X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za wizyty! 😊

    Ja dziś miałam straszny sen. Wczoraj maluch nie chciał kopać i przyśniło mi się że nie zyje. W tym śnie wiedziałam że mam martwe dziecko w brzuchu i nie mogłam dostać się do lekarza przez koronawirusa... Chyba ta sytuacja coraz bardziej odbija się na mojej psychice 🥴

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje Wam za odpowiedzi :) mam jeszcze parę pytań.
    Przeglądam internet w poszukiwaniu jakiś w miare dobrych pieluch jednorazowych. Znalazłam z bambino o taki post https://www.srokao.pl/2018/02/pieluszki-bambiboo-szkoda-ze-tak-pozno.html Czy któraś z Was je kupowała? Czy ma sens kupowanie takich czy zwykle pampersy/dada itp też będą ok?
    Jeśli chodzi o chusteczki nawilżane to też sporo osób poleca te WaterWipes. Co myślicie ?
    Czy te rzeczy można już kupić czy one mają jakieś terminy ważności? :P Sory że tak pytam ale na prawdę ja jestem zielona w tym wszytskim.
    Czy któraś ma fotelik Maxi Cosi Pebble Plus? zastanawiamy się właśnie nad kupnem tego modelu.

    Czy któraś z Was używa może olejku z migdałów na rozstępy? Jeśli tak to czy jesteście zadowolone z niego ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 08:23

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka☺️ wrote:
    dziękuje Wam za odpowiedzi :) mam jeszcze parę pytań.
    Przeglądam internet w poszukiwaniu jakiś w miare dobrych pieluch jednorazowych. Znalazłam z bambino o taki post https://www.srokao.pl/2018/02/pieluszki-bambiboo-szkoda-ze-tak-pozno.html Czy któraś z Was je kupowała? Czy ma sens kupowanie takich czy zwykle pampersy/dada itp też będą ok?
    Jeśli chodzi o chusteczki nawilżane to też sporo osób poleca te WaterWipes. Co myślicie ?
    Czy te rzeczy można już kupić czy one mają jakieś terminy ważności? :P Sory że tak pytam ale na prawdę ja jestem zielona w tym wszytskim.
    Czy któraś ma fotelik Maxi Cosi Pebble Plus? zastanawiamy się właśnie nad kupnem tego modelu.

    Czy któraś z Was używa może olejku z migdałów na rozstępy? Jeśli tak to czy jesteście zadowolone z niego ?

    WaterWipes super, sama woda nic uczulić nie może, ale cenowo wychodzi drogo. Używałam jak potrzebowałam na szybko i na samym początku bo było wygodnie, a tak to płatki kosmetyczne te duże i zwykła woda. Miałam pojemniczek na wodę przy przewijaku.
    Na pewno mają jakiś termin ważności, wszystko ma, ale obstawiam ze raczej długi zwłaszcza ze ludzie je lubią i schodzą jak woda :)
    Ja kupowałam na początku tylko papmpersy, wiec nie wiem jak inne plus za to ze wszędzie dostępne, później dady nam spasowaly - tutaj lepiej nie robić dużych zapasów bo czasami dziecko lubi uczulić i trzeba pieluszki zmienić)
    Olejek z migdałów używałam w pierwszej ciąży i bardzo fajny, teraz ciagle zapominam kupić a w szafce mam bio olil i czasem tym smaruje, ale ogólnie sporadycznie.
    Wydaje mi się ze jak maja się pojawić rozstępy to się pojawią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 08:40

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m@rzenie wrote:
    Trzymam kciuki za wizyty! 😊

    Ja dziś miałam straszny sen. Wczoraj maluch nie chciał kopać i przyśniło mi się że nie zyje. W tym śnie wiedziałam że mam martwe dziecko w brzuchu i nie mogłam dostać się do lekarza przez koronawirusa... Chyba ta sytuacja coraz bardziej odbija się na mojej psychice 🥴

    Ja tez dzisiaj głupoty mialam w snie, ze urodzilam synka a on mega wielkie oczy mial, jakos blisko siebie jakby nosa nie mial i zeza :/ jakies prądy na oczy mu okulistka robila a pozniej ja pod kroplówka na chemii bo mialam raka i wyciągałam sobie wlosy tak mi wypadały 🤦‍♀️

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • Mała_Gwiazdka Autorytet
    Postów: 686 784

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaterWipes zamierzam kupić, w pierwszej ciąży z córka U nas nie były dostępne za bardzo.
    Na początku mieliśmy Pampersy Premium i te też zamierzam używać teraz
    Ale z mojej porady bym na razie nie kupowała za dużo. My dostaliśmy sporo paczek pampersow od rodziny i przyjaciół. I potem okazało się że wszystkiego za dużo i część musiałam sprzedać bo córka już była za duża na dany rozmiar

    I teraz używam olejku migdałowego do smarowania brzucha, ale faktycznie wydaje mi się że rozstępy jak mają wyjść to wyjdą. W pierwszej ciąży od połowy miałam zakaz smarowania brzucha, a rozstępy mi się nie zrobiły. Za to uda smarowalam regularnie i tu się pojawiły 🙄
    I teraz też tak rozmyślam jakie jest prawdopodobieństwo że w tej ciąży mogą się pojawić rozstępy na brzuchu jeżeli w pierwszej ich nie było?

    mhsv3e5eyqrqhx0e.png
    3i49df9hz44horru.png
  • Mała_Gwiazdka Autorytet
    Postów: 686 784

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dzisiaj spędziliśmy noc w naszym nowym łóżku 🤗 oczywiście odpowiednio wszystko uczciliśmy więc humorek od rana mam super 😍😁

    I moja babcia ma dzisiaj wyjść że szpitala 😍😍 tak bardzo się cieszę, że wszystko się U niej udało z tą ciężka operacja

    A dodatkowo dzisiaj chyba przyjdzie do mnie z 6 paczek z ubraniami i kwiatami do domu więc po prostu więcej szczęścia nie potrzeba :))

    Kagu3, Kropka4, YoYo85, Madzko, Kindoll, Asasa, Malutka_94, darkestfear, MartitaS, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    mhsv3e5eyqrqhx0e.png
    3i49df9hz44horru.png
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam że większe ryzyko na rozstępy jest w kolejnej ciąży, podobnie z żylakami i pajaczkami. U mnie w pierwszej nie wyszły a smarowałam bardzo okazyjnie w sumie żeby pozbyć się uczucia napiętej skóry jakie się czasem pojawiało ale teraz brzuch też będzie o wiele większy. Także zobaczymy.
    Liczę ze da się jakoś je ogarnąć trochę po ciąży i nie będzie tak źle, po za tym na ostatnich wakacjach zakochałam się w kostiumach kąpielowych jednoczęściowych wiec mogę brzucha za wiele nie pokazywać :)

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się na razie nie pogłębiły rozstępy.

    Tymjanku, ja sobie nie wyobrażam nie przykrywać dziecka do 1 rż, to będzie też okres zimowy, a ja mieszkam na wsi, mam c.o i w nocy potrafi zrobić się zimno. Taki maluch może być pod kołderka, byle nie ciężką i wielka, ja miałam taką wielkości do malutkiej dostawki, bo w tej 135 się topiła rzeczywiście. W lato to rzeczywiście lekki kocyk.
    Jedynie mnie bardzo nie przekonuje kupowanie takich śpiworów typu rekin, tam dziecko może się wsunąć .
    I też uważam, że nie powinno się stosować żadnych zabezpieczeń na boki łóżeczka , w łóżeczku żadnych , zabawek, poduszka albo płaska albo w ogóle (do tej pory potrafię zabrać młodej poduszkę płaska, bo naciąga sobie w nocy ja buzię :p

    każdy chyba będzie miał własne preferencje po porodzie dziecka, sprawdzi co jest dla dzidziusia najlepsze. I dla Was najwygodniejsze

    Ja spalam z córką ciągiem od 22 do 8, ścięło nas strasznie. Mąż wczoraj robił zakupy wielkanocne i zanim to wszystko umyliśmy i włożyliśmy do lodówki i zamrażarki, to chyba z 2 godziny minęły..

    A wiecie co, robiłam sobie wyrzuty za niezrobienie badania połówkowego ale mój lekarz wczoraj naprawdę się spisał. Sprawdził wszystko, mam rozbudowany opis na papierze, sprawdził zgodnie ze standardami. Jestem naprawdę spokojniejsza. Mam tylko mierzyć ciśnienia 3x bo co wizytę to wychodzi 150/80 a w domu mam w miarę ok.

    Cześć Mamuśka. Wpiszę Cię później na listę. Z Twoich pytań co pamietam- to jeśli nie będzie odwiedzin, to weź tych koszul nawet 4-5, to mlekiem zalejesz, to się spocisz i jak nie będzie miał kto wyprać, to trzeba mieć na zapas.
    4 kg na + to super wynik, ja już mam 9. Ja w ogóle mam takie skoki raz na miesiąc, że w jeden dzień mam +2 kg, i później przez miesiąc już nic albo +0.5 kg. Miał ktoś tak??

    Dziś jesteśmy z córką same, więc idziemy na ogródek i w pole na spacer xd

    Powodzenia na wizytach ✊

    Ooo, zaczęłam 23 tydzień ❣️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 09:23

    Nadzieja777 lubi tę wiadomość

  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagu3 a mnie wpisałaś na listę? Termin porodu to 12.08 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    YoYo85 wrote:
    Kagu3 a mnie wpisałaś na listę? Termin porodu to 12.08 😊
    Napisz jeszcze czy dziewczynka czy chłopiec, co gubię się w gąszczu informacji ,i jeśli znasz imię to też dopisz. Ew jak chcesz żeby wpisać wizytę to też datę daj to wpisze

  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję mieć chusteczki waterwipes tylko na wyjścia/wyjazdy a w domu będę przemywać ciepłą wodą płatkami kosmetycznymi kindii. A co do pampersów się nie wypowiem. My będziemy testować. Ale na początek raczej oryginalne pampersy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 09:34

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozstępy chyba lubią pojawić się znienacka pod koniec ciąży. Ja w pierwszej regularnie się smarowałam Elancylem, bo po okresie dojrzewania mam sporo rozstępów na pupie i bałam się, że taki mój urok. Nie wyszedł ani jeden. Teraz smaruję się jak mi się przypomni, na pewno będę tego pilnować coraz bardziej.

    Water Wipes ja polecam bardzo, używałam cały czas. Poza tym, że mają dobry skład, to są po prostu dobrze nasączone. Wystarczy jedna chusteczka i można załatwić nią poważne sprawy ;)

    Pampersy używaliśmy Premium Care i już mąż kupił dwie paczki z promocji. Te Bambiboo też planuje kupić kilka paczek. Ogólnie dobrym pomysłem jest podpowiedzenie gościom, którzy chcą poznać maluszka - o ile pytają - żeby przynieśli pampersy i jakie. My tak robiliśmy i mieliśmy naprawdę duże zapasy. Warto czekać na promocje, to może poleżeć:)

    W ogole cześć Mamuśka ;)

    Ja do porodu miałam jedną zwykłą koszulę do karmienia, taką za pupę i z odpinanym dekoltem, na 4 guziczki i sprawdziło mi się to pod czas kontaktu skóra do skóry. Na salę miałam dwie koszule do karmienia, najlepsza była dla mnie taka z odchylanym dekoltem, nie musiałam nic odpinać.
    Podkładów zuzylam chyba 3, byłam w szpitalu 2,5 doby, nie brudzilam ich, wymieniałam dla poczucia czystości. Czasami szpitale dają swoje, niewiadomo jak będzie sie krwawic. Ja mialam za dużo, chyba z 10 szt., ale zawsze warto wziąć więcej, to się przyda do przewijania:) Tak jak dziewczyny piszą, przez koronawirusa może być różnie z odwiedzinami i ewentualnym donoszeniem rzeczy, ale to dopiero zobaczymy bliżej sierpnia.

    Twoja waga wydaje mi się ok, tak samo jak ciśnienie, ja też mam niskie zawsze :) W pierwszej ciąży waga strzeliła mi w górę właśnie w 6 miesiącu, kiedy samo dziecko zaczęło też więcej przybierać na wadze.

    Fotelik mam inny, więc wie nie wypowiem :)

    Ja przed porodem nie kupowałam butelek, bo byłam zdeterminowana na kp i nie chciałam mieć żadnych rozpraszaczy. Mąż kupił mi w pierwszej dobie po porodzie laktator Medela Swing i w zestawie była butelka Medela Calma. Używałam jej parę razy do podania swojego mleka jak walczyłyśmy na początku, żeby się zgrać i rozkręcić laktację. Potem kupiłam jeszcze jakaś malutką z Tomme Tippie (chyba tak ta firma się nazywa), ale używałam ich tylko na samym początku. Wyszłam wtedy z założenia, że butelkę zawsze można kupić, są przecież w aptekach.

    Z rzeczy, które się u nas sprawdziły to właśnie laktator, dużo wkładek laktacyjnych i chusta. Dużo otulaczy 120x120, które nie tylko służyły do spowijania, ale też do przykrycia czy jako podkładka, żeby położyć gdzieś maluszka. Mam kilka muślinowych i używam ich do dziś :)

    Moje dziecko było antywózkowe i antysmoczkowe. Nie sprawdziło nam się w ogóle łóżeczko:D ale wiadomo, to się zawsze kupuje. Śpiworek też nie, dostaliśmy, ale wydawał mi się nie wygodny i za ciepły. Nie sprawdził nam się też detektor oddechu na klipsa na pieluszkę, parę razy używałam, ale nie dawał mi komfortu, a miałam z tym duży problem, żeby zasnąć spokojnie obok niej. Teraz kupię chyba taki pod materac. Przydała mi się też bardzo poduszka do karmienia.

    Mamuśka☺️ lubi tę wiadomość

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też premium care. Premium care są super na lato, pupa się tak nie poci. Później jak zawsze dady. Chusteczki w tej samej kolejności 😉 chyba, że dla pupy Lili nie podpasuja

  • Kindoll Ekspertka
    Postów: 227 331

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka☺️ wrote:
    dziękuje Wam za odpowiedzi :) mam jeszcze parę pytań.
    Przeglądam internet w poszukiwaniu jakiś w miare dobrych pieluch jednorazowych. Znalazłam z bambino o taki post https://www.srokao.pl/2018/02/pieluszki-bambiboo-szkoda-ze-tak-pozno.html Czy któraś z Was je kupowała? Czy ma sens kupowanie takich czy zwykle pampersy/dada itp też będą ok?
    Jeśli chodzi o chusteczki nawilżane to też sporo osób poleca te WaterWipes. Co myślicie ?
    Czy te rzeczy można już kupić czy one mają jakieś terminy ważności? :P Sory że tak pytam ale na prawdę ja jestem zielona w tym wszytskim.
    Czy któraś ma fotelik Maxi Cosi Pebble Plus? zastanawiamy się właśnie nad kupnem tego modelu.

    Czy któraś z Was używa może olejku z migdałów na rozstępy? Jeśli tak to czy jesteście zadowolone z niego ?


    Koleżanka używa wyłącznie bambiboo od roku i jest zachwycona. Jak jest promocja w rossmannie to cała rodzina wie, że ma brać cały zapas hehe. Zero odparzeń/uczuleń, no i są biodegradowalne.

    Czytałam, że jeśli chusteczki nawilżane to tylko waterwipes, ale realnie jako rozwiązanie awaryjne plus na wyjścia, a najlepiej sprawdza się woda i płatki higieniczne. Waterwipes na pewno mają termin ważności.

    A na rozstępy używam olejku z migdałów + arganowego (moja skóra w ciąży źle znosi chemię w kosmetykach) i jestem póki co zadowolona, ale zobaczymy jak będzie później.


    ckai3e3kbk0ms415.png
  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagu3 wrote:
    Napisz jeszcze czy dziewczynka czy chłopiec, co gubię się w gąszczu informacji ,i jeśli znasz imię to też dopisz. Ew jak chcesz żeby wpisać wizytę to też datę daj to wpisze
    Dziewczynka 😊 Ale sama musiałam wyciągać tą informację od lekarza na połówkowym 🙄 Odpowiedział z pretensją w głosie dodając że "to jest najmniej ważne". Oczywiście moim pierwszym pytaniem było czy wszystko jest ok ale nie rozumiem czemu kogokolwiek dziwi to że rodzice chcą znać płeć dziecka 😕 Jeśli faktycznie będzię córeczka to chcemy dać jej na imię Oliwia. Kolejna wizyta 14.04

  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo wrote:
    Ja tez dzisiaj głupoty mialam w snie, ze urodzilam synka a on mega wielkie oczy mial, jakos blisko siebie jakby nosa nie mial i zeza :/ jakies prądy na oczy mu okulistka robila a pozniej ja pod kroplówka na chemii bo mialam raka i wyciągałam sobie wlosy tak mi wypadały 🤦‍♀️

    Zozo niezły ten sen 😉 najgorsze jest to, że ja to jak wstanę z rana to mimo, że wiem że to sen to i tak jakaś rozbita potem chodzę 😋

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagu ja miałam ostatnio taki skok wagi. W zeszłym tygodniu miałam jeszcze tylko plus 4 kg, a zwazylam się dziś i mi pokazało że mam już plus 6😭 2 kilo przez tydzień to dramat. Mam nadzieję, że to się teraz zatrzyma na chwilę 😋

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • Namyria Autorytet
    Postów: 347 658

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    d03b34202e1e.jpg

    Zdjecie z wczoraj ☺️
    20+5 (21 tydzień)

    Ogrodniczki z Lidla ale zwężylam i skrocilam nogawki bo dla mnie za długie i trochę za szerokie były 😉

    Czekam na jakiś rabat w Sinsay aby zrobić zakupy bodziakow bo chce kupić 52 kopertowe a tam wychodzą najtaniej. W smyku widzę że mimo promo trzeba dać ok 20 zł za sztukę... Chyba że ja coś źle patrzę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 09:57

    Kagu3, Nadzieja777, YoYo85, Kindoll, Kropka4, MartitaS, aniołkowa_mama, Mirabelka02, Evli, OranżadA, tym_janek, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    IGGRp2.png

    31 lat - Bocian Katowice

    ⏱13.06.18 - Pierwsza wizyta w Klinice
    1️⃣
    03.08.18 - Transfer dwóch zarodków - cb ❌
    02.11.18 -❄️Crio - cb ❌
    2️⃣
    2019.12.05 - Crio - 3dniowego 💮

    13dpt - beta 909!

    🍼14.08.2020 - Poród przez cc


    02.07.2022 - powrót po rodzeństwo - transfer ❄️(4d) cb ❌

    Na zimowisku: ❄️(3d)

    Przygotowania do ostatniego criotransferu
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dzisiaj miałam taki realistyczny, zły sen, że urodziłam teraz dziecko i okazało się, że był jeszcze bliźniak, ale nie przeżył. W ogole nie widziałam dziecka, a ważył 400 g. Ech :(

    Ja miałam plan używać w domu płatków kosmetycznych z przygotowaną wodą, ale byłam za wygodna. Nie chciało mi się latać na górę i pilnować chłodnej wody, zawsze o tym zapomniałam. Ale to na pewno najlepsze i najtańsze rozwiązanie:)

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • Mała_Gwiazdka Autorytet
    Postów: 686 784

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara wrote:
    Ja słyszałam że większe ryzyko na rozstępy jest w kolejnej ciąży, podobnie z żylakami i pajaczkami.
    serio? a myślałam, że jak już skóra raz rozciągnięta to drugi raz sobie lepiej poradzi.

    mhsv3e5eyqrqhx0e.png
    3i49df9hz44horru.png
‹‹ 610 611 612 613 614 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ