X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eilleen wrote:
    Na ubrania dziecięce czy ciążowe?

    Dziecięce. :)

  • Anuleczek Ekspertka
    Postów: 218 180

    Wysłany: 22 marca 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogole to dzis przyszla gondola do mojego xlandera.Wiec pierwszy zakup tez mam za soba:-)

    17u96iyeyg94k79c.pngiv09ej28xdie32dv.png
    Aniołek [*] 6 tc 5.07.2017
    Moje serduszko Olcia 12.03.2014
    Aniołek [*] 6 tc 2011
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 22 marca 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli na wyjście ze szpitala mam już prawie wszystko ;-) bo mam zarówno pajaca i body. :-) tylko czapeczke muszę kupić :-) sweterek też mam gdyby były chłodno i kocyk.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 22 marca 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruchy konkretnie to pewnie późno poczuje bo przez tą oponę konkretnym kopem musiałoby się przebić ;-)

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Usg trwalo najwyżej 2 minuty oczywiście dalej nie wiadomo jaka płeć bo nawet nie spojrzala! Masakra z tymi lekarzami tu. Poza tym wszystko ok, szyjka 4.94 cm. Teraz to już poważnie myślę zeby jednak pojechać do mojego lekarza do wrocka na te polowkowe. Co tu zaplace 200 e za 5 min zabawy usg i się tez niczego nie dowiem. Ale jestem wsciekla! :(

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 22 marca 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova - a Ty skąd jesteś? Szkoda, ze sie nie udało podglądnac płci...

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • LondyńskieSerduszko Autorytet
    Postów: 275 229

    Wysłany: 22 marca 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy kłucie w pochwie to może być objaw skracającej się szyjki?

    Za dnia kilkukrotnie czyje takie kłucie po 5-10 sekund ale dziś w nocy było tak silne ze aż się obudziłam. Tez krótko trwało, bo 5s
    Tak jakby ktos igle wbijał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2018, 17:56

    3jgx9jcgsbc0lwer.png
    3jvzjw4zl5cjzvox.png
    03.08.2017 [*] Aniołek 8tc+3
    mthfr677, Pai1-4G, Vr2 —> metyle+ heparyna 0,4mg
    Hashimoto, niedoczynność—> euthyrox 75/100
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 22 marca 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LondyńskieSerduszko wrote:
    Czy kłucie w pochwie to może być objaw skracającej się szyjki?

    Za dnia kilkukrotnie czyje takie kłucie po 5-10 sekund ale dziś w nocy było tak silne ze aż się obudziłam. Tez krótko trwało, bo 5s
    Tak jakby ktos igle wbijał

    mam to samo tylko u mnie trwają sekundę i też się zastanawiam. Wizytę mam dopiero za tydzień.

    LondyńskieSerduszko lubi tę wiadomość

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 22 marca 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LondyńskieSerduszko wrote:
    Czy kłucie w pochwie to może być objaw skracającej się szyjki?

    Za dnia kilkukrotnie czyje takie kłucie po 5-10 sekund ale dziś w nocy było tak silne ze aż się obudziłam. Tez krótko trwało, bo 5s
    Tak jakby ktos igle wbijał


    Może być, ale nie musi. Ja też miewam takie kłucia, ale szyjka cały czas długa. Poproś przy następnej wizycie, żeby lekarz zerknął na szyjkę.

    LondyńskieSerduszko lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Roza86 Ekspertka
    Postów: 231 160

    Wysłany: 22 marca 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    Tez sie wlasnie nad tym zastanawiam. Tak jak ogladalam te kubelki to tylko ten balios m jeszcze uszedl ale czy dziecku wygodnie to nie mam pojecia. Wydaje mi sie ze bugaboo cameleon ten nowy (albo jakas nowa wersja atelier?) mial jakby lepsze wieksze siedzisko, bo te poprzednie to wg mnie male, waskie i oparcie niestabilne takie hamakowe. Pozycja przypomina troche pozycje z fotelika samochodowego, chyba zbyt dlugo dziecko w tym nie powinno lezec. Natomiast jesli siedzi to wydaje mi sie ze fajnie bo nie zjezdza i nie wysuwa sie tak jak w normalnym. Moze ktos z was ma jakas opinie fizjoterapeutow wzgledem kubelkow i sie podzieli :)

    Znajomy fizjoterapeuta umieścił to na swoim profilu: https://dziecisawazne.pl/podroz-foteliku-spacer-gondoli-czyli-czeste-korzystanie-fotelika-wplywa-rozwoj-dziecka/

    Rzecz dotyczy fotelików samochodowych. Ale to generalnie żadna nowość, że nie wolno używać ich jako spacerówki. Spacerówki kubełkowe to jednak coś innego niż fotelik, ale też ograniczają przestrzeń. Sama nie wiem...

    Ja na razie nie robię żadnych zakupów. Zbieram co dają. Wózek też dostanę. Szczególnie gondoli nie chcę kupować, bo po zimie będzie już niepotrzebna. Wolę pożyczyć i oddać, bo swojej nawet nie miałabym potem gdzie składować :)

    Tak czy inaczej zazdroszczę Wam tych zakupów. Ja na razie mam skarpetki i pieluszki :)

    3jgxikgnd94s7ub1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam takie kłucie.. I na wizycie gin sprawdziła szyjke. Długa. :)

    LondyńskieSerduszko lubi tę wiadomość

  • Meneksze Przyjaciółka
    Postów: 64 102

    Wysłany: 22 marca 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LondyńskieSerduszko wrote:
    Czy kłucie w pochwie to może być objaw skracającej się szyjki?

    Za dnia kilkukrotnie czyje takie kłucie po 5-10 sekund ale dziś w nocy było tak silne ze aż się obudziłam. Tez krótko trwało, bo 5s
    Tak jakby ktos igle wbijał

    U mnie tez sie takie klucia pojawiły, mowilam o nich na ostatniej wizycie swojej ginekolog, powiedziała zeby sie nie denerwowac bo to tzw.skurcze braxtona (czy jakos tak).

    LondyńskieSerduszko lubi tę wiadomość

    7v8rs65g42xgdjhc.png
  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 22 marca 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mam mały spacerek po przychodni bo mała ręka zasłania serduszko. Na razie wszystko jest dobrze, serduszko też się wydaje ok ale nie można w pełni sprawdzić więc mam przymusowy spacer po przychodni. Waga 371 gram.

    pumka1990, Flowwer, katka/85 lubią tę wiadomość

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • ingelita Autorytet
    Postów: 769 763

    Wysłany: 22 marca 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dziecko z końca sierpnia. Jak szlam do szpitala rodzić, i przez następny tydzień pobytu w nim, był upał na zewnątrz. Cały dzień i całą nic miałyśmy otwarte drzwi balkonowe. Jak wychodziłyśmy, zrobiło się deszczowo i 11 stopni, więc ubrałam córkę w body z krótkim, na to pajaca cienkiego i na to takiego grubszego jesiennego plus cienką czapeczkę na głowę. Następnego dnia już był upał, więc na spacerze Hania była ubrana w tzw. rampersa, czyli takie coś jak body na krótki rękaw, ale z króciutka nogawką, i to wszystko. Potem było w kratkę. Generalnie zasada jest taka: jeśli dziecko jest w wózku, to zakładamy mu jedną warstwę więcej niż sobie. Oczywiście nie dotyczy to największych upałów.

    polkosia lubi tę wiadomość

    j5rbjw4zpzcf32ff.png
    jox69vvjwkeeyc8z.png

  • ingelita Autorytet
    Postów: 769 763

    Wysłany: 22 marca 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam kłucia. Gorzej, że zobaczyłam lekko różowy śluz, ale staram się nie panikować i czekam co dalej...

    LondyńskieSerduszko lubi tę wiadomość

    j5rbjw4zpzcf32ff.png
    jox69vvjwkeeyc8z.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Lavendova - a Ty skąd jesteś? Szkoda, ze sie nie udało podglądnac płci...

    Wieden.

    To fotka z dzisiaj. Wg mnie lekarka do bani, niewiele co widac:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/33f7762c9b7c.jpg

    A to sprzed dwoch tygodni, fotka od dolu nogi i pupa :D Wg mnie dziewczynka, bo nic tam nie ma:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9259e930b303.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2018, 19:08

    Ania241188 lubi tę wiadomość

  • DobrejMysli Ekspertka
    Postów: 176 267

    Wysłany: 22 marca 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez czuje takie kłucia a szyjka nadal długa - nie zmienia się. Widzę, że dużo z Nas to ma więc chyba nie jest to powód do obaw :) przynajmniej mam nadzieje, że nie ;)

    LondyńskieSerduszko lubi tę wiadomość

    klz9df9hzzd4pe9c.png
  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 22 marca 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało sie, mała w końcu pokazała serduszko. Ale wymiziala mnie lekarka po tym brzuchu równo :-)

    ingelita, Marta..a, PLPaulina, Dooti, Meneksze, Ania241188, e_mii, Lavendova, pumka1990, Eilleen, Ada2405 lubią tę wiadomość

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • monika16332 Przyjaciółka
    Postów: 102 199

    Wysłany: 22 marca 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    W którym miejscu czujecie ruchy???
    Tuz pod pepkiem po lewej stronie :) boskie to uczucie

    Roza86 lubi tę wiadomość

    Monika
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 22 marca 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania241188 wrote:
    No na wyjście tak ubrałam. Cieniutki materiał. Body wiadomo że z krótkim. Potem nie nosiła już czapeczki ale na wyjście założyłam. Dopiero w domu lżej ubieralam.

    No tak, ale jak będzie 30 stopni, jestem przerażona :P Sam bodziak? Chyba niemożliwe :P

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
‹‹ 529 530 531 532 533 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ