X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 23 listopada 2023, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Ja odciągam rano i wieczorem, zawsze wychodzą białe gluty od mleka. Przed tym zakrapiam wodą morską.
    Nasza też pcha rączki do buzi.
    I też sypią mi się włosy jak diabli...

    Wpadłam dziś na pomysł, jak zrobić żeby mała zasypiała w swoim łóżeczku i proszę was o opinie, czy jest ok...
    Karmię tylko i wyłącznie piersią, że trzy razy się zdarzyło że musiałam wyjść z domu to mąż nakarmił butelka Bebiko i nie było z tym problemu.
    Wieczorem ona usypia zawsze przy cycku i potem jak ją odkładam to się budzi i jest płacz, szukanie cycka. Więc jest katastrofa. Śpi z nami bo cycek jest w zasięgu. Ale chcę żeby spala u siebie ... Czy dobrym pomysłem jest, aby kłaść ją senną do łóżeczka i od razu jej butelkę dawać? Wtedy może uśnie z pseudo cyckiem w buzi.
    Bo teraz wlasnie zasnęła w łóżeczku, w nowo zakupionym kolonie, ale pochyliłam się nad nią z cycem, trochę mi wszystko dretwialo (swoją drogą musiało to wyglądać komicznie i nadawaloby się na memy), ale mała zasnęła ssąc i ja wtedy powoli się usunęłam 😁😁 oczywiście taka gimnastyka nie wchodzi w rachubę co wieczór, więc może butelka zrobi robotę? Czy to może oprócz tego jakoś wpłynąć na laktację?

    A używa smoczka? Bo to z opisu wygląda tak jakby miała dużą potrzebę ssania.

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 23 listopada 2023, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy waszym maluchom od razu siadł pierwszy podany smoczek? My już kupiliśmy czwarty, i zaden się nie przyjął... Najlepiej zadziałał suavinex ale i tak mały nie chce, czasem zassie jak długo uparcie trzymamy go w buzi, inaczej wypluwa natychmiast. Ale i tak po kilku minutach maksymalnie wypuszcza go z ust. Logopeda nie widzi problemów w buzi, wędzidełko podcięte i zagojone prawidlowo. Już nie mamy pomysłu jak go zachęcić do ssania smoczka, dużo prościej byloby go uspokajać i w nocy może by nie musiał spać przy mnie/przy cycku. Dzisiaj to juz w ogóle była dramatyczna noc, jak się tylko odsunęłam to się budził i płakał. Jak tak dalej pójdzie to będę musiała się zapisać na rehebilitacje, taka jestem po tych nocach połamana. Zero odpoczynku, w pozycji komfortowej spędzam tylko kilka minut kiedy mąż w nocy zmienia dziecku pieluche 😛

  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 23 listopada 2023, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas suavinex od razu podpasował, smoczek to życie! 😉 No, ale Staś nigdy cycka nie dostał.

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 23 listopada 2023, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kp i smok mam i z campola pasuja. Tylko nam logopeda kazal kupic wiekszego bo Antek jest duzy i leoiej bedzie mu juz z wiekszy i faktycznie ma.smokq od 6m i go lepiej toreluje , ze smokiwm super bo w noxy czasem sam jak sie obudzo godzine po karmieniu dam mu smoka i czasem uda sie zze spi koljene dwie g a jest tak ze troche go possie i wypluwa. Corka byla bez smoka calkiem nie wien jak dawalam rade ;d

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 23 listopada 2023, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    A używa smoczka? Bo to z opisu wygląda tak jakby miała dużą potrzebę ssania.

    Nie chce żadnego smoczka, na tym polega problem. Nawet tego polecanego suavinexa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2023, 16:30

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Maura Ekspertka
    Postów: 183 68

    Wysłany: 23 listopada 2023, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    A czy waszym maluchom od razu siadł pierwszy podany smoczek? My już kupiliśmy czwarty, i zaden się nie przyjął... Najlepiej zadziałał suavinex ale i tak mały nie chce, czasem zassie jak długo uparcie trzymamy go w buzi, inaczej wypluwa natychmiast. Ale i tak po kilku minutach maksymalnie wypuszcza go z ust. Logopeda nie widzi problemów w buzi, wędzidełko podcięte i zagojone prawidlowo. Już nie mamy pomysłu jak go zachęcić do ssania smoczka, dużo prościej byloby go uspokajać i w nocy może by nie musiał spać przy mnie/przy cycku. Dzisiaj to juz w ogóle była dramatyczna noc, jak się tylko odsunęłam to się budził i płakał. Jak tak dalej pójdzie to będę musiała się zapisać na rehebilitacje, taka jestem po tych nocach połamana. Zero odpoczynku, w pozycji komfortowej spędzam tylko kilka minut kiedy mąż w nocy zmienia dziecku pieluche 😛
    Moja też wypluwa wszystkie smoki, też 4 przerobilismy, wszystkie super polecane itp. Kasa w błoto ;) suavinex, curaprox, avent i jakieś jeszcze popularne, chyba nuk - z polecenia położnej. Ostatnio jak tak ssie te palce, to próbowałam ponownie, nawet weźmie, wygląda na zaintrygowaną, po czym wypluwa jak tylko go puszczam...

    age.png
  • Maura Ekspertka
    Postów: 183 68

    Wysłany: 23 listopada 2023, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Ja odciągam rano i wieczorem, zawsze wychodzą białe gluty od mleka. Przed tym zakrapiam wodą morską.
    Nasza też pcha rączki do buzi.
    I też sypią mi się włosy jak diabli...

    Wpadłam dziś na pomysł, jak zrobić żeby mała zasypiała w swoim łóżeczku i proszę was o opinie, czy jest ok...
    Karmię tylko i wyłącznie piersią, że trzy razy się zdarzyło że musiałam wyjść z domu to mąż nakarmił butelka Bebiko i nie było z tym problemu.
    Wieczorem ona usypia zawsze przy cycku i potem jak ją odkładam to się budzi i jest płacz, szukanie cycka. Więc jest katastrofa. Śpi z nami bo cycek jest w zasięgu. Ale chcę żeby spala u siebie ... Czy dobrym pomysłem jest, aby kłaść ją senną do łóżeczka i od razu jej butelkę dawać? Wtedy może uśnie z pseudo cyckiem w buzi.
    Bo teraz wlasnie zasnęła w łóżeczku, w nowo zakupionym kolonie, ale pochyliłam się nad nią z cycem, trochę mi wszystko dretwialo (swoją drogą musiało to wyglądać komicznie i nadawaloby się na memy), ale mała zasnęła ssąc i ja wtedy powoli się usunęłam 😁😁 oczywiście taka gimnastyka nie wchodzi w rachubę co wieczór, więc może butelka zrobi robotę? Czy to może oprócz tego jakoś wpłynąć na laktację?
    To się nieźle musisz nagimnastykowac... może warto pieluszkę zostawiać po karmieniu przy małej w łóżeczku? Moja póki co naprawdę w nocy dobrze śpi, ale w ciągu dnia ostatnio jest dramat, jak chcę ją odłożyć, to od razu otwiera oczy... będę próbować z pieluszką...

    age.png
  • Maura Ekspertka
    Postów: 183 68

    Wysłany: 23 listopada 2023, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszyłyście mnie z tymi rączkami, bo ja już oczywiście się naczytałam, że to może być objaw alergii🙈

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 23 listopada 2023, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maura a jak twoja śpi w nocy skoro smoczka nie chce ? Z wami, czy w łóżeczku ? I jak z zasypianiem? Może ty coś doradzisz...

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Jan zasypia gdziekolwiek na noc, ale to chyba 'zasługa' drugiego dziecka. Czasami nie ma wyjścia tylko zasnąć samemu jak ogarniam młodą. U nas to wygląda tak, że to ostatnie zmęczenie odrobinę przeciągam, daje mu jeść, smoka, włączam szum, pakuje w śpiworek i zostawiam na uchylone drzwi. Dwa-trzy razy mu smok ucieknie to poprawiam, ale w tym czasie kąpie starszą i Jan tam się gramoli do spania. Potem albo usypiam starsza obok albo młody do salonu w półśnie i młoda w sypialni. Jak jesteśmy sami to śpimy w 3 bo ja odpadam z nimi 😅
    Z tego co pamiętam z 1 dzieckiem to z perspektywy czasu za dużo przy niej siedziałam i nie dałam jej czasu na samodzielne wyciszenie. Teraz starszy poniekąd musi trochę sam i widzę że nam to lepiej gra.
    Nie jestem fanką wypłakania dzieci, ale widzę że większa przestrzeń na noc daje młodemu lepszy sen. To tak tylko z perspektywy widzę, nic nikomu nie sugeruje 😉 w nocy śpi przytulony do mojej pachy więc ja śpię, on spi, o resztę się będziemy martwić później 😅

  • Maura Ekspertka
    Postów: 183 68

    Wysłany: 23 listopada 2023, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Maura a jak twoja śpi w nocy skoro smoczka nie chce ? Z wami, czy w łóżeczku ? I jak z zasypianiem? Może ty coś doradzisz...
    Śpi w dostawce lub z nami... Po wieczornej higienie karmię ją, później przejmuje mąż do usypiania, ja tylko w kryzysowych sytuacjach usypiam 🤪 trzyma na kolanach i buja w jej ulubionej pozycji, czasem trwa to króciutko, czasem dłużej, ale nie w ciszy, tylko przy świetle i serialu 😅... gdy się wybudza to zwykle pomaga jak sie położy na jej klatce rękę, a jak już na dobre zaśnie to odkładamy ją na kanapę w salonie, bo nadal nie mamy niani, a sypialnia na poddaszu, jak ogarniemy się ze wszystkim idziemy do sypialni, pakuję małą w śpiworek, czasem trzeba przebrać, to różnie raz się obudzi, raz nie, a jak się obudzi to zwykle wjeżdża karmienie. Są noce, że budzi się już o 2, a później ok. 5, a są noce, że dopiero pobudka jest nad ranem 4-6... mnie wybudza jej ciumkanie, ssanie rączek i wiem, że czas na jedzenie, nawet jak śpi. Ostatnio znów zastanawiam się, czy nie karmić ja na śpiocha częściej, bo mało jakoś mi przybiera, choć niby w normie jeszcze.

    Mimi__ lubi tę wiadomość

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 23 listopada 2023, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj wypróbowałam sposób zeby zasnęła z butelką w buzi w swoim łóżeczku, ale nie przeszło. Jak widziała że jestem obok to nie chciała butelki za żadne skarby. Wzięłam ją z powrotem do łóżka, do cycka i od razu się dobrała. Ssała dość długo aż robiła się coraz bardziej śpiąca, aż sama w końcu wypluła cycka. I wtedy ja przełożyłam do łóżeczka, no bo skoro już sama cycka się pozbyła to pomyślałam że już go będzie potrzebować. No i szumiś wjechał i usnęła... Zobaczymy do której pośpi samą ale obstawiam że nie za długo ...
    To pierwsze dziecko i też boje się że za dużo koło niej skacze, wiem że to na dobre nie wyjdzie, dlatego postaram się dać jej więcej przestrzeni. W ciągu dnia bardziej się udaje, ale to dlatego że w dzień ona bez problemu spędza sama czas na zabawie, a wieczory są trudne.

    Maura lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2023, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Dzisiaj wypróbowałam sposób zeby zasnęła z butelką w buzi w swoim łóżeczku, ale nie przeszło. Jak widziała że jestem obok to nie chciała butelki za żadne skarby. Wzięłam ją z powrotem do łóżka, do cycka i od razu się dobrała. Ssała dość długo aż robiła się coraz bardziej śpiąca, aż sama w końcu wypluła cycka. I wtedy ja przełożyłam do łóżeczka, no bo skoro już sama cycka się pozbyła to pomyślałam że już go będzie potrzebować. No i szumiś wjechał i usnęła... Zobaczymy do której pośpi samą ale obstawiam że nie za długo ...
    To pierwsze dziecko i też boje się że za dużo koło niej skacze, wiem że to na dobre nie wyjdzie, dlatego postaram się dać jej więcej przestrzeni. W ciągu dnia bardziej się udaje, ale to dlatego że w dzień ona bez problemu spędza sama czas na zabawie, a wieczory są trudne.
    Oj takie są wieczory, ja też czasami łapię się na tym że wolę się do nich poprzytulać niż dać im przestrzeń, ale kurczę to są takie malutkie milusie stworzenia że czasami się nie da 🥰 pewnie że czasami wolimy spędzić wieczór we dwójkę z mężem, ale te maluchy w ogóle nie rozumieją naszego rozkładu dnia i się na nie wkurzamy. Ja jestem w takim kryzysie że już nawet nie próbuję żadnej rutyny, jeden dzień raz tak,raz tak. Albo starsza śpi albo nie, ważne że rano się przytulamy wszyscy i jakoś leci. Gdyby nie kawa na start chyba bym ochujala 🤣

    Maura lubi tę wiadomość

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 24 listopada 2023, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka a moze wieczorem jest zbyt zmeczona i trudniej jej usnac? U nas Antek jak pominie wieczorna drzemke czy jes krotka to nawet nie da sie go spokoje unyc bo placze okropnie i wtedy trudniej go polozyc spac musze byc przy nim albo go nosisc. Jak wczesniej sie wyspal nie jest przemeczony az tak to na spokojnie wiezorna kapiel i wtedy zasypisa sam ze smoczkiem i pielkuszka w dostawce albo na na naszym lozku a ja ogarniam wtedy strasza. Ja przy starszej bylam tak zdesperowana ze weszlam do niej do lozeczka i ja usypialam bo budzila sie po odlozeniu do lozeczka ale wtedy juz byla blisko roku

    Mimi ja napoczatku walczylam ze jesli starsza przychodzila do nas w nocy kolo 12 to ja czy maz szlismy z nia do niej do pokoju bo 4 ciezko spac. Teraz juz dalam spokoj jak przychodzi to gdzies sie tam gramoli kolo taty i spimy czasem 4,wstaje niewyspana ale fajnie rano obudzic sie wszyscy razem . Jescze zatesknimy za tymi malymi cialkami w naszych lozkach .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2023, 08:09

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 24 listopada 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nasza dość długo jest aktywna, nawet do 22 lubi sobie gadać i nie widać oznak że chce spać. Jak czytam że małe dzieci zasypiają o 19 i rodzice mają spokojny wieczór to rozplywam się w marzeniach. Czytałam o regresie snu... Postaram się przeczekać i poczekać co będzie.
    Wczoraj jak napisałam że zasnęła w łóżeczku przed 23 to spala do 1. No i był płacz więc musiałam ją wziąć do łóżka, dać cycka i spala koło mnie, ale budziła się znów co 2h. Juz jej nie próbowałam odkładać bo zwyczajnie zasypiam razem z nią.... Inaczej bym chyba już wykitowała.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 24 listopada 2023, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ciągle jakiś regres snu czy kij wie co... Mlody dzisiaj budził sie w nocy co godzinę, półtorej i wymagał cycka. A ja jak na złość jakos tak mniej produkuje ostatnio więc się wkurzał zamiast zasypiać. Z ulgą powitałam poranek, bo rzucał się w tym łóżku strasznie i tlukł mnie głową i rękami na oślep. Szkoda mi go i szkoda mi siebie 😅
    Dla świętego spokoju idziemy na usg brzucha za tydzień, jak nam powiedzą że wszystko gra to chyba będę musiała zaakceptować że po prostu mam trudne dziecko 😛

  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 24 listopada 2023, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jak karmicie na leżąco, to wasze dzidzie też mają taką napięta rękę i was smyraja po cyckach? Jak mnie to wkurza :D bo boli

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 24 listopada 2023, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I u nas też regres snu. Mamy w domu noworodka 🙄 Staś od 3 nocy budzi się co 2,5-3 godziny. A już przesypiał 7 godzin ciągiem.
    Ja jestem wykończona fizycznie i psychicznie. Ta jego choroba, regres snu, w ciągu dnia ciałe płacz, moja radioterapia.
    Na dodatek moja pierś bardzo dostaje w kość, nie pomaga też to, że Staś chce być cały czas na rękach więc swoim ciałem tylko mi nagrzewa tego cycka. A ja powinnam go raczej chłodzić i wietrzyć. Aż się boję pomyśleć co będzie dalej, bo jestem dopiero w połowie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2023, 17:02

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 24 listopada 2023, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    A czy jak karmicie na leżąco, to wasze dzidzie też mają taką napięta rękę i was smyraja po cyckach? Jak mnie to wkurza :D bo boli
    Też :-) ja akurat bardzo to lubie, Antek mizia delikatnie choc zamaszyście 😅 te nieskoordynowane ruchy łapką dla mnie są rozczulające.

    Vilka lubi tę wiadomość

  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 24 listopada 2023, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    Też :-) ja akurat bardzo to lubie, Antek mizia delikatnie choc zamaszyście 😅 te nieskoordynowane ruchy łapką dla mnie są rozczulające.

    A ona to robi dość mocno i mnie to boli 😁 ale przeważnie daje jej schwytać swój palec i obejmuje jej dłoń swoją dłonią. Malutka taka ❤️

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
‹‹ 396 397 398 399 400
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ