X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 27 listopada 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znalazłam coś fajnego, w opisie tygodni tam na górze jest w 7tygodniu coś takiego: "Z Pamiętnika Mamy
    Zmieniłam zdanie - ostatnio pisałam, że chcę w końcu poczuć, że jestem w ciąży to już tego nie chcę! Czuję się fatalnie... Jest mi okropnie niedobrze i mdło i to niestety nie tylko rano, ale przez cały dzień. Nie wiem skąd wzięła się nazwa poranne mdłości? Mnie jest mdło cały, okrągły dzień. Do tego jestem wiecznie zmęczona, wręcz wykończona. I baaardzo śpiąca. Piersi mnie bolą i dużo rzeczy niestety drażni."
    Hehe.. więc ? cieszmy się dziewczyny że na razie jeszcze nie odczuwamy dolegliwości :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 10:57

    Karoluś81, Chmielcia, mi88 lubią tę wiadomość

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
  • Carolline Autorytet
    Postów: 824 678

    Wysłany: 27 listopada 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do melisy to tez czytalam, ze w ciazy jest bezpieczna, ja z kolei na nowo odkrywam rumianek :p

    28wh3e3k2h4xyjiq.png
    1usadf9h7i1th0n1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się pochwalę :D
    Dzisiaj przyszła do mnie paczka od mamaginekolog :D
    Segregator już po części uzupełniony :D
    Do czwartku mam nadzieję mi zleci i będzie na usg wszystko ok.
    Ginka już w 3tc widziała, że chyba się coś kluje w endometrium, bo jedno miejsce
    było dość mocno wypukłe.
    Ja się znam po tych 9m jedynie na obrazkach pęcherzyków, endometrium itd. :D
    A teraz będzie dla mnie czarna magia, chociaż mam nadzieję, że przy takim moim galopowaniu ze wszystkim, trafimy w czwartek już na <3.
    Jeśli nie, to mam jeszcze kolejną wizytę 9go.

    d'nusia lubi tę wiadomość

  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 27 listopada 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie gdzieś na wątku czytałam o jakimś segregatorze. Zaraz poszukam

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 27 listopada 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo. Co to za segregator?

    event.png
    eve
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 27 listopada 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie tani. ...ale bardzo praktyczny. Wiele przegrodek na badania zdjęcia

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam sobie ten zestaw:

    https://mamaginekolog.pl/produkt/jestem-w-ciazy/

    Zastanawiałam się nad zwykłym białym segregatorem, ale wygrał ten pierwotny. Bardzo przystępny w środku. Już sobie poukładałam wszystko.

  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 27 listopada 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co on ma w srodku oprocz tych wkladek do przechowywania badan? Sa jakies wkladki do wypelniania czy dotyczace przebiegu ciazy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 11:56

    event.png
    eve
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są informacje co i kiedy się robi- opisane badania i w których tyg.
    Opisane badania usg, o izbie przyjęć, jak liczyć ruchy dziecka, przyjęcie do szpitala.
    Są karteczki na notatki, zakładka do wpisywania terminów u ginekologa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i w komplecie były naklejki, torba, naprasowanki, przypinka, magnesy.

  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 27 listopada 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Dziekuje za info :) moze namowie męża :)

    event.png
    eve
  • PollyM Koleżanka
    Postów: 33 96

    Wysłany: 27 listopada 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też planuję sobie zakupić, tylko po pierwszym USG, jak będę wiedzieć, że wszystko jest ok. Wydaje się bardzo przydatnym narzędziem i dużo dziewczyn sobie chwali.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie zdołałam powstrzymać :D
    A zdjęcie usg już mam nadzieję wrzucę do odpowiedniej przegródki, bo ostatnio nie było co focić jeszcze.

    Zrobiłam sobie sama prezent na mikołaja :D

  • niedograna Autorytet
    Postów: 400 354

    Wysłany: 27 listopada 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo fajny segregator ;) też nad nim się zastanawiam

  • Carolline Autorytet
    Postów: 824 678

    Wysłany: 27 listopada 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anyzratek ja sie wlasnie tak czuje a to dopiero czwarty/piaty tydzien, wlasnie sobie pomyslalam jak od zeszlego tygodnia sie cieszylam i nie moglam wyjsc od srody z wrazenia, ze zaczyna sie kreska pojawiac tak wczoraj pol dnia i dzis juz ze 2 godziny muli mnie strasznie a wiem, ze w moim wypadku to pewnie im bedzie pozniejsza pora dnia tym gorzej, a jestem sama z 2 letnim dzieckiem i psem do czwartku wieczor :/ Dobrze, ze chociaz jestem w pracy, choc i tu siedze i sie tylko modle przed komputerem o to by zawartosc zoladka na klawiaturze nie wyladowala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 12:43

    28wh3e3k2h4xyjiq.png
    1usadf9h7i1th0n1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba nikogo nie pobiję :D
    Mój M jest marynarzem i nie ma go średnio pół roku w domu.
    3m jest na statku, 3m w domu, 3m na statku itd.
    Niedługo chce wyjechać na statek. Zostanę do marca sama.
    Potem znowu wyjedzie i rodzić będę też sama :D
    Co nas nie zabije to nas wzmocni ;)

    Niestety planów nie możemy pozmieniać. Jesteśmy 1,5 roku po cywilnym a w październiku robimy kościelny i musi się wyrobić z powrotem, dlatego będzie w domu jak dzidzi będzie miało miesiąc.

    mi88 lubi tę wiadomość

  • KlaudiaSG Ekspertka
    Postów: 224 178

    Wysłany: 27 listopada 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do objawów też ich dalej za bardzo nie mam. Szybciej się męczę, wczoraj miałam strasznie dziwne i silne bole, aż się wystraszyłam (akurat jechaliśmy na wycieczkę że znajomymi). Przestało po ok 15 minutach. Potem nic nie czułam już. Dzisiaj czuje takie lekkie ciśnienie po obu stronach. Zastanawiałam się czy też nie zrobić jeszcze raz testu tylko dla uspokojenia. Bólu piersi ani mdłości też nie mam :/
    Pogoda też beznadziejna, ciągle pada więc nie wiem czy zmęczenie i niechęć do wszystkiego bierze się bardziej ze zlej pogody czy ciąży...
    A tu jeszcze tyle czasu do wizyty u lekarza. :/ Jakoś nie umiem się tak bardzo cieszyć z tej ciazy, chyba dopiero zacznę jak zobaczę na USG że wszystko jest dobrze i minie ten okropny, pierwszy trymestr.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 13:15

    21.04.2017 H. (poronienie - 11tc)
    eikt9jcgaw0oweve.png
    6qw2egz2y5bgmucu.png
  • dusia89 Ekspertka
    Postów: 129 172

    Wysłany: 27 listopada 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi... W takim razie zakupię sobie melisę na uspokojenie moich nerwów:) choć po dzisiejszej becie się mniej martwie:)

    Carolline, mi88 lubią tę wiadomość

    wnidmg7y3r7e3nug.png

    ex2b8u699a8qowv6.png

    26.01.2018 - 6,91 cm szczęścia
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 27 listopada 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 11- 13 do 115.40 a progesteron 19.77 ng/ml . Gin przez tel kazał 3x1 dupka i w piątek rano powtórzyć bete

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 27 listopada 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja tez napisze o swoich objawach.
    Ciagle czuje brzuch jak sie rozpycha. Brakuje mi miejsca. Spodnie musialam zamienic na getry bo ciagle uciskaly mnie w pracy podczas siedzenia i schylania sie do maszyn. Pracuje przy komputerze 8h i przy ploterach (druk). Szybciej boli mnie kregoslup, ledzwie, glowa czasami. Chodze bardzo czesto siku i potrafie w nocy obudzic sie z pelnym pecherzem a nawet glodna... nie moge zasnac jak sie obudze z tych powodow takze zdarza sie ze nie dosypiam :( a tak to raczej bez zmian. Czesty glod i czeste siku, szybsze zmeczenie i ciagnacy rozpychajacy sie brzuch... aaa i piersi tez mnie bola ale teraz juz mniej niz bolaly przed spodziewanym okresem. Czasem bola mniej a czasem wiecej tak samo jak brzuch daje znac o sobie czasem bardziej a czasem mniej. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 14:27

    event.png
    eve
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ