X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • justinas Autorytet
    Postów: 451 367

    Wysłany: 24 sierpnia, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia biedna mała, współczuję pobytu w szpitalu. Jak się czujecie? Obyście szybko wyszły.

    event.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2381 4620

    Wysłany: 24 sierpnia, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Cerva niby nie powinny dzieci spac na brzuchu, ale u nas tez byl problem ze spaniem na plecach. Wtedy wlasnie tak kwekal i machal nogami i rekami. Ogólnie wcześniaki są układane w inkubatorach głównie na brzuszku i przez to on się tak przyzwyczaił i jest mu tak najwygodniej. My długo walczyliśmy z tym żeby spał na plecach jednak konczylo się to tak że my byliśmy niewyspani i on kiepsko spał. Od jakiegoś czasu śpi już na brzuszku w nocy, ale ma bezpieczne łóżeczko czyli samo prześcieradło bez niczego więcej. Dodatkowo mamy monitor oddechu który też włączamy na noc. No i Oskar potrafi leżąc na brzuszku przekrecac sobie głowę w obie strony także nie martwimy się że położył głowke na materac i nie będzie mógł złapać oddechu.
    Co do krwawienia to warto udac sie do ginekologa, zeby zrob usg i zerknal co tam sie dzieje. Koleżanka miała także dwa tygodnie po porodzie przestała krwawić i okazało się że macica przestała się oczyszczać a dalej powinna i dostała od ginekologa jakieś tabletki żeby dalej się oczyszczała.

    @Mamma-mia Życzę dużo zdrówka dla Małej ❤️. Mam nadzieję że szybko wyjdziecie ze szpitala. W wolnej chwili daj znać co tam się stało.

    Cerva, Mamma-mia lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • justinas Autorytet
    Postów: 451 367

    Wysłany: 24 sierpnia, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do nas położna przyjeżdża na wszystkie 4 wizyty. Jak będzie potrzeba to będą jeszcze 2 dodatkowe. A zapisani jesteśmy do przychodni w innej miejscowości, niż mieszkamy.

    U nas pojawiło się odparzenie na pupie, musiałam użyć tormentiale baby, szybko pomogło. Mój robi dużo kup, a oprócz tego popuszcza przy każdym sikaniu, gazach, więc ciężko obronić się przed tym. Linomag też w użyciu. Pieluchy używamy i jedno i wielorazowe.
    Ciężką noc mieliśmy, dużo ulewał mały, trzeba było ciągle czuwać nad nim, odbijać mnóstwo razy itp. Je, potem ulewa i znowu je...

    W końcu po ponad 3 tygodniach odpadł kikut pępowiny. Jaka ulga. Mały ma taki skórzasty pępek i było ciężko go oczyszczać.

    event.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 451 367

    Wysłany: 24 sierpnia, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które jeszcze nie urodziły, jak tam u Was sytuacja? Jak się czujecie?

    Enpe, co tam u Was? W domku już?

    event.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 24 sierpnia, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się poważnie zastanawiam nad przejściem na mm. Mam tak poranione sutki że płaczę z bólu

    age.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1373 1593

    Wysłany: 24 sierpnia, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Ja się poważnie zastanawiam nad przejściem na mm. Mam tak poranione sutki że płaczę z bólu

    Próbowałaś tych kompresów multi mum? Są naprawdę świetne. Poza tym lanolina, i wietrzyć je.


    U nas dzisiaj rano była fontanna z mleka. Poleciało równo, buzia nosem pod ciśnieniem. To trzeci raz w ciągu tych 3 tygodni co jest z Nami Ignas. Zaczęłam patrzeć kiedy to sie zdarza (bo mam zeszyt i pisze ile je ml mojego mleka i o której, a na drugiej połowie kartki zawsze pisze godzinę i ile ml ściągnęłam). I okazuje sie ze zawsze rzyga mlekiem nad ranem, karmienie 4/5. I tak tez zczailam ze chyba wtedy kiedy mam włączona klimatyzacje. Mleko swoje podaje w tenp pokojowej ale może przez ta klime jest dla niego za zimne i przez to brzuszek odrzuca? Nie wiem, ale dzisiaj ma być upał i klimatyzacje pewnie włączymy ale odgrzeje mu swoje mleko zanim podam. Niestety mamy dom bez poddasza, z płaskim dachem i bez klimatyzacji nie da sie żyć na gorze :/

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2824 2117

    Wysłany: 24 sierpnia, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    🌿 Małgosia ile podajesz Espumisanu i którego? Tego 100mg/ml?
    Nie, ja mam ten zwykły. Daję 6 kropelek 4x dziennie.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1538 2858

    Wysłany: 24 sierpnia, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    Dziewczyny, które jeszcze nie urodziły, jak tam u Was sytuacja? Jak się czujecie?

    Enpe, co tam u Was? W domku już?

    Melduję się dalej w dwupaku.. chyba już jako ostatnia/ jedna z ostatnich ?

    I tu Cię zaskoczę bo.. dalej nic hah
    Ani pół skurcza przepowiadającego, ani nic czuję się wyśmienicie haha
    Mąż pojechał do moich dziadków skosić im trawę razem z całą rodzinką a ja zostałam w domu.. i jest mi smutno że nie mogę być z nimi.. ale ma być dziś 34 stopnie i jechanie było bez sensu tylko po to żeby siedzieć samej w domu z wiatrakiem jak oni wszyscy będą siedzieć na zewnątrz więc zostaliśmy z psimsynem w mieszkaniu z klima 🐶wszyscy postawieni na baczność z telefonami przy tyłkach jakby się coś zaczęło haha
    Naiwni sie łudzą 🤦‍♀️

    Skorzystamy z okazji i mąż przywiezie mi uszaka do karmienia którego dostałam a nie miał jak go zabrać jak my jeździliśmy z nim bo by się nie zmieścił. Ostatni element i już będziemy mieć cały kącik malucha gotowy ☺️😁

    Gdyby ktoś potrzebował to ten „syrop” na zgagę co polecałam mega pomógł.


    Mamma-mia obyście szybko wrócili do domku 🤞😘

    justinas, ver6ena, Mamma-mia lubią tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 451 367

    Wysłany: 24 sierpnia, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Melduję się dalej w dwupaku.. chyba już jako ostatnia/ jedna z ostatnich ?

    I tu Cię zaskoczę bo.. dalej nic hah
    Ani pół skurcza przepowiadającego, ani nic czuję się wyśmienicie haha
    Mąż pojechał do moich dziadków skosić im trawę razem z całą rodzinką a ja zostałam w domu.. i jest mi smutno że nie mogę być z nimi.. ale ma być dziś 34 stopnie i jechanie było bez sensu tylko po to żeby siedzieć samej w domu z wiatrakiem jak oni wszyscy będą siedzieć na zewnątrz więc zostaliśmy z psimsynem w mieszkaniu z klima 🐶wszyscy postawieni na baczność z telefonami przy tyłkach jakby się coś zaczęło haha
    Naiwni sie łudzą 🤦‍♀️

    Skorzystamy z okazji i mąż przywiezie mi uszaka do karmienia którego dostałam a nie miał jak go zabrać jak my jeździliśmy z nim bo by się nie zmieścił. Ostatni element i już będziemy mieć cały kącik malucha gotowy ☺️😁

    Gdyby ktoś potrzebował to ten „syrop” na zgagę co polecałam mega pomógł.


    Mamma-mia obyście szybko wrócili do domku 🤞😘

    Może u Ciebie będzie nagła, szybka akcja, bez żadnych objawów wcześniej. Powodzenia na końcówce! 😁

    Pamiętam, że ja pod koniec zamiast mieć więcej skurczy i dolegliwości, to zaczęłam czuć się lepiej. Jak pojechałam na indukcję to stwierdzili brak warunków na dole, zero rozwarcia, skurczy i zdecydowali dlatego o cc. Nie widzieli u mnie możliwości powodzenia indukcji
    Wcześniej męczyły mnie bóle brzucha, a jak przyszło do porodu to cisza. Dziwne te nasze organizmy czasem.

    Przez to, że czułam się dobrze na końcówce czasem tęsknię do tego stanu ciąży. Jakoś mi dziwnie, że mam już pusty brzuch😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia, 12:40

    Paprota9418, ver6ena lubią tę wiadomość

    event.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 24 sierpnia, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia kompresy masz ? Serio robią robotę. Może zmiana pozycji? A wędzidełko ktoś widział? Może coś nie tak?


    Paprota serio umęczy Cię ta końcówka. A to czekanie najgorsze. ..

    U nas kikut odpadł że 3 dni temu. Nareszcie. Na brzuchu lezenie to kara za grzechy.

    justinas, Paprota9418 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 24 sierpnia, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne używam kompresów, używam lanoliny, od wczoraj testujemy pozycje, tak żeby mi i jej było wygodnie. Będę jeszcze kombinować

    age.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 545 804

    Wysłany: 24 sierpnia, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    Dziewczyny, które jeszcze nie urodziły, jak tam u Was sytuacja? Jak się czujecie?

    Enpe, co tam u Was? W domku już?
    Ja wczoraj miałam te skurcze regularne co 5 min i wyleciał mi czop albo kawałek czopa i plamiłam na brązowo-czerwono cały dzień, byłam pewna że tej nocy się zacznie a tu nic 🤷‍♀️ dalej plamię ale dzisiaj te skurcze nie są już nawet regularne… za 3 dni mam termin (40 tydzień)

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 451 367

    Wysłany: 24 sierpnia, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Ja wczoraj miałam te skurcze regularne co 5 min i wyleciał mi czop albo kawałek czopa i plamiłam na brązowo-czerwono cały dzień, byłam pewna że tej nocy się zacznie a tu nic 🤷‍♀️ dalej plamię ale dzisiaj te skurcze nie są już nawet regularne… za 3 dni mam termin (40 tydzień)

    Może lada moment coś się zacznie. Powodzenia! 🙂

    Monia• lubi tę wiadomość

    event.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 24 sierpnia, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Ja wczoraj miałam te skurcze regularne co 5 min i wyleciał mi czop albo kawałek czopa i plamiłam na brązowo-czerwono cały dzień, byłam pewna że tej nocy się zacznie a tu nic 🤷‍♀️ dalej plamię ale dzisiaj te skurcze nie są już nawet regularne… za 3 dni mam termin (40 tydzień)

    Mi wieczorem odszedł czop z krwią, całą noc krwawiłam a rano o 4 zaczęły mi się skurcze. Oby już niedługo i trzymam kciuki

    Paprota9418, Monia• lubią tę wiadomość

    age.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1538 2858

    Wysłany: 24 sierpnia, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że do środy się ruszy. Albo że ten brzuszek co był za mały się wyrównał.. nie chce indukcji przeraża mnie to… ale jak dalej będzie taka różnica w tych wymiarach to w środę mnie zostawiają.

    Już chyba wolę czekać grzecznie xD
    Jak mówisz o cesarce z „braku postępu” to też mam takie myśli że w sumie to wolałabym już niż indukcję.
    Strasznie chciałam naturalnie ale teraz już im bardziej nad tym myślę i im bliżej to jak tylko zaproponują cesarkę to zgodzę.

    Umęczę nie umęczę… siedzę w domu, nie mam starszych dzieci które muszę ogarniać.. nie robię nic bo już wszystko gotowe (posprzątane na wszystkie sposoby) mąż gotuje więc nie mam tak na prawdę na co narzekać i bardzo to doceniam.
    Jedynie to czekanie i bezczynność bardziej męczy psychicznie.
    I człowiek zaczyna myśleć i czytać a co jak się nie zacznie, a może młody jest jeszcze nie gotowy, a może jest coś nie tak że się nie zaczyna…
    Wiecie o co chodzi…

    justinas lubi tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Pauli05 Przyjaciółka
    Postów: 94 77

    Wysłany: 24 sierpnia, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Ja się poważnie zastanawiam nad przejściem na mm. Mam tak poranione sutki że płaczę z bólu
    A dobrze się dostawia dziecko? Nam cdl doradziła żeby jak się mała przystawi palcem jej bródkę pociągnąć w dół wtedy ładnie wywija dolna wargę. Ja dwa dni temu jak u niej byliśmy miałam strupy na sutkach i kszala mi brać ibuprom 3x dziennie dziś już nie ma po nich śladu i karmienie nie boli. Czasem tylko od razu jak złapie cyca to chwilę dyskomfortu. No i ja cisnę te kompresy Multimam właśnie prosto z lodówki i czasem lanoliną.

    Kinia197 lubi tę wiadomość

  • Monia• Autorytet
    Postów: 545 804

    Wysłany: 24 sierpnia, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Mam nadzieję że do środy się ruszy. Albo że ten brzuszek co był za mały się wyrównał.. nie chce indukcji przeraża mnie to… ale jak dalej będzie taka różnica w tych wymiarach to w środę mnie zostawiają.

    Już chyba wolę czekać grzecznie xD
    Jak mówisz o cesarce z „braku postępu” to też mam takie myśli że w sumie to wolałabym już niż indukcję.
    Strasznie chciałam naturalnie ale teraz już im bardziej nad tym myślę i im bliżej to jak tylko zaproponują cesarkę to zgodzę.

    Umęczę nie umęczę… siedzę w domu, nie mam starszych dzieci które muszę ogarniać.. nie robię nic bo już wszystko gotowe (posprzątane na wszystkie sposoby) mąż gotuje więc nie mam tak na prawdę na co narzekać i bardzo to doceniam.
    Jedynie to czekanie i bezczynność bardziej męczy psychicznie.
    I człowiek zaczyna myśleć i czytać a co jak się nie zacznie, a może młody jest jeszcze nie gotowy, a może jest coś nie tak że się nie zaczyna…
    Wiecie o co chodzi…
    Będzie dobrze, jeszcze troszkę czasu jest.😀Poczekamy razem bo moje dziecko też jakoś chyba nie chce wychodzić

    Paprota9418 lubi tę wiadomość

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • ver6ena Przyjaciółka
    Postów: 92 69

    Wysłany: 24 sierpnia, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    U nas pojawiło się odparzenie na pupie, musiałam użyć tormentiale baby, szybko pomogło. Mój robi dużo kup, a oprócz tego popuszcza przy każdym sikaniu, gazach, więc ciężko obronić się przed tym. Linomag też w użyciu. Pieluchy używamy i jedno i wielorazowe.
    Jakich wielo używacie?

  • ver6ena Przyjaciółka
    Postów: 92 69

    Wysłany: 24 sierpnia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    Dziewczyny, które jeszcze nie urodziły, jak tam u Was sytuacja? Jak się czujecie?

    Enpe, co tam u Was? W domku już?
    Ja 38+3. Szyjka miękka, ale bardzo wysoko, 2cm rozwarcia, czop chyba nie odchodził jeszcze. Za to jelita pracują na całego od kilku dni. Waga stanęła w miejscu. Dziecko rusza się więcej. Wczoraj po 6km wycieczce myślałam że coś się zaczyna, ale jak poszłam spać i rano wstałam to cisza. Termin na 4.09, ale czułam że może być coś w sierpniu… sama nie wiem

    Paprota, my też dziś zostaliśmy w domu zamiast spotykać z rodziną. Takie upały są niebezpieczne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia, 14:42

    Paprota9418, justinas lubią tę wiadomość

  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 654 953

    Wysłany: 24 sierpnia, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Paprota9418, wiem doskonale co czujesz i mega współczuję i trzymam kciuki by samo jak najszybciej ruszyło, indukcja jest do kitu, ale do przeżycia 🫂 @Monia, @ver6ena, za Was oczywiście też 🥳

    @Mamma-mia, co się stało? 🥺 Daj znać jak malutka :(

    A my dzisiaj wychodzimy 🥺😍🥳🥳🥳🥳🥳🥳 nie mogę doczekać się spotkania z synkiem 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia, 14:43

    Cerva, Paprota9418, ver6ena, klaudia_23, Emzet92, Ewappp, Monia•, justinas, Mamma-mia, Kinia197, Małgosiagosia, Bettti03 lubią tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
‹‹ 549 550 551 552 553 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ