X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga, powodzenia! Zaraz będziesz miała ten stres za sobą 🙂

    Dziewczyny, jaki rozmiar ubranek kupujecie na start? 56 czy 50?
    Ile tego wszystkiego trzeba kupić? Bo ja to się obawiam, że zaraz cały dom będę miała w ciuszkach, nie moge się powstrzymać, ale tyle lat na to czekałam.

    W sobotę jeszcze umówiłam się z mamą na wspólne zakupy, chce kupić jakies ubranka dla swojego pierwszego wnusia 🥰

    A mój brat wczoraj też zrobił nam prezent i powiedział, że wujek kupuje wózek 😄
    Ale chyba nie do końca zdaję sobie sprawę ile kosztują modele, które bierzemy pod uwagę 😂

    welonka lubi tę wiadomość

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2869 2258

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj byliśmy na wizycie, maleństwo bardzo ruchliwe, ma już 5cm, wszystko jest w porządku, cudownie zobaczyć takiego szkraba. W sobotę mamy prenatalne.

    Wow Wy juz o wyprawce, ja póki co pracuje i jeszcze nie czuję az tak tej ciazy.. Pewnie jak prenatalne wyjdą ok i pójde na zwolnienie , brzuszek zacznie rosnąc to na wiosnę ruszymy z remontem pokoju dla maleństwa i kupnem wyprawki.

    Mamusie bardziej doświadczone: ile mniej wiecej wydałyście na wyprawkę z poprzednim dzieciaczkiem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 09:44

    Arga lubi tę wiadomość

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ada.d wrote:
    Arga, powodzenia! Zaraz będziesz miała ten stres za sobą 🙂

    Dziewczyny, jaki rozmiar ubranek kupujecie na start? 56 czy 50?
    Ile tego wszystkiego trzeba kupić? Bo ja to się obawiam, że zaraz cały dom będę miała w ciuszkach, nie moge się powstrzymać, ale tyle lat na to czekałam.

    W sobotę jeszcze umówiłam się z mamą na wspólne zakupy, chce kupić jakies ubranka dla swojego pierwszego wnusia 🥰

    A mój brat wczoraj też zrobił nam prezent i powiedział, że wujek kupuje wózek 😄
    Ale chyba nie do końca zdaję sobie sprawę ile kosztują modele, które bierzemy pod uwagę 😂

    Dzieciaczki szybko rosna i nie ma co za duzo kupować tych małych rozmiarów.
    Mój mały niektóre ubranka miał tylko dwa-trzy razy na sobie bo za dużo tego nakupowalam🙈
    Teraz planuje bardziej rozważnie a co z tego wyjdzie to się okaze😁😁😁

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    My wczoraj byliśmy na wizycie, maleństwo bardzo ruchliwe, ma już 5cm, wszystko jest w porządku, cudownie zobaczyć takiego szkraba. W sobotę mamy prenatalne.

    Wow Wy juz o wyprawce, ja póki co pracuje i jeszcze nie czuję az tak tej ciazy.. Pewnie jak prenatalne wyjdą ok i pójde na zwolnienie , brzuszek zacznie rosnąc to na wiosnę ruszymy z remontem pokoju dla maleństwa i kupnem wyprawki.

    Mamusie bardziej doświadczone: ile mniej wiecej wydałyście na wyprawkę z poprzednim dzieciaczkiem?

    Szczerze to nawet nie pamiętam.
    My remont pokoiku tez na wiosnę.. ale nie będziemy poki co szaleć bo lozeczko będzie stało u Nas w sypialni na początku.

    Dziewczyny,fajnie by było też przypiąć gdzies na 1 stronie listę wyprawową,rzeczy które faktycznie się przydają.. ja przez 10 lat to już wyszłam z wprawy😅

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie kupuję rozmiaru 50 bo to dla wczesniakow, kilka 56 bo nie wiadomo jakiej długościach będzie dziecko, ja najwięcej miałam 62 i 68. Szybko rosną później. W sumie chyba co trzy miesiące trzeba zmieniać. Córka niektórych rozmiarów nawet nie nosiła bo przerosła z dnia na dzień 😅
    A ile wydałam? Nie pamiętam ale majątek a to było 8 lat temu 🤣

    age.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2869 2258

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chantell88 wrote:
    Szczerze to nawet nie pamiętam.
    My remont pokoiku tez na wiosnę.. ale nie będziemy poki co szaleć bo lozeczko będzie stało u Nas w sypialni na początku.

    Dziewczyny,fajnie by było też przypiąć gdzies na 1 stronie listę wyprawową,rzeczy które faktycznie się przydają.. ja przez 10 lat to już wyszłam z wprawy😅
    My musimy przeniesc swoją sypialnię, ktora jest bardzo mała do naszego 'biura' i w jej miejscu zrobić pokoik dla dzidziusia. Oczywiście maleństwo bedzie pewnie w dostawce u nas w sypialni, ale w obecnej miesci się tylko łóżko praktycznie, wiec nie bedzie miejsca dlatego przenosimy do wiekszego pokoju.
    Czeka nas zatem wymiana podłogi, malowanie i kupno jakies szafy, komody na początek..

    A z ubrankami na pewno poszaleje,tyle czekałam na to :D z resztą pewnie bedzie to nasze jedyne dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 10:23

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia na wizytach:)

    Ja bym nie szala z ubrankami u mnie polowa corka nie włożyła, to bedzie miesiac lata wiec ja bym kupila więcej bodziakow z krotkim rekawem, to byl glowny strój mojej corki z lata . Ja powstrzymuje sie z kupiwaniem ciuszkow bo mamy na chlopca i dziewczynke.

    age.png
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja corka 50 nie nosiła wcale, od razu 56 i 62. Nie ma sensu tych małych rozmiarów kupować.

    U mnie koszt wyprawki dla Misi wyniósł ok. 15 tys., ale w tym był też wozek, mebelki laktator elektryczny, no te większe rzeczy. No i szalałam, kupowałam rzeczy Shnuggle, La Millou, te instagramowe marki 😅

    Arga, Sesyjka lubią tę wiadomość

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Starałam się kupować budżetowo a i tak było dużo. Teraz muszę kupić gondolę do wózka ale kupię używaną już. Zastanawia mnie ta dostawka chicco ale trochę droga jak na pół roku 🤔 laktatora muszę sprawdzić czy działa ale nie był jakiś super. Nianię będę kupować. Podkłady na materac muszę nowe kupić, tetry, przewijak, łóżko piętrowe dla starszaków 🙈 kombinezon zimowy, jakieś nowe komplet pościeli. Eh dużo tego

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 816 452

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie jestem za tym, żeby doświadczone mamy pomogły skonstruować listę wyprawkowa dla noworodka. Jakiego typu ubranka są potrzebne, po ile sztuk, ile takie dziecko zużywa pieluch dziennie, jaki dodatkowy sprzęt jest potrzebny. Ja jestem całkowicie zielona, to moja pierwsza ciąża.
    A propos ubranek mówicie, że nie ma co kupować za dużo w rozmiarze 56 tylko lepiej większe?

    Salea lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My 4 lata temu duzo nie wydaliśmy ,wozek kupilismy uzywany jescze na gwarancji wychowalo sie w nim 3 dzieci i teraz tak samo poszukamy jakis uzwany . Lakator bede kupowac po porodzie jesli bedzie potrzebny, a tak tylko chyba zostanie nam kupic jakies pojedyncze ciuszki i chemie . A dobrze miec od razu lupiony dobry termometr i do odciagania kataru .

    Arga lubi tę wiadomość

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 1 lutego 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Zdecydowanie jestem za tym, żeby doświadczone mamy pomogły skonstruować listę wyprawkowa dla noworodka. Jakiego typu ubranka są potrzebne, po ile sztuk, ile takie dziecko zużywa pieluch dziennie, jaki dodatkowy sprzęt jest potrzebny. Ja jestem całkowicie zielona, to moja pierwsza ciąża.
    A propos ubranek mówicie, że nie ma co kupować za dużo w rozmiarze 56 tylko lepiej większe?
    Co do ubranek to wszystkie kolezanki mówią, że jak się okaże po porodzie że dziecko większe/mniejsze niż przewidywane to zawsze ktoś bliski może zrobić ostatnie zakupy jak wy jeszcze będziecie w szpitalu. Niektóre szpitale mają ubranka dla noworodków i Ty wtedy potrzebujesz jedynie na wyjście, to też troszke ułatwia przygotowanie odpowiednich ciuszków. Ale tak, ja też zielona jak szparag, ale oglądam pomalutku jakieś filmiki na yt i coś da się dla siebie wyciągnąć. Trzeba pamiętać że zawsze jak jest potrzeba coś dokupić to przecież wysylki działają szybciutko. Ja sie nastawiam na podstawy a jak coś będzie konieczne to dokupię po porodzie np. laktator.

  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 1 lutego 2023, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mogę zacząć - moje wyprawkowe hity, jak mi się dalej coś przypomni, to dopiszę.

    1. Poduszka rogal Motherhood do karmienia (bardzo NIE polecam za to kury z La Millou)
    2. Katarek do odkurzacza
    3. Nebulizator Microlife w kształcie misia
    4. Lampka miś Rabbit&Friends (cudowna do przewijania w nocy)
    5. Pieluchy Bambiboo i Pampers Premium Care
    6. Szczoteczka do ciemieniuchy Lullalove
    7. Kocyki i otulacze 100 % bambus
    8. Pajacyki na zamek Kappahl, HM
    9. Body kopertowe HM
    10. Ciuszki ogólnie Next, MyBasic, Newbie, HM
    11. Wanienka Beaba
    12. Kosz mojżesza Shnuggle
    13. Dostawka Chicco
    14. Mata puzzle SkipHip (niezniszczalna, najlepsza)
    15. Smoczki MAM (broń Boże te modne Bibsy niszczace zgryz)
    16. Laktator elektryczny Lovi (wspaniały, nawet jeśli jesteście tylko kp, to uważam, że trzeba miec laktator w domu na wypadek nawału itd)
    17. Lanolina na poranione sutki
    18. Staniki do karmienia Kappahl
    19. Krem Ollian na ciemieniuchę
    20. Woda plus waciki do mycia pupy (żadnych chusteczek na poczatek, nawet dobrych jak Waterwipes)
    21. Sudocrem (moze szkodliwy bla bla, ale działa ekstra, warto w razie kryzysu mieć)
    21. Leżaczek Babybjorn
    22. Monitor oddechu Babysense

    adukow, Chantell88, ada.d, Salea lubią tę wiadomość

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Marrud88 Autorytet
    Postów: 329 157

    Wysłany: 1 lutego 2023, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam nic po Córce:) Wozek kupiłam wtedy używany na gwarancji za pół ceny, lektora nie kupowałam na początku, łóżeczko miałam od siostry tylko kupiłam nowy materac. Ubranka na 62 od razu, moja Córka urodziła się dużą. Teraz będzie podobnie:) ale na pewno będzie zamiast klasycznego łóżeczka dostawka. Dzieckiem będzie 2 lata w naszej sypialni więc remontu nie robimy:) przy drugim jakoś tak bez paniki. Na pewno będę stawiała na porządny, nowy fotelik samochodowy. Jestem teraz na etapie rozkiminiania czy dostawka chico next to me magic czy forever:)

    preg.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 1 lutego 2023, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez tak na spokojnie tym razem . I dobre pieluchy tetrowe u mnie to minimum 10 szt bo sprawdzaja sie do wszystkiego. Ja moge polecić Bepanthen Baby Maść u nas najlepiej sprawdzila sie na odparzenia pupy,cialka i idelna na poranione piersi ,moja corka ugryzla mnie mocno jak miala 6miesiecy probowalam różnych specyfikow przeznaczonych na poranione brodawki nic nie pomagało, pediatra powiedzial mi zebym smarowala po kazdym karmieniu ta mascia 3 dni i po bolu a bylam juz gotowa odstawić od piersi. 2 lata temu wiem ze sudocrem byl w niebieskim pudełku ktore dostaje sie w szpitalu, mysle ze spokjnie starczy takie male opakowanie na dlugo , ja w pierwszej ciazy kupilam duze opakowanie sudocremu a nawet nie wykorzystałam tej próbki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 12:23

    Marrud88 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 1 lutego 2023, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z mam używała suszarki do prania do ubranek dziecięcych? Zastanawiamy się nad zakupem od dłuższego czasu ale nie wiemy czy kupować na szybciocha przed porodem czy się nie spieszyć 🤷🏼‍♀️

  • Marrud88 Autorytet
    Postów: 329 157

    Wysłany: 1 lutego 2023, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam suszarkę samsung i nie wszystkie ubrania mogę w niej suszyć np. Ze smyka się kurczą. Ale poza tym to naprawdę przydatny sprzęt zwłaszcza zimą. Latem suszę na balkonie

    preg.png
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 1 lutego 2023, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie suszarka to must have przy małym dziecku. Do sweterkow ladnych czy sukieneczek nie, ale do bodziaków jak najbardziej. Mnie się Next, Newbie, HM raczej nie kurczyły, suszarkę mamy z LG

    Arga, zasada lubią tę wiadomość

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 1 lutego 2023, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również polecam suszarkę, bardzo udany zakup. Nasza jest akurat z Miele.

    Megi93 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 1 lutego 2023, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pralko-suszarke i nie polecam.
    Dzis jak bym kupowala to osobno pralkę i osobno suszarkę:)

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ