X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • Aly078 Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 25 listopada 2023, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odbiegając od tematu, kupujecie swoim maleństwom też kurtki? Czy tylko kombinezon?

  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 25 listopada 2023, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kurtkę bez nóg dla młodej. Ale kombinezony też, choć one bardziej na plusowa temperature.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 25 listopada 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka ja mialam kupiona kurtke i kombinezon, kurtka okazuje sie ze juz jest na styk a jest od 6do 9miesiexy
    A kombinezon 74 i jest okropnie za duzy .

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko kombinezon

  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 25 listopada 2023, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Vilka ja mialam kupiona kurtke i kombinezon, kurtka okazuje sie ze juz jest na styk a jest od 6do 9miesiexy
    A kombinezon 74 i jest okropnie za duzy .

    Coraz częściej się spotykam z tym, że rozmiar rozmiarowi nie równy. Mała nosi teraz pajacyka z metki 56, a sama jest już 62/68🙈
    A te wszystkie kombinezony i kurtki mają zawsze za długie rękawy...

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Aly078 Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 26 listopada 2023, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja kupiłam dwa kombinezony w h&m w rozmiarach 62 i 68. I w 62 corka ledwo wchodzi. Za to 68 wydaje się ogromne. Dostalam też nowy kombinezon od swojej mamy w rozmiarze 74, ale jest delikatnie mniejszy niż to 68 z hm. Przy starszej mialam i kombinezon i kurtkę, ale w wózku jeździła już siedząc, wiec nic jej się nie zawijało.

  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 26 listopada 2023, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kombinezon, kurtka tylko do fotelika jak wiemy że bedzie przenoszony z auta do domu/sklepu/ knajpki zeby latwiej bylo rozbierać. Do gondoli mamy codzienne lekkie ubranko, na to dresowy kombinezon a w wózku ciepły spiworek. Sprawdza sie na razie.

  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 26 listopada 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I stało się! Na forum sierpniowe mamy 2024 🙈🙈 jejku jak ja tesknie za byciem w ciąży :) Na szczęście drugie w planach :)

    ada.d lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1145 697

    Wysłany: 26 listopada 2023, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część, niestety też mam od samego początku problem z cukrem na czczo:( do 14 tygodnia nie biorę metforminy i niestety pomimo diety z niskim IG i pilnowaniem się cukry na czczo poszybowały do 95. Diabetolog mi zapowiedział, że jeśli przez 6 dni będę miała wysokie cukru to czeka mnie insulina a noc, której strasznie się boje:( jak narazie to 4 dzień cukry mam wysokie. Nie wiem już co robić:( jest tu może mama która bierze insulinę nocna , jak się po niej czujesz? Jest oki?

  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 28 listopada 2023, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do mam, które posiadają starsze dzieci. Jak długo trwa regres snu? Nasz syn od 2 dni budzinsie o 2/3 i w nosie ma spanie, pełna gotowość do rozpoczęcia dnia. 🙄

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 28 listopada 2023, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    Pytanie do mam, które posiadają starsze dzieci. Jak długo trwa regres snu? Nasz syn od 2 dni budzinsie o 2/3 i w nosie ma spanie, pełna gotowość do rozpoczęcia dnia. 🙄
    Moje nie jest starsze ale też mieliśmy podobny problem. Trwalo to ok tygodnia, o drugiej w nocy zaczynał gadać, kręcic się, nie podnosiliśmy go z łóżka dopóki nie płakał. Czasami udało nam się przy tym gaworzeniu zasnąć i on też zasypiał, ale trwało to godzine, czasem dłużej. Przeszło tak jak przyszło - z dnia na dzień :-)

  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 28 listopada 2023, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zdecydowany rozwój - w końcu nasz syn łapie zabawki i widać, że go to cieszy. Można go zająć na macie na dłużej, bo skupia na czymś uwagę a nie marudzi bez przerwy. Wczoraj upiekłam ciasto i zrobiłam super śniadanie, a młody bawił się SAM, tak człowieka radują takie małe sukcesy że szok 😁
    Z innej beczki natomiast podczas tej zabawy tak sie ekscytuje, że zapowietrza się wręcz i mamy wrażenie że nie może przez kilka sekund nabrać powietrza. Któraś z was zaobserwowała cos podobnego u swojego dziecka? Podobno jak nie trwa to wiecej niż 15 sek to się nie przejmować, ale dla mnie to trochę niepokojąco wyglada.

  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 28 listopada 2023, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    Pytanie do mam, które posiadają starsze dzieci. Jak długo trwa regres snu? Nasz syn od 2 dni budzinsie o 2/3 i w nosie ma spanie, pełna gotowość do rozpoczęcia dnia. 🙄

    Nasza ma pobudki co godzinę dwie w nocy od 3 tygodni...

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 28 listopada 2023, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba po regresie snu który trwał cały 3 miesiąc wybudzal się co 2 h. Zaczynacx 4 miesiąc zaczął budzić się co 4-3 ale za to w ciągu dnia jęczy i buczy a okrągło i cały czas chce być na rękach i do tego slni się okropnie

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 28 listopada 2023, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    U nas chyba po regresie snu który trwał cały 3 miesiąc wybudzal się co 2 h. Zaczynacx 4 miesiąc zaczął budzić się co 4-3 ale za to w ciągu dnia jęczy i buczy a okrągło i cały czas chce być na rękach i do tego slni się okropnie

    No to trochę pocieszające, że może i u nas w końcu będzie można pospać choć trzy godziny w nocy ...

    Dziewczyny, jeśli któraś z was zmaga się z hemoroidami po ciąży lub będzie się zmagać kiedyś, to polecam czopki criorectum, polecił mi chirurg u którego byłam niedawno, są niesamowite pomogły mi od razu... A męczyłam się od 3 miesięcy, nic nie działało. Te są inne niż wszystkie apteczne, wkłada się je do zamrażarki :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2023, 18:13

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Aly078 Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 29 listopada 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podchwyciłam od was pomysł, żeby mała dostała w prezencie pod choinkę zestaw naczyń do rozszerzania diety. Macie już jakieś wybrane lub jakieś sprawdziły się wam po starszych dzieciach?

  • Szyharku Ekspertka
    Postów: 125 122

    Wysłany: 30 listopada 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    No to trochę pocieszające, że może i u nas w końcu będzie można pospać choć trzy godziny w nocy ...

    Dziewczyny, jeśli któraś z was zmaga się z hemoroidami po ciąży lub będzie się zmagać kiedyś, to polecam czopki criorectum, polecił mi chirurg u którego byłam niedawno, są niesamowite pomogły mi od razu... A męczyłam się od 3 miesięcy, nic nie działało. Te są inne niż wszystkie apteczne, wkłada się je do zamrażarki :D
    Czopki czy sztyft ? Bo ja miałam w ciąży sztyft i właśnie nie bardzo zadziałał.

    -Dwójka dzieci na pokładzie (9 i 6)
    -listopadowe poronienie samoistne 5tc
    -4.12 - 2 kreski 🥰
    -6. 12 - beta 149, progesteron 24,9
    17.12 - beta 12226
    19.12 - zarodek i serduszko (6t+2d)
    7.01 - 2 cm malucha, serce bije, wszystko gra ;)
    4.02 - 6,5 cm, usg w porządku, prawdopodobnie dziewczynka ;)
  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 30 listopada 2023, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyharku czopki. Wkłada się je do zamrażarki, wyciąga przed użyciem (choć wyjęcie jest trochę ciężkie ale kwestia wprawy) i taki lodowaty się aplikuje (trzeba szybko, mimo że się ślizga w dłoni, bo topnieje szybko, ale to też kwestia wprawy, pierwsze trzy zmarnowałam ale kolejne już od razu się udawało :D), chwila uczucia zimna i już. Nie zostawia śladu, nie brudzi, działa w mig. No i naprawdę od razu mi pomogło, jestem w szoku, bo tak długo się męczyłam z krwawieniem i bólem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2023, 12:23

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co nowego u waszych maluchów? U nas plusy: łapanie zabawek, śmiech na głos i próby obrotów. Minusy: totalny regres snu i budzenie co godzine w nocy, odkryliśmy kolejny czujnik płaczu - wejscie do jakiegokolwiek sklepu powoduje wycie do księżyca 😅
    Czy wiecie jak to jest z tym sadzaniem do rozszerzania diety? Co to znaczy: siedzi z podparciem?

  • Vilka Autorytet
    Postów: 807 444

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas łapanie wszystkiego co się da, łącznie z moimi włosami, śmiech na głos również ale nie czesto, bardzo głośne głużenie na przemian z krzykiem i piskiem, obracanie się na bok, totalny regres snu trwa już od jakiegos miesiąca, pobudki w nocy co godzinę lub dwie, nosimy ja już przodem do siebie bo ładnie trzyma główkę, wyciąga rączki do zabawek, rzadziej chce cycka w ciągu dnia, rzadziej trzeba zmieniać pieluchę :) Moje dziecko jest bezsmoczkowe i nienawidzi spacerowac w gondoli, dzisiaj był pierwszy spacer w spacerówce na leżąco i udało się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2023, 21:47

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
‹‹ 396 397 398 399 400
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ