X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 2 lutego 2023, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sobie pomyślę, że jeszcze pół roku czekania na maleństwo to trochę smutno mi... Już naprawdę nie mogę się doczekać. Jestem taka szczęśliwa ❤️

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 2 lutego 2023, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku przytyłam 1.5 kg ale zawsze byłam chudzielcem i te kilogramy u mnie szybciej wychodzą. Regularne jedzenie i, co tu oszukiwać, zachcianki na dobre zarcie zrobiły też swoje 😅 nie odmawiam sobie na razie, chociaż mieszczę się w tym przedziale 30kcal na kilogram masy ciała. Czasem przekroczę ale to juz w dniu w którym mam mega ssanie cały czas.

  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 2 lutego 2023, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Jak sobie pomyślę, że jeszcze pół roku czekania na maleństwo to trochę smutno mi... Już naprawdę nie mogę się doczekać. Jestem taka szczęśliwa ❤️
    Ja chyba zacznę się cieszyć jak na prenatalnych będzie ok. Chociaż i tak już 12 ty tydzień będzie leciał, czyli największe ryzyka już powoli będą mijać a to podnosi na duchu mocno! 🙂

  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 2 lutego 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    Ja chyba zacznę się cieszyć jak na prenatalnych będzie ok. Chociaż i tak już 12 ty tydzień będzie leciał, czyli największe ryzyka już powoli będą mijać a to podnosi na duchu mocno! 🙂

    Już końcówka pierwszego trymestru i musi być już dobrze. Na prenatalnych też będzie dobrze. 💪

    Salea lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 2 lutego 2023, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz 3kg na plus,jutro przed wizytą się zważę to będę wiedzieć czy jeszcze coś doszlo😄
    A zachcianki to mam na wszystko słodkie,słone,kwasne i tak by można wymieniać 😅

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 2 lutego 2023, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża2023 wrote:
    Powiedzcie, czy wszystkie z Was przytyły już coś ?
    W pierwszej ciąży od samego początku tyłam kilogram po kilogramie aż się skończyło na +25kg, fakt faktem wtedy jadłam non stop.
    A teraz kończę 3 miesiąc i tak naprawdę stoję w miejscu...
    Ja od początku ciąży -3kg. Teraz w ciągu 2 tygodni przytyłam 0.5kg a tak ciągle było na minusie.

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Usiasia Autorytet
    Postów: 580 172

    Wysłany: 2 lutego 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    Ja od początku przytyłam 1.5 kg ale zawsze byłam chudzielcem i te kilogramy u mnie szybciej wychodzą. Regularne jedzenie i, co tu oszukiwać, zachcianki na dobre zarcie zrobiły też swoje 😅 nie odmawiam sobie na razie, chociaż mieszczę się w tym przedziale 30kcal na kilogram masy ciała. Czasem przekroczę ale to juz w dniu w którym mam mega ssanie cały czas.
    Skąd takie zalecenia 30kcal na kg masy ciała?

    preg.png

    28.11.2022 - II
    21.12.2022 - jest 💓
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 2 lutego 2023, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazlam te stare wyniki pappy skorygowane było 1:10087. Ale podstawowe 1:504 a teraz są chyba inne te zakresy 🤔
    Wolne bhcg-31.92 iu/i pappa 2,156 iu/i.

    age.png
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 2 lutego 2023, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Jak sobie pomyślę, że jeszcze pół roku czekania na maleństwo to trochę smutno mi... Już naprawdę nie mogę się doczekać. Jestem taka szczęśliwa ❤️

    A ja bym chętnie jeszcze rok poczekała 😅 Tylko u mnie jest inna sytuacja, bo ja co do zasady chcialam drugie bobo, ale nie myslalam, ze pojdzie tak szybko. Mam teraz bardzo duży flow zawodowo, dom rozgrzebany, chetnie bym najpierw to ogarnela, pozarabiała jeszcze kasę i dopiero urodziła. Ale domyslam sie, ze jak ktos dlugo czekal, to nie moze sie doczekac 🥰

    U mnie 4kg na plusie i rośnie 🙈

    Vilka lubi tę wiadomość

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wczoraj lezalam patrzylam co ta moja małpeczka wyrabia jak kica z parapetu na łóżko i zastanawiam sie jak to bedzie z dwójką.

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usiasia wrote:
    Skąd takie zalecenia 30kcal na kg masy ciała?
    Od dietetyka, moja wyjściowa waga to było ok 48kg. Na pierwszy trymestr zalecenie było jeść ok 1500 kcal, potem mam dorzucić do 1800 i w trzecim trymestrze koło 2000 ale przy kontroli co dzieje się z organizmem i wagą. Przy niskiej wadze wyjściowej teoretycznie powinno się zdrowo przytyć koło 12kg w ciąży.

    Usiasia lubi tę wiadomość

  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    Od dietetyka, moja wyjściowa waga to było ok 48kg. Na pierwszy trymestr zalecenie było jeść ok 1500 kcal, potem mam dorzucić do 1800 i w trzecim trymestrze koło 2000 ale przy kontroli co dzieje się z organizmem i wagą. Przy niskiej wadze wyjściowej teoretycznie powinno się zdrowo przytyć koło 12kg w ciąży.

    Kurcze, mi by się nie chciało liczyć kalorii. Ale może jestem szczęściara bo nigdy nie miałam problemów z wagą, nawet jak się objadałam. Teraz też jem na co mam ochotę, choć oczywiście zdaję sobie sprawę żeby nie przeginać z fast foodami czy słodyczami. Raczej zachowuje balans

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj wieczorem idę na prenatalne. Już miły nie dobrze na samą myśl o tym 😅

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie sobie weszłam na internetowe konto pacjenta i zobaczyłam, że moja gin wystawiła mi L4 z kodem chory musi leżeć. Nie rozumiem... Mam zamiar być na zwolnieniu już do końca ciąży i ona o tym wie, na razie mam wystawione do 6.02 i będziemy przedłużać. Ale dlaczego mi dała że mam leżeć? Nie czuję się źle ani nic.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga wrote:
    Dzisiaj wieczorem idę na prenatalne. Już miły nie dobrze na samą myśl o tym 😅


    Będzie dobrze zobaczysz! 💚

    Arga lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już się wie ile co ma kalorii mniej więcej to już nie trzeba za bardzo tego spisywac. Ja się nie trzymam sztywno diety bo nie mam nadwagi, więc nie muszę, ale przynajmniej wiem też, że nie niedojadam, co podobno często się w ciąży w pierwszym trym zdarza. A to też bardzo niedobrze dla dziecka. Da się przywyknąć do patrzenia na kalorie, choć na początku sporo z tym zachodu to potem już z automatu idzie :-) np dwie kromki chleba = trzy jajka = 12 pomidorków :-)
    A propos jajek dziewczyny jecie jajecznicę? Podobno w ciąży trzeba unikać, a mnie właśnie jak nigdy do jajek ciągnie. Wcześniej jajecznica pojawiała się raz na dwa miesiące, a teraz mam na nią dużą ochotę 🤷🏼‍♀️

  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bez przesady. Jajko to samo zdrowie i nigdy nie unikałam jajek w ciąży 😅 zaraz się okaże, że nic nie wolno w ciąży oprócz sałaty.

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 844 471

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skąd takie informacje o jajkach? Właśnie trzeba je jeść w ciąży. Ja uwielbiam na miękko, jajecznicę, sadzone, na twardo do kanapek. Chodzi o to żeby nie jeść surowych ani z niewiadomych źródeł.

    Arga lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez pierwsze słyszę ze w ciazy jajek trzeba unikać.

    Ja nie jem bo po prostu nie przepadam za jajkami,bardzo sporadycznie mnie najdzie ochota na jajko na twardo z majonezem:)

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Właśnie sobie weszłam na internetowe konto pacjenta i zobaczyłam, że moja gin wystawiła mi L4 z kodem chory musi leżeć. Nie rozumiem... Mam zamiar być na zwolnieniu już do końca ciąży i ona o tym wie, na razie mam wystawione do 6.02 i będziemy przedłużać. Ale dlaczego mi dała że mam leżeć? Nie czuję się źle ani nic.

    A to dopytaj lepiej.
    Ja mam wypisane ze mogę chodzić.

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ