X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 13 czerwca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Tak mówiłam, to moja gin mi powiedziała ze hemoglobina mi spada przez te krwawienia i dała mi skierowanie do laryngologa. Laryngolog powiedział to samo, mam jakiś ,,nos alergiczny “ czy coś takiego i dostałam maści właśnie do smarowania w środku i witaminę A+E i mam zwiększyc dawkę D3. Strupki na tej środkkowej chrząstce też mi się robią i to boli

    Jest jeszcze coś takiego jak Emofix maść hemostatyczna właśnie na nawracające krwawienia. Oczywiście na ulotce będzie napisane, że nie zbadano bezpieczeństwa stosowania w ciąży ale skład wygląda ok. Możesz dopytać swojego lekarza na wizycie jeśli chcesz być spokojniejsza. Kupisz w aptece bez recepty. 🙂

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 13 czerwca, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Moja mama na takie strupki dostała maść nisita i zalecenie używania masła shea. Ale w ciąży nie była wtedy 🫢 a na uszczelnienie naczyń nie dostałaś witaminy C? Czyli to mit?
    Nie, o witaminie C nic nie mówiła ale i tak biorę 😀

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 13 czerwca, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Myślę że bolesne miesiączki to nic w porównaniu do porodu 😅 ja czasami musiałam brać ibuprom jak miałam okres ale to nie były jakieś masakryczne bóle. Ja na pewno mam postanowione ze spróbuję najpierw tych wszystkich naturalnych metod łagodzenia bólu i tens ale jak będę czuła ze to ponad moje siły to biorę znieczulenie. Z mężem ostatnio rozmawialiśmy jak wyobrażamy sobie moment ze zaczyna się poród i stwierdzilismy ze jak zaczną się skurcze ale rzadkie to spróbujemy posiedzieć w domu tak jak zalecają, bo dojazd do szpitala mamy w 20 min, ale wiadomo że jak się zacznie i dojdą emocje to pewnie będę na niego tupać żeby już jechać 😅 ale myślę że jak tylko nie spanikuję na maksa to spróbuję kąpieli w domu i innych tego typu polecanych sztuczek 😅

    Co do KP to ja z kolei bardzo bardzo bym chciała karmić swoim mlekiem ale też wiem że teraz naprawdę się poprawiła wiedza i położnych i są CDL czasami wystarczy drobna pomoc i laktacja się rozkręca. Owszem są niestety kobiety dla których to droga przez mękę ale ja na razie jestem dobrej myśli. 🙂 zakupiłam polecanych tutaj wcześniej femaltiker bo i moja siostra bardzo to chwaliła, dużo się nawadniam, mam wykupiony jeszcze kurs przygotowujący do laktacji z zaufaj położnej ale jeszcze nie oglądałam. I przede wszystkim jestem dobrej myśli 🙂 Jeśli chodzi o organizacje to myślę że na pewno znajdziesz swoj rytm jak trochę pokarmisz i będziesz wiedziała ile pokarmu jesteś w stanie odciągać miedzy karmieniami i wtedy będziesz planować ile wcześniej zacząć żeby starczyło na czas wychodnego 😅 dla mnie też to wydaje się męczące te planowanie ale jak znam siebie to ja przez pierwsze miesiące pewnie nie dam się od córeczki odciągnąć nawet na chwilę i nie będę chciała nigdzie wychodzić 😅 już teraz załączył mi się tryb domatora i mamy z mężem patową sytuację bo on chce jeszcze pospotykac się że znajomymi i coś porobić a ja bym tylko siedziała w domu i głaskała łóżeczko i wózek 🤣

    Mam podobnie z tym jechaniem do szpitala. Mamy 5 minut drogi... 😅 Nie chciałabym jechać za szybko, żeby nie siedzieć sama na przedporodowej. Najlepiej jak od razu na porodową to wtedy cały czas z Mężem. 😀 Co do znieczuleń to dobrze mieć świadomość, że są dostępne, ale od razu z założenia bym nie chciała, zobaczymy jak pójdzie. Pewnie będę też omawiać je przed porodem z moim lekarzem, to też trochę objaśni wszystko.

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 13 czerwca, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Jest jeszcze coś takiego jak Emofix maść hemostatyczna właśnie na nawracające krwawienia. Oczywiście na ulotce będzie napisane, że nie zbadano bezpieczeństwa stosowania w ciąży ale skład wygląda ok. Możesz dopytać swojego lekarza na wizycie jeśli chcesz być spokojniejsza. Kupisz w aptece bez recepty. 🙂
    Akurat dokładnie tą maść mi dała laryngolog 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 12:06

    Cerva lubi tę wiadomość

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • natala Autorytet
    Postów: 289 364

    Wysłany: 13 czerwca, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie co do wyprawki dla noworodka - czy kupujecie takie specjalne ręczniki z kapturkiem po kąpieli?
    Pełno tego i zastanawiam się czy warto, czy po prostu mieć osobne zwykłe ręczniki dla bobasa?

    👩29 lat
    ● Letrox 100/125

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    ❤️ 22 sierpnia 2024 r.

    preg.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 13 czerwca, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natala wrote:
    Pytanie co do wyprawki dla noworodka - czy kupujecie takie specjalne ręczniki z kapturkiem po kąpieli?
    Pełno tego i zastanawiam się czy warto, czy po prostu mieć osobne zwykłe ręczniki dla bobasa?
    Ja taki kupiłam :)

    natala lubi tę wiadomość

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 662 961

    Wysłany: 13 czerwca, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Cerva, karmienie to bardzo trudny temat i w 99% nie przychodzi naturalnie, tylko trzeba się tego nauczyć, zarówno Ty, jak i dziecko. Ja miałam też luźne podejście, dałam sobie miesiąc i jakby się nie udało to byłam gotowa na mm bo ciężko mi szło na początku, ale się udało i było to mega wygodne. Co do wyjść i odciągania przyszło mi to łatwo, ale miałam dużo pokarmu i ściągałam duże ilości laktatorem, trzeba trochę wiadomo z wyprzedzeniem zaplanować ale nie ma rzeczy niemożliwych, a serio każdej polecam wyjście czasem bez malucha, mega robi na głowę bo te początki są cudowne, ale też przytłaczające. Będzie dobrze 😘

    @natala, ja używałam takich ☺️

    natala lubi tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 13 czerwca, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Któraś z Was, niestety nie pamiętam która pytała o łóżeczko Julia. Dopiero je złożyliśmy, więc wnioski są takie , widać niedociągnięcia, nie wszystkie części są pomalowane i niestety są widoczne. W jednym miejscu przyszlo pęknięte, ale nie reklamowaliśmy bo to więcej zachodu z tym, a akurat nie widać. Na plus kółeczka i szuflada. Poza tym wygląda okej :)

    Ooo dobrze że przypomniałaś, ja też kupiłam to łóżeczko że sklepu Julia, konkretnie model Julia i jestem bardzo zadowolona. Wiadomo nie jest to mebel nie do zdarcia, pewnie Mała bez problemu zje z niego farbę jak zacznie wszystko obgryzać przy ząbkowaniu ale moje jest bez żadnych wad fabrycznych, łatwo się składało, szuflada lekko i cicho chodzi. No i jest śliczne 🥰

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 13 czerwca, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natala wrote:
    Pytanie co do wyprawki dla noworodka - czy kupujecie takie specjalne ręczniki z kapturkiem po kąpieli?
    Pełno tego i zastanawiam się czy warto, czy po prostu mieć osobne zwykłe ręczniki dla bobasa?

    Ja kupiłam bo maluszki szczególnie na początku szybko marzną po wyjęciu z kąpieli i dobrze ogrzać wtedy też główkę i osuszyć 🙂

    natala lubi tę wiadomość

  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 13 czerwca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Cerva, karmienie to bardzo trudny temat i w 99% nie przychodzi naturalnie, tylko trzeba się tego nauczyć, zarówno Ty, jak i dziecko. Ja miałam też luźne podejście, dałam sobie miesiąc i jakby się nie udało to byłam gotowa na mm bo ciężko mi szło na początku, ale się udało i było to mega wygodne. Co do wyjść i odciągania przyszło mi to łatwo, ale miałam dużo pokarmu i ściągałam duże ilości laktatorem, trzeba trochę wiadomo z wyprzedzeniem zaplanować ale nie ma rzeczy niemożliwych, a serio każdej polecam wyjście czasem bez malucha, mega robi na głowę bo te początki są cudowne, ale też przytłaczające. Będzie dobrze 😘

    @natala, ja używałam takich ☺️

    O dziękuję. 😘 A jak ściągałaś te zapasy? Po karmieniu/pomiędzy czy różnie? Już tyle słyszałam opcji. Nie chciałabym też sobie jakoś zrobić krzywdy.

    @natala to nie jest rzecz niezbędna, wiadomo można też mieć zwykle mięciutkie ręczniki i owijać bobasa. Ale ja też kupiłam dwa, dla mnie mega rozkosznie wyglądają bobasy w tych ręcznikach i chyba wygodniej jest jednak owinąć takim. 🤪😀

    natala lubi tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • natala Autorytet
    Postów: 289 364

    Wysłany: 13 czerwca, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przekonałyście mnie, też zamówię 😁

    👩29 lat
    ● Letrox 100/125

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    ❤️ 22 sierpnia 2024 r.

    preg.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 13 czerwca, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natala wrote:
    Pytanie co do wyprawki dla noworodka - czy kupujecie takie specjalne ręczniki z kapturkiem po kąpieli?
    Pełno tego i zastanawiam się czy warto, czy po prostu mieć osobne zwykłe ręczniki dla bobasa?
    Ja kupiłam takie z kapturkiem w super cenie w Action. Kosztowały coś około 20 zł, a są identyko jak te super fancy za kilkadziesiąt zł także polecam :)

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 662 961

    Wysłany: 13 czerwca, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    O dziękuję. 😘 A jak ściągałaś te zapasy? Po karmieniu/pomiędzy czy różnie? Już tyle słyszałam opcji. Nie chciałabym też sobie jakoś zrobić krzywdy.

    @natala to nie jest rzecz niezbędna, wiadomo można też mieć zwykle mięciutkie ręczniki i owijać bobasa. Ale ja też kupiłam dwa, dla mnie mega rozkosznie wyglądają bobasy w tych ręcznikach i chyba wygodniej jest jednak owinąć takim. 🤪😀
    Oj tak, zwłaszcza, że często te ręczniki są z uszkami itp i bobasy wyglądają w nich mega słodko 😍

    Różnie, by rozkręcić laktację to po karmieniu, ale jak już było ok to ściągałam najwięcej w nocy/ nad ranem po 1 karmieniu. Ja miałam straszny nawał i mały nie jadł efektywnie więc ciągle miałam te piersi przepełnione i zrobiłam zapas. Rano to jak ogarnęłam bobasa po karmieniu typu przebrałam itp to ściągałam, to też się zmieniało z czasem bo później te przerwy między kamieniami są większe i czasem np wiedziałam, że mały je co 4h to np po 2 h między kamieniami ściągałam jak miałam chwilę. Ale zawsze miałam zapas od czasu nawału. I np jak wyszłam gdzieś na 2-3 h a mąż nakarmił małego to po powrocie od razu ściągałam i miałam na kolejne wyjście, by nie mieć tej presji, że chcę gdzieś wyjść i muszę tego dnia ściągnąć tyle i tyle. No i przed samym wyjściem karmiłam małego, a jak nie chciał to ściągałam. Wiem, napisane trochę niezbyt składnie ale mam nadzieję, że mniej więcej wiadomo o co chodzi 😂 po prostu warto obserwować siebie i potrzeby malucha. Bo wiadomo, każdy przypadek jest inny, ale jak już mniej więcej będziesz wiedzieć jak często mały je i jak Twoje piersi reagują na laktator to będzie łatwiej sobie wszystko zaplanować ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 13:14

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 13 czerwca, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, macie jakąś listę co konkretnie spakować do szpitala ? Dzisiaj stuknął mi 33+0 a ja nie mam nic zrobione. Ciuchy w reklamówkach, meble nie złożone, walizka w szafie, a ja siedzę i od trzech dni walczę z nawrotem depresji i lęków. Jeżeli miałybyście jakąś sprawdzoną listę (nawet na kartce ręcznie napisana) to będę wdzięczna za przesłanie. Inaczej chyba się do tego nie zbiorę. Pytanko jeszcze czy pampersy, wkładki itp wyciągacie z opakowań i wsadzacie do tych woreczków czy zostawiacie w oryginalnych opakowaniach?

    Natala, wrzucam link do tego ręcznika https://www.action.com/pl-pl/p/2562141/recznik-kapielowy-dla-niemowlat-hoodadoo/

    Życzę zdrówka dla wszystkich przeziębionych mam!

    P.S. Klaudia, jak tam u Was ? Jak sobie radzi Oskarek ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 13:21

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 13 czerwca, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    Oj tak, zwłaszcza, że często te ręczniki są z uszkami itp i bobasy wyglądają w nich mega słodko 😍

    Różnie, by rozkręcić laktację to po karmieniu, ale jak już było ok to ściągałam najwięcej w nocy/ nad ranem po 1 karmieniu. Ja miałam straszny nawał i mały nie jadł efektywnie więc ciągle miałam te piersi przepełnione i zrobiłam zapas. Rano to jak ogarnęłam bobasa po karmieniu typu przebrałam itp to ściągałam, to też się zmieniało z czasem bo później te przerwy między kamieniami są większe i czasem np wiedziałam, że mały je co 4h to np po 2 h między kamieniami ściągałam jak miałam chwilę. Ale zawsze miałam zapas od czasu nawału. I np jak wyszłam gdzieś na 2-3 h a mąż nakarmił małego to po powrocie od razu ściągałam i miałam na kolejne wyjście, by nie mieć tej presji, że chcę gdzieś wyjść i muszę tego dnia ściągnąć tyle i tyle. No i przed samym wyjściem karmiłam małego, a jak nie chciał to ściągałam. Wiem, napisane trochę niezbyt składnie ale mam nadzieję, że mniej więcej wiadomo o co chodzi 😂 po prostu warto obserwować siebie i potrzeby malucha. Bo wiadomo, każdy przypadek jest inny, ale jak już mniej więcej będziesz wiedzieć jak często mały je i jak Twoje piersi reagują na laktator to będzie łatwiej sobie wszystko zaplanować ☺️

    Dziękuję bardzo 🥰 ja właśnie wiem, że później chciałabym móc gdzieś wyskoczyć chociaż na chwilę i się nie martwić. Mamy też później ślub mojej najbliższej przyjaciółki i nie wyobrażam sobie, żeby mnie tam nie było, a ciągnąć takiego malutkiego Bobasa to będzie męczące i dla mnie i dla Niego. Na ten moment plan jest taki, że zostanie z moją Mamą. Na szczęście jest to u nas w mieście więc w razie czego będę miała do Malucha bliziutko i w każdej chwili można podjechać no, ale wiem, że będę się czuła komfortowo jak jakoś uda Nam się do tego przygotować. ☺️ Także chłonę wszystkie rady i dziękuję bardzo! Troszkę mnie uspokoiłaś, że jakoś to będzie i się "siebie nauczymy". 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 13:27

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 13 czerwca, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Dziewczyny, macie jakąś listę co konkretnie spakować do szpitala ? Dzisiaj stuknął mi 33+0 a ja nie mam nic zrobione. Ciuchy w reklamówkach, meble nie złożone, walizka w szafie, a ja siedzę i od trzech dni walczę z nawrotem depresji i lęków. Jeżeli miałybyście jakąś sprawdzoną listę (nawet na kartce ręcznie napisana) to będę wdzięczna za przesłanie. Inaczej chyba się do tego nie zbiorę. Pytanko jeszcze czy pampersy, wkładki itp wyciągacie z opakowań i wsadzacie do tych woreczków czy zostawiacie w oryginalnych opakowaniach?

    Natala, wrzucam link do tego ręcznika https://www.action.com/pl-pl/p/2562141/recznik-kapielowy-dla-niemowlat-hoodadoo/

    Życzę zdrówka dla wszystkich przeziębionych mam!

    P.S. Klaudia, jak tam u Was ? Jak sobie radzi Oskarek ?
    Twój szpital musi udostępniać taką listę. Taką ma mój https://www.szpitalzelazna.pl/szpital/porod-na-zelaznej
    A co ręczników - ja jestem psychofanką tych okryc kapielowych od Mamy G (jej już nie jestem) 🤣 używany do tej pory! W połowie lipca ma być promocja i będę polować na nie, by bliźniaczkom też kupić 🙂

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 13 czerwca, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    Dziewczyny, czy Wy nadal macie wizyty co miesiąc u swojego prowadzącego gina, czy częściej? Wydawało mi się, że po 30 tygodniu są co 2 tygodnie tak standardowo, ale u mnie nie, normalnie po miesiącu. Jakoś już wolałabym częściej, czułabym się bezpieczniej.
    Mi kazał od teraz (32 tc) przychodzić co 2 tygodnie.

    justinas lubi tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 13 czerwca, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiliia wrote:
    Na NFZ co 4 tyg, prywatnie już co 2-3. U mnie cukrzyca, więc wolę też częściej. Byłam nawet wczoraj, bo tydzień temu na NFZ gin mówiła o szyjce wieloródkowej 🙈 i miałam shizy, ale wczoraj mierzona 4,8 cm, pozamykana.. tylko Młoda - 2075g… za dużo… wody z AFI 22, na AFI 13, co mnie cieszy w opór 🙂 no nic, szykuje się kolejne wielkie dziecko 🫣😁
    Serio to jest za dużo? Ja miałam wizytę w 32+0, młody ważył coś koło 2 kg i lekarz powiedział, że to ok.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 13 czerwca, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Witam w klubie przeziębionych... Ja od 2 dni kaszle, wczoraj doszło gardło a dzisiaj od rana nos zapuchnięty. A chciałam się w tym tygodniu szczepić na krztuśca, ale chyba trzeba być zdrowym prawda? 🙄 chyba zrobię debiut inhalatorowi który kupiłam dla dzidzi

    Pytanie do warszawskich mam i z okolic. Czy macie do polecenia jakiegoś fizjoterpaetuę uroginekologicznego? Ja byłam na 1 wizycie w luxmed ale nie byłam zadowolona i ogólnie nic się nie dowiedziałam czego bym sama nie wiedziała. A spojenie łonowe już mi się daje mocno we znaki.

    Co do częstotliwości wizyt to ja też mam kolejną za miesiąc (bede 33+5) no chyba że coś będzie się dziać to mam przyjść wcześniej. Ostatnio miałam szyjkę ponad 5cm więc lekarz powiedział że tu się przez 2tyg nic nie urodzi 😅
    Tak, trzeba być zdrowym do szczepienia. Mnie lekarka o to pytała i nawet gardło sprawdziła dla pewności. 😅
    Ale macie długie szyjki, u mnie już niecałe 4 cm.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 13 czerwca, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    To na szczęście podobno. 🤣

    Ja mam dziś wizytę i kazał mi się już wcześniej umówić na kolejną za 4 tyg na początku lipca, żeby zaklepać termin. Jak się nic nie będzie działo to pewnie tak pójdę. A potem chyba już co dwa, bo kolejna by była już w terminie porodu. 🤣
    No, ale mam stały kontakt telefoniczny z nim gdyby coś się działo, więc nawet się cieszę, że nie mam co dwa tygodnie, bo jednak za każdą płacę, a jak nic mi nie dolega to nie widzę potrzeby.

    Zobaczymy dziś jak szyjka no i jak Mały, od tego będzie zależeć pewnie jak dalej z wizytami. 🙂

    Wczoraj miałam wieczorem taki lekki ból brzucha, może bardziej dyskomfort. Spinał mi się trochę i bolał delikatnie, ale w jednym miejscu, po lewej stronie od pępka. Położyłam się i było lepiej. Nie wiem czy tak może być, że te skurcze w jednym miejscu czuć, albo to było jakieś rozciąganie mięśni/macicy. Już kiedyś tak miałam, ale wtedy delikatnie uderzyłam się drzwiami od lodówki przy otwieraniu 😅 i myślałam, że to od tego. 🤣
    Może masz to co ja z tymi skurczami. Też mam po jednej stronie brzucha, miejscowo, tam gdzie dziecko ma pupę i się wypina.

    Cerva lubi tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
‹‹ 295 296 297 298 299 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ