X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 16 lipca, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunnysunsun wrote:
    @Malgosiagosia nie, nie kupuję teraz żadnego mm. Zobaczymy w szpitalu jak nam się będzie karmiło piersią, najwyżej starego pogoni się do Rossmanna to coś kupi 😁
    Ja wybrałam sobie Kendamil krowi, a jego chyba nigdzie stacjonarnie nie widziałam. 😑 Dlatego się zastanawiam.
    Współczuję wam przeżyć w szpitalach, tam każdy dzień jest ciężki do zniesienia. Oby u każdej z nas sprawnie poszły porody.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Agata91 Ekspertka
    Postów: 122 260

    Wysłany: 16 lipca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, strasznie mnie boli dziś głowa. Co mogę wziąć bo domowe sposoby tj kąpiel, okłady, drzemka nie pomogły a ja nie jestem w stanie się uszykować na wizytę przez ten pulsujący ból 😫

    preg.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 16 lipca, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    Kupowałyście dzieciom już mleko mm na wszelki wypadek? Nie wiem czy już zamówić z jedną puszkę czy wstrzymać się i w szpitalu zobaczyć czy będę miała pokarm.
    Spakowałam w końcu torbę do szpitala, mogę jechać. 😅

    Ja nie kupuje. W razie co dostanę w szpitalu. A nie zamierzam poddawać się bez walki. Z doświadczenia wiem, że łatwiej wtedy iść na łatwiznę. Jakkolwiek to zabrzmi.

    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 16 lipca, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata91 wrote:
    Dziewczyny, strasznie mnie boli dziś głowa. Co mogę wziąć bo domowe sposoby tj kąpiel, okłady, drzemka nie pomogły a ja nie jestem w stanie się uszykować na wizytę przez ten pulsujący ból 😫
    Ja biorę paracetamol choć on mi nie wiele pomaga jak ból jest bardzo silny.

    Agata91 lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 16 lipca, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    Ja wybrałam sobie Kendamil krowi, a jego chyba nigdzie stacjonarnie nie widziałam. 😑 Dlatego się zastanawiam.
    Współczuję wam przeżyć w szpitalach, tam każdy dzień jest ciężki do zniesienia. Oby u każdej z nas sprawnie poszły porody.
    Raczej w szpitalach nie dają kendamil, tylko nan, bebilon, bebico i jeśli podasz mm w szpitalu to tak jak Asiasia napisała, że mały brzuszek jest wrażliwy i w domu na dokarmienie lepiej też podać takie mleko jako w szpitalu. Jeśli miałabyś karmić tylko mm to wtedy możesz sobie przejść stopniowo na kendamil, a tylko na dokarmienie nie warto mieszać.

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 16 lipca, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Kurde, ale u Ciebie to już długo trwa taki stan. 😮 Szok. Jak przekroczysz 37 to chciałabyś już urodzić?
    Ostatnio w ciągu dnia Małego tak nisko czułam, że położyłam się na kanapie, Mąż mi podsunął do niej fotel i zarzuciłam nogi na oparcie tak, że cała miednicę miałam prawie pionowo. 🤣 Pomogło szybko. Ale u Ciebie to nie wiem czy już coś zadziała jak tak cały czas jest w tej pozycji.

    🌿Kinia jak tam u Ciebie? Coś się rusza?

    Miło, że pytasz ❤️

    Jak mnie wszystko bolało tak mnie boli. Czuję parcie na odbyt , ból krocza i dolnego odcinka lędźwiowego. Mała musi być bardzo nisko, bo czuję jej ruchy gdzieś w pochwie (czułam kłucie nawet przez sen) i na pęcherzu. Dodatkowo brzuch mnie boli ciągle jak na okres ale jest jednostajny i do wytrzymania. Szczerze nie mam pojęcia ile wytrzymam 😂 Jutro mam wizytę, więc zobaczymy czy dotrwam. Generalnie ledwo chodzę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 14:31

    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 16 lipca, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    W ogóle to położna w szpitalu mówiła mi, że mieli u siebie taką babkę, która trafiła do nich w 21 tc z odchodzącymi wodami i skurczami. Udało im się powstrzymać poród, leżała tam x tygodni, później ją wypuścili i... Wróciła w 41 tc na indukcję 😅

    Nawet nie wiadomo jak to skomentować. 🤣🙈

    Pozycja kolankowo-łokciowa to u mnie rytuał przed snem. 🤪

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 16 lipca, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Nie wiem, i tak i nie 😩 jestem zmęczona tymi bólami. Cieszę się bardzo, że dostałam w dobrym momencie atosiban i udało się powstrzymać to, co się działo, donosić te kilka tygodni dłużej. Jednak już jest ciężko bardzo. Z drugiej strony boję się, chciałabym wytrwać do tego 38, żeby maluch jednak jeszcze troche dojrzał. Nie wiemy też jak z ta waga, bo raz wychodzi 20 centyl, raz wyzszy. Przez te głowę to cholera wie.
    A najbardziej to mnie stresuje ta odległość do mojego szpitala. Pomijając to, że tu mnie nie chcą, to ja też "ich" nie chce, nie czuje się bezpiecznie w tym szpitalu bliżej mnie.
    Męcza mnie różne objawy już długo i takie pitu pitu jest, po trochu. Naprawdę wolałabym nic nie czuć do dnia porodu, albo chociaż tygodnia przed.
    Co do układania się, to post pisałam z pozycji kolankowo-łokciowej 🙈 ja ją nawet czasem w szpitalu stosowałam, bo naprawdę niekiedy można zwariować już. Poszłabym do wanny teraz, ale mam 2 budowlańców na chacie, mąż pracuje i czuję się niezręcznie 🙈 Pytałam go do której oni dziś będą, ale mówi, że nie wie 🙄 oby poszli sobie szybciej niż wczoraj.

    Doskonale rozumiem. Człowiek czuje się jak chodząca bomba. Męczy to , czekanie, stres , nerwy.

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 16 lipca, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Miło, że pytasz ❤️

    Jak mnie wszystko bolało tak mnie boli. Czuję parcie na odbyt , ból krocza i dolnego odcinka lędźwiowego. Mała musi być bardzo nisko, bo czuję jej ruchy gdzieś w pochwie (czułam kłucie nawet przez sen) i na pęcherzu. Dodatkowo brzuch mnie boli ciągle jak na okres ale jest jednostajny i do wytrzymania. Szczerze nie mam pojęcia ile wytrzymam 😂 Jutro mam wizytę, więc zobaczymy czy dotrwam. Generalnie ledwo chodzę

    Dawaj znać ☺️

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 16 lipca, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Raczej w szpitalach nie dają kendamil, tylko nan, bebilon, bebico i jeśli podasz mm w szpitalu to tak jak Asiasia napisała, że mały brzuszek jest wrażliwy i w domu na dokarmienie lepiej też podać takie mleko jako w szpitalu. Jeśli miałabyś karmić tylko mm to wtedy możesz sobie przejść stopniowo na kendamil, a tylko na dokarmienie nie warto mieszać.
    To znaczy chciałam w domu mieć, żeby potem podać. No ale to będzie czas zamówić nawet w szpitalu, w 2 dni przyjdzie.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 16 lipca, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kinia197 może jutro po wizycie coś ruszy? Ja wczoraj po badaniu miałam skurcze że 2 może 3 godziny

    Kinia197 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 16 lipca, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata91 wrote:
    Dziewczyny, strasznie mnie boli dziś głowa. Co mogę wziąć bo domowe sposoby tj kąpiel, okłady, drzemka nie pomogły a ja nie jestem w stanie się uszykować na wizytę przez ten pulsujący ból 😫

    Ciśnienie masz w porządku?

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 16 lipca, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie. Czy przy napadzie zgagi normalne jest odczuwanie jakby coś utknęło w przełyku? Czuję takiego klucha oprócz tego pieczenia. Pierwsza moja ciąża kiedy miewam zgagę.

    age.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 16 lipca, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    @Kinia197 może jutro po wizycie coś ruszy? Ja wczoraj po badaniu miałam skurcze że 2 może 3 godziny

    No mam nadzieję 😂

    MumAgain lubi tę wiadomość

    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 16 lipca, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunnysunsun wrote:
    Apropo tych saczacych się wód 😅
    Poszłam dziś na porodówkę do szpitala który mam 400m od bloku na konsultację pod kątem porodu vbac. Dziewczyny mnie przebadały wzdłuż i wszerz ale na fotelu położna mnie pyta, czy mi się wody nie sączą? Bo jej sporo pociekło podczas badania. Mówię jej, że nie sądzę, ale od jakiegoś czasu mam faktycznie więcej śluzu no i dodatkowo globulki biorę. Ale jej coś nie pasowało i druga lekarka ją instruowala gdzie dotykać aby sprawdzić czy to wody.
    No mnie się już słabo zrobiło na tym fotelu żeby to tylko nie były te wody bo mnie zatrzymają a ja przecież dalej nie jestem spakowana ani przygotowana na dziecko 🫣
    Na szczęście to nie wody.😅
    Jeżeli by ciekły jak przy sikaniu albo wkładka stale wymieniana byłaby stale mokra no to wtedy to są wody.

    No i jestem tym szczególnym przypadkiem, gdzie sposób porodu będzie zależał od wagi dziecka. Jeżeli do 3700, 3800 to możemy próbować sn, bo innych przeciwwskazań nie widzą, ale jeśli waga będzie większa no to raczej cc. Najważniejsze, że wersja ze szpitala pokrywa się z tym, co moja ginka mi mówiła e🙂 na razie bobo ma 3kg 🫣 dr skomentowała, że wcale taki mały to on nie jest 😬😅 ale dla mnie jest mniejszy, niż mój pierworodny klocek był na tym etapie 😁
    A pytałaś może co z oksy? Czy można podać w vbac?

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 16 lipca, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Pytanie. Czy przy napadzie zgagi normalne jest odczuwanie jakby coś utknęło w przełyku? Czuję takiego klucha oprócz tego pieczenia. Pierwsza moja ciąża kiedy miewam zgagę.

    Może być jak najbardziej. Może też się dłużej utrzymywać takie uczucie. W ciąży możesz stosować Rennie albo Gaviscon na przykład. 🙂

    MumAgain lubi tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 16 lipca, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Może być jak najbardziej. Może też się dłużej utrzymywać takie uczucie. W ciąży możesz stosować Rennie albo Gaviscon na przykład. 🙂


    Kupię jutro. Od wczoraj chyba z małą przerwą mam cały czas uczucie jakby mi jakiś klucz w gardle tkwił.

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 16 lipca, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    No mam nadzieję 😂

    Trzymam kciuki.

    Kinia197 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Tosiaa Koleżanka
    Postów: 58 114

    Wysłany: 16 lipca, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-) Piszę do was z pytaniem, ponieważ jesteście kopalnią wiedzy :-). Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej (36+1). Kazik waży 2737g, szyjka poniżej 2cm.
    Pytanie dotyczy plamienia jakie się pojawiło wieczorem i utrzymuje się do teraz. Jest to brunatne plamienie. Podczas badania lekarz żeby zmierzyć szyjkę i sprawdzić łożysko (długo nie chciało się podnieść na odpowiednią wysokość - teraz jest ok) musiał tam poruszać trochę szyjkę ponieważ Kazik wciska się już bardzo mocno głową w szyjkę (podczas badania lekarz miał problem z odsunięciem główki troszeczkę od szyjki - powiedział nawet o nim mały łobuz).
    Czy miałyście kiedyś takie plamienia po badaniach w końcówce ciąży?

  • Agata91 Ekspertka
    Postów: 122 260

    Wysłany: 16 lipca, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Ciśnienie masz w porządku?

    No i właśnie okazało się na wizycie, że niby ciśnienie ok ale to moje drętwienie dłoni w połączeniu z bólem głowy na tyle wystraszyły ginkę że dała mi na jutro skierowanie na oddział już. mała od ostatniej wizyty 2 tyg temu prawie nic nie przybrała, ja schudłam, przepływy ok ale chce mnie mieć na obserwacji i gdyby coś się działo to nie będą czekać z cięciem.

    możecie sobie tylko wyobrazić szloch mojej 5latki…

    preg.png
‹‹ 426 427 428 429 430 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ