X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, z tym laktatorem to trzeba uważać, bo można tak się rozbujać, że łatwo można doprowadzić do zapalenia piersi, bo po mleko musi mieć ciągle gdzieś ujście. Ach, temat rzeka, ale każda z nas jest inna, ma inne problemy i inne dziecko, wszystko wyjdzie dopiero "w praniu" :)

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć kawa zbożowa rozkręca laktacje i bawarka ☺ tak bynajmniej słyszałam. Ale też planuję się zaopatrzyć w laktator, myślę nad medela swing lub canpol (jest tańszy).

    Dziewczyny, a jaka cena za te pampersy premium care to jest promocyjna ? Bo nawet nie mam obycia w cenach za pampersy 🙈

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • Starająca Autorytet
    Postów: 261 212

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamawiałam tylko chusteczki do szpitala. W domu uzywalismy płatków kosmetycznych i wody.

    Co do pampersów to uzywalismy dady, z Lidla, z rosmanna (po wszystkich synek miał wysypke i odparzenia na tyłku) , bambiboo, pampers activ baby i pampers premium care (te akurat się przyjęły). Więc też nie polecam kupować na zaś.

    Jestem po wizycie. Z dzieckiem wszystko ok. Lekarzowi nie podobała się moja szyjka, stwierdził ze jestem " kandydatka do założenia pessara" 😭😭 (chociaż jeszcze 4tyg moja szyjka miała prawie 5cm więc nie wiem o co chodzi....)

  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka4 wrote:
    Ponoć kawa zbożowa rozkręca laktacje i bawarka ☺ tak bynajmniej słyszałam. Ale też planuję się zaopatrzyć w laktator, myślę nad medela swing lub canpol (jest tańszy).

    Dziewczyny, a jaka cena za te pampersy premium care to jest promocyjna ? Bo nawet nie mam obycia w cenach za pampersy 🙈
    O tak, Inkę też piłam :)

    Nie pamiętam konkretnych cen, bo są chyba różne w zależności od rozmiaru, ale to są promocje ok 20%. Kiedys trafiliśmy na taką prawie 40% i kupiliśmy baaaaaardzo dużo.

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • madziab Autorytet
    Postów: 340 303

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepsze na rozkręcenie laktacji jest regularne przystawianie dziecka do piersi tak jak pisały dziewczyny. Ja miałam laktator Philips avent (ręczny) ale używałam go tylko w ostateczności, np jak miałam nawał pokarmu, pierś była tak pelna, że dziecko nie było w stanie złapać to wtedy odciagalam laktatorem do odczucia ulgi (nigdy nie miałam wycieków z piersi, wręcz przeciwnie- zastoje pokarmu w piersiach)

    2nn3dqk3eicvxk7g.png
    25.03 - 320 g
    29.04 - 700 g
    27.05 - 1153 g
    24.06 - 1880 g
    15.07 - 2480 g
    ex2bx1hpv1qm80ol.png
  • madziab Autorytet
    Postów: 340 303

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pieluch to cały czas używaliśmy papmpers, początkowo premium care, potem active baby. Po wszystkich innych synek miał odparzenia, także nie polecam na początek kupować wielkich ilości bo każde dziecko ma inne preferencje 😊

    2nn3dqk3eicvxk7g.png
    25.03 - 320 g
    29.04 - 700 g
    27.05 - 1153 g
    24.06 - 1880 g
    15.07 - 2480 g
    ex2bx1hpv1qm80ol.png
  • Madzko Autorytet
    Postów: 259 517

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co myślicie o używanych laktatorach? Te z górnej półki ceny dosyć wygórowane...

    I pytanie o monitor oddechu, na co zwrócić uwagę?

    oar89n739mpxwn5r.png
  • madziab Autorytet
    Postów: 340 303

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O monitorze się nie wypowiem bo nie miałam i teraz też nie zamierzam kupować... A laktator dla mnie był czymś dosc osobistym, chyba nie zdecydowałabym się na używany... Może od koleżanki...

    2nn3dqk3eicvxk7g.png
    25.03 - 320 g
    29.04 - 700 g
    27.05 - 1153 g
    24.06 - 1880 g
    15.07 - 2480 g
    ex2bx1hpv1qm80ol.png
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie było ważne żeby monitor oddechu miał certyfikat.
    U nas przez 9 miesięcy używania włączył się raz i chyba było coś na rzeczy bo miałam wtedy problem z dobudzeniem córki, wiec albo bardzo mocno usnęła i oddech jej się spłycił albo faktycznie był jakiś bezdech dłuższy.

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie warto kupić używany laktator, bo w tych lepszych wszystkie końcówki które maja styczność z piersią można dokupić. Więc masz je czyste i sterylne. A reszta która ma styczność z mlekiem też albo można dokupić, albo wygotować kilka razy i po sprawie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 12:15

    Madzko lubi tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzko wrote:
    A co myślicie o używanych laktatorach? Te z górnej półki ceny dosyć wygórowane...

    I pytanie o monitor oddechu, na co zwrócić uwagę?
    Ja laktator dostałam od bratowej która używała go kilkanaście razy max. Wyparzyłam i tyle. Ręczny, firmy Philips Avent. Ja byłam z niego zadowolona.
    A monitor oddechu mieliśmy firmy Angelcare. Nie ukrywam że dzięki temu urządzeniu spałam spokojniej. Dwa razy włączył się alarm 😳 Zerwaliśmy się na równe nogi ale w sumie nie wiem czy to był chwilowy bezdech czy fałszywy alarm.

  • Starająca Autorytet
    Postów: 261 212

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitora oddechu nie uzywalismy. Co do używanych laktatorów to dokupilabym nowe zestawy osobiste (przecież kilka mam używa laktatorów w szpitalu...) No i też zależy ile laktator był używany. Z czasem laktator może słabiej ściągać...

  • Nadzieja777 Autorytet
    Postów: 1338 2375

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiecie co , może to głupie ale uświadomiłam sobie dzisiaj , ze będę mamą. Jakiś totalny szok!
    I uświadomiłam sobie również, ze przez to, ze pogodziłam się z tym, ze nigdy nią nie będę i nie interesowałam się takimi rzeczami... ja chyba nie będę umiała nią byc😳 ja nie mam pojęcia o niczym, o tym jak karmić, jak kapać, w co ubierać, czy wolno to a nie wolno tego,... jest gdzies dostępna jakaś instrukcja obsługi ? 😳😳😳 o matko, zaczęłam się stresować 🥺

    7.12 II kreski - beta hcg 1,375 ❤️🙏
    Mój mały cud 🤰🏻Mia ❤️👧
    15.04 ! 668g ! 🥰
    04.05 ! 830g ! 🥰
    25.05 ! 1321g ! 🥰
    04.06 ! Mamy 1,5 kg ❤️ !
    15.06 ! 2084 g 😍🥰 !
    29.06 ! 2400 g ❤️🤱🥰
    13.07 ! 2849 g 🍭🍼🍬
    27.07 ! 3490 g 🍬💜🍭

    ❤️ 04.08.2020r - witaj Córeczko na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka☺️ wrote:
    na pewno się nie poddam tak łatwo :) a są jakieś sposoby na rozkręcenie laktacji ? gdzieś czytałam o jakiejś herbacie specjalnej, albo o piciu bawarki ? ale nie wiem czy to prawda czy jakieś takie "babcine" sposoby :)

    Slyszalam, ze herbatka laktacyjna bocianek jest super, planuje kupic :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femaltiker jest super. Cycki pełne mleka jak bomby 🤣 jak chciałam ściągnąć laktatorem to bardzo pomagał 😉

    Mamuśka☺️ lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca wrote:
    Ja zamawiałam tylko chusteczki do szpitala. W domu uzywalismy płatków kosmetycznych i wody.

    Co do pampersów to uzywalismy dady, z Lidla, z rosmanna (po wszystkich synek miał wysypke i odparzenia na tyłku) , bambiboo, pampers activ baby i pampers premium care (te akurat się przyjęły). Więc też nie polecam kupować na zaś.

    Jestem po wizycie. Z dzieckiem wszystko ok. Lekarzowi nie podobała się moja szyjka, stwierdził ze jestem " kandydatka do założenia pessara" 😭😭 (chociaż jeszcze 4tyg moja szyjka miała prawie 5cm więc nie wiem o co chodzi....)
    A ile masz teraz długość szyjki? Zlecił co czekać do następnej wizyty żeby to sprawdzić czy musisz jakoś szybciej to kontrolować?

    A jeśli chodzi o laktator to lepszy ręczny czy elektryczny? I takie odciągnięte mleko jak mamy za dużo to daje się dziecku normalnie z butelki potem? Gdzieś czytałam że jak się nauczy z butelki to potem nie chce cyca?

  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja777 wrote:
    Wiecie co , może to głupie ale uświadomiłam sobie dzisiaj , ze będę mamą. Jakiś totalny szok!
    I uświadomiłam sobie również, ze przez to, ze pogodziłam się z tym, ze nigdy nią nie będę i nie interesowałam się takimi rzeczami... ja chyba nie będę umiała nią byc😳 ja nie mam pojęcia o niczym, o tym jak karmić, jak kapać, w co ubierać, czy wolno to a nie wolno tego,... jest gdzies dostępna jakaś instrukcja obsługi ? 😳😳😳 o matko, zaczęłam się stresować 🥺
    Nie stresuj się. To przychodzi samo. Jak weźmiesz swoje maleństwo w ramiona to będziesz wiedziała co masz robić. Na pewno będziesz wspaniałą mamą :)

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka☺️ wrote:
    A ile masz teraz długość szyjki? Zlecił co czekać do następnej wizyty żeby to sprawdzić czy musisz jakoś szybciej to kontrolować?

    A jeśli chodzi o laktator to lepszy ręczny czy elektryczny? I takie odciągnięte mleko jak mamy za dużo to daje się dziecku normalnie z butelki potem? Gdzieś czytałam że jak się nauczy z butelki to potem nie chce cyca?

    Elektryczny lepszy, zwłaszcza gdyby trzeba było rozkręcać laktację. Gdyby laktator mial służyć tylko do poradzenia sobie z nawałem mleka, to może być ręczny - ale nigdy nie przewodzisz wcześniej jaka sytuacja będzie u ciebie.
    A co do butelki to dużo zależy od dziecka, niektóre zasmakują w butelce i nie będą chciały piersi, ale to chyba nie często się zdarza.
    Są butelki a raczej smoczki które mają temu zapobiec, bo dziecko żeby z nich ssać musi wytworzyć takie samo ciśnienie jak gdyby ssało z piersi. Teoretycznie najgorsze są smoczki gdzie mleko wypływa samo, dziecko wtedy nie musi się napracować żeby pić i woli to niż pierś gdzie musi się name żyć nim zacznie lecieć.

    Ja 2 tyg karmiłam większość butelka, dopiero po tym okresie udało mi się przestawić córkę na pierś.

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • AgaG88 Autorytet
    Postów: 289 301

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 6kg na plusie ale jakby liczyć spadek 2kg na początku ciąży to 8kg :/ w pierwszej ciąży przytyłam 12 kg a na tym etapie miałam 4kg wiec się szykuje większy wzrost :/ przez ta kwarantannę dużo więcej jem i mało ruchu mam. W poprzedniej ciąży jeździłam na rowerku stacjonarnym, ale wtedy po ok miesiącu skróciła mi się szyjka i twardnial brzuch i musiałam mieć założony pessar. Nie wiem teraz czy taki trening tego nie spowodował akurat u mnie, także w tej ciąży wole nie ryzykować. Jedynie spacery co teraz tez jest niestety ograniczone. Trudno będę zrzucać po porodzie :p
    A jaka macie różnice między waga rano a wieczorem ? U mnie dochodzi prawie 2kg a jak się tak najem to i bywa więcej i jak jeszcze wizyty mamy późnym południem i ważą mnie w ubraniu to wychodzi dużo więcej na plusie niż rzeczywiście mam 😳

    w4sqqqmzkt8w1t59.png
    f2wlanlikcvz92zp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja,
    Macierzyństwo to jest długa droga, często wyboista, ale najpiękniejsza, jaka znam.
    Na początku, jak weźmiesz dziecko w ręce, możesz odczuwać przeróżne emocje- niektóre z nas będą nawet trochę przerażone, tym bardziej na początku, nie ważne czy pierwsze czy drugie dziecko. Możesz odczuwać różne emocje. Pamiętam siebie w pierwszej ciazy- miałam 22 lata, ciąża była planowana, ale jak już zaszłam w ciążę, to doświadczałam różnych skrajnych emocji. Bałam się nawet , że nie zapewnie dla dziecka wszystkiego, co najlepsze.
    Jak dostałam ją w ręce, to czułam szczęście, ulgę, że już po porodzie, nie wierzyłam nawet, że to jest to dziecko z brzucha :D później problemy z kp, baby blues, przeszłam to wszystko bo miałam wkoło siebie dobrych ludzi, przede wszystkim mojego męża.
    To brzmi banalnie, ale wszystkiego nauczysz się stopniowo przy dziecku. Żaden poradnik nie da Ci pewności, że zrobisz dobrze, że na Twoje dziecko będzie działać jakaś metoda. Nauczysz się, co lubi Twoja córeczka, będziesz nawet odróżniać płacz na jedzenie i na pampersa 😅 nie masz czego się bać, bo to prawda, że my jako rodzice mamy intuicję.

    Nie zawsze będziesz idealna, ba, milion razy będziesz sobie wyrzucać, że zrobiłaś coś źle, za mało, za dużo etc, ale dla tego malucha zawsze będziesz najlepsza.

    ticia9, MartitaS, Nadzieja777, Kropka4, darkestfear, Loczek:), Malutka_94, megson91, tym_janek lubią tę wiadomość

‹‹ 612 613 614 615 616 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ