X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 25 maja 2023, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamitka wrote:
    Ja jestem po wizycie. Maja waży 1,6kg i lekarz mówi że powinna być wagowo niewielka ale będzie długa bo ma długie nogi😅 o tych nogach to już od początku słyszymy od 1 prenatalnych.
    Mam już termin zaklepany w szpitalu na 18.07 na 9 rano. No już od teraz czuję że to się zbliża wielkimi krokami😅
    Mamitka to tak jak u nas mlody raczek duzy nie będzie waga podobna do corki miala3100 ale ma byc dlugi bo ma dlugie bardzo długi i corka mia 57cm . Przy tych wymiarach byla bardzo szczuplutka nozki miala takie dlugie ale jak patyczki chude i miesila sie w rozmiar 50 w 62 topila sie .w tym roku ma 5 lat i jest wyzsza niz rówieśniki wchodzi w rozmiar 122

    age.png
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 25 maja 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamitka wrote:
    Ja jestem po wizycie. Maja waży 1,6kg i lekarz mówi że powinna być wagowo niewielka ale będzie długa bo ma długie nogi😅 o tych nogach to już od początku słyszymy od 1 prenatalnych.
    Mam już termin zaklepany w szpitalu na 18.07 na 9 rano. No już od teraz czuję że to się zbliża wielkimi krokami😅

    Trochę mnie uspokoiłaś, bo od ostatnich prenatalnych mocno się martwiłam, że moja jest za mała (1430 g w 29w5), a widzę, że Twoja podobnie przybiera.

    Moje pierwsze dziecko w 30-31 tc ważyło już ponad 1800g i się stresowalam, że teraz mamy hipotrofię, skoro maluch tylko w okolicy 20-30 centyla 🙈 Dziżas, jaki czlowiek jest głupi, że szuka problemów tam gdzie ich nie ma. A u Ciebie ktory to jest percentyl z waga 1600g w 31 tc?

    Vilka, o widzisz, co lekarz to obyczaj, u nas w klinice bakterie w posiewie bezwzglednie każą leczyc i tez ciągle powtarzaja te posiewy 🤷‍♀️ Ja szczesliwie nic zupełnie nie mam od poczatku ciąży, w poprzedniej chyba mi coś wyszlo pod koniec drugiego trym, to kazali brac antybiotyk

    Mamitka lubi tę wiadomość

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 25 maja 2023, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myślę że chyba wolę wziąć ten antybiotyk więc jeśli moja gin zaleci to tak zrobie.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 25 maja 2023, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nawet nie sprawdzam czy dobrze rośnie czy źle 🙈😅 uważam, że jak bedziw coś mocno odbiegać to mi powie. Serio z trzecim To mi się jakoś nie chce tego analizować. Zgadza się mniej więcej z tym co minęło pisze w apce w danym tygodniu więc luz. Będę się i tak martwic po porodzie prosząc o skierowanie do kardiologa itp 🙈

    age.png
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 25 maja 2023, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to gemini to rakieta! wczoraj złożone zamówienie, a dziś już jest :)

    ada.d lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamitka Autorytet
    Postów: 317 231

    Wysłany: 25 maja 2023, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mellow wrote:
    Trochę mnie uspokoiłaś, bo od ostatnich prenatalnych mocno się martwiłam, że moja jest za mała (1430 g w 29w5), a widzę, że Twoja podobnie przybiera.

    Moje pierwsze dziecko w 30-31 tc ważyło już ponad 1800g i się stresowalam, że teraz mamy hipotrofię, skoro maluch tylko w okolicy 20-30 centyla 🙈 Dziżas, jaki czlowiek jest głupi, że szuka problemów tam gdzie ich nie ma. A u Ciebie ktory to jest percentyl z waga 1600g w 31 tc?

    Vilka, o widzisz, co lekarz to obyczaj, u nas w klinice bakterie w posiewie bezwzglednie każą leczyc i tez ciągle powtarzaja te posiewy 🤷‍♀️ Ja szczesliwie nic zupełnie nie mam od poczatku ciąży, w poprzedniej chyba mi coś wyszlo pod koniec drugiego trym, to kazali brac antybiotyk
    Dziś miałam zwykłą wizytę nie prenatalne. Prenatalne miałam w 28+4tc o ile dobrze pamiętam. Tylko pisałam że nawet na prenatalnych nam mówiła lekarka ze będzie długa i mój lekarz prowadzący też. U mnie tego pilnują z racji cukrzycy ciążowej ale mnie lekarz pochwalił że dobrze dbam o dietę że nie przybiera na wadze drastycznie. Tak jak pisałam we wcześniejszych postach że dużo zmieniłam w swojej diecie na + i to pewnie też spowodowało że mam nadal -2kg a dzidzia rośnie prawidłowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2023, 11:06

    age.png
    18.07.2023 - córeczka Maja 👶
  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 25 maja 2023, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I my też po wizycie, Staś waży 1300g, więc w przeciągu 2 tygodniu przybrał prawie 300g 😊 i też na wizycie usłyszałam, że ma długie nogi ☺

    Vilka, Chantell88, welonka, Arga, zasada lubią tę wiadomość

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 25 maja 2023, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale rosna te bobaski nasze.. ❤️
    Mamitka czyli teoretycznie znasz juz termin porodu,ale fajnie.. ciekawe czy Majka będzie pierwszym urodzonym grupowym dzieciaczkiem😊

    Ja jutro mam wizytę u mojej gin wiec sie dowiem ile waży i czy cos tam sie u mnie dzieje ciekawego,a w poniedziałek prenatalne.

    U mnie zaczęła pojawiać się jakaś delikatna zgaga.. póki co mało uciążliwa.
    I juz widzialam że któraś z dziewczyn pisala ze je częściej ale małe porcje.. mam to samo.. po wypiciu porannej kawy jestem pełna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2023, 11:47

    ada.d lubi tę wiadomość

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 25 maja 2023, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mało czasu mam ostatnio na zaglądanie tutaj. Doczytałam ostatnie Wasze rozmowy i zastanawiam się czy Wasi lekarze sprawdzają Wam bakterie z jakiegoś powodu, czy profilaktycznie?
    Ja w większości mam tylko morfologię krwi i badanie moczu + te badania które w danym okresie ciąży powinny być zrobione. Dopiero na wizycie w 34tyg będę miała pobierany wymaz (nie pamiętam na co, ale to badanie zawsze robią).
    Stresuję się też trochę jutrzejszą wizytą. Wiem teraz, że w przypadku kolejnej ciąży wybiorę innego lekarza prowadzącego. Ten w zasadzie od marca od połówkowych nie mierzył mi wogóle dziecka. Muszę trochę też już zwolnić bo za dużo chodzę i często mam twardy brzuch.

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 25 maja 2023, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiasia wrote:
    Hej dziewczyny, mało czasu mam ostatnio na zaglądanie tutaj. Doczytałam ostatnie Wasze rozmowy i zastanawiam się czy Wasi lekarze sprawdzają Wam bakterie z jakiegoś powodu, czy profilaktycznie?
    Ja w większości mam tylko morfologię krwi i badanie moczu + te badania które w danym okresie ciąży powinny być zrobione. Dopiero na wizycie w 34tyg będę miała pobierany wymaz (nie pamiętam na co, ale to badanie zawsze robią).
    Stresuję się też trochę jutrzejszą wizytą. Wiem teraz, że w przypadku kolejnej ciąży wybiorę innego lekarza prowadzącego. Ten w zasadzie od marca od połówkowych nie mierzył mi wogóle dziecka. Muszę trochę też już zwolnić bo za dużo chodzę i często mam twardy brzuch.

    Ja raz na trymestr miałam robiony wymaz z szyjki i pochwy, teraz będę miała co 2 tygodnie, bo mam pessar a on sprzyja infekcjom. Plus posiew moczu na każdą wizytę.

    A badanie o którym piszesz to pewnie GBS, obowiązkowe przed porodem.

    Usiasia lubi tę wiadomość

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 25 maja 2023, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiasia wrote:
    Hej dziewczyny, mało czasu mam ostatnio na zaglądanie tutaj. Doczytałam ostatnie Wasze rozmowy i zastanawiam się czy Wasi lekarze sprawdzają Wam bakterie z jakiegoś powodu, czy profilaktycznie?
    Ja w większości mam tylko morfologię krwi i badanie moczu + te badania które w danym okresie ciąży powinny być zrobione. Dopiero na wizycie w 34tyg będę miała pobierany wymaz (nie pamiętam na co, ale to badanie zawsze robią).
    Stresuję się też trochę jutrzejszą wizytą. Wiem teraz, że w przypadku kolejnej ciąży wybiorę innego lekarza prowadzącego. Ten w zasadzie od marca od połówkowych nie mierzył mi wogóle dziecka. Muszę trochę też już zwolnić bo za dużo chodzę i często mam twardy brzuch.
    U mnie podobnie, też jedziemy z niezbędnymi badaniami wg karty ciąży i moja gin ma swoje przywyczajenia, jak nie ma wskazań ani wątpliwości to badań nie powtarza ani nie zleca wcześniej 🤷🏼‍♀️ zawsze robię mocz i morfo i do tego dodaje obowiazkowe badania w danym trymestrze. Czasem myślę, że może to mniej stresu niz posiewy co wizytę, a czasem że jednak może warto wiedzieć. W ogóle kobieta sympatyczna, ale mało wylewna jeśli chodzi o informacje i trzeba o wszystko dopytać. Wtedy zawsze odpowie, ale ponieważ to moje pierwsze dziecko to sporo informacji wyciągam od was dziewczyny, że o czymś warto z nią pogadać. I tak na przykład nie zapytałam, czy sugerować sie zmienionym na wydruku usg terminem porodu? Pierwotnie mam 18go sierpnia, ale z racji pomiarów dziecka ostatnio doczytałam że termin wychodzi na 13go, a lekarka nic nie mówiła o żadnych zmianach. Czy lekarze weryfikowali wam terminy i podawali nowe daty czy wszystko zostaje po staremu? Inny lekarz u którego robiłam drugie usg prenatalne powiedział, że termin zostaje z pierwszych badań prenatalnych, czyli 18. Czy terminy zmienia sie na podstawie pomiarów dziecka czy dopiero pod koniec ciąży na podstawie badań szyjki macicy i stanu łożyska?

  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 25 maja 2023, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiasia wrote:
    Hej dziewczyny, mało czasu mam ostatnio na zaglądanie tutaj. Doczytałam ostatnie Wasze rozmowy i zastanawiam się czy Wasi lekarze sprawdzają Wam bakterie z jakiegoś powodu, czy profilaktycznie?
    Ja w większości mam tylko morfologię krwi i badanie moczu + te badania które w danym okresie ciąży powinny być zrobione. Dopiero na wizycie w 34tyg będę miała pobierany wymaz (nie pamiętam na co, ale to badanie zawsze robią).
    Stresuję się też trochę jutrzejszą wizytą. Wiem teraz, że w przypadku kolejnej ciąży wybiorę innego lekarza prowadzącego. Ten w zasadzie od marca od połówkowych nie mierzył mi wogóle dziecka. Muszę trochę też już zwolnić bo za dużo chodzę i często mam twardy brzuch.

    Ja miałam raz robione posiew bo ten mocz nigdy nie wychodzil idealny.. ale żadnych bakterii nie wykryto..
    Standardowo co wizytę mocz+morfologia i 2 razy robilam jeszcze coś na przeciwciala test Combsa?czy coś takiego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2023, 12:27

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 25 maja 2023, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usia ja poczatkiem ciazy mialam robiony wymaz i tyle ,lekarz zawsze pyta na wizycie czy nie ma zadnych dolegliwości typu świądu,pieczenia czy zmienionej albo zwiekszonej wydzieliny i tyle. Nie robie tez co 3 tygodnie morfologi czy moczu od początku ciazy mialam robiona morfologie z moczem 3 razy . Pomiary dziecka mam co 3 tygodnie

    age.png
  • Mania30 Autorytet
    Postów: 537 316

    Wysłany: 25 maja 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z cukrzycą ciążową chciałabym się zapytać o wasze cukry bo nie wiem czy dobrze mi wychodzi pierwszy dzień mierze. Na czczo miałam 80 a godzinę po śniadaniu 82. To nie jest za mało po śniadaniu? ja już sama nie wiem, napisane jest że po każdym posiłku 120-140

  • Evellka93 Ekspertka
    Postów: 281 97

    Wysłany: 25 maja 2023, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania30 wrote:
    Dziewczyny z cukrzycą ciążową chciałabym się zapytać o wasze cukry bo nie wiem czy dobrze mi wychodzi pierwszy dzień mierze. Na czczo miałam 80 a godzinę po śniadaniu 82. To nie jest za mało po śniadaniu? ja już sama nie wiem, napisane jest że po każdym posiłku 120-140
    Ja mam na czczo do 90 , po posiłku 120-140 ale najlepiej jakby było do 120 . Ja w sumie zależy co zjem czasem mam po posiłku 85 czasem do 130 nawet . To zależy od tego jak skomponowany jest posiłek. Nie ma się co przejmować , że za nisko .

  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 25 maja 2023, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin porodem jest brany z pierwszych usg i już się tego nie koryguje później. Dzieci różnie rosną i to już nie ma wpływu.

    Salea lubi tę wiadomość

    age.png
  • zasada Ekspertka
    Postów: 127 123

    Wysłany: 25 maja 2023, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania30 wrote:
    Dziewczyny z cukrzycą ciążową chciałabym się zapytać o wasze cukry bo nie wiem czy dobrze mi wychodzi pierwszy dzień mierze. Na czczo miałam 80 a godzinę po śniadaniu 82. To nie jest za mało po śniadaniu? ja już sama nie wiem, napisane jest że po każdym posiłku 120-140


    Ja mam info tylko, że poniżej 145 po posiłku mam mieć. Nie mam dolnej granicy. 🙈

    age.png
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 25 maja 2023, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko nie mylmy posiewu moczu z posiewem z dróg moczowo-płciowych. Ja pierwszego nie robiłam ani razu, bo nie było potrzeby (zawsze badania moczu wychodzą mi ok). Drugi z kolei miałam już 4 razy - standardowo 1 x na każdy trymestr + jeden raz dodatkowo jak miałam sporo wodnistej wydzieliny. Moj gin uważa, że 1 x trymestr trzeba zrobic posiew, bo bakterie w pochwie sa niebezpieczne dla szyjki macicy, a mogą nie dawac objawow ( tak jak u Vilki).

    Ja mam co wizyte zalecone mocz, morfologie, tsh, ft4, aptt i inr (ze wzgledu na acard i clexane). Sama z siebie dodaje zazwyczaj żelazo, ferrytyne, wit D i glukoze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2023, 16:37

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 25 maja 2023, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mellow odniose się do tego co napisałaś. Zapytałam dzisiaj lekarza na IP, czy jeśli szyjka będzie czysta, to czy jest ryzyko że bakterie z pochwy się tam przeniosą, to powiedział że tylko w teorii.
    Ciężko mi w to uwierzyć, szkoda że tyle ile lekarzy tyle opinii. Szczerze to wolę wziąć ten antybiotyk teraz i pozbyć się ich z pochwy.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 25 maja 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Mellow odniose się do tego co napisałaś. Zapytałam dzisiaj lekarza na IP, czy jeśli szyjka będzie czysta, to czy jest ryzyko że bakterie z pochwy się tam przeniosą, to powiedział że tylko w teorii.
    Ciężko mi w to uwierzyć, szkoda że tyle ile lekarzy tyle opinii. Szczerze to wolę wziąć ten antybiotyk teraz i pozbyć się ich z pochwy.
    Vilka ja pewnie na Twoim miejscu też bym wzięła ten antybiotyk. Zerknij sobie czy na ogólnym forum nie było wpisów dziewczyn z podobnym dylematem. W ogóle widzę, że co lekarz to inne podejście do wielu spraw, a człowiek sie zastanawia któremu ma wierzyć...

‹‹ 215 216 217 218 219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ