X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • Maura Ekspertka
    Postów: 183 68

    Wysłany: 26 maja 2023, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adukow wrote:
    Bardzo Wam dziękuję! :)

    @Mellow, jak wypada rozmiarówka tych koszul nocnych z Dolce Sonno? Odpowiednia z rozmiarem takim na co dzień? :>
    Też jestem ciekawa :) bo nie wiem, czy brać S czy M, do tej pory mój rozmiar to S, ale 10 kg na plusie... słyszałam, że M jest dość luźna, więc z jednej strony fajnie, bo przy porodzie nie będzie krepować ruchów, natomiast później do karmienia, spania, czy nie będzie za luźna? Ładne te koszule :)
    Właśnie zrobiłam zamówienie na Gemini, sporo produktów przecenionych, typu smoczki, butelki, herbatki.

    adukow lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamitka Autorytet
    Postów: 317 231

    Wysłany: 26 maja 2023, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eweljina wrote:
    Byliśmy na USG III trymestru, jestem piękny i ważę 1556g ALE nadal główką do góry! Jeszcze niby ma chwilę, żeby się obrócić, ale już mam stresa : (

    https://naforum.zapodaj.net/996f4a80c6d1.jpg.html
    Super zdjęcie🥰 moja też jest jeszcze główka do góry ale mi przy cesarce to nie robi ponoć różnicy.

    eweljina lubi tę wiadomość

    age.png
    18.07.2023 - córeczka Maja 👶
  • Mamitka Autorytet
    Postów: 317 231

    Wysłany: 26 maja 2023, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adukow wrote:
    Dawaj jakieś foto :D !
    Podeślę tylko muszę się ogarnąć bo zaczyna mi się robić burdel w pokoju małej 🤣 wszystko tam ładuje co kupię i dostanę.
    Podeślę wieczorkiem.

    Jutro mamy sesję zdjęciową, sukienka oczywiście mi nie doszła ale liczę że moja fotograf ma równie fajne. I że pogoda wytrzyma.

    adukow lubi tę wiadomość

    age.png
    18.07.2023 - córeczka Maja 👶
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 26 maja 2023, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mellow wrote:
    Dziewczyny, jak to jest w końcu z sushi- jecie? Oczywiście mówię o rolkach z pieczoną rybą albo w tempurze. Mój mnie podgaduje co bym jutro chciała na dzień mamy, a moje największe marzenie to wielki bukiet bzów i właśnie suuuuushi 🥺
    Ja nie jem, dla spokoju sumienia. Ostatnio nawet miałam straszną ochotę na lody i też nie zjadłam, bo większość tych dobrych ma w składzie jaja :( Dużo rzeczy jak się okazało jest takich których nie powinno się jeść a człowiek się nie zastanawia. Ot chociaż trzena dokladnie sprawdzać taki ser kozi czy mascarpone.
    Z terminem porodu to niekoniecznie tak że nie zmieniają, mi po połówkowych zmienili jeszcze.
    Zbieram się do lekarza, zaczynam się stresować...

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 26 maja 2023, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eweljina wrote:
    Byliśmy na USG III trymestru, jestem piękny i ważę 1556g ALE nadal główką do góry! Jeszcze niby ma chwilę, żeby się obrócić, ale już mam stresa : (

    https://naforum.zapodaj.net/996f4a80c6d1.jpg.html
    Chyba się zastanawia jak się obrócić, dobra fotka 😅

    eweljina lubi tę wiadomość

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 26 maja 2023, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz tez po wizycie,Szyjka dluga,zamknięta.
    Kawaler aktywny ale buzię standardowo chował, waży juz 1830g wiec jest co dzwigac😁
    Glowa wychodzi największą bo 32t4d,reszta tez troche ponad wiek ciszy ale raptem parę dni.

    ada.d, Mamitka, Vilka, welonka, Arga, Mellow lubią tę wiadomość

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • Keglemegle Ekspertka
    Postów: 188 170

    Wysłany: 26 maja 2023, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie nie dociera ze Dzień Mamy to moje święto teraz 😂 w ramach świętowania zjadłam lody, przekąsiłam truskawkami i skończyłam chipsami….znów mam fazę na mieszanie smaków i niestety wstrety jedzeniowe, czyli mogłabym jeść jedynie frytki i biały ryż.

    Mnie czeka w niedziele podroz do Polski 600 km w jedna stronę, bo przed porodem muszę dopiąć sprawy spadkowe. Boje się trochę jak zniosę podroz :(

    Do tego twardniejace podbrzusze i bóle jakby okresowe (ale słabe i nieregularne). Położna uspokaja ale ja jakoś i tak się martwię

    Muszę tez zacząć ogarniać formalności i papierologie a w Niemczech jest z tym masakra i odkładałam to jak najdalej…No ale dalej już się nie da. Muszę do tego usiąśc.

    Dziewczyny, co pakujecie do swojej torby do szpitala? Chce z początkiem lipca już mieć spakowana torbę bo termin niby na 4 sierpnia ale to nie powiedziane ze nie przyjdzie wcześniej.

    preg.png
    ...

    2021 - rozpoczęcie starań

    2022.03 - IUI ❌
    2022.04 - IUI ✅
    beta 4 tydzień: 110
    beta po kolejnych 4 dniach: 88
    ciąża biochem.

    08.2022 - punkcja, 12 komórek pobranych.
    6 zapłodnionych -> ❄️❄️❄️
    6 zamrożonych

    08.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    10.2022 - druga punkcja (z COVID), 5 pobranych
    4 zapłodnione -> ❄️
    10.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    11.2022 - trzecia punkcja, 8 pobranych
    6 zapłodnionych -> ❄️
    11.2022 - transfer ❄️

    24.11 - betaHCG -> 103
    28.11 - betaHCG -> 780
    19.12 - pierwsze USG -> jest serduszko :)

    👩🏻
    40 lat
    👨🏼
    39 lat (kiepskie parametry nasienia)
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 26 maja 2023, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Dolce Sonno bierzcie swój rozmiar, one wypadają duże.

    Bardzo polecam też tę koszulkę z Esotiq, przyszla do mnie kilka dni temu i jest ekstra na ciążowy brzuszek i potem się też nada do karmienia, a cena niziutka

    https://esotiq.com/pl/pl/koszulki-nocne/koszulka-nocna-cortina-granatowy-40221-59X

    Maura, adukow lubią tę wiadomość

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2023, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eweljina wrote:
    Byliśmy na USG III trymestru, jestem piękny i ważę 1556g ALE nadal główką do góry! Jeszcze niby ma chwilę, żeby się obrócić, ale już mam stresa : (

    https://naforum.zapodaj.net/996f4a80c6d1.jpg.html

    W pierwszej ciąży mała była wzorowo obrócona do 32tc,i wymyśliła sobie że na koniec się obróci. Tym samym mieliśmy położenie miednicowe i była konieczna CC. Ale w twoim przypadku jeszcze ma te 2-3 tc

    eweljina lubi tę wiadomość

  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 27 maja 2023, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, do końca dnia jest promocja w Newbie -20%. Ja obiecałam sobie, że już nic nie kupuje z ubranek dla Stasia, ale może która z Was jeszcze planuje zakupy.

    adukow lubi tę wiadomość

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 814 448

    Wysłany: 27 maja 2023, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam wasza sobota? Ja się czuję tak zmulona, jakbym miała kaca i wróciła z dobrej imprezy o 4 nad ranem. Cały dzień leżę śpię, ale w końcu postanowiłam wstać bo już dłużej nie mogłam wytrzymać, poszłam po loda, przy okazji kupiłam chipsy i cole :D Taka zachcianka :D Nie wiem, może się tak czuję przez ten antybiotyk, w ulotce jest napisane że może powodować właśnie takie samopoczucie.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 27 maja 2023, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś oddaję dzieci do babci a sama będę coś ogarniać.
    Też czuję się okropnie zmęczona

    age.png
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 27 maja 2023, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    Dziewczyny, do końca dnia jest promocja w Newbie -20%. Ja obiecałam sobie, że już nic nie kupuje z ubranek dla Stasia, ale może która z Was jeszcze planuje zakupy.

    Już zaszalałam 😀 Na te małe rozmiarki jest jeszcze duży wybór.

    Vilka, u nas nudno, wstaliśmy, posprzątaliśmy w chacie, a potem bylismy na zakupach, odkryłam nowy warzywniak w okolicy - mają własne szklarnie, kórnik, nawet króliki czy bażanty - Miśka zachwycona opcją karmienia zwierzątek 😉

    Teraz gotuję rosół i kompot z rabarbaru i robię makaron na obiadokolację. Potem pewnie pochillujemy na ogrodzie.

    Chciałam jechać nad jezioro, ale się nie wyrobiliśmy. Moze jutro skoczymy do Skorzęcina 🙂

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 27 maja 2023, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    Dziewczyny, do końca dnia jest promocja w Newbie -20%. Ja obiecałam sobie, że już nic nie kupuje z ubranek dla Stasia, ale może która z Was jeszcze planuje zakupy.

    Cholerka, już nie zdążę ogarnąć 🙈 ale następnym razem również poproszę o info ❤️ my dziś imprezowo, rok trzydziestek. Zobaczymy do której wytrzymamy z bobo 🧸

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 27 maja 2023, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez luzna sobota pierw piknikw ogródku, potem corka zostala z ciocia a my pojechaliśmy po dostawke i zakupy. Kupilismy pampersy dwie paczki ,corka od razu dostala jednego na lalke i uczy sie przewijać:d a teraz ja z corka dalej piknikujmey na ogradzie a maz z sasiadem dubie w garażu:)

    Ja dzisiaj mam taki rollercoaster emocjonalny chyba z 3 razy plakalam nie do końca wiedząc czemu, oczywiście przy tym domownikom rowneiz dostalo sie :d

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 27 maja 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas aktywny weekend, dużo spacerowania bo pogoda piękna i jeszcze nie tak gorąco, i też kosmetyczno higieniczne zakupy przez internet. Niby termin na połowę sierpnia, ale ja już w czerwcu spakuję walizkę bo jako zadaniowiec będę mogła sobie to w głowie wykreślić. Koszule też zamówiłam dzisiaj, choć osobiście nie znoszę koszul do spania, to wiem, że w szpitalu i po porodzie będą niezbędne. Zastanawiam się nad silikonowymi kapturkami do karmienia, żeby mieć w razie czego. Któraś z was używała i poleca konkretne? Wiem, że rozmiar trzeba dobrać, ale jedne są miększe drugie sztywniejsze i twardsze i nie wiem co brać 🤷🏼‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2023, 19:26

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 27 maja 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea ja uzywalam z lovi ale tylko dlatego ze mloda nie chciala jesc z prawej piersi bo brodawka byla troche wklesla. Ponad dwa tygidnie karmilam ja na tych kapturkach zanim udalo sie wyciagnac ta brodawke do tego stopnia zeby spokojnie ja zlapala. To byla meczarniq z tymi kapturkami bo po kazdym razie trzeba umyc najeloeiej wyparzyć i poprsrotu nie wygodnie. Nie polecam jesli mialby sluzyc ochronie brodawek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2023, 05:42

    age.png
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 27 maja 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś też mam lekką niemoc. Do 15 coś tam w domu porobiłam a jak po 16 oko poleciało tak właśnie się obudziłam 🤷‍♀️
    Na wczorajszej wizycie mała ważyła 1830g, główkę ma na dole. Kość udowa wyszła trochę dłuższa niż powinna, ale u nas tatuś wysoki więc podobno może tak być. Obwód głowy i brzuszka troszkę poniżej średniej, ale podobno nie ma się czym martwić.

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Mamitka Autorytet
    Postów: 317 231

    Wysłany: 27 maja 2023, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My niedawno wróciliśmy z sesji ciążowej🥰 jestem strasznie podekscytowana i zadowolona bo czuję że będą piękne zdjęcia. Ja dziś od rana prałam i prasowałam rzeczy małej a potem przygotowania do sesji i potem sesja i właśnie padam. Na spacer z psem mąż już poszedł sam.

    Mellow lubi tę wiadomość

    age.png
    18.07.2023 - córeczka Maja 👶
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 27 maja 2023, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie kapturki to była totalna katorga, wyrzuciłam po kilku użyciach, a miałam chyba z Medeli i z Lovi. Tylko ja je zakładałam z powodu bólu, nie w celu wyciągnięcia sutków (mam zdecydowanie dość długie 🤣). Cycki się pocą podczas karmienia, to się ślizga od mleka, spada, bleee, nigdy więcej. Moim zdaniem lepiej zagryźć zęby i wytrzymać ten pierwszy bólowy okres niż się z tym męczyć.

    My dziś skończyliśmy porządkowanie pokoju Polci, wszystko już podzielone na rozmiary i poukładane. Tylko poprać, poprasować, powyparzać zostało, ale wg mnie to jeszcze za wcześnie. Apteczne rzeczy mam wszystkie. Mam też MILION zabawek kontrastowych i sensorycznych na pierwsze miesiące życia dziecka, nie miałam pojęcia, że Misia miała tego aż tyle. Tak naprawde z wyprawki zostały nam tylko pieluchy. Czekam na promkę w Rossku i dokupię

    Mamitka lubi tę wiadomość

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ