X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • polin Autorytet
    Postów: 451 577

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę zaglądać ale na pewno tutaj zdjęć młodej nie wrzucę. Na FB też nie wrzucam zdjęć dziecka na mój profil, ale w prywatnej grupie pewnie się odważę na chwilkę:)

    Moja młoda chyba dokonała obrotu po moim katorżniczym sobotnio-niedzielnym sprzątaniu. Jednak schylanie wielokrotne działa:) Zobaczymy 16.07 na usg ale nie czuję jej głowy wbijającej się w wątrobę więc pozycję zmieniła na pewno ciekawe tylko czy odpowiednio:)

    Ja zamiast pokój Matyldy robić przerabiam pokój starszej córce:) Matyldy też za chwilę ogarnę ale u nas tyle różnych prac na tapecie, że robimy wszystko po trochu.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    02.01.2015 puste jajo płodowe
    marzec 2016 córa

    7u22gov3o7mn8ymo.png
  • Molokay Autorytet
    Postów: 370 184

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca wrote:
    Dzień dobry,
    Powodzenia na wizytach bo trochę dzisiaj ich jest. Ja chyba ze stresu nie mogłam dzisiaj zasnąć.

    Ja chciałabym żeby zaczęło się wcześniej - u nas dziecko jest duże i wolałabym uniknąć cc.

    Przynajmniej dzisiaj na wizycie dowiem się co z szyjka i blizna bo od początku ciąży słyszę że jest ok. Trochę zaczynam się stresować 😬😬😬

    Jaka ma masę dla danego tygodnia?
    Ja się trochę przestraszyłam na ostatniej wizycie, bo z 62. Percentyla zrobił się 81. Oby to był błąd pomiaru :D

  • mmm Przyjaciółka
    Postów: 73 130

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak z tym GBSem. Lekarz wam pobiera i same zawozicie do laboratorium czy jest to już w kwestii lekarza? I jak się ma zaplanowane CC to też się pobiera czy już odpuszcza?

    Ja dzisiaj wieczorem wizytuje i niestety stres już mnie łapie 😣

    3bb28da322.png[/url]
  • MomOfBoys Autorytet
    Postów: 586 489

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polin Twoja teściowa to chyba jakiś skrajny przypadek. Jestem w szoku, że aż tak można traktować własnego syna i jego rodzinę.
    Moja teściowa to mocno ze swoją córką związana i jej rodziną (w roku to chyba jakieś pojedyncze dni kiedy się z nimi NIE widzi), ale jak trzeba to do nas też przyjeżdża. Sprzątać mi nie sprząta (nawet bym nie chciała bo ona demonem czystości to nie jest 😂), ale obiad dwudaniowy jak najbardziej przygotuje i ja korzystam z tej pomocy chętnie. Moi chłopcy ją uwielbiają, bo zawsze jak jest to poświęca im dużo czasu.

    Co do spania w nocy to mnie strasznie bolą plecy jak leżę na wznak, więc zazwyczaj obracam się z boku na bok (chociaż taki obrót to teraz niezły wyczyn z mojej strony 😅). Przeważnie śpię na lewej stronie (jakoś tak się już przyzwyczaiłam), ale z dwa razy w nocy przewracam się też na prawy bok.

    Loczek - my, tak jak M@rzenie, też funkcjonujemy normalnie i nie będziemy robić kwarantanny wizytacyjnej. Mam nadzieję, że nie będę tego żałować 🙄

    Mmm mi lekarz pobiera gbs 1,5 tyg przed wizytą i na wizycie dowiem się jaki wynik. Ja chodzę na nfz.

    16udhqvk36a6t6ao.png
    04.2017 - synek ❤️
    04.2018 - synek ❤️
  • MomOfBoys Autorytet
    Postów: 586 489

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia dziewczyny na dzisiejszych wizytach!

    16udhqvk36a6t6ao.png
    04.2017 - synek ❤️
    04.2018 - synek ❤️
  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też proces pakowania torby trwa już niespełna tydzień..może poniekąd dlatego że brakuje mi kilka rzeczy. Ale jestem już bliżej niż dalej.
    Przenosiny małej też jeszcze nie weszły w życie. Jej pokój zawalony jest pudelkami z cegiełkami do przedpokoju i kuchni 🙄 Leżą tam już od 2 tygodni ale mój mąż oczywiscie nie ma czasu żeby to ogarnąć..Do niego chyba nie dociera że został nam miesiąc w najlepszym przypadku 🤦🏼‍♀️
    Jeżeli chodzi o porównanie pierwszej ciąży do obecnej to u mnie jest bez porównania. W pierwszej ciąży nie miałam mdłości w pierwszym trymestrze. Byłam wypoczęta, wyspana i miałam czas na wszystko. Dlatego rozumiem pierworódki które mają czas i na grupę na fb i na forum i na wszystko inne. Ale mając już jednego szkraba na pokładzie ciężko wygospodarować czas na cokolwiek. No chyba że ktoś jest mega zorganizowany lub kreatywny ale w obecnej ciąży zaraz po odpoczynku tego chyba najbardziej mi brakuje 😅 Czasami mam wrażenie że moje IQ w tej ciąży spadło do zera 🤔

    Trzymam kciuki za wizyty.

  • polin Autorytet
    Postów: 451 577

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie solennie obiecałam, że dzisiaj jak wrócę z pracy to popiorę ciuszki - zobaczymy co z tego wyjdzie.

    02.01.2015 puste jajo płodowe
    marzec 2016 córa

    7u22gov3o7mn8ymo.png
  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi GBS-a też gin pobrała na ostatniej wizycie. Wynik poznam na kolejnej.

  • MomOfBoys Autorytet
    Postów: 586 489

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polin wrote:
    Ja sobie solennie obiecałam, że dzisiaj jak wrócę z pracy to popiorę ciuszki - zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Ja na dniach mam zacząć prać 😅

    16udhqvk36a6t6ao.png
    04.2017 - synek ❤️
    04.2018 - synek ❤️
  • madziab Autorytet
    Postów: 340 303

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jeśli chodzi o porównanie ciąż to u mnie bardzo podobne obie, w tej się wymioty zaczęły 2 tyg później, w pierwszej nie ustąpiły do porodu i teraz też nic na to nie wskazuje 😢 wtedy miałam czas tylko dla siebie, mogłam caly dzień spędzić w łóżku, a teraz jest synek do ogarnięcia, coś trzeba ugotować, także wieczorem zwykle padam na twarz (chociaż miałam prowadzic oszczędzający tryb z uwagi na pessar, ale przy dziecku to fikcja 😅)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 10:12

    2nn3dqk3eicvxk7g.png
    25.03 - 320 g
    29.04 - 700 g
    27.05 - 1153 g
    24.06 - 1880 g
    15.07 - 2480 g
    ex2bx1hpv1qm80ol.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    dzień dobry ☕
    w końcu pospałam bo było chłodniej dziś :)


    ja 🙈 termin na 03.08 a ja jeszcze prania nie skończyłam, prasowanie nie tknięte, a o pakowaniu nawet nie myślę 🙈🙈
    😁 pocieszasz.

    Czy ja jestem jednym wyjątkiem, że gbs muszę ogarnąć sama 🤔 lekarz mi nie pobiera, kazał zrobić i tyle. W pierwszej ciąży chodziłam też na nfz więc dostałam skierowanie i też do laboratorium musiałam iść i tam mi pobierali, tyle że za darmo, a teraz będę płacić. Nie mogę się do nich dodzwonić a chciałam wiedzieć czy w sobotę pobierają i jaka cena.

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja GBS sama wiozlam do zbadania, płaciłam w Diagnostyce chyba 43 zł z tego co pamiętam.

    Powodzenia na wizytach!

    My też podejmujemy ostatnie porządki w domu, ja to bym najchętniej robiła wszystko na raz, żeby zdążyć przed pojawieniem się małej i zrobić wtedy głębokie uff. Skupić się tylko na nas, a nie na wszędobylskim bałaganie który bierze się z nadmiaru rzeczy. Te wszystkie rzeczy chyba w nocy same wychodzą z szafek🙄 Zresztą, ja to całe życie sprzątam i nie wiem czy osiągnę kiedyś stan zadowolenia :D

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • Molokay Autorytet
    Postów: 370 184

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie gbs pobiera gin (prywatnie) i w tej samej przychodni próbka idzie do labo. Tylko, ze liczą sobie po 50 zł od punktu, wiec aż 100 zł będzie mnie to kosztować :/

    To moje ciąże jak dotąd są niemalże identyczne. Jedyna różnica to teraz gorszy wygląd w pierwszym trymestrze z wysypanymi krostami plecami (może to to legendarne odbieranie urody matce przez córkę? ;))
    I fakt, druga ciąże przechodzi się inaczej, to już nie jest czas poznawania nowości, a raczej głównie jest to czas uganiania się za starszakiem :) aczkolwiek nadal jest to czas troski i wyczekiwania :)

  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie gin pobiera gbs i to muszę zawieźć na drugi dzień do laboratorium. Pewnie też do diagnostyki zawiozę.

    Ja to już tyle rzeczy chciała bym zrobić, posprzątać dom w końcu. Ale jeszcze się muszę wstrzymać, bo jeszcze szyjka mi puści.

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie gbs pobierała pielęgniarka w przychodni i ja miałam tylko zanieść do laboratorium (jakieś 20 m dalej) ;)

    w czwartek wizyta, zastanawiam się czy Młoda zdecydowała się na fikołka


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Domi_ Przyjaciółka
    Postów: 93 53

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asasa wrote:
    Aaa, ile płacicie za gbsa? Muszę sprawdzić w diagnostyce ile biorą.
    75 zł

    m3sx9jcg41kgolnu.png
  • Kama86 Znajoma
    Postów: 16 27

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmm wrote:
    Dziewczyny a jak z tym GBSem. Lekarz wam pobiera i same zawozicie do laboratorium czy jest to już w kwestii lekarza? I jak się ma zaplanowane CC to też się pobiera czy już odpuszcza?

    Ja dzisiaj wieczorem wizytuje i niestety stres już mnie łapie 😣

    Mnie wczoraj gin pobrała i dzisiaj zaniosłam do diagnostyki, zapłaciłam dokładnie 43.90 (ze zniżką dla stałego klienta). Normalnie bym nie musiała nigdzie tego zanosić, ale w związku z pandemią nikt po te próbki nie przyjezdza do przychodni :/

    f2w3dqk3fu9f68t3.png
  • Domi_ Przyjaciółka
    Postów: 93 53

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zamierzające rodzić z partnerem w szpitalach gdzie wymagany jest test na koronę nie starszy niż 5 dni - od którego tyg. zamierzacie zacząć robić testy?

    m3sx9jcg41kgolnu.png
  • Kama86 Znajoma
    Postów: 16 27

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ticia9 wrote:
    U mnie gin pobiera gbs i to muszę zawieźć na drugi dzień do laboratorium. Pewnie też do diagnostyki zawiozę.

    Ja to już tyle rzeczy chciała bym zrobić, posprzątać dom w końcu. Ale jeszcze się muszę wstrzymać, bo jeszcze szyjka mi puści.

    Ja ze swoim szwem funkcjonuje całkiem normalnie, sprzątam, chodzę na zakupy i po schodach (niestety mieszkam na 4 piętrze bez windy). Szew bardzo ładnie trzyma, mam sprawdzany na każdej wizycie.
    W przyszłym tygodniu idę do szpitala na ściągnięcie, mam nadzieje, że nie urodzę, bo młody musi jeszcze trochę podrosnąć :)


    f2w3dqk3fu9f68t3.png
  • mmm Przyjaciółka
    Postów: 73 130

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi, właśnie sie martwiłam czy jak się ma wizytę wieczorem to trzeba będzie jeszcze laboratorium otwartego szukać. Piszecie że można na drugi dzień więc ok do ogarnięcia 😝 ja w pierwszej ciąży chodziłam na NFZ i to mnie nie interesowało bo gin wszystko załatwiał.

    3bb28da322.png[/url]
‹‹ 1094 1095 1096 1097 1098 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ