X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 1 lutego 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli powinnam kogoś dopisać w poście na stronie nr 1 lub zmienić termin porodu - prośba o info :)

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 1 lutego 2023, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku. Długość 5,5cm z nogami około 10 cm 😊 nos, kręgosłup, mózg, czaszka, nerki, pęcherz, żołądek jest. Zrobił mi cytologię i przepisał coś na mdłości. Duphaston mam już odstawić.
    Jutro prenatalne ale coś kiepsko to widzę, bo dzisiaj było słabo widać przez brzuch przez blizny po cc.

    Chantell88, Vilka, zasada lubią tę wiadomość

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 1 lutego 2023, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy tylko ja będę kupować dziecku ubranka w Pepco a nie markowe? 😁😁 Jakoś wydaje mi się, że nie ma sensu płacić 30 czy więcej zł za np. body skoro można kupić połowę taniej skoro wyrośnie z tego po miesiącu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 16:24

    Marrud88, Arjada lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 1 lutego 2023, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Czy tylko ja będę kupować dziecku ubranka w Pepco a nie markowe? 😁😁 Jakoś wydaje mi się, że nie ma sensu płacić 30 czy więcej zł za np. body skoro można kupić połowę taniej skoro wyrośnie z tego po miesiącu.
    Ja dużo kupuję w pepco. Wszystko się drze więc nie ma co przepłacać 😅

    age.png
  • eweljina Ekspertka
    Postów: 215 168

    Wysłany: 1 lutego 2023, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adukow wrote:
    Jeżeli powinnam kogoś dopisać w poście na stronie nr 1 lub zmienić termin porodu - prośba o info :)


    Ja mam termin na 5 sierpnia: )

    E
    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 1 lutego 2023, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Czy tylko ja będę kupować dziecku ubranka w Pepco a nie markowe? 😁😁 Jakoś wydaje mi się, że nie ma sensu płacić 30 czy więcej zł za np. body skoro można kupić połowę taniej skoro wyrośnie z tego po miesiącu.
    Ja też uważam że na dwa trzy miesiące to nie warto takich codziennych ciuszków kupować mega drogich. Wiadomo, kilka jakichś bardziej wyjściowych ubranek tak, ale bodziaki i pajace w większości kupimy w pepco itp. 🙂

  • Marrud88 Autorytet
    Postów: 329 157

    Wysłany: 1 lutego 2023, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy pierwszej Corce miałam same ubrania od znajomych i rodziny po ich dzieciach. Szkoda mi było pieniędzy na jakieś super markowe ubrania z sieciowek. Teraz już nie mam w otoczeniu znajomych z niemowlakami więc będę zdana na siebie;)

    preg.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 1 lutego 2023, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Czy tylko ja będę kupować dziecku ubranka w Pepco a nie markowe? 😁😁 Jakoś wydaje mi się, że nie ma sensu płacić 30 czy więcej zł za np. body skoro można kupić połowę taniej skoro wyrośnie z tego po miesiącu.
    ja teraz bede miec wiekszosc po córce albo siostry synku ,a na pierwsza corke mialam sporo couszkow z ciucholandu tam za grosze na takie niemowlaczki mozna dostax piekne rzeczy i przez to mialam zbyt wiele rzeczy bo ciezko bylo sie oprzec jak piekne sweterki czy bodziaki po 3z-5zl ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 17:27

    Marrud88 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Arjada Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 1 lutego 2023, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odebrałam dziś nifty, ryzyka niskie, płeć się sprawdziła i będzie chłopak 😅 jeżeli chodzi o wyprawkę to głównie pepco, ciucholandy itp, pościel na pierwsze miesiące dla mnie odpada, za duże ryzyko uduszenia, żadne ozdoby na łóżeczko też nie wchodzą w gre. Ja szyje hobbistycznie, wiec sobie porobię takie rzeczy później, jak nikt nas nie uszczęśliwi wczesniej. Wózek używany, fotelik do auta musi być bardzo dobry bo dużo jezdzimy, laktator tym razem elektryczny bo ręcznego nie chce już widzieć. Przewijak nie był mi potrzebny, wystarczyły podkłady do przebierania. Łóżeczko z monitorem oddechu i dobrym materacem. Nam do pupy sprawdził się linomag, sudocrem bardzo wysuszał u dziewczynki. Kosmetyki sprawdziły nam się z ziaji. I do kąpieli i na ciemieniuchę, do smarowania mieliśmy oliwke też chyba z ziaji. Wkładki laktacyjne to było coś co szło u mnie na potęgę, bo cały czas kapało. Dużo pieluch tetrowych bo serio nadają się do wszystkiego. Katarek do odkurzacza i dobry termometr. U nas młoda urodziła się w lipcu więc do września siedziała praktycznie w samym pampersie bo było tak gorąco. To tak na szybko bo już dużo nie pamiętam, a że 8 lat minęło to nic już w sumie nie mamy, trzeba kupić wszystko na nowo.

    Arga, Vilka lubią tę wiadomość

  • Marrud88 Autorytet
    Postów: 329 157

    Wysłany: 1 lutego 2023, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arjada wrote:
    Ja odebrałam dziś nifty, ryzyka niskie, płeć się sprawdziła i będzie chłopak 😅 jeżeli chodzi o wyprawkę to głównie pepco, ciucholandy itp, pościel na pierwsze miesiące dla mnie odpada, za duże ryzyko uduszenia, żadne ozdoby na łóżeczko też nie wchodzą w gre. Ja szyje hobbistycznie, wiec sobie porobię takie rzeczy później, jak nikt nas nie uszczęśliwi wczesniej. Wózek używany, fotelik do auta musi być bardzo dobry bo dużo jezdzimy, laktator tym razem elektryczny bo ręcznego nie chce już widzieć. Przewijak nie był mi potrzebny, wystarczyły podkłady do przebierania. Łóżeczko z monitorem oddechu i dobrym materacem. Nam do pupy sprawdził się linomag, sudocrem bardzo wysuszał u dziewczynki. Kosmetyki sprawdziły nam się z ziaji. I do kąpieli i na ciemieniuchę, do smarowania mieliśmy oliwke też chyba z ziaji. Wkładki laktacyjne to było coś co szło u mnie na potęgę, bo cały czas kapało. Dużo pieluch tetrowych bo serio nadają się do wszystkiego. Katarek do odkurzacza i dobry termometr. U nas młoda urodziła się w lipcu więc do września siedziała praktycznie w samym pampersie bo było tak gorąco. To tak na szybko bo już dużo nie pamiętam, a że 8 lat minęło to nic już w sumie nie mamy, trzeba kupić wszystko na nowo.

    U mas też Córka 8 letnia:) zdążyliśmy wszystko oddać lub sprzedać:) a teraz od nowa hah

    Arjada lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 1 lutego 2023, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki pappy😊ryzyka bardzo niskie .
    Trisomia 21 1:4832
    Trisomia 18 1:16024
    Trisomia 13 1: 20000
    Tak więc kamień z serca.. :)

    Vilka, adukow, Arjada, Arga, Mellow, zasada, Marrud88, Salea lubią tę wiadomość

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • Mania30 Autorytet
    Postów: 537 316

    Wysłany: 1 lutego 2023, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak was czytam to aż zazdroszczę wam tych pozytywnych emocji zwiazanych z ciążą. Jestem w 12tc ale wciąż boje cieszyc. Żyje od wizyty do wizyty. Wcześniej 3 razy z rzędu poroniłam i to dlatego tak jest.

    Claudynek lubi tę wiadomość

  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 1 lutego 2023, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chantell88 wrote:
    Odebrałam wyniki pappy😊ryzyka bardzo niskie .
    Trisomia 21 1:4832
    Trisomia 18 1:16024
    Trisomia 13 1: 20000
    Tak więc kamień z serca.. :)

    Piękne wyniki❤️

    Ja kupuję Miśce i małej pewnie też będę Newbie czy Next, bo mi się zwyczajnie podoba ich stylistyka, koocham pastele, kwiaty, koronki itd., siebie tak ubieram, to dzieciorki też 🙂 Szczęśliwie mogę sobie na to pozwolić finansowo, więc czemu nie. Zresztą powiem Wam, że te ciuszki można bardzo dobrze odsprzedać, spokojnie za 50% ceny👌 Pepco na Misie mi nigdy nie pasowalo, byla zbyt pulchna i jakos potem juz tam nie probowalam kupowac. Teraz jak ma 3,5 roku, to ubieram ja glownie w Zarze, dla przedszkolakow mi tam najbardziej pasuja ubranka i jest troche taniej niz w Newbie

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 1 lutego 2023, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie naprawdę dobre jakosciowo ubranka dla niemowlakow, gdzie warto dopłacić za jakość (bo Newbie to bardziej doplata za print niz za jakosc), to są MyBasic i Coodo, nic sie nie defasonuja, nie skrecaja szwy.
    Sieciówki z galerii to wszystko jeden pies, czy to Zara czy HM czy Pepco 😄

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 1 lutego 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2023, 21:07

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2023, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie, czy wszystkie z Was przytyły już coś ?
    W pierwszej ciąży od samego początku tyłam kilogram po kilogramie aż się skończyło na +25kg, fakt faktem wtedy jadłam non stop.
    A teraz kończę 3 miesiąc i tak naprawdę stoję w miejscu...

  • dominikawa Autorytet
    Postów: 641 521

    Wysłany: 2 lutego 2023, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża2023 wrote:
    Powiedzcie, czy wszystkie z Was przytyły już coś ?
    W pierwszej ciąży od samego początku tyłam kilogram po kilogramie aż się skończyło na +25kg, fakt faktem wtedy jadłam non stop.
    A teraz kończę 3 miesiąc i tak naprawdę stoję w miejscu...
    Ja też jeszcze nie przytyłam, nawet mam w sumie 0,5 kilo mniej, chociaż nie wymiotowałam, ale męczą mnie mdłości, które były łagodniejsze tylko jak jadłam co 2h małe posiłki, więc może dlatego. Myślę, że nie ma się czym martwić 😉

    👩30👨35 WROCŁAW
    długie cykle ok. 35dni, 4cs z testami ovu 🍀
    💊 wit. D, wit. C, cynk, omega, kwas foliowy, inozytol

    09.12 13dpo - ⏸️ 🍀
    10.12 beta: 481 mlU/mL
    12.12 beta: 1162 mlU/mL
    21.12 5t5d pęcherzyk ciążowy i żółtkowy 🍀
    03.01 7t4d dzidzia 13mm, bijące pięknie 💙
    24.01 10t6d maluszek 3.9cm, rośnij zdrowo 😍
    09.02 13t2d mały zdrowy tygrys 😀
    28.02 🍀
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 2 lutego 2023, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytyłam w miesiąc 1kg

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 2 lutego 2023, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża2023 wrote:
    Powiedzcie, czy wszystkie z Was przytyły już coś ?
    W pierwszej ciąży od samego początku tyłam kilogram po kilogramie aż się skończyło na +25kg, fakt faktem wtedy jadłam non stop.
    A teraz kończę 3 miesiąc i tak naprawdę stoję w miejscu...

    Niea czym sie martwic , ja w pierwszej ciazy na pocztaku chudlam wiekszosc przytylam pod koniec ciazy ,teraz przytylam okolo 1kg .

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 2 lutego 2023, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja schudłam 2,5 kg 🤣 ale wiem, że jak mdłości mi przejdą to nadrobię to.

    age.png
‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ