X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, nic się nie przejmuj, będziesz najlepszą mamą dla swojej córeczki :) Jeśli chodzi o takie techniczne rzeczy to może naprawdę warto poszukać szkoły rodzenia online. Każdy się tego kiedyś uczył, ja też nie zastanawiałam się nad wieloma rzeczami przed pierwszą ciążą.

    Polecam elektryczny laktator, z wygody, ale ręcznego też nigdy nie używałam. Odciągnięte mleko można mrozić :)

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaG88 u mnie też wychodzi ok 2kg różnicy rano-wieczór.

    Dziewczyny mam jeszcze pytanie do tych które były już na połówkowych. W tych parametrach u dziecka ile u Was wynosi cereb? Wlansie zaczęłam moje zdjęcie analizować i tu wychodzi ze 1.81 a to jest równe 17t6d 😞 zaczęłam się stresować bo wdzytskie inne parametry są od 19t2d w górę. 😐 Nic mi lekarz o tym nie mówił... A ja nie sprawdziłam wdzytskiego od razu jak dał mi zdjęcia.
    Z tego co tu czytam to Tymjanek masz jakias większą medyczna wiedzę na ten temat. Możesz mi napisać czy to jest ok czy mam się martwić?
    Hc wynosi 19t3d więc jest w sumie ponad tydzień rozbieżności. Nie wiem ile jest w normie. :/ ale się zestresowałam 😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 14:06

  • Starająca Autorytet
    Postów: 261 212

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka☺️ wrote:
    A ile masz teraz długość szyjki? Zlecił co czekać do następnej wizyty żeby to sprawdzić czy musisz jakoś szybciej to kontrolować?

    A jeśli chodzi o laktator to lepszy ręczny czy elektryczny? I takie odciągnięte mleko jak mamy za dużo to daje się dziecku normalnie z butelki potem? Gdzieś czytałam że jak się nauczy z butelki to potem nie chce cyca?
    Nawet nie dopytalam, mam na następnej wizycie powiedzieć swojej ginekolog.

    Jeżeli planujesz tylko karmić piersią i ściągać przy nawale pokarmu czy też pojedyncze porcje jak będziesz chciała gdzieś wyjsc to myślę że warto miec pojedynczy elektryczny laktator.

    na samym początku proponować najpierw pierś później butelka.

  • Kindoll Ekspertka
    Postów: 227 331

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka☺️ wrote:
    AgaG88 u mnie też wychodzi ok 2kg różnicy rano-wieczór.

    Dziewczyny mam jeszcze pytanie do tych które były już na połówkowych. W tych parametrach u dziecka ile u Was wynosi cereb? Wlansie zaczęłam moje zdjęcie analizować i tu wychodzi ze 1.81 a to jest równe 17t6d 😞 zaczęłam się stresować bo wdzytskie inne parametry są od 19t2d w górę. 😐 Nic mi lekarz o tym nie mówił... A ja nie sprawdziłam wdzytskiego od razu jak dał mi zdjęcia.
    Z tego co tu czytam to Tymjanek masz jakias większą medyczna wiedzę na ten temat. Możesz mi napisać czy to jest ok czy mam się martwić?
    Hc wynosi 19t3d więc jest w sumie ponad tydzień rozbieżności. Nie wiem ile jest w normie. :/ ale się zestresowałam 😭

    Ja mam podobnie, cereb (móżdżek) jest o ok tydzień mniejszy, niż reszta wymiarów. Tez mnie to zestresowało, zapisałam sobie pytanie o to do lekarza na kolejnej wizycie. Pocieszam się jednak, bo na połówkowych obok wymiarów mam jakby widełka (taki pasek z zaznaczonym środkiem i wynikiem dzidzi) i jest napisane, że 52,8%, czyli podobnie jak w reszcie wymiarów, więc jakby w środku normy 🤷‍♀️

    ckai3e3kbk0ms415.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie cereb ma 1.86 jak na 18+2, inne wymiary mialam miedzy 19+4 a 20+0 🤔 lekarz nie mowil, ze cos jest nie tak tylko za mała jest w pelni zdrowa wiec nawet sie nie wczytywał glebiej w te papiery

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 15:47

    Mamuśka☺️ lubi tę wiadomość

  • Kindoll Ekspertka
    Postów: 227 331

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Generalnie moje połówkowe robił podobno najlepszy lekarz od usg w mieście, przy okazji ordynator oddziału patologii ciąży, człowiek o którym mówią, ze „widzi to czego inni nie widzą”, więc skoro powiedział, że jest ok to trzymam się tego, ze jest ok. 🙏

    ckai3e3kbk0ms415.png
  • Kindoll Ekspertka
    Postów: 227 331

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Także dziewczyny, skoro kilka z nas tak ma i lekarze nie powiedzieli, że coś jest nie tak, wiec wszystko jest w porządku i nie analizujemy same wyników :)

    Mildred lubi tę wiadomość

    ckai3e3kbk0ms415.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kindoll wrote:
    Także dziewczyny, skoro kilka z nas tak ma i lekarze nie powiedzieli, że coś jest nie tak, wiec wszystko jest w porządku i nie analizujemy same wyników :)

    Tez tak mysle, moglam nie sprawdzac po tym poscie, bo teraz tez zaczelam sie nad tym zastanawiac 😅
    Edit: ale tak czytam, ze do 14 dni jak jest roznica w wymiarach to nie ma podstaw do tego zeby sie martwic 🤷🏼‍♀️ U mnie hc na 19+4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 16:12

    Kindoll lubi tę wiadomość

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak samo jak nikt z nas nie jest idealnie w wymiar, każda ma iinna długość rak, nóg i cycków :) tak i nasze dzieci maja części ciała nie idealnie równe.
    Jak by coś było po za norma dla tego wieku to na pewno lekarze by was o tym poinformowali.

    Kindoll lubi tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Loczek:) Ekspertka
    Postów: 203 230

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy już po połówkowych 🙂 potwierdzona zdrowa córeczka 😍😍😍 waży 489 gram, wszystkie narządy prawidłowe 🙂 kocham te moje małe stópki 😍😍😍

    Evli, MartitaS, Nadzieja777, Kindoll, to_tylko_ja, Mirabelka02, Iskierka87, Bela, m@rzenie, Mamuśka☺️, Kropka4, Zozo, Malutka_94, darkestfear, ticia9, megson91, Niki345, YoYo85, aniołkowa_mama, Madzko, tym_janek, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    0d1yhqvke2vztk4w.png
  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, to moja jakaś malizna, bo tydzień temu na połówkowych miała 400 g. Tak, wiem, każde dziecko rozwija się już w swoim tempie, ale matka to matka, zawsze sie czymś zamartwia.

    Dziewczyny, czekam na wizytę. Szykowałam się cały dzień, prawie jak na randkę. W końcu cisza i spokój, nikt mnie nie dotyka i nie woła co 5 minut "mamuś". Dawno sie tak nie cieszyłam z obsuwy czasowej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 16:52

    megson91 lubi tę wiadomość

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelka ja bym się nie przejmowała, że mała jest drobniejsza. Ja w drugiej ciąży nastawiałam się na małe dziecko, jeszcze do tego miała urodzić się dużo przed terminem a wyszło że urodziłam w 41 tygodniu klocuszka 3700 prawie 😉

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też mąż zaczął czytać ze do 14 dni jest ok. Ja też mam z boku widełki i jest w tej normie ale w dolnej granicy a reszta w górnej. Mam nadzieję że faktycznie to nic złego.
    Zastanawiam się bo mam możliwość pójścia również w ramach pakietu na połówkowe i to miałam tak awaryjnie gdyby teraz było coś nie tak. Miałam zrezygnować z tej wizyty ale teraz się zastaniwm bo jest ona za 10 dni więc miałabym porównanie cgzy ten móżdżek rośnie. Jak myślicie, warto pójść? Czy już nie ryzykować chodzeniem po lekarzach w czasie epidemi.?

  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po połówkowych 420 gram zdrowego chłopca ! ☺😍❤ w końcu znamy płeć, bezwstydnik pierwsze co pokazał to siusiaka i Pani Doktor od razu pytała czy płeć znana 😂 ale rośnie uparciuch po tacie bo nie chciał pokazać buźki i Pani Doktor co chwile szturchała brzuch ale nic to nie dało i musiałam się przewracac na lewy a później na prawy bok i w końcu się udało ☺ jeszcze podczas badania miał czkawkę. Wszystkie narządy w normie 😊

    Evli, Zozo, Iskierka87, Mamuśka☺️, Kindoll, Malutka_94, Mirabelka02, ticia9, Bela, megson91, m@rzenie, Nadzieja777, YoYo85, MartitaS, aniołkowa_mama, Madzko, Loczek:), to_tylko_ja, tym_janek, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, super wiadomości:)
    Ja też po wizycie, wszystko dobrze, mała waży 500 g. I okazało się, że mój lekarz dobrze zna mojego szefa ;)

    Kindoll, ticia9, megson91, m@rzenie, Kropka4, Niki345, YoYo85, MartitaS, aniołkowa_mama, Starająca, Evli, Malutka_94, to_tylko_ja, tym_janek, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
  • Namyria Autorytet
    Postów: 347 658

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś kupiłam trochę rzeczy na necie z wyprawki bo chce dozowac wydatki oraz na spokojnie kompletowac bo jak Nadzieja czuje się w tym zagubiona... Jakie chusteczki, jakie pampersy itp te decyzję zajmują mi dużo czasu.

    Dziś kupilam:

    Wanienka składana,
    Waciki do uszu dla dzieci,
    Wkładki laktacyjne,
    Przewijak i poszewki dwie na niego,
    Laktator elektryczny - używany - dla mnie nowy za drogi
    Butelka nowa do laktatora,
    Szczotki do mycia butelek,
    Grzebyk i Szczotka do włosów,
    Smoczki 2 szt,
    Karuzela do łóżeczka,
    Pieluszki musinowe 3 szt,
    Gruszka do kataru.

    To dopiero kropla ale powoli do przodu...

    Kolejne zakupy to katarek do odkurzacza, pampersy, husteczki, oliwki do skóry i kąpieli i proszek do prania dla dzieci, nożyczki dla noworodka, kocyk bambusowe itp... Lista bardzo długa...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 18:15

    i_ka, Kagu3, Kropka4, MartitaS, Madzko, Loczek:) lubią tę wiadomość

    IGGRp2.png

    31 lat - Bocian Katowice

    ⏱13.06.18 - Pierwsza wizyta w Klinice
    1️⃣
    03.08.18 - Transfer dwóch zarodków - cb ❌
    02.11.18 -❄️Crio - cb ❌
    2️⃣
    2019.12.05 - Crio - 3dniowego 💮

    13dpt - beta 909!

    🍼14.08.2020 - Poród przez cc


    02.07.2022 - powrót po rodzeństwo - transfer ❄️(4d) cb ❌

    Na zimowisku: ❄️(3d)

    Przygotowania do ostatniego criotransferu
  • Paulina90 Ekspertka
    Postów: 183 189

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki glukozy. Oceńcie czy są ok, bo lekarz w czwartek . Na czczo 78 po godzinie 83 a po dwóch 70

    *Jajowody drożne
    * Nasienie męża ok
    * Moje wyniki też ok

    19.11.2019 pierwsza IUI :-)w4squgpj6eja2r1h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namyria, super.
    Ja dziś usiądę i przeanalizuje wydatki, Święta już mam ogarnięte finansowo, policzę ile mogę wydać w tym miesiącu na wyprawkę i tez zamówię wanienkę, aspirator fridę, i może już łóżeczko. W Rossmanie kupię kolejna paczkę pampersów i chusteczek. Myślałam że do sierpnia zalapiemy się na promocję w Rossmanie 2+2, ale przez epidemię się na to nie zanosi..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na kuriera z 5-10-15, miał być po południu, a nie ma do tej pory 😭 jestem ugadana, że zostawi paczkę na schodach a ja ją psikam od razu mediseptem 🙃

    Madzko lubi tę wiadomość

  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez tak na raty kupuję, chociaz jak bym tak siadała i podliczyła ile wydałam to masakra :D a połowy nawet nie mam :) ale te droższe rzeczy mamy juz ogarnięte . Matko jak ja pomysle ile jeszcze brakuje ze az sama nie wiem za co sie brac :)

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
‹‹ 613 614 615 616 617 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ