X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już pokarm? To w ogóle fizycznie możliwe? U mnie procz wiecznego spania i zmęczenia objawów brak. A chciałabym już zacząć coś czuć, byłabym spokojniejsza, ze to nadal trwa. Może gdyby mi się udało z przypadku bądź za 5 razem to byłoby inaczej a tu 2,5 roku, tony lekow, najlepszych specjalistów i teraz strach, ze coś mogłoby pojsc nie tak 😢

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2019, 11:33

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie, wierz mi, nieważne, czy to za pierwszym/dziesiątym czy którymś razem, bez leków czy z lekami, to każda przyszła matka odczuwa tak samo strach, że coś mogłoby pójść nie tak. Jednej ciąży nie zastąpisz inna, dziecka innym itd.
    U mnie się udało od razu, ale towarzyszy mi z tyłu głowy strach , bo wkoło znane mi osoby traciły ciąze. I mimo, że ja wiem, że będzie ok, to gdzieś tam strach jest..

    Meggie1, aniołkowa_mama lubią tę wiadomość

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziewczyny rozpoczęłam świętowanie i ubrałam razem z córka choinkę :) w tym roku wyjeżdżamy wcześniej na święta do rodziny, wiec chcieliśmy się nacieszyć choinka tez u siebie :) Polecam - odrazu weselej i cieplej :)
    A u mnie z objawów to raczej cisza, czasami po południu coś się naciąga i kłuje w boku i o 17 mam zawsze godzinowy kryzys i chetnie poszłabym spać, także byle by tak dalej.

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • AgaG88 Autorytet
    Postów: 289 301

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem senna. Wczoraj po 22 już poszłam spać a to do mnie nie podobne bo zwykle chodzę grubo po północy. Mdłości mi się nasilają ale w ciągu dnia a rano jest w miarę ok. Dziewczyny powiedziałyście komuś o ciąży na tym etapie? Ja tylko moim rodzicom no i oczywiście mąż wie 😂 Rodzeństwu planuje powiedzieć w Święta jak już będę po wizycie i będzie widoczne serduszko. A reszcie po badaniach prenatalnych.

    w4sqqqmzkt8w1t59.png
    f2wlanlikcvz92zp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wie siostra i mąż. Reszcie powiem w Święta. Fajny ten okres jest, gdy nawet głównie my wiemy i mało kto więcej

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaG88 wrote:
    Ja też jestem senna. Wczoraj po 22 już poszłam spać a to do mnie nie podobne bo zwykle chodzę grubo po północy. Mdłości mi się nasilają ale w ciągu dnia a rano jest w miarę ok. Dziewczyny powiedziałyście komuś o ciąży na tym etapie? Ja tylko moim rodzicom no i oczywiście mąż wie 😂 Rodzeństwu planuje powiedzieć w Święta jak już będę po wizycie i będzie widoczne serduszko. A reszcie po badaniach prenatalnych.
    U nas tez wiedza tylko rodzice, w Swieta chcemy powiedzieć reszcie rodziny, jeśli wszystko będzie dobrze. Akurat 23.12 mamy wizytę serduszkową :) oby szczęśliwą 🙏🏻
    Ps. Ja tez zazwyczaj dopiero popołudniu czuje brzuch, w ciągu dnia nic.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • just90 Przyjaciółka
    Postów: 62 72

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z objawów tylko zmęczenie ale na razie się nie cieszę bo w pierwszej i drugiej ciążywymioty zaczęły mi się po 7 tygodniu. Ja na razie nikomu nie mówię o ciąży bo się boję drugiego poronienia. Wtedy wiedzieli tylko u mnie w domu i moja siostra i dobrze bo nie chciałabym żeby ktoś obcy wiedział, zwłaszcza sąsiedzi. Mieszkam na wsi więc zaraz by się roznioslo. Dziewczyny bierze któras z was acard bo mi lekarz kazał zacząć brać hak tylko zobaczę 2 kreski że względu na poronienie ale jakoś się boję. Wizytę mam dopiero 20 grudnia

    w4sqrjjgjtllnb0u.png

    Aniołek 9 tydzień 19.08.2019

    1usa3e5e71kfn4vq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę acard od paru miesięcy lekarz kazał kontynuować , wspomaga ciążę podobno przed poronieniem, jeśli ktoś ma z tym problemy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2019, 13:47

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamiast acardu biorę codziennie heparynę w zastrzyku. Poza tym biorę sterydy, accofil, estrofem, lutinus... zatem Acard to pikus a lepiej wziąć, skoro lekarz zlecił.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Carmel_Ka Debiutantka
    Postów: 13 10

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagu3 wrote:
    Carmel_ka a kiedy skończyłaś karmić drugie dziecko? Może to jeszcze ,pozostałość, po poprzednim kp?
    Pokarm straciłam przez duże stresy na przełomie czerwca/lipca i od tej pory nie było już ani kropli. Teraz biust już zrobił się większy i pełniejszy boli okropnie i dziś zauważyłam mleko w drugiej piersi😉
    Nie są to jakieś potoki ale jednak to dziwne 😄

    2fwaflw183tn0cl6.png
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 jestesmy na tym samym etapie tez mam 4 tyg i 5 dni :) wizyta 21go, bo 23go bede w pracy. U nas dwa lata staran minelo i po drodze jedno poronienie, dlatego wiem co czujesz. Ja tez mam strach kazdy bol brzucha juz u mnie to mysl najgorsza, ciagle sie boje plamien i tej wizyty pierwszej. Czy serduszko bije czy dobrze bije czy w ogole jest zarodek. Ale ja juz nie umiem wyluzowac cala ciaza bedzie dla mnie stres pozniej czy prenatalne wyjda ok, czy porod ehh . A z kolei jak bylam w ciazy z corka to totalnie wyluzowana. Nie czytalam forum, nie zdawalam sobie sprawy z tego wszystkiego co moze sie wydarzyc ale przynajmniej bylam spokojna. Teraz czlowiek straszy wiecej wie wiecej przeszedl i sila rzeczy juz sie nie da tak nie myslec .

    Mnie czesto brzuch boli jak na @, ciagle siku mi sie chce, mam taki ucisk ciagle na pecherz nawet jak mi sie siku nie chce i piersi mi strasznie rozsadza. Spac po poludniami tez mi sie bardzo chce :)

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo wrote:
    Meggie1 jestesmy na tym samym etapie tez mam 4 tyg i 5 dni :) wizyta 21go, bo 23go bede w pracy. U nas dwa lata staran minelo i po drodze jedno poronienie, dlatego wiem co czujesz. Ja tez mam strach kazdy bol brzucha juz u mnie to mysl najgorsza, ciagle sie boje plamien i tej wizyty pierwszej. Czy serduszko bije czy dobrze bije czy w ogole jest zarodek. Ale ja juz nie umiem wyluzowac cala ciaza bedzie dla mnie stres pozniej czy prenatalne wyjda ok, czy porod ehh . A z kolei jak bylam w ciazy z corka to totalnie wyluzowana. Nie czytalam forum, nie zdawalam sobie sprawy z tego wszystkiego co moze sie wydarzyc ale przynajmniej bylam spokojna. Teraz czlowiek straszy wiecej wie wiecej przeszedl i sila rzeczy juz sie nie da tak nie myslec .

    Mnie czesto brzuch boli jak na @, ciagle siku mi sie chce, mam taki ucisk ciagle na pecherz nawet jak mi sie siku nie chce i piersi mi strasznie rozsadza. Spac po poludniami tez mi sie bardzo chce :)
    Właśnie ja nigdy jeszcze nie byłam w ciąży, nigdy nie poroniłam, niestety przesiedziałam wśród staraczek i problemów ciążących ostatnie 2 lata, dlatego wiem ze to nie jest tak, ze ciąża = piękny czas wyluzowania. Mam jednak ogromna nadzieje i głęboko wierze, ze jednak cała ciąża przebiegnie u każdej z nas prawidłowo. Trzymam za nas wszystkie kciuki :)

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmelka a może to nie pokarm tylko za duża prolaktyna? Badalas ostatnio ? bo na pokarm to za wcześnie... Ja np jak miałam za duża prolaktynę kiedyś to miałam biała wydzielinę z piersi przypominająca mleko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2019, 15:05

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez z piersi po naciśnięciu leci biały płyn (nie wiem ile z tego jest mleka) ale ja skończyłam karmić córkę jakieś 5 miesięcy temu, wiec laktacja nie zdążyła pewnie jeszcze zupełnie zanikąć, bo przed ciąża tez coś tam czasami było.

    U nas w sumie nie wie jeszcze nikt, jak będzie ok, to chyba rodzicą powiemy na święta, ale poprosimy by zachowali to dla siebie aż do 12 tygodnia, będę spokojniejsza.
    W pracy tez nie szybko powiem, chyba ze będę musiała iść na dłuższe zwolnienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2019, 15:52

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my powiemy dopiero w styczniu chyba. w
    w każdym razie na pewno nie w święta.
    od kilkunastu dni budzę się w nocy przez ból bioder i kolan. zauważyłam, że bolą jak leżę na boku, przechodzi na plecach


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Zmartwiona Przyjaciółka
    Postów: 187 37

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy pobolewa was brzuch jak na okres?

    3jgx3e3kgoaqe99b.png
    15.05.2019 Aniołek [*]
    04.12 Dwie kreseczki
    05.12 beta 13dpo-155,9 PRG 59,03ng/ml
    07.12 beta 15dpo- 493,2 ✊
    13.12 beta 21dpo- 5084,0
    27.12 kropek 0,8mm ❤
    3.01.20 kropek 15mm ❤
    10.01 kropek 24mm ❤ walcz kochanie ✊
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmartwiona pobolewal mnie w 4+ tc. Teraz zdarza się sporadycznie i krótko, jak się zdenerwuje np

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmartwiona wrote:
    Dziewczyny czy pobolewa was brzuch jak na okres?
    Tak, mnie raz na czas tak zaboli. Chociaż na samym początku jak się dowiedziałam to bolał z 3 dni tak na maxa jak na okres. Teraz sporadycznie, ale ja się cieszę, bo to znaczy ze nadal jest i coś się dzieje :)

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jestem załamana. Dzisiaj rano w toalecie zauważyłam, że mam śluz podbarwiony krwią. Czekam na izbie przyjęć na lekarza, bo u swojego lekarza miałam mieć pierwszą wizytę we środę dopiero...
    Okropnie się denerwuję...

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agape91 wrote:
    Dziewczyny ja jestem załamana. Dzisiaj rano w toalecie zauważyłam, że mam śluz podbarwiony krwią. Czekam na izbie przyjęć na lekarza, bo u swojego lekarza miałam mieć pierwszą wizytę we środę dopiero...
    Okropnie się denerwuję...
    Mam nadzieje, ze to nic poważnego! Daj od razu znać co lekarz powiedział! Może zbadaj proga przy okazji.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ