X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam letnie, z lipca i z początku września. Zależy jaka będzie pogoda, moje miały body i spodenki, i do fotelika. Rożki swoje nie potrzebne są, chyba w szpitalu dają szpitalne i ubranka tez, tylko na wyjście trzeba ubrać.

  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 22 marca 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    A ma któraś z Was „letnie” dziecko? Ja mam dwie zimowe i nie ogarniam jak ja będę miała ubrać takiego noworodzia :/
    Ja mam córkę z 21 lipca ;) ja miałam body z krótkim na to pajacyk i przykrym kocykiem i cieniutka czapeczka. Było ciepło.

    polkosia lubi tę wiadomość

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 22 marca 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    Ja mam letnie, z lipca i z początku września. Zależy jaka będzie pogoda, moje miały body i spodenki, i do fotelika. Rożki swoje nie potrzebne są, chyba w szpitalu dają szpitalne i ubranka tez, tylko na wyjście trzeba ubrać.
    Ja mialam wszystko swoje. Bo te szpitalne to pożal się Boże. Pierwsze ubranko owszem oni dali i jakiś bet ale potem już przebralam na wszystko swoje.

    polkosia lubi tę wiadomość

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 22 marca 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z czerwca. Było bardzo goraco jak wychodzilismy ze szpitala. Mysle ze wystarczy jakis bawelniany pajacyk, pod to bodziak z krotkim rekawem, czapeczka i jakis cienki kocyk. A tak to praktycznie cale lato "chodzil" w bodziakach z krotkim rekawem :)

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 22 marca 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia.kak wrote:
    no własnie.... czy np. rożek do szpitala w sierpniu nie bedzie za ciepły? W czym tu ubrac i zabrac takiego noworodka ze szpitala? :)
    Ja mialam swój rożek i nie było za ciepło no i lepiej się dziecko trzyma w beciku.

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 22 marca 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodziłam w szpitalu prywatnym i na Żelaznej, czyli jedna z najlepszych porodówek i nie było tam szpitalnych.

    Ania, body, pajac i czapka? To ja swoje tak ubierałam w zimę i to bez czapki :P

    Anuleczek lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może macie jakieś pomysły, bo ja już nie daje rady. Przed ciążą miałam migreny, ale jakoś dawałam radę - zawsze mogłam łyknąć jakiś proszek i była lekka poprawa. A teraz.. Leków nie mogę, a migreny mam o wiele częstsze i mocniejsze. Piatek-sobota-niedziela nie wychodziłam z łóżka taką migrenę miałam plus wymioty. Teraz poniedziałek-sroda spokój.. A dziś znów mnie dopadło. Już nie wiem co robić. Doslownie :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2018, 15:01

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli zawsze w lato body + pajacyk?? :O

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie wiem, 13 lat temu we wrocku były szpitalne i to całkiem normalne. Jedynie pieluchy trzeba bylo miec swoje i rzeczy dla siebie. Tutaj dają wszystko, biore tylko osobiste rzeczy i klapki.

  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Rodziłam w szpitalu prywatnym i na Żelaznej, czyli jedna z najlepszych porodówek i nie było tam szpitalnych.

    Ania, body, pajac i czapka? To ja swoje tak ubierałam w zimę i to bez czapki :P
    No na wyjście tak ubrałam. Cieniutki materiał. Body wiadomo że z krótkim. Potem nie nosiła już czapeczki ale na wyjście założyłam. Dopiero w domu lżej ubieralam.

    polkosia lubi tę wiadomość

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiam jak to jest z letnimi dziećmi. Chociaż sierpień różnie może wyglądać.
    U szpitalu, w którym ja rodziłam trzeba mieć wszystko swoje.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Czyli zawsze w lato body + pajacyk?? :O
    W domu ubierałam tylko w jedną warstwę plus becik jeśli gdzieś ją przenosilam lub komuś potrzymac dawałam albo jak karmilam butelka.
    Z resztą to jakoś tak instynktownie człowiek widzi czy tak za ciepło będzie czy za zimno. Zobaczycie kobietki :)

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dziecko z drugiej połowy września - jak szlam do szpitala było lato, a jak wychodziłam to już jesień ;)
    Ubierałam w bodziak na długi plus polspiochy albo śpiochy na to. Na dwór dodatkowo sweterek i cienką czapeczkę.
    W szpitalu miałam rożek, ale czapek nigdy w pomieszczeniu nie kładłam. W sierpniu pewnie trochę lżej będzie trzeba ubrać.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dla mnie połowa sierpnia to już jesień, a przypominając sobie sierpień i wrzesień zeszłego roku to chyba nawet gorzej niż jesień. W sumie to nie miałam w planach kupowania body na krótki rękaw. Ale może ze 2 sztuki się przydadzą. Nigdy nie wiadomo, czy lato nie zaskoczy w tym roku.

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że pora roku porą roku. Ale na ogół w domu ma się stałą temperaturę. Więc cis na krótki rękaw musi być.

    Rozumiem dylemat przy wyjściu na dwór. :) no tego ubierania nie ogarniam.

    A trzrba być gotowym na wszysrko.
    Jak sobie przypomnę swój ślub w październiku. Gdzie żadnego bolerka nie potrzebowałam bo było tak gorąco.. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2018, 15:39

  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    W którym miejscu czujecie ruchy???

    Różnie. W ciągu dnia jak pracuję i dużo siedzę przed komputerem, i w ramach odpoczynku na jakieś 15 min położę się na łóżku na plecach to czuję na dole nad spojeniem łonowym tak na środku. Dzisiaj za to poczułam pierwszy raz ruchy rano po przebudzeniu :) Obudziłam się na lewym boku i jak przekręciłam się na plecy to brzuch miałam jakiś większy po lewej stronie i czułam z boku po lewej stronie :)

    nesssssa lubi tę wiadomość

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czapeczka to chyba tylko przy wyjściu ze szpitala na dwor? Zależy jaka bedzie pogoda, ale przy 30 st ubrałabym w długie body i spodenki, jakiś cienki kocyk Ew.do przykrycia albo sama tetrę, przy 20 stopniach, krótkie body i pajac, kocyk do przykrycia i chyba powinno byc ok. Tak naprawde jak juz sie urodzą to same będziemy widzieć czy im ciepło czy nie. Każde dziecko jest inne :)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 22 marca 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuje ruchy tuż nad blizna po cc. A dzisiaj poczułam je „pod ręka”, bo tak to tylko czułam w środku.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 22 marca 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    W H&M jest 20% rabatu do 25.03. :)
    Na ubrania dziecięce czy ciążowe?

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Anuleczek Ekspertka
    Postów: 218 180

    Wysłany: 22 marca 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ruchy czuje juz bardzo wyraznie i bardzo czesto-nawet teraz.Nawet moja corcia juz poczula pukniecie- byla w szoku hehe i co chwile chciala pozniej sprawdzac.Co do ubioru na wyjscie i potem tez mam zagwostke..niby to lato ale koniec, moze byc mega zimno a moze byc mega upal...Ale ja jestem z tych nieprzegrzewajacych.Jak czytam ze bylo goraco i ze dziecko mialo i body i pajaca i kocyk i czapke to mi tchu brakuje.Jak bedzie upal to wystarczy body na krotki rekaw i pielucha flanelowa- noworodek sie nie poci wiec ja nie bede ryzykowac udarem.Pajac jak bedzie cieplo ok 23 st.Jak bedzie ponizej 20 to bedzie bodziak na krotki rekaw, pajac, kocyk i czapka.A jak bedzie mega zimno to mam pollarkowy kombinezon taki wlasnie na chlodne lato czy wczesna jesien..

    pumka1990 lubi tę wiadomość

    17u96iyeyg94k79c.pngiv09ej28xdie32dv.png
    Aniołek [*] 6 tc 5.07.2017
    Moje serduszko Olcia 12.03.2014
    Aniołek [*] 6 tc 2011
‹‹ 528 529 530 531 532 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ