X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadal nie spakowana. Jedynie wrzucam sobie do lozeczka po mału rzeczy które zapakuje i tak co pare dni dorzucę jakiś szampon, koszule i niedługo może uzbieram całość 😅
    Ciuszki mam już poprasowane od miesiąca, chciałam się wyrobić przed upałami. Czekam na paczkę z apteki, dokupie pampersy i będę gotowa 💪
    Co do odwiedzin to akurat nie mam problemu bo rodzina ponad tysiąc kilometrów dalej. Rodzice może przyjadą we wrześniu ale to zależy jak rozwinie się sytuacja z covidem..podejrzewam że po wakacjach będzie nieciekawie ☹️ Teściów nie mam wiec nie wiem jak to jest 🤔

    i_ka, darkestfear lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • i_ka Autorytet
    Postów: 1850 1508

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Hej dziewczyny 😊 ze względu na Wasze przeniesienie, próbuje „wietrzyć” się od forum bo to już uzależnienie u mnie 🤦🏻‍♀️ za dużo spędzałam tu czasu 😏
    Niemniej nie uciekam 😊
    Dziś na wizycie niespodzianka, Mała fiknęła głową w dół, zdziwiłam się bo dalej czułam ją po bokach 🤷‍♀️ Waga 2250, środkowy centyl, wszystko w porzadku 🙂
    Następna wizyta 17 lipca z moim lekarzem prowadzącym i muszę obgadać plan porodu bo ja dalej nic nie wiem 🙆‍♀️ Stresuje mnie to. Czuje się miedzy młotem a kowadłem, nie chce cesarki na żądanie ale nie wyobrażam sobie czekać do 41 tyg jeśli wcześniej się nie zacznie. Wywołanie u mnie odpada także ten 🙄
    Super Evli, ze wszystko jest ok. Właśnie myślałam o Tobie, ze coś ostatnio się nie odzywasz. Ja tez za dużo czasu poświęcam forum, ale mysle, ze jak mała się urodzi to nie będzie na to czasu. Zreszta rzeczywiście ostatnio mało tu się dzieje.
    A Ty ze względu na niedawna cesarkę, nie masz teraz wskazań tez do cesarki? Coś już Ci lekarz mówił?
    A jak szyjka u Ciebie? Ja mam wizytę 15.07. u mojej lekarki i to już będzie ciąża donoszona 🙈

    f2w39n73dgdg4l6w.png

    klz99vvj720njnd5.png

    20.01.2022 mamy ❤️
    27.12.2021 FET❄️
    Beta7dpt83,1;9dpt212,2;11dpt464,8;14dpt1851,3
    —————————-————
    12.12.2019 mamy ❤️
    Beta7dpt61,21;9dpt177,4;11dpt465,05;14dpt1965,72
    18.11.2019 FET ❄️
    10.2019 II IVF
    —————————————-
    Zostały ❄️❄️❄️
    —————————————-
    7.2019 FETx2 - beta <0,1
    6.2019 I IVF ❄️❄️
    —————————————-
    9.17 - pocz. starań; 9.18 Invimed
    Endometrioza I st., AMH 1,91
    MTHFR_677C-T hetero, PAI-1 homo
    on: morf. 1% Kariotypy: ok
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 7 lipca 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I_ka u mnie lekarze twierdzą że jeśli będą „sprzyjające” warunki to dadzą mi rodzic naturalnie. Jedynie wywołanie odpada, bo skurcze są silniejsze, za duże obciążenie dla macicy.
    Także wszystko będzie zależeć od postępu porodu.

    Jeśli chodzi o szyjkę to dziwny kraj, u mnie nikt jej nie bada 🤷‍♀️ Miałam badany raz, jak wyszedł mi czop w 26tc i pojechałam do szpitala to zbadali mi na moje życzenie 😏 tak nikt mi tam nie zagłada 😏

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil u mnie córka tez główka w dół a rozpycha się po obu bokach naraz. Nie mam pojęcia jak to robi :)

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara no zdziwiłam sie😳 ale chyba to rączki bo inaczej to co 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara wrote:
    Evil u mnie córka tez główka w dół a rozpycha się po obu bokach naraz. Nie mam pojęcia jak to robi :)
    Ja pytałam co mi wsadza w boki, i robiła to na USG i doktor powiedziała, że to nóżki ma z tej strony, niby główka w dół ale jakoś nimi rusza tak 😉

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tez się zapytam na kolejnej wizycie, o ile do tego czasu jej nie przejdzie to rozciąganie się :)

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy polozeniu glowkowym to prawdopodobnie z jednej strony pupa a z drugiej nozki sie wypychaja. U mnie w pierwszej ciazy syn tak wypychal pupke pod koniec ze myslalam ze mi brzuch rozerwie. Wygladalo to jak obcy, gdybym sama nie doswiadczyla to bym nie uwierzyla ze tak mozna :P nozki sa pozginane w stawach wiec niekoniecznie bedzie kopac po zebrach, moze rownie dobrze w bok brzucha dawac.

    tym_janek, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tez mi się tak wydaje, że to u mnie najbardziej prawdopodobne, bo ogólnie leży na moim prawym boku, więc tam obstawiam pupę, a nogi wyciągnięte są aż do lewego boku.

    Opadłam z sił, naprawdę opadłam i boje się że lepiej już nie będzie :(
    Pierwsza ciąża jest fajna, człowiek jak już opada z sił może zalec przed tv lub z książka a teraz trzeba zdrowe obiadki dla dziecia gotować, klocki układać i strasznie dużo siedzieć na podłodze :)

    tym_janek, Starająca lubią tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie 😊 Anielka waży już 2050 😍 od ostatniej wizyty przybrała 560 gram 😁 nawet lekarz był w szoku i 2 razy sprawdzał wymiary 😋
    Poza tym szyjka nadal długa bo 2.8 cm, troszkę zewnętrznie się otwiera ale od wewnątrz zamknięta.
    Jestem tak mega szczęśliwa i spokojna, że chyba idę świętować na pyszne lody 🤪

    Evli, Flara, darkestfear, Iskierka87, Paula2702, MartitaS, i_ka, Zozo, MomOfBoys, Asasa, Mirabelka02, Madzko, ticia9, tym_janek, aniołkowa_mama, Kindoll, YoYo85, megson91, Kropka4, kasia_pra, Mała_Gwiazdka, agniecha2101, pati_zuzia83 lubią tę wiadomość

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • Nadzieja777 Autorytet
    Postów: 1338 2375

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy już po rozmowie z położną ta której opiekę chce wykupić w razie porodu sn 🙂 i po raz kolejny polubiłam ten szpital za ich fachowy personel. Na czym stanęło ? Ciężko wyczuć 🙂 ogólnie rzecz biorąc od decyzji lekarza będzie zależeć sposób rodzenia, najwaZniejszy będzie pomiar miednicy ,masa Mii i wynik Gbs. Ale jest szansa na sn. Ogólnie umówiłam się z nią, ze dam jej znać po wizycie u doktorka wtedy gdy już będę wiedzieć na co jest większe parcie. Jeśli zacznie się poród wcześniej mam do niej dzwonić o każdej porze dnia i nocy. Również gdybym miała jakieś pytania to jest do mojej dyspozycji. W praktyce wyglada to tak ; być może jeśli waga małej będzie ok do sn doktorek ściągnie mi pessar w skończonym 37tc i niech się dzieje wola Boża. Wtedy ona chce się ze mną spotkać do dwóch dni od ściągnięcia ( o ile poród by się nie zaczął zaraz po ściągnięciu , bo i tak bywa). Jeśli nadal będzie przesłanka do cc i będę mieć pessar a poród zacznie się wcześniej i będą chcieli spróbować sn to zostanie ściągnięty dopiero wtedy. Nie preferują zatrzymywania akcji porodowej . Wytłumaczyła mi tez, ze jeśli w rodzinie były przypadki wcześniejszych porodów ( moja mama każdego z nas rodziła sn conajmniej 2tyg przed terminem , siostra 36tc i 37tc) to jest duże prawdopodobieństwo , ze to organizm na tyle inteligentnie działa , ze zaczyna się poród jeszcze wtedy gdy wie, ze da sobie radę z masa dziecka i poród sn. Jeśli jednak mimo wszystko będzie końcowa decyzja o cc to wtedy mam jej tylko dać znać po wizycie, ze nie jest mi jednak potrzebna. Odpowiedziała na moje pytania na temat nacinania krocza, jak wyglada w praktyce pobyt i opieka nad malcem w przypadku sn a cc , czy zabrać jedzonko do szpitala i czy moja torba powinna być już spakowana 😁 wszystko logicznie i z cierpliwością mi wytłumaczyła. Jest mi na tyle spokojnie , ze jestem psychicznie przygotowana na obydwie opcje . Reszta już jest niezalezna ode mnie. Cieszę się, ze trafiłam na ten szpital, na mojego lekarza i na nią. Była na tyle fachowa w tej rozmowie, ze nie poczułam żadnego skrępowania pytając ja o różne rzeczy. A to się naprawdę bardzo ceni .

    Madzko, to_tylko_ja, Asasa, Evli, ticia9, Kropka4, megson91, pati_zuzia83, Paula2702 lubią tę wiadomość

    7.12 II kreski - beta hcg 1,375 ❤️🙏
    Mój mały cud 🤰🏻Mia ❤️👧
    15.04 ! 668g ! 🥰
    04.05 ! 830g ! 🥰
    25.05 ! 1321g ! 🥰
    04.06 ! Mamy 1,5 kg ❤️ !
    15.06 ! 2084 g 😍🥰 !
    29.06 ! 2400 g ❤️🤱🥰
    13.07 ! 2849 g 🍭🍼🍬
    27.07 ! 3490 g 🍬💜🍭

    ❤️ 04.08.2020r - witaj Córeczko na świecie ❤️
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też główkowo leży, a brzuch mam wyciągnięty w poprzek. Często robi się mocno wypukły w jednym miejscu i to ewidentnie jest pupa, a z drugiej strony to nie ma wyjścia, muszą być nogi.

    Evli, w takim razie będziesz musiała wypróbować wszystkie możliwe sposoby na rozpoczęcie akcji porodowej, jeśli nie chcesz czekać za długo ;)

    Evli lubi tę wiadomość

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli no dziwne sa te praktyki w roznych krajach :P Ja bym umarla z nerwow bez badania ginekologicznego no ale co kraj to obyczaj :) Najwazniejsze zeby Twoja mala byla zdrowa i o czasie!

    Nadzieja dobrze ze trafilas na fajna polozna ktora Cie uspokoila i czujesz sie bezpieczniej :) Czyli nadal nie wiadomo co z porodem...

    U mnie GBS pobrany juz wczoraj. Na NFZ wiec wszystko za friko i nie trzeba nigdzie wozic :P Do cc tez sie pobiera.

    czekamynaorzeszka nie przejmuj sie ze pessar zmienia polozenie, to normalne. W zaleznosci od tego kiedy sie wyproznialas, czy jest pelny pecherz moczowy, jak dziecko sie akurat ustawi... To polozenie sie zmienia naprawde :P
    Twardnienia brzucha na tym etapie to juz raczej norma... Ale jesli jest to bardzo bolesne no to juz lekarz powinien zobaczyc czy wszystko ok.

    Mnie wczoraj w nocy zlapal skurcz przepowiadajacy. To juz nie byl Braxton tylko taki podchodzacy pod lekki porodowy... Ahhh przypomnialam sobie juz jakie to "przyjemne" i zaczelam sie zastanawiac czy mnie pogielo ze chce to przezywac haha :D No i ogolnie coraz wiecej napinania, boli takich miesiaczkowych itp. Magnez mam juz ostawiony, luteina to juz minimalna dawka i w sobote ostatnia tabletka bedzie. No i za 11 dni ciaza donoszona wiec normalne ze organizm sie powoli przygotowuje.

    Starajaca a u Ciebie juz ciaza donoszona? Szok!

    Cela jasne ze napisze co i jak jak bede po wizycie.

    Kagu jaka duze dziewczynka juz!

    Molokay co to znaczy 50 zl od punktu? Masz na mysli osobny posiew z przedsionka pochwy i osobny z odbytu? Zwykle pobiera sie to na jedna wymazowke, najpierw mazniecie w pochwie, potem mazniecie w odbycie i idzie jako jedno pobranie :P

    Ticia tak w poprzedniej ciazy tez mialam pessar.
    Teraz bede miala sciagany w przyszla sobote 18 lipca, to bedzie rowno skonczone 37 tygodni.

    Wiecie z tym rodzeniem w 37-38 tygodniu to tak nie do konca jest tez dobrze. Tzn jesli samo sie zaczyna to dziecko jest prawdopodobnie gotowe, ale jednak dziecko do tego 40 tygodnia dostaje przeciwciala i dojrzewa sobie jeszcze wiec nie jest to bez znaczenia. Co nie zmienia faktu ze na mysl o czekaniu do 40 tygodnia slabo mi sie robi no i watpie zeby tyle to u mnie trwalo :P

    A jesli chodzi o porownanie pierwszej i drugiej ciazy to teraz jest o niebo lepiej pod wieloma wzgledami. Czas szybciej plynie, nie mam czasu myslec az tyle o glupotach i stresach bo trzeba ogarnac starszaka, nie musze lezec i ogolnie jestem w lepszej formie i fizycznej i psychicznej. Natomiast obie ciaze byly beznadziejne pod wzgledem mdlosci i wymiotow. No i pierwszy porod byl drogami natury wiec chociaz ciaza bardzo slaba i wykanczajaca i polowe przelezalam to ostatecznie wyszlo super i bylam zadowolona i szybko doszlam do siebie. Teraz wisi nade mna widmo ciecia wiec chociaz ciaza laskawsza to jesli skonczy sie operacja to bede bardzo zawiedziona.

    I nie wiem co jeszcze mialam napisac, musze biec kapac synka :P

    ticia9, Nadzieja777, Evli, Kropka4, tym_janek lubią tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazu, a w tamtej ciąży po ściągnięciu pessara kiedy zaczął się poród? Ja jestem ciekawa czy od razu nie wiadomo jakiego rozwarcia nie wywali 😁

    Nadzieja777 lubi tę wiadomość

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ticia9 wrote:
    Zazu, a w tamtej ciąży po ściągnięciu pessara kiedy zaczął się poród? Ja jestem ciekawa czy od razu nie wiadomo jakiego rozwarcia nie wywali 😁

    Mialam zdjemowany w 37+2 tygodniu a urodzilam 37+5 takze 3 dni pozniej. Czasem zdarza sie ze porod od razu sie zaczyna ale zwykle nie jest to az tak dynamiczna akcja jak sie boimy :P

    ticia9 lubi tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 7 lipca 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie mogę się doczekać czwartku i usg.


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • polin Autorytet
    Postów: 451 577

    Wysłany: 7 lipca 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polin wrote:
    Ja sobie solennie obiecałam, że dzisiaj jak wrócę z pracy to popiorę ciuszki - zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Po pracy wyszła mi drzemka. Z prania nici.

    aniołkowa_mama lubi tę wiadomość

    02.01.2015 puste jajo płodowe
    marzec 2016 córa

    7u22gov3o7mn8ymo.png
  • madziab Autorytet
    Postów: 340 303

    Wysłany: 7 lipca 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ticia ja w poprzedniej ciąży urodziłam 3 dni po zdjęciu pessara. W dniu zdjęcia odszedł czop sluzowy

    ticia9 lubi tę wiadomość

    2nn3dqk3eicvxk7g.png
    25.03 - 320 g
    29.04 - 700 g
    27.05 - 1153 g
    24.06 - 1880 g
    15.07 - 2480 g
    ex2bx1hpv1qm80ol.png
  • czekamynaorzeszka Ekspertka
    Postów: 192 160

    Wysłany: 7 lipca 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym tak urodzić zaraz jak mi pessar zdejmą 😍😍😍

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 7 lipca 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    YoYo85 wrote:
    O to super 😊 Mam nadzieję że i u nas pójdzie w miarę gładko. Myślę że jutro pojedziemy po łóżko więc przed końcem tygodnia mała powinna już spać u siebie. Ale w zeszłym tygodniu też tak mówiłam więc zobaczymy 😐
    Trzymam za to kciuki 😊 Ja też się strasznie długo do tego przybierałam i ciągle było coś :-P aż w końcu zostały 4 tygodnie do CC i wiedziałam, że to dla synka ostatni moment na takie zmiany. No i poszlo i z dnia na dzień zaczął bez problemu spać w swoim pokoju 😊

    YoYo85 lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
‹‹ 1096 1097 1098 1099 1100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ