X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3139 2204

    Wysłany: 29 maja, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Nie mam pojęcia co to jest nawet 🫣
    Tamto i biegunka brzmią jak objawy przy hipoglikemii reaktywnej. Miałam identyczne, dlatego w ciąży nie wolno mi już wykonywać obciążenia glukoza, bo wtedy jest to stan zagrażający.
    No ciekawe czy u Ciebie też wyjdzie i teraz Ci się zrobiła czy jakiś gorszy dzień, albo wirus...
    A jakie miałaś cukry po poprzednim obciążeniu?

    age.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 29 maja, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Tamto i biegunka brzmią jak objawy przy hipoglikemii reaktywnej. Miałam identyczne, dlatego w ciąży nie wolno mi już wykonywać obciążenia glukoza, bo wtedy jest to stan zagrażający.
    No ciekawe czy u Ciebie też wyjdzie i teraz Ci się zrobiła czy jakiś gorszy dzień, albo wirus...
    A jakie miałaś cukry po poprzednim obciążeniu?
    Pierwszy raz w życiu robiłam to badanie bo to moja pierwsza ciąża. Robiłam kiedyś chyba zwykłe badanie glukozy i mi dobrze zawsze wychodziło, ogólnie wszystkie wyniki badań mi dobrze wychodzą. Dzisiaj mam akurat dobry dzień, myślę że tak mdlałam bo od dziecka okropnie boję się pobierania krwi i zawsze chodziłam z mamą bo zdarzało mi się osłabnąć po pobieraniu wcześniej . Teraz doszła do tego glukoza i na czczo byłam to tak wyszło chyba . Mam nadzieję że to nic poważniejszego. Za tydzień mam wizytę u swojej ginekolog to się jej zapytam czy to nie jest to co mówisz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja, 11:42

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2829 2117

    Wysłany: 29 maja, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Pewnie dlatego, że dopiero Ci się to zaczyna właśnie... A może na tym stanąć i tyle :) Ja w tej ciąży mam tak od hmm 14 tygodnia? Jakoś tak. Za szybko mi się zaczęły, z tym, że ja mam te nadreaktywnosc mięśnia macicy i za kazdym razem za szybko mi to startuje. Teraz już w tym tc to już normalne, jeśli nie są zbyt czesto. U mnie niestety są, ale nie ma też co panikować, tylko kontrolować. Szyjke mi skróciły, jednak bez tragedii, a właśnie u niektórych kobiet będzie się stopniowo zmniejszać aż do porodu, a inne donoszą z dlugasna do końca. Ja się staram ostatnio trochę więcej odpoczywac na lewym boku, jak robi się ich sporo czy ogólnie brzuch ciągnie w dół. Tak to mam go cały czas twardego.
    W kazdym razie to są skurcze braxtona hicksa właśnie.
    To u Ciebie się to faktycznie bardzo wcześnie pojawiło. U mnie nie tak dawno. W takim razie pozostaje kontrolować szyjkę i liczyć, że termin się nie skróci.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2829 2117

    Wysłany: 29 maja, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Monia, biedna, dobrze, że już po i byłaś z mężem 🥺 glukoza to najgorsze badanie w ciąży 🙈

    @Mamma-mia, 39+6 więc idealnie w terminie, nie obniżyli mu właśnie, może dlatego, że dali 10 a dopiero po chwili jak mi go położyli to zaczął gorzej oddychać 🤷 tak czy siak wizja umazianego bobo i galaretowatej pępowiny na brzuchu jakoś mnie przeraża 🤣
    Mi to już chyba będzie wszystko obojętne. 😅 Będę tylko maluszka chciała obejrzeć jak wygląda. 😁

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 663 962

    Wysłany: 29 maja, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Hahaha :) jeszcze te łożysko 😂 widziałaś swoje? 😅
    Za 1 razem mi tylko mignelo sekunde, za 2 z ciekawości zerknęłam na chwilę i przysłoniły plecami 😆 ale za 3 personel był na nim mocno skupiony, bo miałam problemy z urodzeniem łożyska właśnie, więc podwójnie dokładnie je przeglądali i jakoś tak ciekawość wygrała, musiałam patrzeć co oni tam dlubią 😂 czułam się jakbym w mięsnym podroby oglądała 😆 a jak czytam, że są kobiety z które z tym łożyskiem obok siebie leżą parę dni, bo tak chcą.. mnie coś wtedy zbiera na 🤢


    Robię zamówienie drogeryjno-apteczne, takie pod porod, połóg itd. Chyba już czas. Jak to zleciało, rany.
    O matko nieeeeee 🤣 w ogóle ja nie pamiętam nic po urodzeniu młodego, ani rodzenia łożyska, ani szycia, chyba wszystko wyparłam i się patrzyłam na męża by nie widzieć co tam się dzieje 🤣

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • justinas Autorytet
    Postów: 463 374

    Wysłany: 29 maja, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia o ciężko przeszłaś krzywą, współczuję. Daj znać, jakie masz wyniki.

    Pisałyście kiedyś o liczeniu ruchów dziecka. U mojej lekarki jest zalecenie, aby liczyć po 30 tygodniu na takiej zasadzie, że jak od rana naliczę 10 ruchów to zaznaczam wtedy godzinę w karcie i przestaję liczyć dalej. Jakby nie było ruchów w ogóle do godz. 21 to wtedy do szpitala się zgłosić.

    Monia• lubi tę wiadomość

    event.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3139 2204

    Wysłany: 29 maja, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    O matko nieeeeee 🤣 w ogóle ja nie pamiętam nic po urodzeniu młodego, ani rodzenia łożyska, ani szycia, chyba wszystko wyparłam i się patrzyłam na męża by nie widzieć co tam się dzieje 🤣
    O nie, ja to szycie niestety pamiętam 😬 dla mnie to jeden z najgorszych etapów zawsze, nie jestem znieczulana. Stresuje mnie to.

    @Małgosia, to trzymam kciuki, żeby u Ciebie te skurcze w niczym nie zagrażały!
    Wiesz co, przy moim 3 porodzie, łożysko urodziłam dopiero po dłuższym czasie od narodzin dziecka, stąd całe zamieszanie wokol niego, aż się cisza zrobiła w pewnym momencie tak się skupiali na oglądaniu. Wcześniej nie mogłam go wyprzeć przez pewne komplikacje. Jak coś nie tak, to trzeba lyzeczkować i dlatego wszyscy tak zerkalismy. Mąż mówił, że też widział, ale odwrócił wzrok 😅 Pamietam, że położyli je na takim stoliku przeciwko mnie.



    Moje dziecko ma Bostonke :/ a dopiero co jelitowke zakończyliśmy.

    Małgosiagosia lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3139 2204

    Wysłany: 29 maja, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Pierwszy raz w życiu robiłam to badanie bo to moja pierwsza ciąża. Robiłam kiedyś chyba zwykłe badanie glukozy i mi dobrze zawsze wychodziło, ogólnie wszystkie wyniki badań mi dobrze wychodzą. Dzisiaj mam akurat dobry dzień, myślę że tak mdlałam bo od dziecka okropnie boję się pobierania krwi i zawsze chodziłam z mamą bo zdarzało mi się osłabnąć po pobieraniu wcześniej . Teraz doszła do tego glukoza i na czczo byłam to tak wyszło chyba . Mam nadzieję że to nic poważniejszego. Za tydzień mam wizytę u swojej ginekolog to się jej zapytam czy to nie jest to co mówisz
    Rozumiem. Daj znać jak będziesz miała wyniki.
    Hipoglikemia reaktywna polega nie na tym, że na czczo ma się źle cukry, tylko po wypiciu glukozy cukier spada zamiast rosnąć i jest on poniżej normy.
    Jak ja jeszcze nie wiedziałam o niej, to poszłam na obciążenie glukoza (przed poprzednia ciąża), bo mialan zlecone przez endo. Po wypiciu glukozy dostałam biegunki z bolami brzucha, zimnych potów, byli mi słabo, kręciło się w głowie, było mi potwornie duszno i niedobrze, miałam wysoki puls i dzwoniło mi w uszach, a obraz był czarno biały. Pielęgniarki polozyly mnie na kozetce, ale właśnie musiałam chodzić do toalety.
    A później przyszły wyniki i jak byk hipoglikemia reaktywna 🙈 Od tamtej pory towarzyszy mi glukometr i mam też tak, że jak zjem coś mega słodkiego, np. czekoladę Milkę, to mam to samo. Źle sie czuje. Z czasem ona mam wrażenie, że się wzmozyla, bo obecnie wiele produktów daje u mnie taki spadek. Ja to zaraz czuje, ale dla pewności sprawdzam glukometrem. A że w ciąży hipoglikemia jest stanem zagrożenia dla mamy i dziecka, to nie wolno mi w ciążach robić obciążenia. Zamiast tego mam badania hemoglobinę glikowaną na czczo.

    Ale przez stres też można mieć biegunkę itd., wiec jeśli tak reagujesz na samo pobranie krwi, to też moze być przyczyną. Zobaczymy jak wyjdą Twoje wyniki. Dla mnie akurat pobrania nie są stresem, mimo, że h mnie trudno się wkłuć. Jestem raczej cierpliwa i spokojna, jeśli o to chodzi. Panie zawsze dziękują za moją wyrozumiałość 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja, 14:13

    Monia• lubi tę wiadomość

    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 29 maja, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Tylko w szpitalu nie zrobisz sobie za bardzo takiego okładu, ja miałam nacinane krocze i szwy, więc ten okład też musi być przyjemny i niedrażniący, a przy tym stopować wypływ krwi poza ten okład a to już nie wiem czy tak prosto zrobić.
    No tak, masz rację. Nie pomyslałam!

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 779 568

    Wysłany: 29 maja, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    O matko nieeeeee 🤣 w ogóle ja nie pamiętam nic po urodzeniu młodego, ani rodzenia łożyska, ani szycia, chyba wszystko wyparłam i się patrzyłam na męża by nie widzieć co tam się dzieje 🤣
    Szczęściara jesteś , ja to nie zapomnę nigdy szycia, nic mnie tak nigdy w życiu nie bolało jak tamto szycie krocza, niby miałam jakieś znieczulenie, ale miałam takie wrażenie jakby mnie na żywca szyła lekarka. Mnie położna zapytała czy chce przeciąć pępowinę, ale nie chciałam jakoś to dla mnie taka fujka ta pępowina i łożyska.

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 29 maja, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿Monia o jeny, dobrze, że byłaś zaopiekowana i nic się nie stało podczas tych omdleń. 😯

    Mnie Młody wczoraj trochę postraszył, bo tak mi uderzał w pęcherz wieczorem, że co chwilę czułam jakbym miała się posikać zaraz. I czułam rączki poniżej linii majtek, nigdy nie był tak nisko, już się zaczęłam zastanawiać czy nic się nie zacznie dziać przy szyjce przez ten jego ucisk i harce. No ale rano już był ok. 😛

    I miałam dziś USG, wszystko ok. Waga 1444g - 58 centyl. 🙂 Udało się zobaczyć kawałek buziulki. 🥰
    IMG-20240529-112701.jpg

    klaudia_23, justinas, Małgosiagosia, Nietypowa30, Monia•, Lolcia37, Asiasia1, Mamma-mia, Bettti03, Ewappp, Emiliia, Asieek, Emzet92, Betkaa lubią tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • justinas Autorytet
    Postów: 463 374

    Wysłany: 29 maja, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva słodkie dzieciątko:)

    Mamma-mia współczuję tej bostonki u dziecka. Oby łagodnie przeszło. Mój syn dość ciężko przechodził, bardzo wysoka gorączka i schodziła mu skóra z rąk/nóg wraz z paznokciami. Inne dzieci w klasie dużo lżej i oby tak było u Was.

    Cerva lubi tę wiadomość

    event.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 29 maja, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    🌿Monia o jeny, dobrze, że byłaś zaopiekowana i nic się nie stało podczas tych omdleń. 😯

    Mnie Młody wczoraj trochę postraszył, bo tak mi uderzał w pęcherz wieczorem, że co chwilę czułam jakbym miała się posikać zaraz. I czułam rączki poniżej linii majtek, nigdy nie był tak nisko, już się zaczęłam zastanawiać czy nic się nie zacznie dziać przy szyjce przez ten jego ucisk i harce. No ale rano już był ok. 😛

    I miałam dziś USG, wszystko ok. Waga 1444g - 58 centyl. 🙂 Udało się zobaczyć kawałek buziulki. 🥰
    IMG-20240529-112701.jpg
    Słodki 🥰

    Cerva lubi tę wiadomość

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 29 maja, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki, na samym dole jest krzywa cukrowa. Nie wiem jak to odczytać

    https://zapodaj.net/plik-BH5bXv1Gsu

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 29 maja, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Rozumiem. Daj znać jak będziesz miała wyniki.
    Hipoglikemia reaktywna polega nie na tym, że na czczo ma się źle cukry, tylko po wypiciu glukozy cukier spada zamiast rosnąć i jest on poniżej normy.
    Jak ja jeszcze nie wiedziałam o niej, to poszłam na obciążenie glukoza (przed poprzednia ciąża), bo mialan zlecone przez endo. Po wypiciu glukozy dostałam biegunki z bolami brzucha, zimnych potów, byli mi słabo, kręciło się w głowie, było mi potwornie duszno i niedobrze, miałam wysoki puls i dzwoniło mi w uszach, a obraz był czarno biały. Pielęgniarki polozyly mnie na kozetce, ale właśnie musiałam chodzić do toalety.
    A później przyszły wyniki i jak byk hipoglikemia reaktywna 🙈 Od tamtej pory towarzyszy mi glukometr i mam też tak, że jak zjem coś mega słodkiego, np. czekoladę Milkę, to mam to samo. Źle sie czuje. Z czasem ona mam wrażenie, że się wzmozyla, bo obecnie wiele produktów daje u mnie taki spadek. Ja to zaraz czuje, ale dla pewności sprawdzam glukometrem. A że w ciąży hipoglikemia jest stanem zagrożenia dla mamy i dziecka, to nie wolno mi w ciążach robić obciążenia. Zamiast tego mam badania hemoglobinę glikowaną na czczo.

    Ale przez stres też można mieć biegunkę itd., wiec jeśli tak reagujesz na samo pobranie krwi, to też moze być przyczyną. Zobaczymy jak wyjdą Twoje wyniki. Dla mnie akurat pobrania nie są stresem, mimo, że h mnie trudno się wkłuć. Jestem raczej cierpliwa i spokojna, jeśli o to chodzi. Panie zawsze dziękują za moją wyrozumiałość 😂
    O jejku😳 ja ciągle jem słodkie bo uwielbiam i nie mogę się opanować i nic mi się takiego nie dzieje. Potrafię zjeść całą czekoladę na raz i dobrze się czuję, ale po wypiciu tej glukozy miałam tak samo jak ty napisałaś

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 663 962

    Wysłany: 29 maja, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    🌿Monia o jeny, dobrze, że byłaś zaopiekowana i nic się nie stało podczas tych omdleń. 😯

    Mnie Młody wczoraj trochę postraszył, bo tak mi uderzał w pęcherz wieczorem, że co chwilę czułam jakbym miała się posikać zaraz. I czułam rączki poniżej linii majtek, nigdy nie był tak nisko, już się zaczęłam zastanawiać czy nic się nie zacznie dziać przy szyjce przez ten jego ucisk i harce. No ale rano już był ok. 😛

    I miałam dziś USG, wszystko ok. Waga 1444g - 58 centyl. 🙂 Udało się zobaczyć kawałek buziulki. 🥰
    IMG-20240529-112701.jpg
    Ale słodziak 😍😍

    Cerva lubi tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3139 2204

    Wysłany: 29 maja, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Mam wyniki, na samym dole jest krzywa cukrowa. Nie wiem jak to odczytać

    https://zapodaj.net/plik-BH5bXv1Gsu
    Masz hipoglkemie reaktywna tak, jak pisałam, czyli te objawy to były stąd. Zasadniczo tego się nie leczy, tylko kontroluj cukry i zwraca uwagę na dietę. Trochę podobnie jak przy cukrzycowej, z tą różnicą, że tutaj chodzi o coś innego :)

    Monia• lubi tę wiadomość

    age.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 29 maja, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Masz hipoglkemie reaktywna tak, jak pisałam, czyli te objawy to były stąd. Zasadniczo tego się nie leczy, tylko kontroluj cukry i zwraca uwagę na dietę. Trochę podobnie jak przy cukrzycowej, z tą różnicą, że tutaj chodzi o coś innego :)
    Oki , dziękuje za informacje 😀 teraz musze to omówić z lekarzem

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 29 maja, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta hipoglikemia reaktywna jest tylko podczas ciąży czy już przez całe życie trzeba tego pilnować?

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3139 2204

    Wysłany: 29 maja, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Ta hipoglikemia reaktywna jest tylko podczas ciąży czy już przez całe życie trzeba tego pilnować?
    Ja mam cały czas, ale może wystąpić w obu formach.

    Monia• lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 263 264 265 266 267 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ