnio zostawiłam męża z dziewczynami i... Poszłam do fryzjera. 😍 Było boskooo,chociaż to tylko 1.5h. 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2020, 11:24

    Marta..a, pumka1990 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2020, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie lale mają wasze corki? Emilka ma jednego takiego dzidziusia i dopiero teraz widze ze zaczyna sie interesowac. Kupilam taka parasolke spacerowke i jezdzi po domu 😀 Ale jakąs nowa lale bym chciala, te babyborn fajne sa? Warto?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie warto..ciężkie to cholerstwo.
    Moja tej lali nie używa.
    Tylko te akcesoria od niej. 😅
    Hania uwielbia się opiekować, tulić, usypiać, nosić i karmić piersią💗🤣🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2020, 19:08

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 20 września 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ma ze trzy bobasy ale jakieś zwykłe, jedną ma co dostała po jakimś innym dziecku i wychodzą tej lali zęby;p raz jej palca ugryzła i był ryk:p mi się wydaje że zwykły bobas wystarczy dla takich dwulatek. Narazie wozi te dzidzię w wózku, jedzą z nami obiad, jedną ma cała plastikową to ta się z nią kąpie, no i do spania też musi być dzidzi. Raz w nocy się zerwała z łóżka i leciała po lalę bo jej się przypomniało że chce dzidzi:p

    Natallia05, pumka1990 lubią tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 20 września 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Ula jest misiowa. Muszą być misie i orangutan z Ikei. Lale ma zwykła szmacianke. Ja sama nigdy nie lubiłam lalek i jakoś nie ciągnie mnie zeby jej kupować.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2020, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wlasnie tez jakiegos zwyklego dzidziusia z miekkim brzuszkiem mamy. Tak patrzylam na necie az mnie wcielo wczoraj, jakoe piekne te lale teraz robia i tak realnie wygladaja np takie firmy Llorens kojarzycie? Jeju sama bym sobie kupila😂
    Emi narazie tylko z nia jezdzi po domu. Wczoraj mi mloda obudzila, poszlam do lazienki a ta do niej odkryla ja i zabrala jej smoczka i dala innego, wracam a ta siedzi nad nia i gada😂 o 21.30 😂 to sie poopiekowala hahah

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 21 września 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9 października mam planowane CC:D z jednej strony się cieszę a z drugiej chce mi się ryczeć że strachu:p

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 21 września 2020, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edytka, a jaki jest powód CC?
    Ja to nie wiem jak przetrwam do końca ciąży... W piątek złapało mnie zapalenie pęcherza, takie, że wyłam z bólu, jakoś przeszło, a prawdopodobnie zrobiły mi się żylaki na wargach sromowych... Jeśli się pojawiają to w 3 trymestrze, a tu początek drugiego :/ i ciągle nie podobają mi się moje nogi, strasznie mocno żyły mi widać, więc obawiam się, że i tu pojawią się żylaki.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 21 września 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa mi też pojawiły się w drugim trymestrze ciąży i wyglądało to po prostu źle, na szczęście po porodzie szybko zniknęły. 🙂
    Ja mam znowu problem z piersiami, po prostu tak mnie bolą, że spać nie mogę na brzuchu, a jak mnie Filip przypadkowo gdzieś szturchnie to widzę gwiazdy. Byłam na usg, w miejscu gdzie był ropień mam malutkie torbiele, a reszta ok, przypuszczam, że to problemy hormonalne i muszę się wybrać do lekarza, bo nie jestem w stanie funkcjonować.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
‹‹ 2494 2495 2496 2497 2498 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ