X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 5 lipca, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam właśnie na wymazie gbs w luxmed i położna powiedziała 10-13 dni roboczych, wydaje mi się bardzo długo, na styk z tp.

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 5 lipca, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Cudnie zdjęcie, zazdroszczę, moja mała ciągle ma buzię odwrócona w stronę mojego kręgosłupa, a pupcię mi wypycha pod żebrami.
    Mój za to ma ciągle ręce na twarzy, ale pani doktor udało się go trochę poirytować i zdjął. 😅

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 5 lipca, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Byłam właśnie na wymazie gbs w luxmed i położna powiedziała 10-13 dni roboczych, wydaje mi się bardzo długo, na styk z tp.
    Też byłam dziś na tym w luxmedzie i mi powiedziała, że maks 10 dni, ale przeważnie jest szybciej.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 5 lipca, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata91 wrote:
    nooo to u nas to samo. wstyd się przyznać ale okna to chyba z rok temu myłam 🙈 bo ja nie z tych co myją na boże narodzenie i wielkanoc🤣 a samochód, zwłaszcza tył, gdzie rządzi córka to obraz nędzy i rozpaczy, pole bitwy 😅
    U mnie mąż pomył okna, ale też pierwszy raz od długiego czasu. 😂

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Nietypowa30 Ekspertka
    Postów: 188 504

    Wysłany: 5 lipca, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę miałam przerwę od forum ze względu na złe samopoczucie, ale od wczoraj staram się wszystko nadrobić ☺️
    W niedziele w nocy wylądowałam na IP z silnymi bolami brzucha, twardnieniami, biegunka i wymiotami (chyba pierwszy raz aż tak wymiotowałam)
    Po badaniu chyba z każdej możliwej strony nic nie wyszło, z malutką wszystko dobrze, jedynie szyjka się dość skróciła od ostatniej wizyty, ale jest wciąż zamknięta. Najprawdopodobniej przyczyną wszystkich moich objawów, oprócz skurczy przepowiadających było ułożenie dziecka, gdzie Pani Doktor powiedziała, że naprawdę jest bardzo kiepsko ułożona w takim sensie, że cała zwinęła się po lewej stronie mojego brzucha, głowa nisko na dole, nogi podwinęła tak po mojej lewej, że również były włożone wręcz pod żebra, przeponę, uciskając mój żołądek, przy USG dr próbowała wyprostować jej jakoś nogi żeby sprawdzić łożysko, ale też średnio się to udało…
    Aktualnie leżę w domu, mam się oszczędzać i odpoczywać, co jest ciężkim, bo jeszcze kilka rzeczy zostało do przygotowania…


    wszystkie zdjęcia Waszych bobasków są prześliczne, przeurocze i nic tylko się rozpłynąć ♥️🥰
    Uwielbiam je oglądać i mega się cieszę jak tylko widzę link do zdjęć bobo ☺️☺️

    👶🏻Starania od 2023
    💔 1 x ciąża biochemiczna

    Grudzień ⏸️
    Dziewczynka 👧 🩷
  • Nietypowa30 Ekspertka
    Postów: 188 504

    Wysłany: 5 lipca, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Byłam właśnie na wymazie gbs w luxmed i położna powiedziała 10-13 dni roboczych, wydaje mi się bardzo długo, na styk z tp.


    Czyli w luxmedzie wymaz pobiera położna ?
    A osobno się do niej umawiacie czy na aplikacji umawiacie ginekologa ?

    Myślę, że oni podają taki mniej więcej okres na wyniki, dla ich zabezpieczenia. Mnie też często przy pobraniu jakiś badań z krwi mówią np. 5-7 dni roboczych a wskakują wyniki w tym samym dniu albo na następny dzień.

    👶🏻Starania od 2023
    💔 1 x ciąża biochemiczna

    Grudzień ⏸️
    Dziewczynka 👧 🩷
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 5 lipca, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nietypowa30 wrote:
    Czyli w luxmedzie wymaz pobiera położna ?
    A osobno się do niej umawiacie czy na aplikacji umawiacie ginekologa ?

    Myślę, że oni podają taki mniej więcej okres na wyniki, dla ich zabezpieczenia. Mnie też często przy pobraniu jakiś badań z krwi mówią np. 5-7 dni roboczych a wskakują wyniki w tym samym dniu albo na następny dzień.

    Trzeba umówić usługę położnej jak masz już wystawione skierowanie na wymaz. 🙂
    U mnie też przy pobraniu krwi mówią, że np TSH 3 dni robocze, a wynik zawsze jest tego samego dnia.

    Nietypowa30 lubi tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3123 2196

    Wysłany: 5 lipca, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain, moja przyjaciółka też mi to mówiła - że po ostatnim porodzie mówiłam "nigdy więcej" 😂
    Nie no. Zamykam temat u mnie. Mamy 4 sypialnie dziecięce, to w sam raz, 5 dziecko się nie zmieści i koniec 😅

    Asiasia, to mój ma podobne podejście 😂 Chociaż marzył też o córce, to nie tak mocno jak ja i teraz jak ma ciężki przez chłopaków dzień, to się podśmiewa czy nie możemy przemyśleć tego trzeciego i czwartego dziecka jeszcze 😂
    Mój mąż ogólnie średnio się dogaduje z takimi maluchami. On mówi, że to jak komunikacja z amebą. Dopiero jak zaczyna być bardziej kumate to nawiązują jakąś więź. A wcześniej to ja muszę tłumaczyć co dziecko chce w zależności od tego jak się zachowuje czy jakim rodzajem płaczu płacze 😅 mimo 3 dzieci dalej nie nauczył się tego odróżniac.

    Ewa, mega śliczne te misie! Masz talent! 👏🏻👏🏻


    @Agata, o cholerka, to faktycznie mega cienka ta blizna. Zdecydowanie duże ryzyko przy skurczach. Uważaj na siebie! :) moją znajoma przy takiej bliźnie miała CC w rowno 38 tc, a powiedzieli, że w zasadzie to powinna mieć jeszcze wcześniej.

    @Cerva, to ja jestem podobnym typem kobiety, bo jak czułam, że mój stan będzie wymagał operacji/zabiegu, potrafiłam poza spakowaniem siebie, zrobić rodzinie obiad na 2 dni, mężowi kanapki do pracy na drugi dzień i posprzątać jeszcze szybko kuchnie. Dopiero po tym czułam spokój na tyle, żeby wsiąść w taksówkę i pojechać na izbe. A bywało, że po 2h byłam na stole. Ogólnie nienawidzę mieć jakieś rozgrzebane sprawy czy coś niezrobione.

    @Malgosia, ale slodziaczek 🥰
    Oo to faktycznie zjechał, bo jeszcze niedawno balas się, że będzie kolos 😃 To teraz waga taka w sumie nadal w sam raz :)
    Co do badania - taaak. To jest to o czym pisałam niedawno 🫣 w trakcie pobytu tutaj tylko 1 lekarz badał tak, że nie bolało, ale to był rezydent, a oni jednak są delikatniejsi 😏 i jako jedyny nałożył też żel na palce, może to także miało wpływ.
    Po badaniach na początku pobytu to nawet krwawiłam trochę.

    @Nietypowa, zdrówka i odpoczynku w takim razie :)
    Dobrze, że to nic poważnego.

    Małgosiagosia, Nietypowa30 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 656 957

    Wysłany: 5 lipca, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    🍀Suprive, ale to jest słodzinka, rozpływam się. 🥰

    Ja też bym jeszcze chciała mieć córkę. Z jednej strony wolałabym nie wracać do pracy, z drugiej mieć zamrożoną pensję tak długo to też średnio. Życie pokaże co dalej.

    Przedstawiam mojego pucusia. Waży 2,3 kg i to jest 21 centyl, więc przewidywana waga na poród około 3 kg, może nawet mniej. Ale dopiero co z 2 tygodnie temu był w 57 centylu, więc to się bardzo zmienia. W każdym razie jest zdrowy i jeszcze nie pcha się na świat. 😀 Trochę mnie jedynie dziwi, że zatrzymał się wagowo.

    https://ibb.co/XFgFc6K

    Czy wy też podczas badania przezpochwowego czujecie ból? Ja dość mocny i lekarka powiedziała, że to przez to, że syn ma głowę bardzo nisko.
    No przesłodki, wiem, jestem nudna, ale te zdjęcia są przeurocze 🤣 od razu odpala mi się instynkt i bym chciała już tulić swojego bobasa ;p

    Co do badania, to USG spoko, ale badanie wziernikiem 😵‍💫

    @Nietypowa30, oj to życzę by dzidzia bardziej współpracowała i już siedziała sobie grzecznie ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca, 14:37

    Małgosiagosia, Nietypowa30 lubią tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 5 lipca, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Tak, jesteśmy od wczoraj od 11 w domku. Nie pisałam, bo czekałam na tą chwilę długich 5 lat. W głowie mi się nie mieści, że to się dzieje.


    https://zapodaj.net/plik-zA23fkHM2H
    Jaka słodycz!!! 🩷🩷🩷🩷 pochwal się skąd kokardy, chyba mam potrzebę, żeby też się w takie zaopatrzyć 😅🙈

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 5 lipca, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    🍀Suprive, ale to jest słodzinka, rozpływam się. 🥰

    Ja też bym jeszcze chciała mieć córkę. Z jednej strony wolałabym nie wracać do pracy, z drugiej mieć zamrożoną pensję tak długo to też średnio. Życie pokaże co dalej.

    Przedstawiam mojego pucusia. Waży 2,3 kg i to jest 21 centyl, więc przewidywana waga na poród około 3 kg, może nawet mniej. Ale dopiero co z 2 tygodnie temu był w 57 centylu, więc to się bardzo zmienia. W każdym razie jest zdrowy i jeszcze nie pcha się na świat. 😀 Trochę mnie jedynie dziwi, że zatrzymał się wagowo.

    https://ibb.co/XFgFc6K

    Czy wy też podczas badania przezpochwowego czujecie ból? Ja dość mocny i lekarka powiedziała, że to przez to, że syn ma głowę bardzo nisko.
    Mnie boli bardzo badanie, zwłaszcza zakładanie wziernika, a ostatnio jak w szpitalu sprawdzali mi szyjkę to w ogóle był mega ból. Przy pobieraniu cytologi też :(

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 5 lipca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Byłam właśnie na wymazie gbs w luxmed i położna powiedziała 10-13 dni roboczych, wydaje mi się bardzo długo, na styk z tp.
    Tak jak dziewczyny wcześniej pisały, że dostały wynik po kilku dniach tak u mnie faktycznie też dzisiaj przyszedł :) pobierali we wtorek i już dzisiaj mam :) na szczęście negatywny.
    Mi też mówili 10-13 dni. Pewnie będziesz miała w przyszłym tygodniu:)

    Lolcia37 lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 5 lipca, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Dziewczyny zgadnijcie kto dzisiaj wstał chory, ja, w nocy miałam temp, boli mnie gardło i chyba wszystkie mięśnie, nie ma to jak chorować w lipcu 😏

    Nie ma nic gorszego niż choroba w ciąży, żadnymi lekami nie da się ratować. Polecam inhalacje 🥰

    Lolcia37 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 5 lipca, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, ja mam chyba jakiś dzień wzruszeń 😂 czytam Wasze posty o dzieciach, decyzjach, staraniach, płci to mi sie łezka kręci w oku, że jesteśmy wszystkie tu, gdzie jesteśmy 💜
    Mojego Bożydara też miało nie być. Lata niepłodności, dwie procedury invitro, a gdy już zaszłam w ciążę po transferze to serduszko stanelo w 9tc... Koleżanki z brzuszkami, teksty kiedy wy, a my w procedurze po raz kolejny. Lekarze nie wróżyli nam dzieci, dwa ostatnie,najsłabsze zarodki i pach - dziewczyny 😍 Ja już byłam spełniona, zawsze marzyłam o dwóch córkach. Obroniłam doktorat, miałam wracac od marca do pracy (cały team na mnie czekał 🤣), dziewczyny od stycznia miały iść do żłobka... Wsyztsko ułożone, prawda? 🤣 Pamiętam jak Stary mnie pytał czy zabezpieczamy się, a ja pierwsza panikara RP odpowiadalam - No co Ty, żarty sobie robisz 😂 przecież my szans nie mamy. Myślisz, że nagle od tak sobie w ciążę zajdziemy 🤣🤣 no to sobie zaszliśmy, ja jeszcze w kp 😀😀 żal mi było tego już względnie ułożonego zycia. Z bliźniakami to był serio sajgon, a jak się zrobiło lekko latwiej z komunikacją z dziećmi, z jedzeniem, przespanymi nocami, to zaliczyłam klasyczna WPADKĘ😂😂 Z bezdzietnej lambadziary bez perspektyw rodzicielstwa do rodziny wielodzietnej w 2 lata?🤣 Bardzo proszę!
    Teraz nie oddałbym tego życia za nic, no może za rok w samotności na Malediwach 🤣 no i Stary sam zrobił sobie syna 😂 teraz tylko wazektomia go czeka 🫢już nie będę taki chojrak 🤣🤣
    No więc dziewczyny, fajnie, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Wszystko sobie ułożymy z czasem, a czego nie ułożymy, to sobie polezy odłogiem 🫢

    Asiasia1, enpe, Małgosiagosia, Bettti03, Mamma-mia, justinas, Lolcia37, Cerva, Nietypowa30, Agata91, Betkaa, Ewappp lubią tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 5 lipca, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Tak jak dziewczyny wcześniej pisały, że dostały wynik po kilku dniach tak u mnie faktycznie też dzisiaj przyszedł :) pobierali we wtorek i już dzisiaj mam :) na szczęście negatywny.
    Mi też mówili 10-13 dni. Pewnie będziesz miała w przyszłym tygodniu:)
    Ja też dziś dostałam wynik, w środę pobrany wymaz. Negatywny😀 uff

    justinas, Nietypowa30 lubią tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 5 lipca, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, śliczne te małpki !!! Na prawdę masz talent ❤️
    Mój chłop to taka złota rączka i mcgiver w jednym. Ostatnio stwierdził że będzie robił neony i jeden z nich zostanie chyba z nami (ten astronauta na planecie) :)
    Też się pochwalę, bo bardzo podziwiam jego kreatywność i zdolności, zwłaszcza że wszystko robi sam od projektu po lutowanie itp.

    https://zapodaj.net/plik-WYfyjDgCiM

    https://zapodaj.net/plik-E1u2xMt9E3



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca, 15:24

    Asiasia1, enpe, Małgosiagosia, Papapatka, Mamma-mia, justinas, Lolcia37, Cerva, Nietypowa30, Betkaa lubią tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 5 lipca, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Ewa, śliczne te małpki !!! Na prawdę masz talent ❤️
    Mój chłop to taka złota rączka i mcgiver w jednym. Ostatnio stwierdził że będzie robił neony i jeden z nich zostanie chyba z nami (ten astronauta na planecie) :)
    Też się pochwalę, bo bardzo podziwiam jego kreatywność i zdolności, zwłaszcza że wszystko robi sam od projektu po lutowanie itp.

    https://zapodaj.net/plik-WYfyjDgCiM

    https://zapodaj.net/plik-E1u2xMt9E3
    Jejku, jakie macie piękne talenty 💜 super!

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 5 lipca, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata91 wrote:
    właśnie na każdym kroku słyszę „jeśli pani doczeka tego terminu” 😳😬😂
    a tu lista rzeczy do zrobienia się nie kończy i co chwilę coś dopisuję, a to odświeżyć fotelik, to starszej przy okazji też, a to przydałoby się samochód w środku odświeżyć też, okna jeszcze umyć, torbę zacząć pakować, może dać do czyszczenia kanapę i tak siedzę w tym domu i dopisuję 😄
    Ja dziś poprzesadzałam w domu kwiatki, które się już w doniczkach nie mieściły, żeby "za chwilę" ducha nie wyzionęły jak już urodzę i czasoprzestrzeń się zagnie 😅🙈 chciałabym jeszcze trochę zdjęć wywołać i poukładać w albumie bo mam zaległości a później to już na pewno nie ogarnę tego szybko 🙈

    U mnie też dzisiaj GBS negat z poniedziałkowego wymazu 🙌🙌🙌

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca, 16:01

    Emzet92, Bettti03, Małgosiagosia, justinas, Nietypowa30, Agata91 lubią tę wiadomość

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3123 2196

    Wysłany: 5 lipca, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Emzet, powiem Ci, że znam 2 takie same historię jak Twoja! :D długie starania, IVF - jedna albo dwie procedury, upragniona ciaza, a po ciąży za jakiś czas wpadka 🤣
    My o każde musieliśmy się starać jakiś czas, ale raz nam zeszło w 4 miesiące, a innym razem 1,5 roku, różnie. Z tym, że czekam na 4 dziecko, miałam 3 poronienia też, a jaki nastoletnia dziewczyna usłyszalam od ginekologa, że ja to nigdy w ciąży nie będę... To był ogromny cios dla takiej dojrzewającej głowy.

    Trzymajcie mnie... Hematolog nie raczył się zjawić (znowu, mimo, że tym razem wpisali mu wprost, że proszą o konsultację stacjonarną), tylko zrobił kolejna konsultacje online i napisał w niej m.in., że już nie chce mnie konsultować xD i że może mam chorobę Addisona Biermera, czyli anemię złośliwa. Co za koleś. 😳🤡 Mój gin jak to przeczytał, to się postukał teczka w głowę.

    Z kolei poproszono o konsultację nefrolog transplantolog moją, tak dodatkowo, to... przyszło za nią 2 nefrologow, mówiąc, że jej dziś nie ma, wiec we dwaj przyszli. 🙈
    Zachowywali się jak Pinki i Mózg. Jeden śmieszkował, drugi konsultował. 🙈

    W każdym razie epo nie będą podawać, bo to zbadali i jest w normie. Wit B12 podobno dziś jest za dużo wręcz, żelaza to samo, ferrytyna też, czyli organizm już wysycony (i mimo to hematolog napisał im, żeby jeszcze 2 dni zastrzyków były 😳). Za to hemoglobina leży i kwiczy..

    Mówię do mojego gina, że i co teraz... I że się boję porodu przy takiej hemoglobinie. A on, że on też się boi. 😂🙈 Fajnie. To jest nas dwoje.
    Powiedział, że będzie myślał co tu zrobić, ale sytuacja jest trudna. Krwawienia z układu pokarmowego nie ma - sprawdzili. Za wcześnie, żeby urodzić. Za mało czasu i zbyt słaby mój stan, żeby czekać czy hgb się podniesie za parę tygodni czy nie. Poza tym mówił, że widzi jak wyglądam teraz a jak wyglądałam na co dzień, jestem blada jak ściana i że nie dziwi się, że nie mam siły.
    Zastanawia się nad 1 albo 2 jednostkami krwi jeszcze, ale no właśnie - to jest ogromne obciążenie immunologiczne... I nie takie hop siup jak kroplówki.

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 656 957

    Wysłany: 5 lipca, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Bettti03, fajnie mieć taką złotą rączkę w domu, też bym zostawiła taki fajny neon 🤭 czuję się przy Was jak beztalencie 🤣

    @Mamma-Mia, przynajmniej Pinki i Mózg rozładowali trochę napięcie 🤣 na tego hematologa to serio mogłabyś skargę złożyć, mega słabo się chłop zachowuje :/ a jak wcześniej znosiłaś przetaczanie krwi? Miałaś już kiedyś, nie? Kurde bo faktycznie z takimi wynikami fajnie by było Cię choć trochę przed porodem podreperować 🥲 skąd masz mieć siły na poród, CC też nie wchodzi w grę bo jeszcze więcej byś krwi pewnie straciła i też większe obciążenie dla organizmu, co? Przydałby Ci się dr House 🥲 nie pozostaje Wam nic innego jak małą nazwać na cześć jakiejś słynnej wampirzycy, jedyne co mi przychodzi do głowy to Bella ze Zmierzchu albo Claudia z wywiadu z wampirem 🤣

    @Emzet92, no ja też nie wierzę, że tak to zleciało. Dopiero co każda miała pierwsze wyniki bety i wizyty a tu już 3 maluchów na świecie, za parę dni część z Was ma już ciążę donoszone i w ogóle, no kiedy 🤯

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca, 17:19

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
‹‹ 380 381 382 383 384 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ