X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 7 lipca 2020, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka4 wrote:
    Zamówilam ją w piątek koło 18 za pobraniem i dotarła w środę przed 14 🙂 ja wzięłam najmniejszy rozmiar czyli S, mam 158 cm wzrostu (była troszkę za długa ale do zdjęć mi to w ogóle nie przeszkadzała,) no i ważyłam wtedy 60 kg 🙈 ale jest z super materiału takiego elastycznego, w ogóle jej nie czułam na sobie. Naprawdę super i fajnie brzuszek widać 🙂
    c5c02202c3a7.jpg

    O, to ta sliczna sukienka :D

    Kropka4 lubi tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 7 lipca 2020, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja ja tez jestem juz zmeczona swoim stanem. Jakos trzeba sie doturlac te kilka tygodni :) Jak powiedzialam mezowi ze cesarke mi planuja na ten tydzien 3-7 sierpnia to mnie wysmial, bo jego zdaniem wtedy juz dawno mala bedzie na swiecie :P To przez to ze syna urodzilam zaraz jak byla ciaza donoszona, on teraz jest zdania ze kolejne dziecko na bank podobnie wyjdzie :P

    TymJanek no mysle ze skoro Ty tu zostajesz to przynajmniej czesc dziewczyn bedzie zagladac bo jak tu stracic takie zrodlo wiedzy :P
    Ciesze sie ze z tesciowa nie jest tak zle. Dla mnie to abstrakcja, ja swoja toleruje nie dluzej niz przez godzine raz na pol roku. Ale to ekstremalny przypadek :D
    Takze korzystaj z pomocy, odpoczywaj :*

    tym_janek, Mirabelka02, OranżadA, Asasa, to_tylko_ja, Kropka4 lubią tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 7 lipca 2020, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazu, ale mi ego spuchnie zaraz :D
    Mój mąż też nie jest przekonany czy dotrzymam do tego 6.08 i stwierdził, że on już jest w gotowości od 30.07 jak tylko stuknie donoszona. Ja coś czuję, że chyba się jednak zsynchronizuję z pełnią, która chyba wypada jakoś 4-5.08. Już teraz podczas pełni zdecydowanie częściej miałam skurcze pomimo leków, więc chyba mój organizm jest podatny na te wpływy księżyca. Czuję się jak wieloryb, więc w sumie nic dziwnego, że reaguję na księzyc jak oceany, hehe...

    megson91, OranżadA, Aniołkowamama, MomOfBoys lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 7 lipca 2020, 01:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też liczę na pełnię, a raczej mocno w nią wierzę ;) Zresztą wtedy wypada mi termin. Ciekawa jestem co usłyszę na wizycie w połowie lipca. Chyba będę jedną z nielicznych, bo zdecydowania większość przeczuwa wcześniejsze rozwiązanie, ale chciałabym zahaczyć o ten sierpień, żeby każdy w rodzinie miał swój miesiąc urodzinowy ;)

    To prawda, że fb pochłania, ja już to odczuwam i muszę się trochę z tym kontrolować, a to takie trudne. Po prostu uzależniacz. Niemniej szkoda bardzo dziewczyny, że Was nie będzie :(

    Ktoś pytał o przebieg ciąż. U mnie zarówno pierwsza, jak i druga przebiegają póki co podobnie, raczej bez większych problemów i modlę się, aby podobnie przebiegł mój poród 🙏 Wiadomo, w tej ciazy stresują mnie już inne sprawy, pozwalam sobie na rzeczy, które za pierwszym razem były nie do pomyślenia (coca-cola czy frytki?! No way!), szybciej pojawił się brzuch. Podobnie jak Zazu już nie schizuję z tym spaniem na lewym boku, a potrafiłam się naprawdę męczyć śpiąc na nim. Różnicę widzę tylko w wadze, niestety, ale liczę na podobny efekt zrzucenia zbędnych kg po porodzie :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka świetna ta kiecka i super w niej wyglądasz 🙂

    Tym_Janek jak skończysz ścianę to pochwal się dziełem 😁

  • Niki345 Autorytet
    Postów: 5415 6785

    Wysłany: 7 lipca 2020, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka4 wrote:
    Zamówilam ją w piątek koło 18 za pobraniem i dotarła w środę przed 14 🙂 ja wzięłam najmniejszy rozmiar czyli S, mam 158 cm wzrostu (była troszkę za długa ale do zdjęć mi to w ogóle nie przeszkadzała,) no i ważyłam wtedy 60 kg 🙈 ale jest z super materiału takiego elastycznego, w ogóle jej nie czułam na sobie. Naprawdę super i fajnie brzuszek widać 🙂
    c5c02202c3a7.jpg
    Ale śliczna 💛

    Kropka4 lubi tę wiadomość

    gNtjp2.png
    🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
    ▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie

    2018.11 IUI - 11tc [*]
    2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
    2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
    (5 klasy A, 2 klasy B )
    2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
    2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
    BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
    2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
    2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
    2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣

    ▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku

    Prowadzę stronę:
    👉www.mamapoinvitro.pl
    gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊
  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 7 lipca 2020, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety przeczuwam późniejsze rozwiązanie 😋 druga córka urodziła się w 41 tygodniu i obawiam się że teraz może być podobnie 😩 a na samą myśl, że jeszcze tyle czasu miałabym być w ciąży jest mi słabo 🤪

    Dziś mam wizytę, trzymajcie kciuki 😉 ciekawa jestem ile Anielka podrosła 😊

    aniołkowa_mama, madziab, agniecha2101, MomOfBoys, Mirabelka02, Nadzieja777, tym_janek lubią tę wiadomość

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M@rzenie o której wizyta? Kciuki zaciśnięte ✊🙂

    m@rzenie lubi tę wiadomość

  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka niestety dopiero o 17 🥴

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to czasu jeszcze troszke jest ale szybko zleci 🙂

    Ja mam w piątek i też jestem już bardzo ciekawa jak mała urosła ☺️

    m@rzenie lubi tę wiadomość

  • Niki345 Autorytet
    Postów: 5415 6785

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi coraz ciężej... Składam modły aby mały chłopiec postanowił przyjść wcześniej, tak w 37tc było by idealne 😁

    gNtjp2.png
    🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
    ▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie

    2018.11 IUI - 11tc [*]
    2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
    2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
    (5 klasy A, 2 klasy B )
    2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
    2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
    BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
    2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
    2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
    2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣

    ▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku

    Prowadzę stronę:
    👉www.mamapoinvitro.pl
    gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi słabo na myśl że dziecie może posiedzieć i do 41 tc.

    Ostatnio nic mi nie idzie, wczoraj się zmusiłam i podgotowałam trochę na zapas. Dziś też postaram się jeszcze jakiś potraw do pomnożenia porobić i będzie przynajmniej tydzień laby. Bo moja ostatnia dieta (a co za tym idzie i córki) naprawdę wolała o pomstę do nieba i już wyrzuty sumienia miałam, że tak odpuściłam.

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazu też tak uważam, że dla tym_janka i dla Ciebie dziewczyny będą tu zaglądać 😉 jak byłam na lutowym wątku z córką to też była jedna dziewczyna, która była duszą całego wątku, nie chciała przenosić się na fb, ale w końcu poszła, forum umarło bardzo szybko...

    Ja się biję z myślami, ale może jednak dołączę do tego fb. Także proszę o link 🙂

    Nadzieja trochę mnie pocieszyłaś, że torbę masz jeszcze nie spakowaną. Czy ktoś jeszcze tak jak ja na termin na początek sierpnia i jest nie spakowany? wczoraj się miałam za to brać no a wyszło jak zawsze.
    Ja też mam nadzieję, że jednak w sierpniu urodzę, bo jakoś nie przepadam za lipcem. 😜

    Moja ciąża teraz jest trochę inna niż pierwsza, inne smaki - przedtem w ogóle nie miałam ochoty na słodycze i fast foody - może dlatego teraz córka super je, lubi wszystkie zdrowe rzeczy 🤔 😉
    Mdłości i zgaga teraz były zdecydowanie mniejsze. Za to mój brzuch jest zdecydowanie większy 😁 no i ciąża z dzieckiem sama w sobie jest inna niż ta pierwsza.

    agniecha2101, Niki345 lubią tę wiadomość

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa, ile płacicie za gbsa? Muszę sprawdzić w diagnostyce ile biorą.

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Aniołkowamama Znajoma
    Postów: 26 5

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    ja podobnie jak zazu nie wybieram się na fb
    konto które tam mam służy mi wyłącznie w celach zawodowych i mam je zsynchronizowane z innymi programami, więc jak się przeloguję na inne konto to z automatu mnie wyloguje z wszystkich tych programów, więc zakładanie innego konta jest dla mnie bez sensu
    szkoda, że się ulotniłyście przed porodami :( mam nadzieję, że będziecie tu chociaż na chwilę zaglądać, ja zostaję i będę tu zaglądać na pewno :)

    Co do długiej szyjki - nie ma czegoś takiego jak za długa szyjka. nie musi się szyjka wcale skracać przed porodem, a to czy ma 2,5 czy 5 cm nie ma żadnego wpływu na to czy i kiedy poród się zacznie. jak szyjka jest za krótka to może się zacząć wcześniej, ale jak jest długa to nie ma to znaczenia absolutnie żadnego. Dla przykładu mogę powiedzieć, że ja w pierwszej ciąży w piątek miałam szyjkę ponad 4 cm, a w środę córka zaczęła rodzić się sama i to był skończony 37 tc, więc wcześnie.

    Co do ćwiczeń skłaniających do obrotu to słyszałam jeszcze, że niektóre jogowe pozycje pomagają maluchowi się obrócić, ale to byście musiały same poszukać jakie, bo to tylko zasłyszana informacja.

    Ja dziś narysowałam zwierzątka do pokoju córki, bo w starym pokoju miała obrazki i chciała w nowym też mieć, ale kolorystycznie ni w ząb mi to pasowało, więc obiecałam jej nowe i korzystając z obecności teściowej ogarnęłam ten temat dzisiaj :) Mam nadzieję, że małej się spodobają.
    Z teściową o dziwo dogaduję się lepiej niż zwykle. Standardowy zestaw tematów do spięć za nami i nagle jakoś tak miło się zrobiło. Nie będę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale jakoś tak nabrałam dziś optymizmu na perspektywę kolejnych dni w takim składzie :)

    O dziękuję za odpowiedź odnośnie szyjki, jesteś niezastopiana . No ja niby chciała bym by zaczęło się wcześniej ale też niezbyt wcześnie bo moje dzieciaczki to raczej z tych malutkich . Córka skończony 37 i miała 2600 a synek skończony 38 i 2850 .

    p19uk0s3mhsjhwbn.png
  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki za wizyty ✊

    Zazu, a w poprzedniej ciąży też miałaś założony pessar? Ja mam taki strach w głowie, że zacznie się przed ściągnięciem szwu i mnie rozerwie 😑 kiedy ściągną Ci pessar?

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asasa ja w sumie jestem w połowie pakowania od dobrych 2 tyg.
    Już niewiele mi zostało ale totalnie się zabrać za to nie mogę. Przygotowałam laktator do wyparzenia i wczoraj odszukałam czapeczkę i kilka skarpetek dla małej.
    Chce to już skończyć na dniach i niech waliza stoi i czeka. Chociaż sam jej widok mnie jakoś przeraża, po pierwsze bo jest duża, po drugie bo sam fakt porodu jakoś mnie nie rajcuje :)

    Asasa, tym_janek lubią tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Madzko Autorytet
    Postów: 259 517

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asasa wrote:
    Aaa, ile płacicie za gbsa? Muszę sprawdzić w diagnostyce ile biorą.
    Ja płaciłam 50zl

    Asasa lubi tę wiadomość

    oar89n739mpxwn5r.png
  • Starająca Autorytet
    Postów: 261 212

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Powodzenia na wizytach bo trochę dzisiaj ich jest. Ja chyba ze stresu nie mogłam dzisiaj zasnąć.

    Ja chciałabym żeby zaczęło się wcześniej - u nas dziecko jest duże i wolałabym uniknąć cc.

    Przynajmniej dzisiaj na wizycie dowiem się co z szyjka i blizna bo od początku ciąży słyszę że jest ok. Trochę zaczynam się stresować 😬😬😬

    Niki345 lubi tę wiadomość

  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzień dobry ☕
    w końcu pospałam bo było chłodniej dziś :)
    Asasa wrote:
    Nadzieja trochę mnie pocieszyłaś, że torbę masz jeszcze nie spakowaną. Czy ktoś jeszcze tak jak ja na termin na początek sierpnia i jest nie spakowany? wczoraj się miałam za to brać no a wyszło jak zawsze.
    Ja też mam nadzieję, że jednak w sierpniu urodzę, bo jakoś nie przepadam za lipcem.
    ja 🙈 termin na 03.08 a ja jeszcze prania nie skończyłam, prasowanie nie tknięte, a o pakowaniu nawet nie myślę 🙈🙈


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
‹‹ 1093 1094 1095 1096 1097 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ