X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 23 sierpnia, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    U nas zazwyczaj jest zaczerwieniona skóra z takimi drobnymi pęcherzykami jak poparzenie. Jak już są pęcherzyki to smaruje sudokremem a jak zaczyna się robić czerwone to alantan zielony się nam sprawdza.

    Niecierpie sudokremu. No mam jakąś awersję do niego.
    Tak jakoś wysusza (?)
    U nas na skrajne przypadki tormentile baby.

    Położna była. Wyszło jej że waży 3120g
    Obejrzała moja ranę. Mówi że ładnie wygląda.
    Obejrzała Małego. Stwierdziła że wsio cacy. Ale wygląda wczesniakowo....cokolwiek to znaczy.

    Bettti03, justinas lubią tę wiadomość

    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 23 sierpnia, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Moim zdaniem typowa musztardowa kupa noworodka.
    My mamy takie cały czas, tylko więcej 🤣 moim zdaniem wzorcowa 💪😁

    MumAgain, Bettti03 lubią tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2381 4620

    Wysłany: 23 sierpnia, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My bylismy dzis na spacerze w parku i mijala nas pani z wnuczkiem w gondoli i zagadala do nas i wywiazal sie taki dialog:
    Pani: ile ma miesiecy?
    Rafal: a na ile wyglada?
    Pani: 2 miesiace
    Rafal: 2,5miesiaca prawie 3, ale to wczesniak, urodzil sie sporo wczesniej
    Ja: urodzil sie 12 tygodni wczesniej niz powinien
    Pani (z taka pretensja w glosie 😅): chyba 2 tygodnie wczesniej a nie 12
    Ja: nie, urodzil sie w 28 tygodniu ciazy
    Pani (oczy wielkie z szoku): ojej to lezal w inkubatorku?

    🙈🙈🙈
    No coz, przynajmniej wiemy ze Oski wyglada prawie na tyle co rzeczywiscie ma, czyli nie wyglada jakos bardzo na wczesniaka 😅

    Asiasia1, Emzet92, justinas lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 654 953

    Wysłany: 24 sierpnia, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    My bylismy dzis na spacerze w parku i mijala nas pani z wnuczkiem w gondoli i zagadala do nas i wywiazal sie taki dialog:
    Pani: ile ma miesiecy?
    Rafal: a na ile wyglada?
    Pani: 2 miesiace
    Rafal: 2,5miesiaca prawie 3, ale to wczesniak, urodzil sie sporo wczesniej
    Ja: urodzil sie 12 tygodni wczesniej niz powinien
    Pani (z taka pretensja w glosie 😅): chyba 2 tygodnie wczesniej a nie 12
    Ja: nie, urodzil sie w 28 tygodniu ciazy
    Pani (oczy wielkie z szoku): ojej to lezal w inkubatorku?

    🙈🙈🙈
    No coz, przynajmniej wiemy ze Oski wyglada prawie na tyle co rzeczywiscie ma, czyli nie wyglada jakos bardzo na wczesniaka 😅
    Pani lepiej wiedziała kiedy urodziłaś 🤣

    @Bettti03, jak wyżej. Całkowicie normalna 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia, 01:11

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 24 sierpnia, 01:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    My bylismy dzis na spacerze w parku i mijala nas pani z wnuczkiem w gondoli i zagadala do nas i wywiazal sie taki dialog:
    Pani: ile ma miesiecy?
    Rafal: a na ile wyglada?
    Pani: 2 miesiace
    Rafal: 2,5miesiaca prawie 3, ale to wczesniak, urodzil sie sporo wczesniej
    Ja: urodzil sie 12 tygodni wczesniej niz powinien
    Pani (z taka pretensja w glosie 😅): chyba 2 tygodnie wczesniej a nie 12
    Ja: nie, urodzil sie w 28 tygodniu ciazy
    Pani (oczy wielkie z szoku): ojej to lezal w inkubatorku?

    🙈🙈🙈
    No coz, przynajmniej wiemy ze Oski wyglada prawie na tyle co rzeczywiscie ma, czyli nie wyglada jakos bardzo na wczesniaka 😅
    🙈 Inkubatorku 😅
    Nie wiem jak wygląda na żywo, ale na zdjęciach rzeczywiście wygląda na dorodnego niemowlaczka już :)
    U nas dla odmiany wszyscy na nią reagują: "ojej chyba ma tylko ze 2 tygodnie,co?" albo "wcześniak?". 🙈 Gdzie ona przecież dużo przybrała od urodzenia, więc nie wiem o co chodzi.

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 24 sierpnia, 01:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Betti, kolor i konsystencja normalne, ale wg mnie tam jest też śluzu nie tak mało. Ja bym obserwowała, bo śluz może byc, ale wg mojej wiedzy nie powinien być w każdej kupie i w dużej ilości. Teraz np. jesteśmy w szpitalu i też się o śluz w kupie doczepili, więc widać mają podobne zdanie.

    @Asiasia, o nie, jeszcze hemoroid 😬 a ta senność młodego to myślisz, że nie znaczynajaca się żółtaczka może?
    Dobrze, że trochę lepiej ze ssaniem. Ty doświadczona jesteś już, to na pewno ogarniecie to :)


    A my jesteśmy w Gda. w szpitalu niestety. Mała jest turbo biedna, chętnie zabrałabym te wszystkie badania, kłucia i inne nieprzyjemności i wzięła to na siebie.
    W dzień napisze co i jak, teraz idę spać.

    IMG-20240824-010212.jpg

    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 24 sierpnia, 02:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny!! Na Was zawsze można liczyć ❤️

    Mamma-mia, bardzo mi przykro, że trafiłyście do szpitala:( wymioty się nie uspokoiły, czy z innego powodu? Trzymajcie się tam jakoś !!

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • klaudiaaa Koleżanka
    Postów: 59 48

    Wysłany: 24 sierpnia, 03:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy to normalne że do nas położna wcale nie przychodziła tylko to ja z dzieckiem musiałam grzać do przychodni? Pierwsza wizytę miałam już dwa dni po wyjściu ze szpitala. Dobrze że mamy blisko ale byłam jeszcze lekko obolała na takie wyprawy. W ogóle to ona mnie wkurza 😑

  • Asieek Ekspertka
    Postów: 157 211

    Wysłany: 24 sierpnia, 04:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauli05 wrote:
    U nas lepiej. Lenka zaczyna częściej połykać, może przez to że zaczęliśmy jej stymulować miejsce pod brodka i wtedy to ja zachęca żeby ciągnąć pierś. Z laktatora zaczyna wreszcie coś lecieć, małe ilości ale zawsze to coś. Dziś mała mi wisiała na piersi cały dzień, jak ją odkładałam to poleżała chwilkę i zaraz kwękała. Więc albo jadła albo spała na mnie, widocznie tego potrzebuje. Jedyne moje zmartwienie że jadła i zaraz gdzieś nadmiar ulała ale znów chciała się dostawiać- dziobała buzia nawet mojego męża :D czy któraś z Was powie mi czy to normalne? Zje, uleje, dostanie czasem czkawki a dalej chce jeść ..

    Chyba mamy tą samą Lenę bo moja robi identiko to samo i też to napięcie pod brodą! 🤣

    age.png
  • Asieek Ekspertka
    Postów: 157 211

    Wysłany: 24 sierpnia, 04:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    A skąd wie , że po wyjściu nie spadła jeszcze ? Szybko każe dokarmiać.

    Też mi się wydaje, że wynik nie taki zły. No i najważniejsze że dalszego spadku nie było. No ale co ja się znam.. moje pierwsze bobo 🥹

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 24 sierpnia, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asieek wrote:
    Też mi się wydaje, że wynik nie taki zły. No i najważniejsze że dalszego spadku nie było. No ale co ja się znam.. moje pierwsze bobo 🥹

    No to spójrz jak u nas było.
    Urodziłam 5.08 ważył 3100g
    7.08 był ważony- 2770g
    8.08 wyszliśmy.
    14.08 byk ważony 2760g
    I wtedy kazała przyjść do kontroli , jeśli nie będzie lepiej to musimy zacząć dokarmiać.
    Ale 23.08 było już 3120g

    Jeśli laktacja kuleje to dokarmianie może być gwoździem do trumny. Oczywiście nie musi, o ile zrobi się to dobrze i dodatkowo laktatorem będziesz stymulowała.


    @mamma mia jeny co się stało? Wirus ?

    justinas lubi tę wiadomość

    age.png
  • Pauli05 Przyjaciółka
    Postów: 94 77

    Wysłany: 24 sierpnia, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asieek wrote:
    Chyba mamy tą samą Lenę bo moja robi identiko to samo i też to napięcie pod brodą! 🤣
    Może Leny tak mają :D

  • Pauli05 Przyjaciółka
    Postów: 94 77

    Wysłany: 24 sierpnia, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    No to spójrz jak u nas było.
    Urodziłam 5.08 ważył 3100g
    7.08 był ważony- 2770g
    8.08 wyszliśmy.
    14.08 byk ważony 2760g
    I wtedy kazała przyjść do kontroli , jeśli nie będzie lepiej to musimy zacząć dokarmiać.
    Ale 23.08 było już 3120g

    Jeśli laktacja kuleje to dokarmianie może być gwoździem do trumny. Oczywiście nie musi, o ile zrobi się to dobrze i dodatkowo laktatorem będziesz stymulowała.


    @mamma mia jeny co się stało? Wirus ?
    Dokładnie. Dokarmić można zawsze i człowiek się stresuje nie chce dziecka głodzić i ja mialam to samo. My w domu wariowaliśmy bo ona spała ja panika że dziecko jakieś zagłodzone że położna przyjdzie i będzie afera że dziecko spadło… a tak naprawdę laktacja na tym cierpi jeśli ktoś chce być kp. Ja już bebilonu nie daję, ona go źle znosi i staram się ufać swojemu organizmowi że da radę i wyprodukuje to mleko. I już widzę postępy. A mam jeszcze pytanie- kiedy ściągacie? Od razu jak dzieciaki zjedzą, po godzinie czy jeszcze inaczej?

    justinas lubi tę wiadomość

  • Monia• Autorytet
    Postów: 545 804

    Wysłany: 24 sierpnia, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaaa wrote:
    Dziewczyny a czy to normalne że do nas położna wcale nie przychodziła tylko to ja z dzieckiem musiałam grzać do przychodni? Pierwsza wizytę miałam już dwa dni po wyjściu ze szpitala. Dobrze że mamy blisko ale byłam jeszcze lekko obolała na takie wyprawy. W ogóle to ona mnie wkurza 😑
    To nienormalne, moja do mnie jeździ, czasem dzwoni. Ja też jeździałam 2 razy jak się dobrze czułam ale po porodzie ona będzie przyjeżdżać

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 24 sierpnia, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaaa wrote:
    Dziewczyny a czy to normalne że do nas położna wcale nie przychodziła tylko to ja z dzieckiem musiałam grzać do przychodni? Pierwsza wizytę miałam już dwa dni po wyjściu ze szpitala. Dobrze że mamy blisko ale byłam jeszcze lekko obolała na takie wyprawy. W ogóle to ona mnie wkurza 😑
    Niee, wizyta patronazowa odbywa się w domu. Poczytaj na stronie NFZ o tym. Położna ma obowiązek przyjechać, ale wiadomo... Realia bywają różne 😔

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • klaudiaaa Koleżanka
    Postów: 59 48

    Wysłany: 24 sierpnia, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Niee, wizyta patronazowa odbywa się w domu. Poczytaj na stronie NFZ o tym. Położna ma obowiązek przyjechać, ale wiadomo... Realia bywają różne 😔


    Tak myślałam że to dziwne. Jestem przypisana do położnej ale tam są dwie i ta druga taka rządzicielska, jak pytałam o te wizyty już w ciąży to powiedziała że one prowadzą szkole online w ramach tego. Mówiła żebym przychodziła na wizyty do przychodni 2 razy w tygodniu, głównie na ważenie. Raz był pediatra. Ta baba (ta druga położna, nie moja) ogólnie strasznie mnie wkurza. Nie dość że ma masakryczne opinie w internecie to jest taka miła na siłę. Mówi mi żabciu, myszko, koteczku ale czuć w tym taką mega sztuczność, nie wiem czy wiecie o co chodzi. Ja stoję załamana laktacją a ona mi pitoli od żabek. Nic nie idzie się dowiedzieć, co mam jakieś pytania to szybko mnie spławia i mowi że koteczku to normalne. A ta "moja" położna jest dużo lepsza ale albo jej nie ma a jak jest to siedzi z tyłu i pije kawę. Ogólnie nic się od nich nie dowiedziałam, ani jak trzymać dobrze dziecko ani czy dawac jakieś priobiotyki. Jak o coś pytam to mówi żabciu ale Ty o tym nie myśl, to normalne. Jak ściagala mi szwy to myślałam że padnę. Jedyny ludzki odruch to gdy mi powiedziała o tym naczyniaku a ja pękłam i zaczęłam płakać to mnie zaczęła uspokajać. Robią tam co chcą a ja jestem zła na siebie głównie ze tak się dałam zrobić. Wczoraj byliśmy na ważeniu, raptem jakieś 5 minut w środku ale czekaliśmy 40 minut bo też kolejka dzieci😡

  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 24 sierpnia, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿Klaudia zdecydowanie powinny być w domu. U nas dwie były w domu (pierwsza w poniedziałek, a wyszliśmy ze szpitala w sobotę). I kolejne dwie u nich.


    🌿Mamma-Mia mam nadzieję, że ten szpital to tylko krótki epizod. 😥

    🌿Pauli ja ściągałam tak mniej więcej godzinę od karmienia. Od razu po miałam mało mleka.

    🌿Klaudia coś czuję, że ten Twój Oski to przegoni wszystkich i będzie w przyszłości jednym z największych w klasie. 😀😀

    U nas wczoraj już tylko pierś praktycznie. Z brzuszkiem po masażach wieczorem lepiej, spał po 3h z hakiem. Tylko w nocy zasypiał nam tylko na brzuchu... Po przekręceniu na plecy od razu kwękał i kopał. 😥 Wiem, że nie powinien tak sam zasypiać więc kładłam go na brzuszek, obserwowałam i jak dobrze zasnął to po 10-15 minutach przekręcałam na plecy...
    Niedługo mamy konsultację u fizjo, bo Mały ma chyba wzmożone napięcie. Czasem się odgina do tyłu przy karmieniu. Głowę podnosi i obraca jak leży na brzuchu. No i jak go kładę na plecy to zaraz sam się często przekręca na boczek. I tak śpi, bo mu wygodnie. 🤷🏼‍♀️

    A jeszcze pytanie, czy możliwe że po 2 tygodniach skończyło się krwawienie po porodzie? Po samym porodzie nie było jakieś mega obfite, po powrocie do domu praktycznie po dwóch dniach przeszłam już na zwykłe podpaski. A teraz to już takie plamienie w zasadzie tylko. Czuję się dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia, 10:58

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 24 sierpnia, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    @Betti, kolor i konsystencja normalne, ale wg mnie tam jest też śluzu nie tak mało. Ja bym obserwowała, bo śluz może byc, ale wg mojej wiedzy nie powinien być w każdej kupie i w dużej ilości. Teraz np. jesteśmy w szpitalu i też się o śluz w kupie doczepili, więc widać mają podobne zdanie.

    @Asiasia, o nie, jeszcze hemoroid 😬 a ta senność młodego to myślisz, że nie znaczynajaca się żółtaczka może?
    Dobrze, że trochę lepiej ze ssaniem. Ty doświadczona jesteś już, to na pewno ogarniecie to :)


    A my jesteśmy w Gda. w szpitalu niestety. Mała jest turbo biedna, chętnie zabrałabym te wszystkie badania, kłucia i inne nieprzyjemności i wzięła to na siebie.
    W dzień napisze co i jak, teraz idę spać.

    IMG-20240824-010212.jpg
    Omg. No to się nie dzieje. Pewnie jak śluzowe kupki to coś się kręci jelitowego... Trzymam kciuki za Ciebie i Kalinkę. Jak dzieci reagują na rozłąkę, jak Mały? Jak Ty się czujesz?

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 24 sierpnia, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    A jeszcze pytanie, czy możliwe że po 2 tygodniach skończyło się krwawienie po porodzie? Po samym porodzie nie było jakieś mega obfite, po powrocie do domu praktycznie po dwóch dniach przeszłam już na zwykłe podpaski. A teraz to już takie plamienie w zasadzie tylko. Czuję się dobrze.
    Zazdroszczę, u mnie końca nie widać. 😥

    🍀 Mamma-mia, strasznie współczuję, biedna mała. Oby szybko wyszła.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 24 sierpnia, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿 Małgosia ile podajesz Espumisanu i którego? Tego 100mg/ml?

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
‹‹ 548 549 550 551 552 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ